Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Moja ma b. malutkie ciemiączko 0,5x0,5 więc muszę się spieszyć z tym usg i ciekawe czy będzie dobrze wszystko widać a wasze ile mają cm? Prawidłowy wymiar jest od 2x2cm nawet do 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc laski.Moje cycki juz lepiej ale wciaż bola 😞 Ja biore szczepionke 5 w 1 i kosztuje 130 zł.A używam pampersów Pampersa 2 od poczatku i sa super.Jak sebastian był mały to ktos nam kupił pampersy dada i tak sobie odparzył tylek ze aż strupy miał na dupce ze wiecej ich nie używałam tylko spaliłąm całą paczke i teraz powiedziałam ze dady napewno nie bede używac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
stare pampersy z Dada takie były: twarde szerokie i niewygodne dla Marcela nie pasowały a teraz jak są nowe podobne do prawdziwych pampersów to są o wiele lepsze i dla Patryka podpasowały i dupci nie odparza i za 64 szt. płaci się 28 zł a tego teraz idzie hurtowo, ale każdy używa jakich chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wam coś mówili na temat tego ciemiączka te co mają 1cm? bo mi zupełnie NIC no i się zastanawiam czemu.. skoro na necie tyle tego piszą osoby, że 0,5 i 1cm itp. to są bardzo małe ciemiączka i wysyłają do jakichś poradni, że dzieciom główki za mało rosną itd. jedna nawet pisała o śladowym ciemiączku. Jedne piszą, że to nic takiego nie jest i tylko obserwować a inni robią z tego wielkie halo.. no, ale przecież na wzrost główki się nic nie poradzi. Mierzyłam sama mojej główkę no i urosła, więc wiem, że jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alwo
ja przemywałam oczka rumiankiem i po niecałych 2 tygodniach było znacznie lepiej ale jak poszliśmy na kontrolę do pediatry to i tak przepisała krople do oczy Tobex i mam je wkrapiać prze 10dni a jak po tym czasie oczka spowrotem zaczną ropieć to do okulisty

a co do domowych specyfików to już pisałam wcześniej że śmiać mi się chce bo każdy mówi coś innego
a to woda przegotowana, a to sól fizjologiczna, rumianek, świetlik, herbata słaba 🤔 każdy poleca co innego
moja położna mówiła o rumianku wiec go stosowałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja też ma ciemiączko 1x1 i nikt mi nic złego na ten temat nie mówił...
dziś byłam w poradni i mała przytyła 1300 gram w 6 tyg. co mnie bardzo cieszy, a brzuszek ją boli bo je za dużo 😮 i jelitka nie nadążają tego trawić, taki typ kolki laktazowej czy laktacyjnej...
posprawdzała ją, podnosiła za rączki i smiała się że mała chciałaby już na nóżki. Za tydzień na szczepieniu okaże się o ile poszło do przodu no i ile urosła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia ja polecam 2-3 łyżeczki wody (mineralnej przegotowanej) przed samym jedzeniem. Chodzi o to by mała zaczęła pierdzieć. U nas świetnie się sprawdza ten sposób. Jak to jednak czasami zawodzi to stosujemy Bobotic (ktoś kiedyś pisał o jakiś niemieckich czy angielskich kropelkach na wzdęcia. To ma taki sam skład i jest u nas w każdej aptece po 13 zł)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie martwcie sie napewno zrobi, tak jak mówi Justynka dajcie wody i czekajcie. Ja tak samo miałam. a zrobił w koncu jak go na golaska zostawiłam i sobie machał nózkami i zrobił.

Przyszły mi próbki z tena lady, te podpaski i próbki syropku dla dzieci. Maja juz go wypiła hehe to taka słodka witaminka była w syropku 🙂

Jest 00;10 za 15 minu mój Bartoszek kończy miesiąc 🙂

Strasznie mnie boli dół jednej piersi, odciągam pokarm jest pusta i dalej bardzo boli. I już pokarmu coraz mniej mam przez to ze dokarmiam, jeszcze troche nie bede miała co odciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasne idz do lekarza. Jak ja mówiłam mojej położnej ze mój mały ulewa dosyc duzo po moim mleku a po modyfikowanym nic to mi powiedziała ze moje jest rzadsze i dlatego i mam sie nie przejmowac bo i tak ładnie przybiera na wadze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia to moze byc zapalenie piers ja na górze miałam tak samo 😞 Moja kolezanka nie miala pokarmu w szpitalu i karmili dziecko butelka a pózniej jak wyszła do domu to dostała pokarmu i mała nie umiala ssac z piersi i ona sciagałą swoje mleko i dziecku dawała i po miesicu sciagania laktatorem zanikł jej pokarm 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja jak Patryk nie może zrobić kupki i się mocno pręży( tak miałam wczoraj) to wsadzam mały kawałeczek mydełka do pupci i po chwili zrobił kupkę a mydełko wylatuje więc nie ma czym się martwić. Tak mi robiła moja mama i teraz ja tak robię jak już nie ma innego wyjścia. Patryk nie chce pić mi kopru włoskiego cały czas wypluwa albo ma odruch wymiotny 😞
Jeżeli chodzi o kropelki to ja o nich pisałam Sab Simplex, ja je mam i są naprawdę świetne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam dokładnie książeczkę zdrowia no i przy wypisie jest napisany wymiar jej ciemiączka, obwód główki itd. no i pisze, że zdrowy wypisany do domu bez żadnych zastrzeżeń i potem same puste rubryki względem wskazań do dalszego leczenia itd. i pod dołem mam pieczątkę z wit. d i k od kiedy podawać i to mi tłumaczyła pediatra w szpitalu, więc nie mogła nie zauważyć tego ciemiączka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pije mleko modyf. i też sporo ulewa 🙂 ale mimo to ładnie tyje. Jeśli dziecko (nie chlusta na odległość tzn. to już są wymioty a nie ulewanie) i przybiera odpowiednio na wadze to nie trzeba nic z tym robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...