Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

Justynko moja ma podobną awersję do czapek 🙂 jak zakładam to krzyczy wniebogłosy a jak siedzi na samym kapturze to jest spokojna, staraj się może ją przyzwyczajać do czapki np. po kąpieli kiedy ma mokre włosy i jest jej zimno, gdzieś przeczytałam, że trzeba na 1h po kąpieli ubrać białą(nie innego koloru) czapkę. Wczoraj tak zrobiłam i o dziwo siedziała cicho 🙂 będę tak powtarzać jeszcze kilka razy to może ją polubi. A czapka np. jej nie uciska? czy coś? moja nie lubi jak jej na oczy spada 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

witam was dzis wizyta ze starszym synem u lekarza wiec odciagnelam pierwszy raz pokarm zeby maz mial gdyby za wczesnie zrobil sie maly glodny a pokarmu to mam i mam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Natalka też się krztusi przy cycku, ale szybciutko do pionu po pleckach poklepać i jest ok. A co do łapania wszystjiego też tak ma, ostatnio jak mi wargę złapała to nie umiałam jej od siebie odczepić 😁 😁 😁 Czy wasze maleństwa też się tak strasznie plują? ja to czasem wycierać nie nadążam. Jeżeli o uśmieszki chodzi, to czytałam, że w 2 miesiącu życia już są świadome, moja malutka jak podchodzę do łóżeczka to się uśmiecha, albo jak się naje i trzymam ją na rękach i jeszcze jak ją ja lub mąż pocałuję w polika to się uśmiecha od ucha do ucha 🙂 Coś pięknego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honoratka twoja mała też się ciągnie za włosy? Ja z moja niedługo oszaleję.. ciągle rękami jeździ wokół włosów i je dotyka, a dzisiaj znowu była akcja 😮 podaję jej smoczka i idę do łóżka a nagle słyszę przeraźliwy krzyk i płacz patrzę szybko co się dzieje a ta ma rękę znowu we włosach zaciśniętą pięść i je ciągnie było widać aż białą skórę głowy tak mocno szarpała i musiałam jej palce rozwierać 🤨 nie wiem jak ją od tego oduczyć, chowam jej ręce pod kołderkę ale ona i tak je wyciąga i sztura te włosy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś na obiadek risotto z warzywami i kurczakiem dla moich oczywiście. A ja jeszcze nie wiem co bede jadła.

chyba mam coraz mniej pokarmu w cyckach, wscieka sie przy nim, co chwile woła jesc, czyli sie nie najada. dałam wieczorem flache i teraz tez dałam mu to dopiero zasnął:/ Mój mąż już oczywiście się wścieka ze za czesto daje butle:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc kobitki
u nas dzis ladna pogoda wiec bylam z malutką na 30 minutowym spacerku, teraz spi ale pewnie zaraz wstanie na cyca
Dziewczyny macie rozstepy na piersiach ? bo mi sie tak powiekszyly ze masakra, w ogole zrobilo ich sie wiecej i mam wrazenie ze robią sie nadal i tak jakos dziwnie czasami mnie kłują

Wesa a pijesz herbatke na laktacje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a dziś byłyśmy na pierwszym prawdziwym spacerku prawie godzinkę 🙂
mała grzecznie leżała sobie i rozglądała się wokoło 🙂
wróciłyśmy do domku zjadła w końcu ładnie a teraz mam nadzieje że pójdzie spać a ja zajmę się sprzątaniem

