Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Blue myślę, że to dla maluchów będzie fajna zabawa z nami takie świecenie latarką i kopanie raczej nie na znak protestu tylko raczej pokazując, że "łapią", że coś się dzieje.
Co do kotków to tylko uważaj na kocie ochody (o ile sprzątasz po nich to koniecznie w rękawiczkach!!!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest obowiązkowe badanie, lekarka nawet o tym nie wspominała, także wiecie.. Kiedyś też tych badań się nie robiło i wszystko grało. Toxo można zrobić w każdym momencie. Zarażenie może wystąpić w różnym czasie, nawet zaraz po badaniu.
Coś z netu (babyboom.pl)
Szanse na zarażenie płodu rosną wraz z wiekiem ciąży, a prawdopodobieństwo zakażenia zależy od: przepuszczalności łożyska, zjadliwości pierwotniaka oraz stanu układu immunologicznego matki i dziecka.
Ryzyko zakażenia płodu w I trymestrze wynosi 17-25%- i powoduje zazwyczaj samoistne poronienie płodu, obumarcie wewnątrzmaciczne albo śmierć noworodka, który przychodzi na świat ze zmianami chorobowymi. W II trymestrze wynosi 25-54%, a w III trymestrze wynosi 60-90%.

Przecież to ogólnie rzecz biorąc jest bez sensu, żeby być pewnym 100% że tego cholerstwa nie mamy, byśmy musiały robić badania co mieś,. prawda jest taka, że toxo nie jest od samych kotów, ale także od nieumytego dobrze jedzenia, a mamy pewność, że wszystko dokładnie umyłyśmy? Raczej nie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do pękających ust w kącikach to ja tak miałam ale tylko na początku ciąży
używałam takiej tłustej bezbarwnej maści antybakteryjnej pomagającej na gojenie ran z apteki co się ją kupuje na sztuki w saszetkach 1gram i szybko przechodziło bo ona świetnie nawilżała i natłuszczała ale nazwy teraz kompletnie zapomniałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się od wczoraj przymierzam do kupienia sobie tego płaszcza http://moda.allegro.pl/piekny-welniany-plaszcz-ciazowy-roz-xl-i1233938268.html tylko kurcze nie wiem jaki rozmiar. Juz się pomierzyłam i wiem jaki byłby dobry na teraz a co chociażby z brzuchem przez kolejne 3,5 miesiąca? O ile większy trzeba kupić? Zgłupiałam 😜 Poradźcie coś

Ogarniamy się i na spacer spadamy sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue teraz obejrzałam Twoj filmik, ale masz węża w brzuszku 😉 niesamowicie się porusza, ja swoją czuję jedynie jak przyłożę rękę, a tak to pod skórą nic nie widać...
ale wczoraj napaliłam się na ciuszki i w końcu kupiłam mojej niuni śpiochy, 2 body z krótki i długim i 2 pary malusich skarpetek - ale się moim podobało 🙂
a ja w brzuszku mam 97 cm 🤪 a kilka osób co mnie widziało stwierdziło że mam mały 😮 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu nie przejmuj się, z tego co wiem rozmiar brzuszka nie ma nic do wielkości Twojego maleństwa. Pisałam wam ostatnio, że spotkałam fryzjerkę, która ma termin na 6 stycznia a ma brzuch jak ja w 3 miesiącu. Gdyby mi nie powiedziała, że jest w ciąży w życiu bym na to nie wpadła. Dopiero jak się przyjrzałam to zauważyłam że faktycznie coś tam jej odstaje 🙂 Orientujecie się może kiedy dzieciątko zmienia pozycję na główką do dołu? Ciekawa jestem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobiety

ja dzis prawie cały dzien na nogach, zakupy z mężęm, tak sie jakos zeszlo 🙂 jestem padnięta i chyba ide juz spac. Dziś brzuszek juz mniej boli - na szczęście

mój obwód brzucha to 101 cm 🤪 troche duzo, ale zawsze sporo mi sie powiększa jak cos zjem 🙂

gdzies wyczytalam, ze dzidzia układa sie główką do dołu ok 30 tyg - chociaz nie wszyskie dzieciaczki tak sie układają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski a gdzie wymiary 90-60-90 😜 ja mam 94cm, czyli wszystkie mniej wiecej mamy podobnie, Asia pamietaj ze miedzy nami mzoe byc kilka tygodni roznicy 🙂
Moja kizia na usg byla glowa w dol 🙂
Wlasnie wrocilismy z imprezki urodzinowej i tam byla grupa dzieci w wieku mniej wiecej 4 lat - byl taki halas, ze masakra. musze teraz dojsc do siebie i sie wyciszyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molala z tego co czytałam z wypowiedzi innych dziewczyn o tej zdradzie to Twój mąż nie jest Ciebie wart! I powinnaś się naprawdę nad tym zastanowić czy warto coś takiego ciągnąć, choćby dla dobra dziecka, ciągłe kłótnie nie są lepsze od rozstania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie nikt ze studiów nie wie o ciąży, choć mnie widzieli na własne oczy, a jak napisałam kumpeli sms o ciąży (bo sama jest w 25tyg.) i ma duży brzuch to nie mogła uwierzyć, nie zauważyła haha 😁 a miałam sweter ubrany i rozpiętą kurtkę. Mój brzuchol świetnie się maskuje pod ubraniami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...