Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ten link co wkleilam to juz nie aktualny bo znalazlam lepsze te fotele i podoba mi sie Scooby i Elmo. I mam maly dylemat ale ten Elmo chyba wygra bo sie mojemu M podoba.
Dzis kupilam mleko modyfiikowane o smaku waniliowym (Nestle) i bananowym (bebiko) maly chyba wogule nie zauwazyl roznicy hehe
Sandro witaj wsrod zywych! Kalendarze to swietny pomysl!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
o mamusie a mam pytanie jakie potrawy u Was w domkach robine sa na Wigilie? ciekawi mnie to bo jak byla roznica z postacia ktora przynosi prezenty to z potrawami na pewno bedzie.
U nas robilo sie:
pierogi z kapucha, uszka i barszczyk, kompot z susz owocow, karp smazony, ryba po grecku, ryba w galarecie, salatka jarzynowa, sledz z cebulka i kapusta z grzybami
tyle zapamietalam z dziecinstwa nie jest ich 12 ale nie pamietam co jeszcze stalo na stole.
U mnie na swieta zwala sie rodzinka wiec bede miala kupe roboty niby fajnie bo lubie tak rodzinne ale sporo kasy pojdzie ktorej zaczyna nam juz czasem brakowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu, że ja jestem lebioda kuchenna to pełnej listy 12 potraw nie jestem w stanie wymienić... ☺️ Ale tak czytam to raczej to samo co wypisałaś. My Wigilię spędzimy u mojej rodziny i tam tak właśnie mniej więcej jest. Hm, próbowałam sobie przypomnieć co opowiadała mi moja mama, co mieli u niej w domu... Bo to były całkiem inne dania (a rodzice mojej mamy to okolice zza Krakowa.... Choć babcia całe życie uważała się bardziej za góralkę. 🙂) ...No ale nie przypomnę sobie. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu fotel super 🙂 ja widizalm podobne w jysku tam chyba był fotel car http://www.jysk.pl/359/381/3604900/a/catalog ja nadii nie mam pojecia kupic chyab kupie taka interaktywna zabwke "skrzynke an listy" bo mi sie podoba a w sklepei anida byla nia zachwcona:P, na mikołaja kupiłam nadii taką tablice http://allegro.pl/znikopis-tablica-simba-stempelki-niebieska-0277-i1350033383.html jest nia zachwycona ciagle cos sobie marze po niej:P albo robi serduszka tym puzlem takim super polecam, kupiłam jescze kilka drobiazgów bo to wlasnie te drobiazgi ja ciesza bardzij niz jeden duzy preznet:P

Monika?? ja jej nie kojarze ☺️ ale fajnie ze jej sie udalo tak sybko nastepnego dzidzie zmajstrowac:P ja sama nie wiem czy bym chcial teraz drugie czy jednak wole za kilka lat jestem zdania ze los za mnie zdecyduje:P narazie musze isc do lekazra bo wstyd sie pzynac ale od porodu nie byłama a chyba powinnam bo mam problemy z okresem w lutym dostalam miesiacze a tearz od lipca nie mamz nowu wogole;/ mam tarczyce po ciazy mi wyszła i to moze byc z tym ziwazane ale chyab powinanm isc do mojego leazra zeby dal mi cos na wywyoalanie miesiaczki bo nie mam jej i wcale mi do niej nie teskno ale kiedys planuje drugiego szkraba i w tedy okres mile widzinay:P

☺️
hmco do potraw to u nas się je ( jestem ze sląska) zupa to kazdy ma swoja ja mam akurta rybna:P ale najpopularniejsza to tzw. konopiotka z konopii:P albo barszcz z uszkami, oczywiscie kapusta z grzybami, ryba w róznych postaciach, pierogi, makówki ( to jest gotowany mak na mleku z bakaliami i z bułka-pysznosci to ejst w formie desru) no i moczka:P moczka to jest coś ala kompot z suszonych owoców tylko my tam dajemy jescze czekolade i ciastka piernikowe wiec jest to takie czekoaldowe pyszne-moje ulubione danie niektórzy ja gotuja z wywaru warzyw ale dla mniet o przesada bo ja znam moczke na slodko z owocami my ja gotujemy na kompocie trusdkawowym:P ryba po grecku:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu niektorych potraw to nie znalam i wydaja mi sie strasznie dziwne a u nas to jeszcze robi sie racuchy na oleju lnianym.
Co do gina to ja ostatni raz bylam po porodzie jak sie macica juz oczyscila.
Dzisiaj przyszly wrescie organki takie ze zwierzatkami co dzwieki wydaja i specjalne nie bralam najtanszego zeby sie bubel nie okazal a wyszlo tak ze zaplacilam sporo za jakis badziew... Olusiowi sie podoba to najwazniejsze.
A ta tablice to widzialam ostatnio u corki sasiadki chwalila sie i pokazywala Olusiowi o co chodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha zadziwiasz tymi daniami, nie powiem. 😮

