Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U mnie w Mikolajki prezenty przynosil Mikolaj pod podusze ale to byly takie skromnie np cos slodkiego (tabliczka czekolady) czasem niektorzy dostawali rozge (chyba z przestroga zeby byc grzecznym bo nie dostana nic pod choinke 😉) a w Wigilie to swiety Mikolaj znowu przynosil prezenty tylko juz takie konkretne (czytaj wieksze 😉)
Co do Amerykanow to u nich prezenty Mikolaj przynosi w nocy z 24/25 i oni rano sie budza i znajduja pod chionka niespodzianke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
muszę się wam pochwalić. przeszłam do 2 tury na otrzymanie dotacji, w środę mam rozmowę z doradcą zawodowym.
w moim "rewirze" ofert które zakwalifikowały się było 317,z tego wybrali 28 do 2 etapu,mój projekt jest na 18 pozycji.
http://www.profesjonalni.pl/pte/uploads/media/Lista_rankingowa_PWP_BYDGOSZCZ-SRODMIESCIE_01.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Olga no to gratuluje bo to juz jest osiagniecie! Powodzenia na rozmowie!
U nas juz jest pierwsza trojka tyle ze z prawej strony a na dole juz zaczyna rosnac nastepna.
Ja z prezentem na mikolajki dalam ciala ale juz zamowilam i na dniach powinno przyjsc 🙂
A i Olus dzisiaj pierwszy raz wyszedl sam z lozeczka (wyjelam mu szczebelki), potem wsadzilismy go jeszcze raz i obserwowalismy czy znowu mu sie uda i udalo sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. 🙂 Byle do środy. 😉

Mi dziś nawet się dzień układa. Choć mało z małym byłam - tyle co rano ciut dłużej niż mogłam wyrwałam czasu. Ale chciałam go zobaczyć jak rozpakowuje prezent. ☺️
Raniutko wsadziłam mu go do łóżeczka i położyłam się spać dalej... Ale się nie dało. Witek się obudził i zaczął buszować w torbie. 😁 Ale mu się cymbałki spodobały bardzo! Cały dzień mojemu M na nich przygrywał. 😁 I łakocie też mu zasmakowały. 😉


Gosiu ja już dawno odpuściłam te wszystkie "edukacyjne" zabawki... po bliższym im przyjrzeniu stwierdziłam, że ta "edukacyjność" to trochę na wyrost - starczy kilka, a reszta to Świat naokoło i trochę rodzicielskiej stymulacji odpowiednio edukuje. 🙂


Wspominałam te wszystkie postacie przynoszące prezenty w kontekście, że właśnie co region Polski to kto inny mówi się dzieciom, ze przynosi im prezenty. Mikołaj, że je daje 24 grudnia to zdaje się od nie tak całkiem dawna. Mojemu młodszemu bratu mówili już rodzice, że Mikołaj, nawet tata się przebierał. Ale dla mnie Mikołaj chodził na Mikołaja, czyli 6 grudnia, a na 24 - Gwiazdor (choć to prawie jak Mikołaj...).
Choć znam też właśnie, że 24 to Jezusek zostawia prezenty pod choinką, czy Aniołek czy też Gwiazdka... No właśnie całkiem to ciekawe. 😁
Ja jestem z Dolnego Śląska... a mam Gwiazdora w rodzinie... Choć to może dlatego, że rodzina mojego taty pochodziła z Wielkopolski? Cóż ja od dziecka widziałam, że właśnie różnie to w domach bywa - bo na Dolnym tak właśnie jest, że rodziny nie są tutejsze od pokoleń, ale często dziadkowie z różnych regionów Polski - i z różnymi tradycjami przyjechali. Stąd jeszcze czasem tak fajnie można tu zaobserwować ich ścieranie się, zwłaszcza kiedy rodziny się łączą. 🙂 Moi rodzice przeżyli szok na swoje pierwsze wspólne Boże Narodzenie - bo u rodziny mojej mamy robiło się całkowicie inne potrawy niż u mojego taty... I się tata zdziwił jak mu mama Wigilię przygotowała, he, he. 😜


Olga gratuluję zębola. 🙂 No i gratulacje przejścia tych eliminacji!


Leniuchu nam Witek też wyłaził już z łóżeczka, jak mu je... odepniemy, he, he. Bo we Wrocławiu akurat sypia w swoim turystycznym. 😉
I tak Wam powiem, że jakbym miała komuś polecać to chyba raczej turystyczne takie od tradycyjnego jednak. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poczytałam troszke na ten temat( kto, gdzie daje prezenty) i moja wiedza zdaje sie być większa dzięki Wam 🙂 🙃

OLGA gratulacje i jeszcze raz gratulacje! z takiej liczby osób przejsc do 28 wybranych to juz cos!!! brawo i trzymam kciuki 🙂

PAULINKO- a co to za grudniowe smutki??? jesien brzydka i człowieka handra bierze...ale teraz?

ja juz mam 3 prezenty dla Szymonka na gwiazdke 😜 czekaja w szafie hehe a choinka bedzie stala na stole, nie mamy innego wyjscia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeżeli dobrze pamiętam Moniczka ma już 3 dzieci i teraz bedzie miaal czwarte 🤪 🤪 🤪wow gratulacje! musze znaleźć wątek i pogratulować osobiście 🙂

MArzi- trzymam kciuki za Ciebie, żebyś zaszła w upragnioną ciążę 🙂 😆
staracie sie juz?


