Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

10 stycznia to mam termin z usg 😁 a ja mam non stop zgagę 😞 jak furagin nie pomaga to trzeba będzie włączyć do leczenia antybiotyk, a posiew już miałaś? muszą wiedzieć jakiego rodzaju masz bakterie i wtedy stosuje się do danej grupy bakterii odpowiedni antybiotyk, bo na ślepo to nie ma co leczyć. A jakie masz ph moczu? ja ostatnio miałam 5,5 od 5 bodajże do 7 jest norma.

pH Oznaczając pH moczu oceniamy kwaśność (lub zasadowość) moczu. pH 4 moczu oznacza mocz bardzo kwaśny, pH 7 obojętny, a pH 9 bardzo zasadowy. Czasami pH moczu może być modyfikowane przez podawanie specyficznych leków, np. powodując utrzymać mocz bardziej kwaśny lub zasadowy, aby zapobiec tworzeniu się specyficznych kamieni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i jestem po USG. mały waży w 38 tyg. 1 dzień 3440. łożysko na przedniej ścianie,II"/III". AFI= 8cm. termin na 10 styczeń 🙂 buzi nie chciał pokazać bo zasłaniał się rączką. a tak poza tym wszystko ok 🙂 odebrałam też wyniki na krew mocz i wszystko jest idealnie mogę być dawcą krwi hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po wizycie.
Mocz zły ale już lepszy niż ostatnio, i własnie kazała mi brac tylko coś takiego jak żurawit, jakies tabletki z zurawiną i ziołami, na nerki. Dała mi gratis 4 opakowania tego leku. I scopolan jak by mnie bolało mam brac.
Wg jej obliczen jutro zaczynam dopiero 37 tydzien a wg moich zaczełam w poniedziałek. no ale to nic, ja sie trzymam swojego. No i maluszek w tym tyg waży 3400 wow kolos z niego. Moja Maja jak sie rodziła nawet tyle nie ważyła. A na poród u mnie narazie sie nie zapowiada, wszystko zamkniete i szyjka sie jeszcze nie skróciła. Mówiła ze przedwczesny poród mi nie grozi. Zbadała mnie dosyc mocniej(troszke bolało) bo mówi moze coś tam sie przez to zacznie ruszac, bo jej mówiłam ze chce szybciej urodzic bo juz mi ciezko. hehe

A dziewczyny coś mi na brzuchu popękały tak jakby takie naczynka, coś mi sie wydaje ze wyjdą mi rozstepy na całym brzuchu na sam koniec. :///
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja powoli zaczełam pakować torbę do szpitala i mam dylemat czy wkładać wszystkie rzeczy w jedną torbę czy dla dzidziusia oddzielnie, a Wy jak robicie?
W ogóle chyba mam straszny instynkt wicia gniazda...bo pomalowałam ścianę w sypialni, zmieniłam narzutę i poduchy na nowe...no i ciągle myślę co muszę jeszcze zrobić czego nie będę mogła później 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczyny niewiem czy moge do was dolaczyc? ja mam termin na 24 stycznia od jakiegos czasu wchodze na forum i czytam sobie co u was aslychAC i szczerze powie mze zazdroszcze bo doradzacie sobie pocieszacie sie nawzajem a ja czasem wlasnie nie mam z kim pogadac obecnie jestem w 36 tygodniu ciazy bedziemy miec synka 🙂 mam juz coreczke ktora 7 stycznia skonczy dwa latka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ogolnie to mialam sobie tylko sledzic co wy piszecie ale jestem juz tak grubatzn mam tak duzy brzuch ze sily nie mam na nic doslownie ledwo chodze juz bym chciala zeby ten czas szybciej zlecial bo nie daje rady nie wiem co robic tak mi ciezko 😞 a najbardziej to sie boje pobytu w szpitalu i rozstania z moja wikusia nigdy nie zostawialam jej na kilka dni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o rany
odebrałam dziś zwolnienie od dr i uparłam się żeby zawieść je do pracy 50 km oddalonej od Szczecina a przy okazji odwiedzić rodziców
zaskoczyła nas masakryczna mgła a do tego było bardzo ślisko i zimno
tylko wyjechaliśmy ze Szczecina i już śnieg i lód zalegał na drodze
jechało się okropnie bo samochód dosłownie tańczył na jezdni modliłam się tylko kiedy wrócimy do domu
a mąż bał się o nas chyba bardziej niż ja ale jest fantastycznym kierowcą i bezpiecznie dojechaliśmy do domu
już chyba do wiosny nie wyjadę poza Szczecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nową koleżankę 🙂 Oczywiście wpadaj i pisz co Ci leży na serduchu 😜

Ja dzisiaj w nocy spać nie mogłam horror, a mała co chwilę się wypinała. Ale macie grubasy haha! Ciekawe ile moja będzie ważyć, bo idę dopiero na to ostatnie usg po Nowym Roku to będzie 38tc z czymś 🙃 Ja mam torbę dużą dla siebie do szpitala i siatkę dla małej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centyle dla przypomnienia:

36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)

40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie 🙂
mam wiadomość: jeszcze w tym roku będziemy miały kolejnego bobasa
dzisiaj napisała do mnie Milka że od niedzieli jest w szpitalu bo pojechała z bólami i skuraczami co 5 min, tylko rozwarcia nie było, ale już wczoraj ruszyło i prawdopodobnie jeszcze dziś albo w nocy wyląduje na porodówce. Przesyła wam buziaki 🙂

witam nową koleżankę i zachęcam do pisania 🙂 oklask dla ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...