Mój M jest z małopolski (przy granicy ze śląskiem). Porównujemy - u nich nie ma kutii, ryby po grecku, zupa jest inna (żurek, a u nas barszcz czerwony), więcej sobie nie przypominamy na razie...

A i M się śmieje, że jakbyśmy my we dwoje robili wigilię to byłoby jedno danie - połączenie dwunastu - pizza. 😁 😉


Witek mi dziś cały dzień drepta i kopie piłkę. Turlanie jest passe. 🙃 A i dziś plastikowy klocek wylądował w nocniku, w siuśkach, ech. ☺️ Nie dopilnowałam. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej . nawet nie mam czasu cosik napisać. byłam na tym spotkaniu z doradcą zawodowym i myślałam że od razu dowiem sie co i jak .jednak muszę czekać 2 tygodnie!!!!! sama jestem ciekawa 🙂 no ale napiszę już teraz Wam co chcę otworzyć. Salon fryzjerski z kącikiem zabaw dla dzieci.chcę zatrudnić opiekunkę która będzie opiekowała się dzieckiem klientki na czas kiedy ta będzie się relaksowała u fryzjera. będzie łóżeczko,przewijak,masę zabawek, tv itd. dodatkowo co jakiś czas w weekendy spotkania z aktorami,czytanie bajek i przedstawienia.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko mowisz że cie zadziwiam moimi potrawami ale one sa te same tylko pod innymi nazwami i roznią sie jednym czy 2 składnikami np. piszesz ze wy macie kutie-czyli moje makówki, kutia to to samo co makówki tyle ze w kuti jest ziarno pszenicy chyba a w makówkach zamiast niego rozdrobniona bułka, tak samo wasz kompot z suszonych owoców to to samo co moj moczka tylko ajk pisąłam wczesniej my tam dajemy jeszcze czkeoalde i piernik wiec jest bardziej gesta:P ryby po grecku i karpia chyba wiekszosc robi, a zupa to co dom to ma swoją, ja jem barszcz z mezem bo go lubimy oboje ale u mnei w domu jest zupa z ryby i co moze sie wydawac dziwna to u nas jest tradycja i naparwde smak jest yszny zupełnie nie przypomina ryby:P zapach tez jest inny nie rybi:P no poulana jest ta zupa konopiotka ale to tez musi byc przyzwyczajenie do niej bo ja jej nie lubue akurat ale w wiekszosci domów jest to jenda z zup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga pomysł super. Coś czułam, że związany będzie z dzieciaczkami między innymi, he, he. 😉 We Wro jest np. kawiarnia połączona z miejscem dla dzieci. Ale to nie to samo co taki fryzjer! Ja bym tam jeszcze chętnie zobaczyła kosmetyczkę. No ale to i tak niezłe miejsce się szykuje, oby plan wypalił. Trzymam kciuki! 🙂


Maiha no tak, masz rację, chyba jako laik kuchenny nie dojrzałam, że to w sumie nie tak wielkie różnice. 🙂 Dla mnie ta różnorodność jest naprawdę ciekawa, jakoś zawsze mnie to intryguje. Również pochodzenie takich a nie innych zwyczajów, itd. I to jak potem one przechodzą w rodzinie - czy zostają, czy nie, czy przejmuje się model rodziny faceta czy kobiety, etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM

SHATI NA WSTEPIE BO ZAPOMNE ZAUWAZYLAM NA ZDJECIU NA AGU AGU ZE WICIO NACHYLA SIE NAD GWIAZDA BETLEJEMSKA,UWARZAJ BO JA OSTATNIO CZYTALAM ZE JEST ONA BARDZO TRUJACA,DZIECI NIEPOWINNY JEJ NAWET DOTYKAC,BO WIADOMO BIORA RECE DO BUZI I MOZE SIE TO SKONCZYC ZLE ,NIEPAMIETAM GDZIE TO CZYTALAM ALE UWARZAJ...
WICIO SUPER FRYZURKA...

