Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie
A u nas szpital - prawie. Ja ledwo żyję, Natalunia też. Adam zasmarkany. Jak uchronić Majusię przez zarazą?

Co do odbijania to czasami nawet 15 minut noszenia a Majusi sie nie odbeknie. Ja w szpitalu nauczyłam się kłaść Małą zawsze po jedzeniu na boku. Potem dopiero ją przekręcam na plecki choć jak jej kocyka za pleckami nie upcham to już sama potrafi się na plecy przekecić 😉

Witaminę D I K już w szpitalu kazali dawać (6 lat temu o wit K nie było mowy, wystarczyła ta dawka co ją wkłuwali w szpitalu noworodkowi, dawało się dzieciom tylko wit D). Jak się jednak dokarmia dziecko mlekiem modyf. (powyżej 250 ml na dobę) to już wit K dawać nie potrzeba. Te modyf. mleczka mają tę witaminę (tak powiedziała mi położna i lekarka potwierdziła)

Asia Sonia Weronika przesłodka 🙂

Później też wrzucę jakieś fotki na galeriusa. Dziewczyny powrzucajcie jakieś fociaki swoich szkarbinków w wolnej chwili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czasami jak ma czkawke daje cycka ale czasmi normalnie go kłade on taki wtedy skupiony, chyba mu sie to podoba, nawet potrafi zasnąć przy czkawce 🙂

Bartuś chyba zaczął kolkowac, dwa dni z rzędu od 21 do 22 godz. płacze ze nie idzie go uspokoic. wydaje mi się ze to moze byc kolka;/ musze chyba jakieś krople kupic. Jakie polecacie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
blue jeszcze nie mam ksiazeczki. Dostane w poniedzialek. Moja tez jest silna. Upodobala sobie spanie na lewym boku i jakbym jej nie polozyla, to i tak sie przewroci na swoj boczek. A czkawka tez polozna kazala sie nie martwic. Moja zazwyczaj ma czkawke zaraz po tym jak jej sie uleje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też już się przewraca i co najlepsze podnosi główkę bardzo wysoko (choć już od samego początku ją podnosiła) i potrafi utrzymać kilka sekund dzikun jeden 🙂 no i ostatnio była taka akcja: leży sobie spokojnie podczas przebierania i rączkę ułożyła obok głowy i tak sobie ją głaskała no to tak patrzymy co ona robi, a ona tak niewinnie łapała sobie włosy na głowie, tak delikatnie i nagle ścisnęła je w pięści i ja tak lekko dotknęłam jej dłoni
to wariatka zamiast puścić te włosy to zaczęła je ciągnąć i płakać miała mocno ściśniętą pięść, więc zanim ją otworzyłam to kilka sekund minęło ale widok bezcenny ciągnie mocno i płacze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bartek znów upodobał sobie leżenie na prawym boku. zawsze tak główke obraca. ja staram sie zmieniac mu strony i troche na wznak bo mu sie głowka tak odkształci dziwnie. i też zadziera głowe do góry i trzyma mocno przez chwile, lekarka jak była to mówiła ze silny z niego chłopak, ale Maja też zaczęła szybko dzwigać główke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pisałyście o kikutach moja mała ma dopiero 5 dni a wczoraj przed kąpielą leżał już osobno 🤔

i zauważyłam że ma chyba przestawiony dzień z nocą bo w dzień tylko ją od cyca odstawie i śpi nic jej nie zbudzi ani telewizor ani głośna muzyka ani nawet odkurzacz

a w nocy tak pomiędzy 1 a 4 rano zje i nie za bardzo ma ochotę leżeć w łóżeczku kręci się i stęka nie płacze nie krzyczy tylko po prostu nie śpi a po pół godziny wkurza się że nic się nie dzieje i zaczyna płakać głośniej

