Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
😁 😁 dobre 😁 z tą suszarką niezły pomysł, chyba zrobiłabym to samo 🙂

u nas z przebieraniem jest naprawde masakra bo tez sie bawie ( a przynajmniej próbuje bo szymonek ma mnie wtedy gdzies tylko mysli jak tu uciec) w akuku i inne, śpiewam, coś pokazuje, i też pozwalam zeby bawił sie zazwyczaj niedostepna tubką z kremem jednak to na nic! ucieka z golym tylkiem, na kolanach i na stojąco tez nie da rady, narazie moja metoda to połozenie na nim mojej nogi- oczywiście nie całym ciezarem tylko tak zeby sie nie mógl przekrecic i wtedy idzie w miare szybko tylko przy tym starsznie krzyczy 😞

Kalora- zestaw super! a ta zebra fajna jest???????????????

Sandra na przeziębienie może dodawaj do kaszki czy do picia sok malinowy. i wracajcie do zdrowia.

Co do prezentu na 1 urodziny mam dużo pomyslów, bo Szymon wcale nie ma dużo zabawek, a większość to grzechotki i gryzaki, które ma od początku.
Z zabawek edukacyjny mamy tylko samochodzik o ktorym wcześniej napisalam, ze lubi sie nim bawić, wiec mam na oku :
- szczeniaczka uczniaczka
- gąsienice gawędziarke
- stolik edukacyjny
- krzesełko uczydeko
- podoba mi sie tez pingwin wańka wstańka

ehhh sama nie wiem ale chyba gąsienice kupimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pochwale sie wam co dzis zakupilam 🙃 jej zobaczylam te sukienke i musialam ja kupic , buty tez mi sie strasznie podobaja 😆 wogole mialam straszny problem z butami bo zadnych nie moglam dopiac na nodze nadii wszystkie byly waskie a bardzo chcialam kozaczki na zamek +pan w sklepie powiedzial ze mam kupic na przylepce 😠 bo nadia ma za grube nogi a ona takie chude patyczki ma 😠
do sukeinki kupilam takie fioletowo+wisniowe rajstopz i bluzeczke w kolorze fioletu

[URL=http://fotoo.pl/][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-10/2d8fc1e5.jpg[/IMG][/UR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):

shati - dobre 🙂... lenistwo 😉 i pomyslowosc mezczyzn nie znaja granic hehe
tylko zeby ci go kiedys w pralce nie upral jak sie pobrudzi hehe 😉

😁 Oj, chyba przyczepie do Witka metkę ze znaczkiem "prać ręcznie"... 😉 😜


Maiha zestaw śliczny. 🙂 Rety, lubię fiolet choć Witkowi średnio pasuje (no, może zależy jaki odcień 😉).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAROLINKO właśnie ta zebra mi sie zawsze bardzo podobała, tylko jest dość droga. Jasio ma bardzo fajny zestaw, moze pomysle nad podobnym dla szymonka.

Napisałaś ostatnio, ze Jasiowi najpierw wyrosły czwórki- i prawidłowo, w odpowiedniej kolejnosci najpierw czwórki później trójki 🙂 duzo juz macie zebolów 🙂
a nam sie przebil 6 zabek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nici z dwoch kreseczek tym razem 😞 - moze next time...

my sie leczymy syropem z cebuli bleeeeee - Mia rowniez i jej to wlasciwie smakuje 😜

Mahia - tu w IE mozna dostac buty dla dzieci o roznej szerokosci a tym samym rozmiarze - zdaje sie juz o tym pisalam... Mia ma serdelki wiec pewnie w standardowe polskie buty nie wejdzie 😜

Ja dzis sie podle czuje - leje sie ze mnie masakra, do tego to przeziebienie, bol gardla - bleeeeeeeeee jak mi zle... Przy zyciu trzyma perspektywa lenistwa w Polsce 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari jak będziesz w PL to dla siebie samej proponuję zaopatrzyć się na problemy z gardłem i nosem w Bioparox. Co prawda jest na receptę, ale warto jakoś go skołować. Jak dla mnie najlepszy i najszybciej działający. Jak mnie bierze, to w ruch idzie sok z malin, czosnek, cebula (tą ostatnią jadam jak jabłko, więc tu akurat żaden problem 😜) i ewentualnie psik z Bioparoxa na wspomaganie. 🙂
Hm, co do syropku z cebuli to jak go dla Mii przyrządzasz? I w jakich ilościach dajesz? 🙂 Ja ostatnio wrzucałam czosnek i cebulę Witkowi ale do potraw, które mu pichciłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki shati na pewno sie zaopatrze!
a syrop z cebuli robie w ten sposob:
kroje 2 cebule i troche rozmiazdzam widelcem, potem zasypuje 1-1,5 duzymi lyzkami cukru i odstawiam w ciemne cieple miejsce. Po paru godzinkach syrop gotowy. Daje Mii 3 razy dziennie po lyzeczce. Myslalam o dodaniu czosnku ale nie chcialam na poczatku przesadzac. Nastepny pewnie zrobie z cebula i czosnkiem. Mozna tez zamiast cukru dodac miodu ale niektore dzieci sa na niego uczulone, dlatego sie wstrzymalam z miodem rowniez.