Powiem Wam, że bardzo mnie cieszy kiedy słysze, że ktoś znajomy jest w ciąży i spodziewa sie dzidziusia, jednak gdybym to ja była teraz w ciąży-załamałabym sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba dziś nie zasnę, przeżywam jutrzejszą rozmowę.jak przejdę dalej to powiem wam jaki mam pomysł na biznes 🙂 podpowiem tylko że jest to innowacyjny projekt, nie ma takiej firmy w bydgoszczy, firma i miejsce o której każdej z was na pewno się marzy..... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu fotel bardzo fajny, tez o takim kiedyś myślaalm ale teraz mam tak zagracone mieszkanie, że nie ma mowy. najfajniejszy jest scooby doo 🙂 😁
ja mam samochód ciężarówkę, klocki z których można ułożyć rózne obrazki oraz pingwina banka wstanka z fishera. wiecej juz nie kupuje bo na pewno jeszcze cos dostanie a juz dosc mamy zabawek 🙂

Olga powodzenia, kiedy bedziesz wiedziała czy przeszłaś dalej, bo juz nie moge sie doczekac co to moze być.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kobiecinki!!
Nie pisalam dawno bo jakos czasu brak... podziwiam ze wam jednak starcza aby tu wejsc pisac- czytac 😉 Zajelam sie druga tura prezentow swiatecznych dla rodziny, ktore przygotowuje w wiekszosci sama tzn robie takie kalendarze z rodzinnymi zdjeciami na 2011 U nas wszyscy lubia zdjecia a szczegolnie wnuczat wiec na pewno sie uciesza jak w kazdym miesiacu bedzie wisialo nowe ladne duze foto (kalendarze A3) np. z usmiechajacymi sie przyszczkami Mii i Mayi 😉 Wybranie i dostosowanie formatow zdjec to niemale wyzwanie - szczegolnie ze robie kalendarz dla jednych i drugich dziadkow, prababci, brata i dla nas...kazdy musi miec inne zdjecia i inaczej podpisane ehhhhhh juz mam dosc sleczenia przed kompem dlatego nie zagladalam tu... przepraszam i obiecuje poprawe 😜

Na mikolajki Mia dostala kredki i mazaki (jedno i drugie 100% zmywalne) na razie wklada je do buzi hihi oraz kolorowanke, ktora traktuje jako czarno bialo ksiazeczke 😜
Na swieta planuje kupic jej jakies ladne ubranko bo juz toniemy w zabawkach a pewnie jeszcze pare dostanie i tak.
Poza tym Mia nadal nie chodzi sama trzyma mnie za reke lekko ale nie chce sie puscic maly tchorz 😜
A mnie osatnio zalpaly bole identyczne jak porodowe - masakra az zwymiotowalam z bolu i myslalam ze wylauje w szpitalu na szczescie nospa pomogla i juz wiecej nie wrocily... Zrobilam test ciazowy - niestety w ciazy nie jestem 😞 Musze sie przebadac u ginka jak bede w PL.
A wylatujemy juz za tydzien - nie moge sie doczekac 🙂
U nas tez duzo duzo sniegu i troche mrozu - oczywiscie jak mozna sie spodziewac Irlandie sparazlizowalo - pozamykali szkoly i nie chodzili do pracy... zima znow ich zaskoczyla 😮 - brak odsniezarek i piskarek - norma 🥴

Przeczytalam wasze posty mialam cos odpisac ale mi ulecialo...
shati - Wicio piekny marynarzyk bedzie mail branie hehe - jak tatus 😜
Beatko - jak zobaczylam Szymka i kuzyna identycznie ubranych to az mnie zatkalo i pomyslalam ze cos mnie ominelo - czyzby brat blizniak hehe.
leniuszku - pojechalas gowniarzowi niezle - oklask za to hehe
wybaczcie reszty nie pamietam 😞
ZDROWKA ZYCZE WAM I RODZINOM!!!

P.S.
przepraszam za bledy czasu brak na poprawki... mam nadzije ze cos tam jest czytelne w miare 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko no nie zima mi się podoba, jak najbardziej. 🙂 Tylko dobija mnie, że różne sprawy zaczęły pukać do drzwi... i nie mam czasu dla własnego dziecka. 😞 No ale nareszcie większa część za sobą i mam jakiś czas luzu. 🙂
Czekam teraz aż mi się zdjęcia załadują! 🤪


Leniuczku nie daj się, jak pisze Beatka! 😘
Co do fotela, to mi najbardziej przypadł do gustu Scooby. 🙂 Choć tygrysek też fajny. 🙂


Marzi o, zaskoczyłaś mnie informacją o Moniczce. Wkręciła, się, he, he. 😉:P


Olga no to trzymamy kciuki! 🙂 Z całych sił! 🙂


Kukunari no to koniecznie do ginka... Albo i w ogóle do ogólnego lekarza, gdyby ten nic nie wykrył. Kalendarze super pomysł. 🙂 Na pewno się rodzinie spodoba. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...