A U NAS PROBLEM ZE SPANIEM
SZYMON NIE CHCE SPAC U SIEBIE W LOZECZKU TAK STRASZNIE PLACZE,POMOZCIE MI JAK MAM GO NA NOWO PRZYZWYCZAIC ,DZISIEJSZA NOC TO KOSZMAR
SZYMON POSZEDL SPAC O 22 ,JUZ O 1 W NOCY WSTAL I DO 5-45 WOGULE NIESPAL
BYLAM W SZOKU,MYSLALAM ZE GODZINKE POMARUDZI A TU OKAZALO SIE ZE DO RANA NIEZMRUZYLISMY OKA,BRALAM GO DO SIEBIE DO LOZKA ,NOSILAM NA REKACH I NIC,TYLE GODZIN BEZ SNU...
MAM DZIS TAKIE WYRZUTY SUMIENIA,BO Z TEJ BEZSILNOSCI JUZ MI NERWY PUSCILY I KRZYKNELAM SZYMONKU IDZ JUZ SPAC,A ON BIDULEK CHYBA SIE WYSTRASZYL I ZACZAL TAK STRASZNIE PLAKAC ,DOPIERO W MOICH RAMIONACH SIE USPOKOIL
A JA PLAKALAM BO NAKRZYCZALAM NA SWOJE DZIECKO BEZ POWODU,NIE WIEM CO SIE ZE MNA DZIEJE NIGDY MI SIE TO NIEZDAZYLO,BYLAM NA SIEBIE TAKA ZLA,ZRESZTA NADAL JESTEM I MUSZE TO MOJEMU DZIECKU JAKOS WYNAGRODZIC
WYBACZCIE ZE TAK SIE ZALE ALE CIEZKO MI Z TYM,MAM OKROPNE WYRZUTY SUMIENIA,ACH.... 😞

OLGA SUPER INTERES,CHYBA NIE MA NIGDZIE TAKIEGO MIEJSCA,ALBO JA O NIM NIE WIEM MAM NADZIEJE ZE UDA CI SIE!

ASIU U NAS CHOINEK JESZCZE NIE MA,JA TO MUSZE ZAOPATRZYC SIE W PLASTIKOWE BOMBKI,ZEBY SZYMEK ICH NIE POZBIJAL 🙂

ZMYKAM PA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu i tak i tak. Choć Witek coś teraz preferuje butelkę ze smoczkiem, albo od razu kubeczek. Mam nawet wrażenie, że z tego ostatniego lepiej mu idzie picie niż z niekapka...
A wcześniej cąłkiem ładnie z niego pił. Ale zmienia mu się to jednak.
O, ciekawe, też wysyłałam na ten konkurs z BoboVity, może też mi coś przyślą. 😉
Co do choinek... sztucznych już pełno... Ale prawdziwa to nie wiem... 🤔


Marzi nie miej wyrzutów sumienia, każdemu w końcu mogą puścić nerwy. A nie jest źle, jak dziecko jest świadome tego, że rodzic też ma prawo do złości. Przecież nie powtarza się to co dzień! Nie krzywdzisz go świadomie - po prostu miałaś chwilę słabości. 😘 Głowa do góry i nie zadręczaj się, jesteś świetną mamą! 😘
Ze spaniem to chyba musisz być konsekwentna przede wszystkim, żeby się czasem Szymek zbyt wcześnie nie wyprowadził ze swojego łóżeczka.. do Twojego. Może coś mu akurat dokuczało w nocy? Brzuszek, gazy, zjadł coś...? Ząbki? Może budzi się - nie widzi Ciebie - no i stąd ta niechęć do łóżeczka?
Co do Gwiazdy - też gdzieś wyczytałam zanim kupiłam. Na co dzień stoi z daleka od jego małych łapek, nie ma możliwości by po nią sięgnął. Dałam mu ją niby "powąchać" - he, he, tak to na zdjęciu to jest właśnie Witusiowe "wąchanie" 😉 (Witek jak widzi różne roślinki, to zaraz je wącha... niezależnie czy właściwie pachną czy nie. 😉) (Ale zainspirowałaś mnie i dopisałam tą informację jeszcze do zdjęcia, tak w razie jakby inne mamy przeglądały, a nie wiedziały... Bo niby napisałam, że Witek jej nie jadł... Ale też fakt, nie jest możne dla wszystkich oczywiste czemu. 🤨 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas tak bylo ze sie maly wprowadzil do naszego lozka ale ja tak lubie z nim spac 🙂
Sathi moja koperta byla w polowie otwarta ze latwo mozna bylo wyciagnac zawartosc az dziwne ze nikt sie nie polasil. Moze zobaczyl co to i strwierdzil ze mu sie nie przydadza
A ja normalnie zaczynam sie dolowac ta moja magisterka... mam wrazenie ze nie dam rady. Nie wiem jak sie do tego zabrac. zacielam sie w jednym momencie i nie moge ruszyc dalej. I to ze nie moge ruszyc dobija mnie jeszcze bardziej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu może to tylko chwilowa niemoc twórcza. 😘 Da się jakoś póki co ruszyć tą magisterkę z ciut innej strony?