Znalazlam w necie dwie fajne stronki godne uwagi:
* http://magazyn.netmama.pl/ tu polecam kalendarz owulacyjny 😜 ( http://magazyn.netmama.pl/serwisy/kalendarz-owulacyjny/ )
* http://www.mamazone.pl/
Dla tych, ktore sie nudza i dla tych, ktore nadal maja wiele pytan i szukaja odpowiedzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari z miodem to też jest tak, że jeszcze się go w tym wieku naszym dzieciaczkom nie poleca. Dzięki wielkie za przepis! 🙂 Proponuję rzeczywiście dodać czosnek - u nas przynajmniej nie ma żadnych rewolucji po nim. 🙂
Stronki fajne. 🙂 Choć ostatnim czasy nie bardzo się nudzę, ale kuknę jak znajdę dłuższą chwilkę, czemu nie? 😉
Co do tabeli... 22 lata, luty, albo marzec... chłopczyk - he, he, no to by się zgadzało! 🙂 A z czego to? Prowadzisz badania? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to jest Chiński kalendarz płodności powstał 700 lat temu i według autorów pozwala przewidzieć płeć dziecka na podstawie miesiąca poczęcia i wieku matki w chwili poczęcia. Parametry te oblicza się według kalendarza księżycowego.

Chiński kalendarz płodności jest bardzo skomplikowany. Wynikiem obliczeń są tabele, o które właśnie opiera się chiński sposób planowania płci niemowlęcia. Tabele te pozwalają wyznaczyć czas, kiedy powinno dojść do zbliżenia, aby zwiększyć szanse na narodziny chłopca lub dziewczynki.
Chce sprawdzic czy sie ta metoda sprawdza - tak statystycznie 😉
Bo myy tym razem "polujemy" na chlopca 😜 a co wyjdzie sie zobaczy - najwazniejsze aby bylo zdrowe!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂 wiesz Sandra u mnie tez się nie sprawdziło 22 lata-luty wychodiz ze powinien być chłopiec a jest dziewzcynka moze to działa odwrotnie:P
stronki super chciałabym liczyc dni plodne itd. ale ja chyba nie mam szans na to bo jak dotad to ejscze nie dostałam miesiączki;/ to juz 60 dni od poprzedniej miesiaczki;/

dziewczyny chce kupic nadii do pokoju taką mini kanape nie wiem moz ejuz kiedys widzialyscie te kanapy oen sa takie wymiarami przystosowane do malutkich dzieci-jestem juz danwo nimi zauroczona i chce ja kupic małej ale mam problem z kolorem;/ prosze powiedzcie tora wam sie anjbardziej podoba dla dziewczynki do fioletowego pokoiku 🙂
http://allegro.pl/rozkladana-sofa-kanapa-155cm-na-prezent-i1265162794.html

albo ta malinowa w maski:P
http://allegro.pl/lozko-kanapa-rozkladana160cm-kanapy-na-prezent-i1261035825.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie!
Ja juz po praktykach
Haniu śliczny ten komplecik! A co do butow to mi tez jest trudno mu cokolwiek wcisnac. Palce wchodza bez problemu ale ta czesc stopy co jest za palcami (podbicie???) jest zbyt wysoka a butki sa w tym miejscu tak glupio wyprofilowane ze niektore poprostu sa za scisle.
Akigo gratulacje dla rozbieganej Marysi!
Sandra jezeli chodzi o kalendarz to patrzylam na niego rocznikowo i sie zgadza.
co do chorobska to witaj w klubie... najpierw Olus sie rozchorowal a teraz ja...
Sathi ten Bioparox jest swietny tez bym chetnie skorzystala tylko neistety go nie mam a nie wiem czy lekarz zechce wypisac recepte jesli bedzie uwazal ze jest nie potrzebny... ech... A i mnie zapach tego leku zawsze rozweselal nie mam pojecia czemu???
Gratulujemy kolejnych zabkow my tez mamy dodatkowy dolna czworka. Karolinko u nas tez brak trojek tylko czworki teraz wychodza.
A rozmiar butow obecnie to 21.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Sathi nie patrz na miesiace w ktorych mialas urodziny tylko na rok bo kalendarz chinski (tzn horoskop) jest rozdzielony na roczniki a nie tak jak u nas na miesiace. I np ja jestem Tygrys 🙃
Beatko a moze Szymek znowu ma te bakterie w moczu? Skoro tak sie w nocy budzi?
U nas jest problem z zasypianiem. Musze malego przypinac szelakmi w wozku i usypiac "na sile" bo inaczej nie da rady. No a teraz na noc to po prostu klade sie z nim na luzku, gasze swiatlo i czekam az zassnie a on sie przewrac po calym materacu, uklada sie no takie figury robi i przynajmniej 20min mija zanim zasnie a czesme i dluzej z tym ze ja zasypiam pierwsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HANIU sposród tych dwóch to malinowe paski 🙂

