Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej

wesa nasze bobasy urodzily sie tego samego dnia 🙂 tez sie zastanawiam nad spacerem, ale pediatra powiedzial ze po 3 tygodniu zycia a teraz werandowanie. Moja małą raz werandowalam i raz byla na dworku jak jechalismy na wizyte kontrolną. Dzis ma przyjsc do nas połozna wiec o wszystko wypytam.

Dziewczyny mam pytanie odnosnie szczepionek. Bierzecie te podstawowe czy te skojarzone 5 w 1 i 6 w 1? wiadomo ze te drugie lepsze dla dzidzi bo jest tylko jedno kłucie, ale zastanawiam sie czy nie niosą za sobą jakis skutków ubocznych itd itp. No i mam dylemat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamuski
moja Klarunia ma pierwszy katarek i pierwszy kaszelek 😞 ...ale to nic groznego ,juz nawet mniej kaszle niz wczoraj..jak jej tylko przejdzie pojdziemy na spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my juz po wizycie połoznej, wszystko jest ok tylko z pępkiem troche problemy, ten zewnetrzny kikut polozna poruszayla i odpadł ale nie caly, ta druga czesc w srodku zostala. Juz troszke śmierdzi,kazala przemywac spirytusem 100 % i jesli w piatek bedzie jeszcze go czuc to musimy podam antybiotyk 😞

O spacerach mówila zeby jeszcze pare dni poczekac i wychodzic najlepiej jak bedzie temp na lekkim minusie niz na plusie, bo przy takich odwilzach mnozy sie duzo wirusów i dziecko moze cos załapac a najlepiej to jak jest mrozek i swieci slonko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziecko karmione piersia oddaje stolce bardzo czesto, praktycznie po kazdym karmieniu, sa one twarożkowo-wodniste, najczesciej zabarwione zielonkawo, z czasem zmniejsza sie ich ilosc, zmienia konsystencja na pakowata oraz zabarwienie na żółte.Są to stolce powszechnieuznawane u niemowlecia za prawidlowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej dziewczyny Wesa ja nie byłam nacinana 🙂dzisiaj byłam na pierwszej szczepionce na żółtaczke i płakał troche bo podobno jest boląca jest 😞 ja karmie sama piersia i mój podczas jednego karmienia pije około 30-40 minut i tylko z jednej ssie a za jakies 3 godzxiny daje druga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂 Patryczek zdrowy była dziś u nas pani doktor na patronażu. jeżeli chodzi o werandowanie to ja nie werandowałam a pani doktor powiedziała że jeżeli będzie jutro ładna pogoda to możemy wyjść na 15 min na dwór i codziennie sobie wydłużać czas.
jeżeli chodzi o szczepienie to my będziemy szczepić patryka programem 5 w 1 tak jak marcelka.
dzisiaj złożyłam wniosek o becikowe 🙂
Jeżeli chodzi o spanie Patryczka to w dzień śpi mi tylko dwa razy po 3 godz. pierwszy raz o 14 do 17 wstanie na jedzenie i idzie dalej spać a potem to dopiero zasypia o 22 i co dwie godziny budzi się do cyca i wstaje po 8.
Patryk to straszny głodomorek i jak daje mu cycusia to zje trochę zaśnie przy cycku jak go odłożę do wózka to zaraz płacze i daję mu drugiego cycka. i tak w kółko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My werandowałyśmy się przez 3 dni i następnego dnia poszłyśmy na pierwszy spacer.
Niestety teraz pogoda jest zgniła i nie chcę ryzykować.
Jeśli chodzi o szczepionki to my też będziemy szczepić 5w1 oprócz tego chcemy dodatkowo zaszczepić na rotowirusa, pneumokoki.
A wy szczepicie dodatkowymi szczepionkami????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do becikowego to dziś mój mąż wkurzył się na maxa
wypełniliśmy wniosek wpisaliśmy adresy z dowodów i zawieźliśmy do miasta w którym jesteśmy zameldowani
baba zobaczyła wniosek i zapytała gdzie mieszkamy skoro mąż ma inny i ja inny adres (wiadomo u rodziców) no to mąż odpowiedział że w Szczecinie a ona mu na to że w związku z tym trzeba do szczecina
przyjechał do Szczecina a tu co?? powiedzieli że becikowe składa się w miejscu zameldowania 😠 😠 😠
oszaleć można
wychodzi na to że musimy skłamać we wniosku i napiszemy że wszyscy troje mieszkamy u moich rodziców 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja biore te normalne szczepienie, bezpłatne, drogie te szczepienia gdzie mniej ukłuc. Jestem tego zdania, ze wszystkie dzieci przez to przechodż i nic im nie jest. moja Maja też miała te normalne i jakoś zle na tym nie wyszła 🙂 a za te pieniądze mozna coś dla dzieci. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja to już podnosiła chwiejnie główkę nawet w szpitalu jak ją kładłam na brzuch raczej wszystkie dzieci tak mają, ale lekko, a teraz w domu to bardzo wysoko podnosi 😉 w ogóle jest ciekawska wszystkiego. Jak biorę ją na ramiona to kręci główką we wszystkie strony i lubi się do mnie odwracać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja też trzyma główkę u góry ładnie, ale ona od początku ją dźwigała,potrafi nawet około 1 minuty tak trzymać i się rozglądać. Położna powiedziała, że nie widziała jeszcze tak silnego dziecka 🙂 A jak to jest z zieloną herbatą karmiąc piersią, można ją pić czy nie? Szukam w necie i nic nie znalazłam a mam ochotę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesa powiedz mi jakie dostałaś krople do oczu zapisane? Ja coś na sul coś tam.. pomogły małemu? bo tak patrzę, że z rana mała nie miała już sklejonych oczu i zaropiałych, ale ciekawe na jak długo.. zużyję całe opakowanie i zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja wczoraj miałam dzień dobroci dla matki. Prawie cały dzień jadła co 4 godziny, leżała sobie grzecznie, zasypiała. Po wieczornej kąpieli ładnie poszła spać i nockę przespała (tutaj po woli zaczyna się rutyna, od kilku nocy je po kąpaniu koło 19-tej, potem koło północy i w ololicach 4-tej). Dziś powrót do rzeczywiśtości 😞

