Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

Wy też gnębicie swoje maluchy ciągle je całując? moja jest zacałowywana przeze mnie non stop 😁 jej to w ogóle już nie rusza jak śpi czy czuwa to ciągle całuję jej poliki 😜 i czasami pokaże ten swój głupi krzywy uśmieszek bezcenny widok 😎 a w szpitalu jak się urodziła bodajże to była jej 1 doba życia to nie mogłam się powstrzymać i ją pocałowałam to tak zaczęła płakać, że aż mi głupio było 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja też bym się ciągle przytulała do niej i całowała 🙂

Asia ja właśnie głównie dlatego, że pocmokała trochę, zasypiała i za godzinę znó chciała jeść przeszłam na butlę 😜

Co do kąpania to moja płakała jak ją kąpaliśmy gdy się obudziła (była to zazwyczaj pora jedzenia i dziecko było wściekłe i głodne) a teraz zazwyczej po 17-tej już nie śpi więc koło 19-tej kąpiel (bez płączu i w wanience i podczas ubierania)a potem jedzonko i lulanie

Dzięki za odpowiedzi w sparwie chrzestnych. Zaraz do mnie wpadnie siostra z mężem na drinka jakiegoś (tzn mężuś się wreszcie napije za zdrowie córki, za nowe mieszkanie...) to znimi pogadamy. Miłego popołudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu u mnie to roznie z tym karmirnirm i spaniem, czasami po cycu spi 3 godziny a czasmi 1 godz, dzis musialam wyjechac na chwile wiec mąż dal jej butle i zauwazylam ze nie moglo jej sie odbic i miala odtuchy wymiotne, dopiero po ok 30 min jej sie odbilo i spala potem 3 godz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja też potrafi przespać 3-4 godzinki, ale czasem też ma takie jazdy, że nakarmię odbije jej się,kładę do łóżka i za 30 min się budzi znowu głodna. Np wczoraj wstawała jadła i szła spać, a dziś większość dnia na rękach i do cyca i tak w kółko. Podobno dzieci mają do tego prawo i to nie chodzi o to że jest głodne tylko pieszczot mu się chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny jecie jakiś dżem?
bo ja zastawiam się czy skoro nie można truskawek i większości owoców to czy można z nich przetwory ?
no i chce mi się ciasta a najbardziej karpatki i tak sobie myślę czy jeśli zrobię ją sama to nie zaszkodzi malutkiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chuderlaki się martwią wagą z ciąży, a ja ważyłam przed ciążą 57/58kg przy wzroście 170 i przytyłam do ok 82kg 😁 kilka dni temu ważyłam 66,6kg ja to mam co gubić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja zawsze mialam problem z przybieraniem wagi. Jak juz mi sie cos udalo a zaczelam sie czyms stresowac, od razu w dol. Nigy sie na sile nie odchudzalam (no bo z czego 😜), a w ciazy przytylam 20kg i ta wage gubilam stopniowo chyba z 9mcy. Jak wrocilam do pracy, to dopiero zaczelam dalej chudnac (i szybciej). Teraz waze jakis kilogram mniej niz jak wtedy kiedy zaszlam w ciaze. Tak ze 2 kg by mi nie przeszkadzalo przybrac, no ale nie idzie. Stoje w miejscu 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz drugi dzem truskawkowy jem i małej tez nic nie jest , ciasto i ciastka tez jem a dzis upiekłam ciasto "ananasowca", mysle ze ananasy mozna jesc ? 🥴
moja juz po kąpieli,spi sobie smacznie, oczywiscie płacz w niebogłosy, mam nadzieje,ze sie przyzwyczai do kąpania bo bedzie ciezko.
Zauwazylam ze Gabrysia w dzien je ładnie, najada sie i potem spi a wnocy najczesciej ssie cyce ok godzine, czasami wiecej i ciagle nienajedzona a ja padam przy niej i wtedy mam wielką ochote zrobic jej butle, ale wiem ze bedzie sie po niej męczyła to juz wole ja sie męczyc
Milej nocy dziewczynki, uciekam pod prysznic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn ja tez wzrostem nie grzesze i powiem Ci, ze ja bylam w ogole zdolowana tym, jak wygladalam po porodzie 😞 Teraz zupelnie inaczej na to patrze, ale wtedy hormony szalaly mi potwornie, do tego niewyspanie, problemy z karmieniem piersia i cala reszta, ze sam poporodowy wyglad mnie strasznie dobijal 😞 Musialam specjalnie kupic spodnie - 3 rozmiary wieksze - bo doslownie nic mi przez biodra nie przechodzilo, w nic sie nie miescilam. Mozesz sobie wyobrazic jak sie czulam jak poszlam do przymierzali ze spodniami rozm. 12 myslac - te na bank mi wejda (bo normalnie nosze roz. 8) a sie okazalo, ze musialam wymieniac na rozm. 14 😞 Niby nic takiego, ale wygladalam (jak dla mnie) strasznie 😞 U mnie stres zadzialal na wage i wprawdzie zajelo to ok 9cy (wrocenie do wagi sprzed ciazy), to znacznie szybciej dalam rade wejsc w swoje stare spodnie i to mi znaaaaaacznie samopoczucie polepszylo. Taka niby blahostka, a jednak. Doskonale Cie zatem rozumiem, ze chcesz jak najszybciej odzyskac sylwetke. Ale nie boj zaby i glowa do gory, bo na pewno wroci wsjo do normy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez troche wagą jestem przerażona, niby zostało tylko 5 kg ale ale nie wchodze w żadne spodnie, jedynie w getrach śmigam,. Dziś pokupowałam lużniejsze tuniki zeby flaczka na brzuszku nie było widac;/
kiedyś z Mają w nie jezdzilismy do zadnych galerii czy marketów, bo twierdziłam i bałam sie tak jak wy. a i taka mała chorowała, tyle ludzi co sie u mnie przez dom przewija to tak jak galeria, hehe i w sumie wszedzie sa te zarazy...