To ja też się dołączam do grona mamuśek-nerwusiek. I chociaż i tak jestem o niebo spokojniejsza niż kiedyś, to jednak wciąż mam problemy w ogóle z agresją. 😞 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszku -przestań pitolić że nie dasz rady z magisterką!!!-urodziłaś Aleksa a takiego pryszcza nie schrupiesz??!!!!!wierzę w Ciebie!!!! gratulacje łyżeczek!


Olek w nocy też się przebudza i to tylko po to żeby wejść mi do wyrka,zasypia natychmiast,wtedy ja go siup do łóżeczka.czasem się uda a czasem nie 🙂 czasem wywalam go do łóżeczka razem z poduszką michała i też działa 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusie dzis moja siotra była w sklpie carrefour i wiecie ajkie tam maja mega promocje -wszystkie ciuchy przeceniają-ale ludzie sobie je rwa z rąk moja siostra kupiła mojej Nadii 7 par rajstopek za 2 zł sztuka 🤪 i przecena z 12,99 na 2zł 😜 a jakośc super i produkt polski do tego skapetki damskei za 0,50 zł za 3 pary jak macie gdzies w okolicy to radze sie przejsc i moze wam uda sie cos taniego kupic, a jutro jest promocja w tesco ciuchy -30% od ceny an metce ale odliczja rabat przy kasie nie wiem jak wy ale aj anjbarzdiej lubie ciuchy z tesco wiec jutro jade polowac mam juz kilka ciuszkow upatrzonych:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodam ze w tesco sa juz na metkach ceny po rabacie a od tych cen jescze 30 % taniej to wychodza koszulki za 6-7 zł wiec ceny atrakcyjne wiem bo byłam wczoraj :P kupiąłm nadii sweterki za 18 zł i 24 ale szkoda ze dzis sie dopieor o tej promocji dowiedzialam bo moglam zaoszczedzic no nic trudno:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
shati - nie jest za wczesnie ze swiadomego korzystania z nocnika bo moja Mia (choc wielu nei moze w to uwierzyc) nie robi juz kupy w pieluche od paru miesiecy a wlasnie tlyko na nocnik! I to nie tak, ze co chwile ja wysadzam zadarza sie ze nawet co 1,5 -2 godz i kupa zawsze laduje w nocnku o roznych porach dnia i czasem razy dziennie. Z siusiu jest tak ze jak ja wysadzam to zawsze zrobi ale w miedzyczasie cos tam skapnie w pieluche przy zabawie... teraz jestesmy na etapie wolania o siu- siu - wychodzi nam tylko syyy-syy kiedy jej sie chce i kiedy zapytam - wtedy pedzi w strone nocnika 😜 Wiec dziewczynki do dziela nasz dzieci sa na tyle rozumne ze mozna je tego nauczyc - trzeba tlyko wiele cierpliwosci i czasu temu poswiecic - to prawda.

Leniuszku - moge ci powiedziec z doswiadczenia ze magisterka to pryszcz w porownaniu z urodzeniem i wychowaniem dziecka... sama zobaczysz jak juz bedziesz po - bedziesz sie smiac z tego, ze tak przed tym wymiekalas... choc napisanie pracy mgr i poswiecony temu czas przy dziecku moze byc malym wyzwaniem ale na pewno dasz rade np. poswiec temu ze dwie godzinki dziennie jak uspisz bobala i do dziela. Wiem z doswiadczenia ze najgorzej to ruszyc z miejsca pozniej juz jakos idzie. Zmus sie zrobic krok pozniej juz pojdzie biegiem 😉 A sama obrona to jak pogawedka przy herbatce, wiec nie pękaj 😉

