Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie w ostatnim dniu starego roku 😎
heh wszystkie mamy jakieś dolegliwości, lekarz mi powiedział że jeśli bolą tylko same pachwiny i podbrzusze jak na @ to to więzadła ciągną w dół, główka naciska i ciężar dziecka więc to jeszcze nic takiego 🤪 ja już mam to codziennie, ale nie biorę no-spy bo chcę jakoś przyzwyczaić organizm na szok 😉
co do ciuchów laski to nic nie mówcie, ja po każdej wypłacie musiałam coś kupić a teraz już nawet nie patrzę na wystawy, ciągle chodzę w tym samym. Ale za to przez styczeń, luty i marzec odłoży mi się kaska i na wiosnę zaszaleję!! hah za to będziemy super mamuśkami z wózkiem...też dobra perspektywa 😎
A dziś idziemy do znajomych, ale co...założę getry i tunikę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No pewnie Asiu o to sie nie martw, ty chudziutka jestes 🙂
Ja nawet marze zeby chociaż swoje stare ciuchy pozakładać, normalne spodnie.....mam pełno rzeczy które zakupiłam jeszcze przed ciązą, a nie zdążyłam wynosic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam dzisiaj nakaz leżenia co najmniej do godziny 20 żeby przez przypadek małej się nie zachciało wychodzić 😁 😁 😁
wesa chyba pytałaś o żurek mam fajny przepis cala rodzina moja i męża chwali i mówi że ja robię najlepszy ale nikt nie wie że dodaję tego żurku z paczki winiary hihihih 😁 😁 😁
chcecie to wam napiszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podczas sprzątania znalazłam kartkę od testu ciążowego, mój ją tak ładnie podpisał, zrobił tabelkę, wpisał datę, swoje imię i wynik testu podkreślił ptaszkiem 😁 ahh kiedy to było.. 19.05. 🙂 Ja dzisiaj ostro sprzątam, aż mała dostała czkawki i zaczęła się rozciągać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Patka19900 napisał(a):
no miejmy nadzieje ze juz zadna sie nie rozsypie w starym roku 🙂

To już by trzeba było mieć wyjątkowo złośliwe dziecko 😜...
Tzn, że ja złośliwa jestem? 😜 Nie wydaje mi się. Wolałam mniej standardowy dzień na urodziny. Co roku mam wystrzałową okazję do świętowania 🙂
Czemu tak bardzo się wzbraniacie przed urodzeniem w starym roku? Nie mówię o dzisiejszym dniu ale w ogóle od kilku dni nic innego tylko zaklinanie by udało się zacisnąć nogi i nie urodzić przed północą z dzisiaj na jutro. Głupie to trochę - bez obrazy oczywiście. Jakby jeden dzień czy kilka godzin w ogóle coś zmieniało?! Nie rozumiem a jakby co to w Nowej Zelandii jest już nowy rok więc szkoda, że tam nie jesteście. Przynajmniej te, które za wszelką cenę chcą urodzić po 1 stycznia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SAJGONKI
składniki:
papier ryżowy (w sklepach dostępne są takie większe i mniejsze płaty ja wole te większe bo się łatwiej zawija)
30dag mięsa mielonego z indyka lub wołowo-wieprzowego
kilka liści kapusty pekińskiej (drobno poszatkowanej)
2 marchewki ugotowane pokrojone w paski lub surowe poszatkowane na grubych oczkach
mały kawałek pora (lepiej tą twarda łodygę niż liście)
1 jajko
sos sojowy
makaron chiński ryżowy (pół opakowania 200g)
grzyby MUN (kilka kawałków)
pędy bambusa w zalewie - dosłownie garstka
kiełki fasoli mun w zalewie - dosłownie garstka

grzyby należy moczyć w ciepłej wodzie ok 15 minut a później gotować 10 minut
makaron chiński moczyć ok 3 minuty w zagotowanej wodzie gotowy można pokroić na krótsze nitki
mięso mielone łączymy z jajkiem, kapustą pekińską, marchewkami i porem, grzybami, makaronem, kiełkami fasoli i pędami bambusa (kiełki i pędy dodaje za każdym razem bo są w słoiku który starcza na bardzo długo ale raz robiłam bez i też były smaczne)
wszystkie składniki mieszam i przyprawiam sosem sojowym solą i pieprzem

papier ryżowy przygotowujemy wg przepisu na opakowaniu tzn niektóre należy tylko zanurzyć w ciepłej wodzie inne potrzymać w niej kilka minut ważne aby każdy płat moczyć osobno

miękki płat wykładam na deskę nakładam farsz i zawijam podobnie jak gołąbki
później smarze je z 5 minut po kilka sztuk we frytkownicy tak aby całe były zanurzone ale wiem że można je też robić na zwykłej patelni i przewracać gdy spód stwardnieje

podaję z sosem chili słodko pikantnym

co do tych orientalnych produktów to używam najczęściej tao tao ale to chyba dla tego że są dostępne w auchan gdzie robię zakupy 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIĘKUJĘ WAM BARDZO ZA ŻYCZENIA!!!! 🙂
Może gdybym urodziła się w okolicach świąt to lipa byłaby z prezentem a tak nikt już się świętami nie wykręca i zawsze dostaję prezenty 😜 A moja Maja urodziła się 20 grudnia więc nie wyobrażam sobie nie zrobić jej urodzin tłumacząc się tym, że za chwilę święta i prezent dostanie pod choinkę. Po prostu