dziewczyny, twarz mi wysypało jakbym pole minowe miała normalnie jeden na drugim, czy to jakieś hormonalne zmiany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honoratka jak nie ciągnie teraz to już nie będzie 🙂 ona właśnie zaczynała z tym ciągnięciem od początku jak miała ok. 2tyg. To jej nie 1 raz. No to tylko ja mam takie masochistyczne dziecko nieźle 😁 Może ona sobie lubi sprawiać ból raz na jakiś czas 😁 Włosy już ma za karkiem takie długie no to niedługo będę warkoczyki pleść 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my też byłyśmy dziś na godzinnym spacerku, a teraz malutka śpi...
moja czasami też złapie się za włosy ale tak delikatnie, albo maca się po łepku jakby go głaskała.
W ogóle na takie dziecko można patrzeć godzinami bo robi śmieszne minki albo tak ciepło na ciebie patrzy 🙂
dokładnie za 2 tyg mamy szczepienie, oj co to będzie...
moja ma teraz czas że nie daje sobie rady z bąkami, ciągle podwija nóżki, grymasi, nadyma się jak na kupe...co dajecie na to, co pomoże? Kurde a nic wzdymającego nie jem...
w aptece polecił mi Bobotic...no ciekawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja piję 3 razy dziennie herbatę laktacyjną i tam też jest koperek itp, ale może niewystarczająco...
teraz po jedzeniu podałam jej te krople...i puściła bąka 😎 ciekawe czy to podziałało czy tylko zbieg okoliczności 🙃 heh ale jak jej wkraplałam to też miała minę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ratunku 🙂
mąż mnie męczy już chyba 2tydzień o karpatkę a ja nie mam dobrego przepisu na internecie jest jakiś jeden podobny ale ja chciałabym sprawdzony
chodzi mi o przepis na samo ciasto bo na krem mam 🙂

rano na 8 jedziemy do lekarza bo małej oczka nadal ropieją - już niewiele ale jak już się zarejestrowaliśmy to pójdziemy zważą nam małą i zmierzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja własnie chyba sie przerzuce na butle. widze ze jak dam butelke to jest najedzony, spokojny i luzik. a jak cycka to co chwila chce znów, wisze na nim po 2 godziny. teraz nawet odciągnełam swój pokarm do butelki, bo on lepiej z tej butelki sie najada, a przy cycku sie namęczy i nie za wiele chyba wypija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my po wizycie u pediatry
malutka rozwija się prawidłowo
przytyła od wyjścia ze szpitala 600g w niecałe 3 tygodnie 😜
zwróciła mi tylko uwagę, na porę podawania witaminek
bo na nich jest napisane o dowolnej porze dnia wiec dawałam po kąpieli a witaminę D należy przecież dawać rano żeby dziecko promienie słoneczne łapało - niby to wiedziałam ale jak przeczytałam ulotkę to stwierdziłam że może coś się zmieniło
mamy już receptę na pierwsze szczepienie wybraliśmy 5w1 i WZW osobno
a rotawirusy jeśli się na nie zdecydujemy damy przy kolejnym szczepieniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj byłam w szoku , wbiłam sie w stare spodnie sprzed ciązy. co prawda na styk i brzuszek sie troszke wylewał, ale to juz sukces ze wcisnęłam na tyłek i zapiełam, bo jeszcze niedawno nie mogłam. Jak stanełam dzis na wage to niby 2,5 kg mi tylko zostały ale nie moge w to uwierzyc, moze waga mnie oszukuje hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kiedy można zacząć ćwiczyć
bo mam stepper i chciałabym już mocniej pośmigać no i brzuch zacząć ćwiczyć
mąż krzyczy że jeszcze za wcześnie a mama mówi że jak będę za mocno ćwiczyła to mi pokarm będzie zanikał 😮 ale nie wiem ile w tym prawdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi jeszcze tydzien został heh i tez zaczne cwiczyc, a ta kreska tez doprowadza mnie do szału...
jesli chodzi o karmienie persia to rzeczywiscie przez 15-20 min słysze takie głosne połykanie, mimo ze czasem na cycu wisi 1h-2h.. nooo czyli powinna sie najadac 🙂
aha Honoratka ja kupuje krem karpatka w takiej dużej saszetce z delecty i z tyłu jest przepis na ciasto do karpatki:
1 szkl. wody
125g margaryny
4-5 jaj
1 szkl. mąki
zagotować wodę z margaryną, dodać mąkę i dalej gotować, rozcierając masę. Po dokładnym ostudzeniu masy wbijać do niej kolejno jaja i miksować ok. 5 min. do uzyskania jednolitej konsystencji. Ciasto podzielić na 2 części i rozprowadzić każdą z nich na wysmarowanej tłuszczem blaszce. Wstawić do nagrzanego do 220 st. piekarnika i piec ok. 30 min.
Sprawdzone i dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...