Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aa tak na ramieniu to moja też woli, wtedy też się rozgląda albo co kocham najbardziej patrzy na mnie z otwartą buzią tymi okrągłymi oczami a ja ją wtedy molestuję i całuję ile wlezie, taka słodka jest 🙂 tylko nie wiem czy takie podneszenie główki na ramieniu to to samo co na brzuszku, bo jednak w ten sposób trenuje też nogi, lepiej się dotlenia i masuje brzuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej
moja tez tak ma , ze na ramieniu mocno podnosi głowke i sie rozglada i z otwarta buzka patrzy na mnie - tez to uwielbiam 🙂
jutro chyba pojedziemy do lekarza z tym uczuleniem, bo widze ze coraz wiecej sie tego robi i na główce nawet juz ma, cholera co to jest?czy to ją moze swedziec bo jakos sie dziwnie pręzy i dziwne minki robi 😠

W piatek mamy wizyte u ortopedy , bedziemy badac bioderka. Oczywiscie prywatnie, bo na nfz nie sposób sie dodzwonic a jak juz sie uda to kolejki po 2 msc. A wy kiedy macie wizyty? niektore z was pewnie juz mialy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jaką macie temperaturę w domu i jak ubieracie maluchy??
ja mam ok 22stopni i zakładam jej bodziaka na długi rękaw i jeszcze pajaca albo kaftanik czyli 2 długie rękawy
ale zastanawiam się czy to nie za dużo i czy nie powinnam ubierać jej krótkich bodziaków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu ja w nocy karmię 3 razy ok.0.00, 3 i 5 generalnie wychodzi co 2h. Chociaż od 3 dni ma jedną dłuższą przerwę 4h, hmm trochę to długo jak na karmienie piersią 😮
ja kąpię o 20 🙂
do ortopedy idziemy w przyszły czwartek i normalnie na nfz.
w domu mam 22 st. i zakładam kaftanik i śpiochy lub body i spodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam różnie, ale przeważnie między 20a23 to zakładam tylko body z długim rękawem albo kaftanik z długim i na to śpiochy(z grubego materiału) i nic więcej albo ogólnie tylko sam pajacyk 🙂 po akcji z potówkami na wzgórku jestem przeczulona na przegrzanie. No i przykrywam kołderką. Zawsze ma ciepłe rączki i nóżki, więc wiem, że jest jej ciepło, poza tym ciepłotę dziecka sprawdza się po karczku czy jest ciepły/zimny/spocony.

Coś znowu Femmka znikła 🤔

Dziewczyny jakie macie karuzele kupione?? Zastanawiam się nad Fisher Price 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak tam dziewczynki, walentynkowe nastroje?????
Ja szykuje dla mojego męża niespodziankę, nakupowałam serduszek mnóstwo wszedzie pozawieszałam kupiłam kielichy do wina z napisem kocham cie i serduszkami i szykuję romantyczną kolację. I co pół godziny wysyłam mu sms "kocham cie"....chyba mu wyjdzie bokiem heheh.

U nas nocka nie za bardzo nie wyspałam sie. Karuzela miałam kupowac ale narazie sie wstrzymuje bo mam mate edukacyjna z fisher price i tam mozna ściągnac ten pałąk z zabaweczkami i na łozeczko dac także chyba mi nie potrzeba. Maja miala i tylko nam to przeszkadzało, w ogóle sie połamało, została tylko pozytywka której Bartuś teraz tez słucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałam, że ręce mogą być zimne, ale stópki powinny być ciepłe i rzeczywiście temp. dziecka sprawdza się po karczku, moja zawsze ma gorący, ale nigdy spocony, za to włosy strasznie się jej przetłuszczają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile wasi mężowie mieli urlopu? Mój miał teraz 1 tydzień i we wszystkim mi pomagał, jeszcze weźmie w marcu. A tak to od stycznia od urodzenia małej byłam sama wiecznie. Babcia tylko kiedyś wpadła na tydzień mi pomóc i zaraz po urodzeniu na 2-3dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipotermia oznacza nieprawidłową niską temperaturę ciała, czyli 35 stopni Celsjusza lub poniżej. Prawidłowa temperatura ciała każdego człowieka mieści się w przedziale 36,7-37,2 stopni Celsjusza. Na te chorobę narażone są dwie grupy osób: noworodki (zwłaszcza wcześniaki) i osoby starsze. Problem ten dotyczy ludzi bezdomnych, zarówno ludzi w Polsce jaki i innych krajów. Hipotermia grozi zwłaszcza wędrowcom narażonym na chłód, wilgoć oraz zimny wiatr, a także osoby przebywające w zimnej wodzie.

Objawy i przyczyny hipotermii
Skóra osoby w hipotermii jest zimna i blada, oddech i czynność serca wolne. U niemowląt występuje senność i brak apetytu, a także wyziębienie ciała. Natomiast u osób starszych występuje wolne tętno, zszarzenie i oziębienie skóry, drżenie i dezorientacja, temperatura poniżej 35 stopni Celsjusza, apatia, brak dreszczy i temperatura w tym przypadku poniżej 33 stopni Celsjusza.

Do hipotermii dochodzi wtedy gdy w pomieszczeniu występuje niska temperatura. Niska temperatura w pomieszczeniu gdzie śpi dziecko oraz kąpiel w zimnym pomieszczeniu. U osób starszych niedostateczna ilość pożywienia, niedogrzewanie pomieszczeń lub nieodpowiednie ubranie, niemożność wstania po upadku i brak pomocy, alkohol i niektóre leki, inne przyczyny tej choroby to cukrzyca, niedoczynność tarczycy unieruchomieni lub demencja.

Zapobieganie hipotermii
Poród wcześniaków i noworodków o niskiej masie ciała powinny odbywać się w ciepłym pomieszczeniu, noworodek natychmiast powinien znaleźć się na oddziale intensywnej opieki medycznej. Dla osób starszych zasadniczo powinny nie pozostawać w bezruchu, musi być odpowiednie ubranie, odżywianie i ogrzewanie pomieszczeń, duże znaczenie mają regularne wizyty członków rodziny, sąsiadów i pracowników opieki społecznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...