12 potraw wigilijnych u nas to: (zaczne od ulubionych 😜 )
1. Barszcz czerwony
2. uszka do barszczu
3. Łosoś pieczony
4. Kompot z suszonych owocow
5. Sledzie smazone
6. Jakas jeszcze rybka
7. Slatka warzywna
8. Kapusta z grochem
9.Ryba po grecku
10.Sałatka z ryba
11.Kapusta z grzybami
12.Ziemniaczki
W zasadzie czasem cos tam jeszcze jest ale nie pamietam jak jest mniej to liczymy barszcz i uszka osobno a jak wiecej to razem :P Nie wiem czy sie liczy oplatek jako potrawe??
Co roku (od dziecinstwa) zawsze smiejemy sie kiedy nie mozemy doliczyc sie tych 12 potraw, ze mamy przeciez sledz, sledz smazony, sledz na talerzu, sledz na pomisku i sledz z podlogi 😉 czyli juz 5 - co roku ta sama spiewka od lat - to nasza taka tadycja 😉

Mamy pytanie.
Ile mleka tj. w jakiech ilosciach (ml) oraz ile razy dziennie powinno pic dziecko po 12 miesiacu?? Szukam odpowiedzi ale wszedzie pisza co innego. Biore pod uwage oczywiscie dzieci, ktore lubia i chca pic mleko bo niejadki wazne ze cokolwiek wypija badz zjedza 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari co do mleka to z tego co pamietam na opakowaniu jest napisane ze dzicko powinno w ciagu dnia wypijac ok 500ml mleka czyli wychodzi u nas np rano 210ml a na wieczo 210 albo 240ml choc ostatnio to wypija niecale 100ml i rano i wieczorem nie wiem co jest myslalam ze moze za maly jest odstep pomiedzy wczesniejszym posilkiem ale dzis to sprawdzilam i nic nie dalo. Zreszta przez calal noc nic nie je (zadko cos pije) wiec rano powinien zjadac wszystko a nawet polowy nie wypija.

A co do mgr to u mnie jest tak ze mam chyba lek przed moim Promotorem bo kiedys powiedzial ze osoby ktore robia bledy stylistczne nie powinny pisac pracy mgr. Kiedy mu oddalam recenze i okazalo sie ze ja z calej grupy zrobilam najwiecej bledow stylistycznych... ( no ja i jeszcze jedna dziewczyna) no i od tamtej pory mam takie wrazenie ze co mu nie dam to i tak mu sie nie spodoba. A pisze monografie szkoly (na podstawie kronik szkolnych) niby latwe ale kurcze ja sie 10 razy zatstanawiam zanim napisze jedno zdanie
Najgorsze jest to ze nie mam sie kogo poradzic a do niego boje sie isc bo znowu uslysze ze praca jest zla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha dobrze wiedzieć o promocjach, chociaż... póki co nie przewiduję zakup ciuszków Witkowi. Bo w nich utoniemy. 😁 😉 Ale przeceny całkiem, całkiem. 🙂


Kukunari no tak, tylko u Ciebie to jest ciut inna sprawa - przyzwyczajasz malutką już od miesięcy, więc u nas nie ma się co spodziewać takiego hop-siup. Jak pisałam - najpierw oswojenie z nocniczkiem - czego Twoja już od dawna nie potrzebuje. Dopiero powoli, potem przejdziemy dalej. 🙂 Nic na siłę i na szybko. Witek już kojarzy "si-si" z siusianiem... ale jeszcze wciąż się dziwi, przygląda, bada całą, hm, sprawę. 😉
O, łososia pieczonego nie mamy i śledzi smażonych raczej nie... 🤔
Hm, opłatek chyba sienie liczy jako potrawę. 🤔 Ale sposób na doliczanie się dań zabawny. 😁

Co do mleka u nas Wychodzi 210 - 240 ml rano a wieczorem z 210 ml mleka kaszka.

Leniuszku a nie dałoby się jeszcze zmienić promotora? 😞 Ech, wiem jak to jest, takie osoby potrafią tak skutecznie zniechęcać takimi pierdołami... Bo to przecież pierdoła takie błędy, wystarczy oddać je komuś do poprawy. Ale może sobie tylko wmawiasz, że nic mu się nie spodoba? Pomyśl czy nie zraziłaś się na zapas? 🤨 Skoro masz łatwy temat to nastaw się, że musisz tego dupka (promotora 😉) przeskoczyć, znieść jakoś i trudno. Nie pozwól by jego prywatne widzi-mi-się zastopowało Ciebie. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...