Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Patka a po ilu dniach mu odpadł kikut? mojej po 3tyg. dzięki mojej interwencji 😮 Wasze dzieci też mają włosy na uszach i nad tyłkiem? bo moja ma ale czytałam, że to lanugo i się samo zetrze na uszach to ma naprawdę długie włosy ciągle z tego z moim bk mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
moja tez ma na uszkach włoski, na pleckach nie ma, ale ostatnio wyskoczyly jej jakies krostki na piersiach i na policzkach, nie wiem co to jest i skad sie wzielo, do prania uzywam plynu loveli, do kąpania płynu johnsonsa, wasze dzieciaczki nie mają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój też ma jasne włoski na uszkach, kikut jeszcze mu nie odpadł 😞 ale już jest bardzo wysuszony, we wtorek idziemy na badanie kontrolne - zobaczymy co powie lekarz.
Na razie nie zauważyłam żadnych krostek, też piorę w loveli a do kąpieli oliatum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potówki biorą się od "przegrzania" więc albo macie za ciepło w pokoju, albo za grubo ubieracie maluchy 🙂 moja już miała potówki na wzgórku łonowym pełno czerwonych krostek i smarowałam to sudocremem no i leżała tylko w tetrach zamiast pampersach no i znikło wszystko ładnie, ale to było na samym początku jej życia, teraz staram się jej grubo nie ubierać i nie przykrywać wieloma rzeczami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i dziewczyny czytałam o ciemieniuszce, że główkę dziecka powinno się myć maks. co drugi dzień, bo częste mycie głowy podrażnia skórę znaczy wysusza i wtedy ona może powstać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja też ma ciemne włoski na uszach i na ramionkach, hehe jak ją zobaczyłam po porodzie to się zdziwiłam że taki tarzan 🙂 ale powoli to się wyciera...
z czoła też schodzi jej skórka i mimo że smaruje to też nic, chyba musi się samo złuszczyć, za to prosaki ma na nosie i od urodzenia jej się to trzyma. Buźka jednak ładna i gładziutka, no i śniadą ma cere aż się wszyscy dziwią, że soków żadnych jeszcze nie pije a taka ciemna 🙂
jedynym minusem jest to że chyba zaczynamy kolki...chyba wyeliminuje cały nabiał bo nic innego takiego nie jem 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Te jakby kaszaczki mój mały też ma 🙂 ale to znika . Skórka tez mu sie łuszczy na czole, i niczym nie smaryje, to sie musi wytrzec bo to jeszcze taka osłonka jak dziecko w brzuszku było.

nie martw sie joasiu waga, nie jestes sama, ja w stare spodnie dopiero teraz sie wcisnełam i to na styk, i wylewa mi sie cały brzuch. kg zostało ok 4 ale wygląda jakby było więcej. jak skonczymy karmic piersią to razem pójdziemy na jakąś dietkę hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojej małej to raczej nie są potówki, wczoraj miala mniej tych krostek a dzis widze ze juz jest wiecej. Do mycia uzywalam plynu johnsonsa do mycia ciala i wlosow .Rozmawialam z moją siostrą i powiedziala , ze to uczulenie moze byc od tego plynu, jej córa jak byla malutka tez od tego miala, odstawilam ten plyn i dzis umylismy mydlem bambino, zobaczymy czy cos sie zmieni.

Dziewczyny czy wasze babasy tez czesto reagują odruchem moro? moja bardzo czesto, wczoraj nawet podczas snu chyba z 8 razy co chwile tak robila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posmarowałam jej czoło linomagiem, bo nie mogę patrzeć na tą skórę. Wszędzie ma czysto oprócz tego miejsca nad brwiami. Może ją to swędzi, więc lepiej smarować, szybciej zniknie.,

Moja po urodzeniu miała czyściutką buzię jednolity kolor itd. a dopiero później zaczęły te prosaki wyłazić. Tzn, zawsze ma tylko 1, a jak ten jeden znika to pojawia się kolejny jeden :P j&j nie używam,. bo te kosmetyki właśnie powodują alergię u dzieci słyszałam to już od kilku osób 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten plyn mozna uzywac od pierwszych dni zycia, ale juz go odstawilam, kupilam oillan - pochodna oilatum,ale doczytalam sie w domu,zeozna stosowac od 6 msc zycia a w przypadkach uzasadnionych dermatologicznie od 1 msc, raz ja wykapalismy i nic jej nie bylo , juz sama nie wiem czy go stosowac czy kupic inny, narazie zostane przy mydelku bambino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mojemu małemu też schodzi skóra z czoła i też ma te krostki o których mówicie, najwięcej miał na policzkach.
ja myję go w oliatum.
Joasiu mi zostało 4 kg do zrzucenia a wygląda jakby więcej chociaż by się przydało więcej zrzucić.
w niektóre spodnie z przed ciąży się mieszczę ale brzuch się wylewa i brzydko to wygląda 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ustabilizowała wam się ilość pokarmu ??
bo mi jak karmię jednym cyckiem to normalnie pod ciśnieniem wylatuje mleko z drugiego
a mleka tyle że mała najada się w zupełności jednym i jeszcze w nim zostaje
a niby odciąganie pokarmu spowoduje że tak będzie cały czas bo piersi się przygotują na opróżnianie dwóch co kilka godzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas dziś ładna pogoda i lekki mrozek, więc spacerek był, to chyba jedyna szansa żebym zrzuciła kg...kurna cały czas stoję w miejscu 🤢 w cokolwiek się ubiorę to wyglądam jak świnia 🙃
szczerze to nawet nie próbowałam zakładać spodni sprzed ciąży 😜
mi się wydaje że jeśli karmi się cały czas piersią to pokarm nie zaniknie, chyba że czymś się stresujesz lub martwisz 🙃...no nie wiem...
moja teraz w nocy ma czuwania hehe i czasem tak z godzinę z nią siedzę, bo sama nie zaśnie eh ale pogadam do niej to chociaż coś...
czy na długo kładziecie wasze dzieciaczki na brzuszek? bo moja nie lubi i łącznie to może z 10 min dziennie poleży 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie co Justyna poleciła jest napisane, że w 8tyg. trzeba jak najczęściej kłaść dziecko na brzuchu 🙂 umożliwi mu to trenowanie główki 🙂 U mojej to zależy od dnia i "humoru" są dni kiedy lubi leżeć na brzuchu i się śmieje, a są i takie kiedy od razu płacze jak ma leżeć 🙂 ja nawet z 10min. jej w ciągu całego nie trzymałam 😁 maks 1-3min. ona woli być brana na ramię wtedy podnosi główkę i nią obraca w różne strony jak się czymś zaciekawi już jej główka tak nie leci we wszystkie strony jak to było kiedyś. Teraz potrafi ją trzymać prosto sama na jakiś czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...