boje się że będzie miała pozamieniane pory dnia bo teraz dopóki oboje jesteśmy w domu to mi to nie przeszkadza ja się wysypiam zmęczona nie jestem ale mąż pewnie będzie jeśli ona tak zostanie na dłużej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesaaaaaaaaaa! Jestem przed robieniem zupy pomidorowej, bo mnie naszło, a Ty mi kikuta z bliska pokazujeszzzzzzzzzzzzz fuuuuuuuuuuj 😁 🤢 🤢 🤢 Ja też odkurzam, oglądam tv, głośno rozmawiam itd. a w nocy to nie zaśnie i koniec, oczy jak ping pongi, nie płacze, ale tak stęka po swojemu i się przeciąga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O ja jutro zrobie fote mojego brzucha i wam pokarze, masakra wisi mi skóra, po Mai nie miałam nic, no ale to druga ciąża w tak niedługim czasie to chyba już taki zostanie, sciskam sie pasem ale nie wiem czy to coś da. Ale odkąd wróciłam ze szpitala do domu jakies 1,5 tyg to juz spadło mi 3 kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Maja też jak się budziła na jedzenie o 3 w nocy to już nie bardzo jej spać się chciało. Leżała i po dłuższym czasie dopiero zaczynałą jęczeć jak się znudziła. Od 3 dni próbuję ją przestawić i pokazać kiedy noc i spanie a kiedy dzień. Tak więc w nocy śpi od razu po jedzeniu. Rano różnie, potem pozwalam jej do 17-tej jak ma ochotę raz śpi więcej innym razem mniej) a po 16-tej już nie daję jej spać. Zajmuję ją jak tylko mogę i tak do jakiejś 18:30. Potem kąpiel to się trochę rozbudza i dopiero po 19-tej idzie spać (teraz jeszcze leży sobie w łóżeczku). Koło 22-23 zacznie się kręcic na jedzenie potem o 3 i 6-7 już bardziej wyspana. My też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Niunia dziś bardzo fajna jest 🙂 wyspałam się i w dzień dała mamusi posprzątać...
jutro idziemy na spacerek, mam nadzieje że w miarę pogoda dopisze...a wy już chodzicie na spacery? Maja tez tak śmiesznie kiwa główką jak trzymam ją na ramieniu i wpatruje się tymi swoimi okrągłymi ślepkami, jeszcze ze 2 tygodnie i zacznie to robić bardziej kumacie 🙂
jeśli chodzi o jedzenie to na razie jem wszystko nawet wczoraj pozwoliłam sobie na paszteciki z kapustą mojej mamy 😜, kiedyś oglądałam (bodajże) w "kawie i herbacie" wypowiedź lekarki że nie należy rezygnować z tego co się lubi i w sumie w mojej poradni laktacyjnej utwierdzili mnie w tym przekonaniu...no chyba że ewidentnie zauważy się że coś dziecku nie leży...
ale bym se poszła do fryzjera, już mam taaakie odrosty i w ogóle że masakra, no i kiedy ja pójde do galerii na jakieś zakupy 🤪
Lagoona też mam taką beznadziejną krechę na brzuchu i w dodatku rozciągnęła mi się dziura w pępku 😎 chyba już tylko ćwiczenia mi pozostały 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue ja mam taki sam brzuch, przestan panikowac 😜

Honoratka - ja tak mialam z piersiami. teraz juz karmie obiema. mam bardzo fajny krem z lanolina, ktory zagoil mi sutki w dwa dni. a tak to dawalam jej tego zdrowszego w silikonowej nakladce a z drugiego odpompowywalam mlleko i dawalam jej z butli. najgorsze, ze robilam to tylko dwa razy dziennie i cycek teraz nie wyrabia. mam nadzieje ze za pare dni sie naprawi 🤪

a i honoratka jak sie uleje krwia albo zwymiotuje to sie nie wystrasz, bo to krew wlasnie z poranionej piersi a krew sie nie trawi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w środku nadal szwy 😮 i się zastanawiam czy to na pewno są rozpuszczalne, bo cholernie zaczynają ciągnąć.. 😮 Mam nadzieję, że kiedyś ta krecha z brzucha zniknie, a pępek też miałam mocno rozciągnięty i w dodatku jest mocno ciemny, wygląda jak brudny, już go szorowałam ile mogłam, ale wygląda ohydnie ;/ moja przemieniła się w nocnego nietoperza 🙂 Justynko a jak mała znosi nie karmienie piersią? Ja mojej podaję Bebilona 1, ale jest agresywna 😁 może wypić całą butlę, ale tak czy siak na noc domaga się cyca, bez tego nie zaśnie choćby nie wiem co i jeszcze do łóżka muszę ją brać, za dnia śpi jak aniołek jeść i spać.. a w nocy to od 1-3, albo od 00 do 2, od 1-4.. wysiadam! 🥴 i pobudka jak zwykle ok. 5-6/./ to dziecko ma niespożytą energię, nie płacze, ale tak stęka po swojemu.. W nocy to nawet smoczek nie pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...