Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dona napisał(a):
elaaaa napisał(a):
DONA ja zinnat podawal maly mial brzuszek rowalony po tym 😞biegunka bole brzuszka warczenie...napinanie...nawet myslalam o przerwaniu no ale nie mozna 😞balam sie ze dostanie takiej biegunki ze sie odwodni ale tak nie bylo na szczescie bo zaczelam mu kleik dodawac do mleczka a to dobre na biegunke....no i wymiotowal bardzo..... 😞


a po ilu dawkach mial te objawy bo ja jak narazie dalam jej jedną dawke 2ml i jest ok ale tez sie boje zeby pozniej nie wystapily

ja dawalam mu bodajze po 2,5 ml dwa razy dziennie ale przez 10 dni az i jakos tak po 4 dnioach to wyszlo...dawaj oslonne na zoladek nawet jak lekarz nie zpaisal bo trzeba a to pomoglo troche...ja dawalam lacidofil bo sa ksulki otwirasz i tylko ten prosze dajesz...a wy ile dni macie antybiotyk i dlaczego?moj maly nie mogl dac rady z katerem dusil go i dlatego to mial.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
chcialam sie dowiedziec jaki wy macie stosunek odnnosnie powiedzenia ze dziecko zostalo zauroczone?Czy myslicie ze cos w tym jest czy to tylko brednie?A moze jednak warto nosic czerwona wstazeczke? a i jeszcze bylismy dzis na biderkach i lekarz powiedizal ze wszystko ok bo w tym wieku tak moze jeszcze byc i jest to prawidlowe ale mamy kontrole (to bedzie juz 3 wizyta) za dwa miesiace zxeby sprawdzic czy cos tam juz skostnialo....czy ktoras z was tak miala??martwie sie tym... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja na wstępie przepraszam, że wczoraj fotki nie wrzuciłam, ale nie miałam do tego głowy (do robienia zdjęć) nie było czasu, za dużo spraw na głowie miałam. Dzisiaj coś zrobię i wrzucę, mam nadzieję, że już nie będzie tyle rzeczy co wczoraj do zrobienia.

Justyna wydaje mi się, że się postępuje tak samo jak z innymi metodami żeby naprawić bioderka czyli 24/24 z wyjątkiem kąpieli i przebierania, ale mogę się mylić 🙂 na pewno to nie będzie przyjemne dla małej i może mieć odparzenia 😞 bidula mała.

Ela wszystko jest w porządku 🙂 moja dostała za każde bioderko Ia i też musi przyjść ponownie do kontroli w 3/4mieś. życia 🙂 czyli w sumie teraz będę musiała z nią iść w tym mieś. ale na szczęście wizyta kosztuje za 2 razem tylko 40zł 🙂 jeśli teraz w 4mieś. okaże się, że jest wszystko dobrze to już nie trzeba kontrolować stawów. Tak tłumaczył ortopeda. Jak byłam na wizycie to dokładnie pokazywał (zafascynowany tym co robił i widział haha!) że kość jest weszła w drugą (tłumaczę po naszemu czyli łopatologiczne) bo nie wiem jakie są medyczne tego nazwy.. ale nie jest wyżłobiona do końca co oznacza, że w każdej chwili może "wyjść" i albo nastąpi zwichnięcie albo jakaś nieprawidłowość, mówił, że jeśli będziemy postępować tak jak dotychczas z małą to na 99% bioderka będą ok. Aha i przeprowadził wywiad czy któreś z nas miało problem z bioderkami, jak przebiegał poród, jaką metodą, jakie było ułożenie małej itp. to wszystko ma wpływ na stawy.
I przez pierwsze 3mieś. nie powinno się kłaść dziecka na boku, najczęściej problemy z stawami mają dziewczynki (hormony od matki, które rozmiękczają stawy), no i króluje tu "lewa" noga jeśli chodzi o dysplazje, ponieważ dziecko w tej pozycji jest najczęściej przystawiane do piersi 🙂 co się zgadza, bo ja karmię najczęściej jak mała jest nóżką na lewo do mnie 🙃 zresztą wszystko robiłam na odwrót.. a już w ogóle z tym kładzeniem na boczek całymi dniami tak leżała 😮

Mojej tak apropo jak wierzga nogami zaczęły nóżki strzykać zastanawiam się czy to oznacza, że coś jej wypadło 🤨 czy to po prostu niedojrzałość kości, bo w ramionach też jej strzyka. Zresztą mi też 🙂

Co do zauroczenia to wierzę w takie przypadki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesa dobrze, że jesteś!! Jak to jest z ubrankami? jak jest napisane 0-3 to nasze maluchy kwaliifikują się czy już nie? 🥴 bo znalazłam fajne ubranka, ale nie wiem czy mała w nie wejdzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
Nie kupuj juz 0-3 . ja już uzywam 3-6.


