Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Co tam u Was? Ja od czwartku jestem w szpitalu. Przyjechałam na ktg i moja Mała dostała ADHD. Tak się wściekała, że serducho jej szalało. Lekarz stwierdził, ze trzeba poobserwować czy to przez te harce czy tak jest na codzień a to nie byłoby dobre. I mnie zostawili. Od tamtej pory badają tętno Malutkiej co 2 godziny i za każdym razem jest ok no ale wypisuje tylko ordynator a on bedzie dopiero w poniedziałek wieć obijam się tu i bardzo chcę już do domciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny justyna ja współczuje bycia w szpitalu ale oby do poniedziałku.Ja niedawno wstałam i biore sie za sprzatanie bo taki bałagan u mnie ze nie wiem.a wesa mnie też nauka czeka już niedługo na obrone.moze mi obrony przed porodem nie zrobia bo ja napewno im tam urodze juz.Według @ to ja juz 37 tydzien wiec dziecko donoszone wiec mogę rodzic juz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynko dobrze,ze z Malutką wszystko ok. Trzymaj sie tam ciepło 🙂

A dziewczyny na forum grudniówek jedna dodała fote brzuszka juz po porodzie . Zobaczcie nie ma nic. Ja taki miałam po Mai ciekawe jak bedzie teraz:P Az sie boję hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście BRAK brzucha, ale ona jest szczupła 😜 chociaż ja też miałam płaski brzuch jak deska, więc liczę, że będzie u mnie podobnie, bo moja koleżanka w ciąży przytyła 30kg i niestety brzuch jej został, ma takie fałdy i rozstępy też 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzę że co raz ciężej przed tym porodem, każdą coś dopada 😜 a mnie boli tak kość łonowa, jakby mnie spałowali, powaga niedługo chodzić nie będę mogła 😎
a Justyna ile Twoja malutka miała uderzeń na minutę serduszka?
ja też mam już prawie wszystko, czekam tylko na to łóżeczko...no i kosmetyki mi zostaną, ale to jak bony z mężem dostaniemy to pokupujemy 🙂
Lagoona ja też mam te pachwiny w nocy jak na @, ale tylko chwilowo i zaraz przechodzi, jeśli nie promieniuje ci do kręgosłupa to nie jest źle 🙂 z drugiej strony ciekawe dlaczego są one w nocy, bo w dzień ich nie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie rano najgorzej wstać, tez mam jakieś takie bóle ciągnące. Jak się już rozruszam to jest oki.
No i te dłonie mnie rano bolą.
Ja do szpitala dla maluszka tylko biorę pieluchy, chustki i krem. No i potem ciuszki na wyjście 🙂
Kurde nie mogę uwierzyć, że już leci pierwszy tydzień grudnia 🤪
Chyba sobie dzisiaj torbę spakuje 🙂 bo wczoraj poprałam mała podróżną i plecak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja te bóle jak na @ to mam czasami w nocy i czasmi w dzień. Jakos mocno się nimi nie przejmuje. Chyba cos tam musi się dziać. 🙂

Smoczek tez biore. Moja maja dopiero w dzień wyjscia ze szpitala wzieła smoczka chwyciła, ciężko jej było go utrzymac w buźce. No i ja te nakładki sylikonowe na sutki do karmienia, u mnie bez tego sie nie obejdzie. Musze to wszystko powyparzać, ale to już jak sie da najpóżniej zrobie 🙂

Ja narazie nie wkładam rzeczy do walizki, bo moze kupie sobie taką fajna torbe(widziałam w chińskim skepie) i sie do niej spakuje...