Co do szczepień to jutro idziemy. Biorę tę skojarzoną 5w1

Co do dopajania to ponoć dziecko powinno dostać na dobę tyle ile wynosi dawka jednego posiłku - tak słyszałam.

Lagoona a jakim Ty mlekiem karmisz? Ja już zupełnie przeszłam na modyf. i dzięki Bogu ani położna ani pedoatra nic się nie pluły bo bym zmieniła od razu!!! A co do kropelek do oczek to my przez 4 dni wkraplaliśmy biodacynę i oczka ładniutkie. Już po 1 dniu widać było poprawę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂
mi do wniosku o becikowe nie był potrzebny pesel, powiedziała żeby donieść jak już będę miała a pesel odbieram w poniedziałek 🙂
u nas koszt szczepienia 5w 1 to kwota 115 zł a 6 w 1 sporo droższa. jeżeli chodzi o dodatkowe szczepienia to ja nie będę szczepiła, niestety nie mam tyle kasy na te wszystkie szczepionki.
Mój Patryczek też ladnie podnosi główkę i rozgląda się na całego po całym pokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna moja niestety jest agresywna na piersi, sklerozy nie ma to pokazuje fochy. Np. dostanie mleka modyf. (BEBILON 1) potem herbatki, smoczka a ona nadal wyje i szuka buzią cyca 😉 nie uspokoi się dopóki nie popije sobie chwilę a potem traktuje go jak smoczek, pomemla i przestaje, ale piersi nie puści. Twoja tak nie dokazuje? No i codziennie musi dostać, bo szału dostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagoona na razie nie mam żadnych problemów z tym, że musi wystarczyc jej tylko butla. Może dlatego, że moje mleko już od jakiegoś czasu dostawała raczej butelką - odciągnięte. Teraz mam spokój (karmię średnio 6-7 razy na dobę, głownmie zjada 120 ml -w nocy czasami mniej; wstaję tylko koło północy, 0 4-tej karmi ją Adam a potem to już spoko bo jest przed 8-mą). Jak to ktoś już tu kiedyś napisał szczęśliwa mama=szczsliwe dziecko 🙂 Tylko jeszcze się zalewam ale pewnie niedługo to potrwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...