Napisałam do kobity jakie one wypadają rozmiarowo. Zobaczymy co napisze. Wiesz moja jest długa, ale chuda to może by się zmieściła 😁 a Twój jest tłuścioszek to wiadomo, że nie wejdzie. Raczej chodzi mi o sukienki i bluzki niż spodenki itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam skoro dzieci mocno tyją niektóre i potem jak zaczynają chodzić chudną to te co mało tyją i są drobne jak moja to ona schudnie jeszcze bardziej to będzie mieć niedowagę? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Tak się zastanawiam skoro dzieci mocno tyją niektóre i potem jak zaczynają chodzić chudną to te co mało tyją i są drobne jak moja to ona schudnie jeszcze bardziej to będzie mieć niedowagę? 😮

no maja była kluska, a jak zaczeła biegac schudła...tzn nie tyła tak tylko rosła i to sie wyrównało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[URL=http://img823.imageshack.us/i/dscf2453vert.jpg/][IMG]http://img823.imageshack.us/img823/282/dscf2453vert.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Mój mały tak sie cieszy jak na brzuszku leży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tu z jego ulubioną zabaweczką, potrafi ją trzymać i sie bawić przez pół godziny
[URL=http://img713.imageshack.us/i/dscf2501horz.jpg/][IMG]http://img713.imageshack.us/img713/5185/dscf2501horz.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
Nie kupuj juz 0-3 . ja już uzywam 3-6.


Napisałam do kobity jakie one wypadają rozmiarowo. Zobaczymy co napisze. Wiesz moja jest długa, ale chuda to może by się zmieściła 😁 a Twój jest tłuścioszek to wiadomo, że nie wejdzie. Raczej chodzi mi o sukienki i bluzki niż spodenki itd.

ja mam trochę ubranek 0-3 porównałam z innymi i to wychodzi 56-62 i Anastazja już z większości wyrosła
a te co jeszcze nosi są bardziej dopasowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
Nie kupuj juz 0-3 . ja już uzywam 3-6.


Napisałam do kobity jakie one wypadają rozmiarowo. Zobaczymy co napisze. Wiesz moja jest długa, ale chuda to może by się zmieściła 😁 a Twój jest tłuścioszek to wiadomo, że nie wejdzie. Raczej chodzi mi o sukienki i bluzki niż spodenki itd.

ja mam trochę ubranek 0-3 porównałam z innymi i to wychodzi 56-62 i Anastazja już z większości wyrosła
a te co jeszcze nosi są bardziej dopasowane


Tylko to różnie bywa z rozmiarówkami. Moja potrafi nosić body z roz. 80 i normalnie w nich wygląda, więc to samo się tyczy ubranek 0-3 lub 3. Mam cichą nadzieję hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
Wesa takich boskich uśmiechów jeszcze nie widziałam 🤪 🤪 🤪


Uśmiech rozwalający całą gębą, że tak powiem 😁

Laski wasze dzieci już gaworzą? nie wiem czy to można nazwać głużeniem,. moja już 3 razy bardzo wyraźnie powiedziała "mam" chyba pierwsze słowa jakie powie to będzie mama 🙃 i to nie były jakieś jęki krzyki czy coś tylko prawie normalnie powiedziane słowo.

Któraś z was chyba Kolo kiedyś pisała, że jej mała coś tam powiedziała prawie 😜 ale to było wieki temu.