co do kąpania to ja mojego budze, on musi miec stałą pore zeby sobie wszystko poukładał i wiedział ze po kąpaniu sie je i idzie spac. ucze go w ten sposób kiedy dzien a kiedy noc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też moją budzę i jest do tego przyzwyczajona, bo nie marudzi 😉 dostanie pełno buziolów od mamusi i zadowolona (ja) haha! nie wiem jak ona 🙂 wczoraj pod wieczór ostatnie żarełko zjadła ok 17:30/18 i potem spała do prawie 23 😮 a ja nie byłam w stanie jej obudzić, bo sama zasnęłam.. potem obudziła się o 2 w nocy dostała jeść i nie spała do 4 musiałam ją na rękach nosić znaczy na ramieniu, bo ona tak lubi 🙂 i pokazywać jej miśka, grzechotkę - jednym słowem ratować sytuację by z nudów nie płakała, potem co chwilę podawałam jej smoczka, bo miała na niego agresję, ale po jakimś czasie wypluwała.. była w ciągu tych 2h w łóżeczku, wózku i w naszym łóżku i nie chciała spać 🙂 dostała piersi jeden raz, potem drugi i w końcu usnęła z nami. Masakra jakaś i znowu obudziła mnie koło 6/7 to dostała piersi, bo nie chciało mi się robić mleka 😁 przespała z pół godziny czy godzinę i znowu coś tam stęknęła to się wybudziłam i pow. mojemu żeby mleko poszedł zrobić, to z 5min. ją wybudzaliśmy bo się cholera nie chciała obudzić, musiałam ją rozebrać do prawie naga, żeby się ocknęła. Teraz na szczęście śpi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To u mnie ze spodniami na odwrót. Wszystkie sprzed ciąży wkłądam i zdejmuję bez rozpinania więc musiałam pojupować sobie nowych kilka par. A ważę zaledwie 3-4 kg mniej niż przed ciążą


wesa napisał(a):
co do kąpania to ja mojego budze, on musi miec stałą pore zeby sobie wszystko poukładał i wiedział ze po kąpaniu sie je i idzie spac. ucze go w ten sposób kiedy dzien a kiedy noc 🙂
Ja też jak przesypia to ją budzę bo jak się sama obudzi dokładnie w czasie gdy jest pora kolejnego karmiena to bez płaczu przy ogarnianiu po wyjściu z wody się nie obejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj ja mam do zrzucenia 7 kg, ale chciałabym 10 kg...mam nadzieje że jak dojdą częstsze i dłuższe spacery to nastąpi to szybciej, bo na razie cienko idzie 😜
moja wczoraj i w nocy budziła się na karmienie co 1h, ehh a ja zasypiałam przy niej...dzisiaj też widzę że ma wene na cycka 🙂
no nareszcie dziś byliśmy we trójeczkę na spacerku, bo to siedzenie w domu mnie dobija...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu my zaczęliśmy od werandowania przez 3 dni, a potem spacer najpierw 15 min i tak wydłużamy. Dziś byliśmy 50 min 😉 a następnym razem z 1h 😜
Tak ja karmię tylko piersią i raczej się najada bo jak chodzimy na kontrole wagi to ładnie przybiera (czasem nawet 45-50g na dobę wychodzi), jak się urodziła ważyła 2850g, spadła waga do 2500g a teraz 3400g 🙂 więc się już nie przejmuję tym że jej czegoś brakuje, najwyraźniej ma taki tryb że czasem je co2h a czasem je mniej i woła co 20 min 🙂 mam nadzieje że "wyrośnie" z tego 😎
kolejna kontrola wagi za 2,5 tyg.
A jak Twoja Niunia przybiera?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Maluch w ciągu dnia ciągle na cycu, mało śpi - dziś 2 godziny tylko. Teraz już nyna, ale głowy nie daje, że za chwilę jeszcze się nie przyśni cyc 😉
Miłosz urodził się 2900 a ze szpitala wyszliśmy 2690, przy porodzie mówili, że w sam raz dzidziuś 🙂
Po tygodniu u lekarza miał już 3100 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna a masz w domu zwykłą wagę łazienkową ? to weź dziecko na ręce najlepiej na ramię lub porównaj wyniki z trzymaniem na rękach i na ramieniu np. bez ubranek lub z ubrankami i odlicz maks, ilość gram za pampersa i ubranka to poznasz orientacyjny wynik 🙂 ja tak robiłam i rzeczywiście wiele się nie różniła waga 🙂 no i wtedy musisz odjąć swoją wagę od tego wyniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...