Dobra spadam. Dziś dostaliśmy klucze do naszego mieszkanka. Jedziemy nacieszyć się chociaż pustym. A raczej potowarzyszyć Adamowi w pierwszych pracach. Jeszcze 2 nocki tutaj i w niedzielę już tam będziemy na stałe 🙂

A tymczasem sylwestrowy toast
ZA ZDROWIE !
       ZA PRZYJAŹŃ !
          ZA MARZENIA !
 ▓████████████▓
▓█░░░░░░░░░░░░█▓
█▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█
▓█▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█▓
  ▓█▒▒▒▒▒▒▒▒▒█▓
     ▓███████▓
        ███▓
       /._)█
        |. █_
_______|.(____)
..............(____)
_______...(____)
       (____)
         █
      ▓███▓
 ▓██████████▓

.•´¸.•*´¨).•*´¨)
`(¸.•´ (¸.•` * ¸.•´¸.•*´¨)
` .. °. ° ° . . . °. ° °. ° ° °.° °
(.•´`*SZCZĘŚLIWEGO .° ° °. .° °
*.*´¨) NOWEGO . .° ° °. .° °
.•´,•*´¨)ROKU... . .° ° °. .° °
¸.•´¸.•*´¨)2011 .° ° °. .° °
(¸.•´ (¸.•`.° ° °. .° °.° ° °.
.° ° °. .° °.° ° °.° °.° ° °.
(¸.•´ (¸.•` * ¸.•´¸.•*´¨)
......~~~~~/.....~~~~~/
.......~~~~/.......~~~~/
........~~~/.........~~~/
.........~~/...........~~/
..........~/.............~/
...........||...............||
...........||...............||
...........||...............||
......./****........../ ****.....
***************************
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam nie uwazam ze to głupie. Chciałam w styczniu i tyle. W szkole tez bedzie najstarszy, żle na tym nie wyjdzie 🙂 Chciałam tez zeby rocznikowo mój mały był razem z dzieckiem mojego męża brata, oni mają termin na sierpien. Bedą razem do szkoły chodzić i moze do klasy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzę, że wasi partnerzy to są mega wytrwali
my jakoś specjalnie się nie powstrzymywaliśmy a że temperamenty mamy podobne to ciężko by o to było
mieliśmy zaledwie kilku dniowy celibat a ten już dzwoni do mnie z pracy i pyta jak się czuje a ja mu na to że dobrze i czemu z taką dziwną troska wypytuje o mój stan (już wiedziałam co mu po głowie chodzi 😁) no to zaczął się głupiutko śmiać i mówić nie tak tylko pytam hihihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki czy wy gdzies dziś wybywacie na sylestra?????
Ja siedze w domku z rodzinką, szykujemy dobre jedzonko i bedziemy przed telawizorkiem czekać do 24...dla mnie i dla Mai jest szampan Picollo 🙂

Jeśli bedziecie w domku zaglądajcie dzis na forum, bo ja sie chyba zanudze, ja bede pisała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ua nas z sexem tak sobie w tej ciązy, po pierwszej wizycie w szpitalu był zakaz, pózniej już niby nie ale ja sie bałam i uwazalismy jak było mozna. Wiecej stresu przy tym miałam niz przyjemnosci. Dopiero teraz już bardziej wyluzowałam, ale i tak jakoś ochoty mi brak ze względu na to ze mnie strasznie wszsytko tam na dole boli, ten pecherz czy coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nusia u mojej znajomej z rozwarciem (a jest pierworódką) poszło szybko.. w ciągu 3h urodziła małą 🙂 jak dojechała do szpitala to miała 9cm rozwarcie 😜 bo wcześniej chodziła z 4cm kilka tyg. także nie mówcie, że nie można.. 😁 Ja siedzę w domu przed tv., a raczej w łóżku nic mi się nie chce, jedyne co to sprzątam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂 Wróciłam, niestety dalej w dwupaku 😞 Wczoraj ordynator zadecydował, że ze względu na warunki pogodowe i daleką trasę nie puści mnie do domu, a dziś go nie było i lekarz dyżurny nie zastosował się do wskazań ordynatora i mnie wypuścił.. U mnie bez zmian dalej rozwarcie na 3 i kicha dalej nie idzie. Chodziłam całymi dniami, robiłam przysiady, biegałam po schodach, brałam gorący prysznic, piłam colę i lipa. Nawet piłam olej rycynowy. Miałam nadzieję, że wrócę do domu to męża wykorzystam, a on na to, że bardzo by chciał, ale malutka jest już w kanale rodnym i się boi że jej krzywdę zrobi 😞 No nic pozostaje mi jutro dom wysprzątać, okna pomyć i kombinować aż się Natalka zdecyduje opuścić mój brzuch. Najgorsze jest to, że przy skurczu ciągnie mnie z brzucha i z krzyża aż mi nogi w biodrach blokuje 😞 Nie wiadomo za co się łapać. A co tam u Was? Nie dałam rady nadrobić zaległości więc jak możecie to napiszcie ile już mamy bombelków, co z Asią i w ogóle co w trawie piszczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...