Blue dawaj tą fotke ze ślubu 🙂:*:*:*:*:*:*

A ja zaraz pojade do mojej myszki bo już dzwoniła ze czeka na mamusie, mi juz zmiekło serce, a miała zostac u babci do jutra, ale chyba nie wytrzymam bez niej i juz ja dzis zabiore 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wykrakałam.. Rano przeszły te bóle i za kilka godzin znowu wróciły, co gorsze boli jak leżę a jak siedzę to przechodzi, dzisiaj mój kupi mi nospę jak wróci z pracy nie mogę się doczekać zjem od razu 2 tabletki 😞 Ponad pół dnia przeleżałam, mała się rusza, zaliczyła 2 razy czkawkę dzisiaj, wytyka mi kościki, ale przerażają mnie te bóle 🤨 no i brzuch się robi twardy jak wstaję, a tak to jest normalny jak leżę, dostaję paranoi 😮 Te bóle jak na @ mogą wskazywać na obniżanie dna macicy? czy na poród? bo tam pisze, że na poród, a ja to mam od tygodnia cholera 🤨

A tu macie coś o skurczach:
W trakcie ciąży mogą wystąpić aż dwa rodzaje skurczów. A pod koniec ciąży aż trzy. 🙂

Pierwsze skurcze, jakie występują w ciąży są to skurcze o małym natężeniu, ale dużej częstotliwości (tzw. Alvareza). Drugi rodzaj to skurcze Braxtona Hicksa. Charakteryzują się tym, że są silniejsze i ich częstość zwiększa się pod koniec ciąży. Kolejne skurcze, to tzw. obniżające występują na około 3-4 tygodnie przed terminem porodu. Mają na celu obniżenie dna macicy. Ty możesz zaobserwować, to jako obniżenie się brzuszka oraz zauważyć, że łatwiej oddychasz.

Następne skurcze, o których pewnie nie raz słyszałaś, to tak zwane skurcze przepowiadające. Charakteryzują się tym, że są nieregularne, występują w ostatnich tygodniach ciąży ich częstość zwiększa się wraz z coraz bliższym terminem porodu. Są to 1- 2 skurcze, które występują w ciągu 10 minut. Skurcze przepowiadające, u kobiet, które rodzą pierwszy raz, czyli pierwiastek powodują wstawianie się główki do kanału rodnego (tzw. skurcze wstawiające).

Objawy zagrażającego porodu przed wczesnego, to:
- Skurcze macicy (należy pamiętać, że w ciąży występują skurcze Alveraza, a pod koniec ciąży Braxtona Hicksa) ;

- Bóle w okolicy krzyża lub w pachwinach (pod koniec ciąży będzie, to objaw zbliżającego się porodu);

- Odczuwanie bólu w miednicy mniejszej podobnego do bólu w czasie miesiączki (pod koniec ciąży, będzie, to objaw zbliżającego się porodu);

- Wystąpienie zwiększonej ilości wydzieliny z pochwy oraz/lub krwawienia z dróg rodnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co własnie u mnie byli goscie i mam wesele 8 stycznia.pewnie nie pojde ale nie wiem .Jak urodze przed weselem to napewno nie a jak jeszcze nie to z wesela na porodówke prosto pojade 😜 Dobra dziewczymki ja uciekam posiedziec troche z meżem bo juz cos narzeka. Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow zadziwiający ruch dzisiaj jak na sobote, normalnie szok. Blue nie schizuj bo ja też mam ciągnięcia w dole brzucha i kilka razy dziennie i w nocy bóle jak na okres 🤢 Z resztą będzie co ma być, w szpitalu dostałam zastrzyki, żeby małej się płucka szybciej rozwinęły, więc nawet jeśli coś się zacznie powinno być ok. Asiu nic się nie martw, pewnie dostaniesz odpowiednie leki i ta krem się unormuje. Oklask dla Ciebie:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo mówić.. Ja chcę dziecko ze stycznia, a nie grudnia, po drugie tak sobie myślę czy jak ona ma to powiększenie w główce to czy wcześniejszy poród jej nie zaszkodzi do tego drogą sn, żeby potem jakiegoś wylewu nie dostała moja mała bida 😞 zobaczę co lekarz powie.

Dzisiaj w nocy miałam znowu bóle jak na @, ale 3 razy mocniejsze normalnie myślałam "że to już" wzięłam szybko nospę i przeszło, o dziwo jak siedziałam to ból był mniejszy, a jak leżałam to się nasilał, to jakaś paranoja. Boli mnie zawsze lewa dolna część tam gdzie są jajniki. Dziwne to jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...