Gaworzenie – wczesny etap rozwoju mowy po krzyku i głużeniu, pojawiający się ok. 6 miesiąca życia. Niektórzy badacze twierdzą, że okres gaworzenia przypada na od trzeciego do dwunastego miesiąca życia (choć gaworzenie pojawia się u nielicznych dzieci jeszcze ok. drugiego roku życia). Polega na łączeniu samogłosek, które dziecko wymawiało do tej pory ze spółgłoskami (ga-ga, ma-ma-ma, ugh-ugh itp.) Pojawiają się w ten sposób pierwsze dowolnie wymawiane sylaby (są one zwykle przyjmowane przez rodziców jako coś bardzo przyjemnego). Taka umiejętność związana jest z możliwością kontroli przepływu powietrza przez struny głosowe oraz większą dowolną kontrolą nad wargami i językiem. Te tworzone celowo dźwięki nie mają jednak żadnej treści ani znaczenia dla dziecka.

Gaworzenie pojawia się częściej gdy dziecko jest samo (gaworzenie samonaśladowcze) oraz wtedy, gdy dobrze się czuje. Jest ono dla dziecka przyjemne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
moja jak ją odkładam wieczorem do łóżeczka a nie chce jej się spać woła nej nej nej hihih


Śmiesznie 🙃 a najlepsze są wrzaski 😁 takie głośne piski dziewczęce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Wesa dobrze, że jesteś!! Jak to jest z ubrankami? jak jest napisane 0-3 to nasze maluchy kwaliifikują się czy już nie? 🥴 bo znalazłam fajne ubranka, ale nie wiem czy mała w nie wejdzie..

Blue ja nie patrze na rozmiary bo Judyta ma różne ciuszki i jedne są na 6 miesięcy a inne na 0-3 więc rozmiarówki są różne
nawet jednej firmy mam body 68 i 62 i te drugie są większe 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
moja jak ją odkładam wieczorem do łóżeczka a nie chce jej się spać woła nej nej nej hihih


Śmiesznie 🙃 a najlepsze są wrzaski 😁 takie głośne piski dziewczęce.
A właśnie co do pisków to Sonia też jak ma dobry humor to tak piska że szok 🙂śmije sie tak że wszystkie dziąsełka na wierzchu hi hi 😁 😁 😁 ale najgorsze jest to że sama nie poleży tylko na rękach ciągle 😞już nie wiem jak mam ją czymś zająć??? 🤨czy wasze maluszki też są takie "absorbujące"??? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
moja jak ją odkładam wieczorem do łóżeczka a nie chce jej się spać woła nej nej nej hihih


Śmiesznie 🙃 a najlepsze są wrzaski 😁 takie głośne piski dziewczęce.


to nie są tylko dziewczece piski mój mały tak samo, a fajnie juz gaworzy tak gada z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
moja jak ją odkładam wieczorem do łóżeczka a nie chce jej się spać woła nej nej nej hihih


Śmiesznie 🙃 a najlepsze są wrzaski 😁 takie głośne piski dziewczęce.


to nie są tylko dziewczece piski mój mały tak samo, a fajnie juz gaworzy tak gada z nami 🙂


Wesa mowa o intonacji głosu (chłopcy przechodzą mutacje jak mają naście lat) a kobiety nie.. więc każdy ma dziewczęcy głos na początku 😜 moja nie śpi od 7 jakie to smutne 🙃 😮 i znowu chce jeść po 2godz. a zjadła 90ml chyba dorasta do jedzenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
moja jak ją odkładam wieczorem do łóżeczka a nie chce jej się spać woła nej nej nej hihih


Śmiesznie 🙃 a najlepsze są wrzaski 😁 takie głośne piski dziewczęce.


to nie są tylko dziewczece piski mój mały tak samo, a fajnie juz gaworzy tak gada z nami 🙂


Wesa mowa o intonacji głosu (chłopcy przechodzą mutacje jak mają naście lat) a kobiety nie.. więc każdy ma dziewczęcy głos na początku 😜 moja nie śpi od 7 jakie to smutne 🙃 😮 i znowu chce jeść po 2godz. a zjadła 90ml chyba dorasta do jedzenia 😉
nie śpi od 7??? 🤪i co robi?leży spokojnie? 🤪moja usnęła w huśtawce 🙂mam 15 min 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko jakie nudy, brzydka pogoda i w ogóle 😞 kobita odpisała napisała szczerze o ubrankach itd. ma mi podesłać zdj innych ubranek z 3-6 😜 niektóre rzeczy co chciałam by pasowały te 0-3 ale skoro ma podesłać większe ubranka to zobaczę może coś wybiorę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...