SANDRA jeżeli spojrzeć na ten kalendarz rocznikowo to mi sie sprawdzilo, jednak spojrzałam jeszcze pod katem mojej siostry i sie nie sprawdza. Ja nie wierze w takie kalendarze aczkolwiek zawsze byłam ich ciekawa i fajnieby bylo gdyby dzailały w stu % 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LENIUCHU to raczej ząbkowwanie bo jak w koncu wyrznely sie górne dwojki to teraz sie uspokoil ale i tak sie budzi przynajmniej raz w nocy.
Co do badania moczu to mam juz skierowanie i pobiore w pn bo dzis nie chciało mi sie leciceć rano do przychodni.

a czesto jest tak jak u Ciebie- zasypia ze mną, gaszę światło, on się wierci i wałkuje az w koncu zasypia, ale to nie zawsze jest dobra metoda.

Z tym, ze ja nie zasypiam, odkladam go do łóżka i wreszcie cieszę sie z wolnej chwili 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):

Z tym, ze ja nie zasypiam, odkladam go do łóżka i wreszcie cieszę sie z wolnej chwili 🙂

a ja wlsnie zasyupiam razem z nim okolo 20-21 no i budze sie przed 24 no i chwile wonlego przesypiam...:/
Wczesniej bylo tak ze usypialismy go w wozku jak juz zasnal to odkladalismy do lozeczka a teraz nie ma o tym mowy owszem on zasnie ale jak chcemy go przelozyc to sie budzi... strasznie czujny ma ten sen... niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu sukienka i buciki super 🙂 z koloru kanapy to również mi się malinowe paski podobają 🙂

Sandra mi się sprawdziło w chwili poczęcia miałam 26 lat i Małą zbroiliśmy w lutym czyli wychodzi dziewczynka 🙂

My niestety też zasypiamy na łóżku,najpierw cycuś wtedy pogania trochę i zasypia,niestety nie da się przełożyć do łóżeczka 😞

Mamy 4 ząbek 🤪 dzisiaj zauważyłam 🙂

Rozmiar butka max 20,papciochy ma 18 są trochę za duże,także pytki ma malusie,waży 10,3kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zobaczcie mojego M jak był mały i Vanesske,no ja byłam w szoku jak to zdjęcie zobaczyłam,jest odbiciem jego,może na fotce tak nie widać ale na żywo bardzo.

[URL=http://img252.imageshack.us/i/przerobka1.jpg/][IMG]http://img252.imageshack.us/img252/4280/przerobka1.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WOW! GOSIU faktycznie jest podobienstwo, zwłaszcza z ...fryzury 😁
jednak patrzac na Ciebie i na Vanesske myśle, ze jest Twoja miniaturą 🙂

u nas też nie zawsze da sie przełozyć go do łóżeczka, jednak czesto da rade 😉

ja kupuje buciki na rozmiar 22, topy ma długaśne hehe.


GOSIU gratulujemy kolejnego ząbka 🙂


I ZAPOMNIAŁABYM!!!!!!!!!!!!! od około 2 tygodni już nie karmię piersią.
Obyło sie bez płaczu mojego i jego 🙂 przywiązałam sie do karmienia, a Szymouś czasem naciągnie mi bluzke ale szybko go czymś zajmę i jest OK 😉 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko zazdroszcze ci męża stomatologa 🙃 ja mam 3 ogromne dziury ale tak bardzo boje się dentysty ze nie potrafie sie do niego wybrać 🤢 wiem ze powinnam ale sie boje jak male dziecko;/gdybym miala meza denstyste to bym pewnie poszla do niego :P alboby mnie zmusił:P

Co do uspiania to wieczorem robie tak jak leniuszke-klade sie z małą na łóżu daje jej piers i ona zasypia w mig 🙂 przekladam ja do lozeczka i juz (ja tez nie zasypiam tylko korzystam z wolenej reszty wiezoru)a w poludnie to ja klade do wozka i 5minut pobujam i spi- jak zasnie to ja przenosze do lozeczka-zabawnie to wyglada bo mala spi ale jak ja podnosze to ona siada takjakby mi pomagała :P

Gosiu podobieństwo jest duże ale tak jak Beatka twiedze że Vanesska to jest do mamusi najbardziej podobna:P

dzieki dziewczynyza rady w sprawie kanapy 😁

ja tez bym chciaął juz nie karmic ale jednak moja wygoda sparwia ze nadal karmie:P

Sandra napewno uda wam sie za niedługo zmajstrowac chłopczyka-powodzenia 🙃 ja parce nad rodzenstwem dla nadii planuje za kilka lat:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...