Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasiu a może masz rację, ale taki rzadki by był? Opisywałyście to jako glutek hehe 🙂
no nie wiem, póki co nic mi się nie dzieje...
to Milka troszkę spędzi czasu w szpitalu, mam nadzieje że dam radę w dwie doby i malej nic nie będzie bo przeraża mnie dłuższy pobyt w szpitalu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwielbiam karmelkowe piwko, ale w ciąży go nie pilam , niby ma o,5 proc. czy do 0,5 proc. ale jednak bałam się. Jak nie lubicie herbatek ziołowych to pijcie duzo wody niegazowanej, tez pobudza laktacje.

A ja dzis robie kurczaka po chinsku 🙂

A to crp to tez nie wiem co to jest, Kasiu wyjasnij jak mozesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Białko C-reaktywne, w skrócie CRP (ang. C Reactive Protein) – białko należące do tzw. białek ostrej fazy.
Wytwarzane głównie w wątrobie i komórkach tłuszczowych[1]. Białko C-reaktywne bierze udział w odpowiedzi immunologicznej, ponieważ ułatwia wiązanie dopełniacza, ułatwiając tym samym opsonizację i fagocytozę czynnika infekcyjnego oraz moduluje funkcję granulocytów i monocytów.

Podwyższone stężenie CRP we krwi występuje w stanach zapalnych, wykazując dużą dynamikę zmian stężenia. Może zwiększać się także w przebiegu urazów, zawału serca, chorób nowotworowych. Na CRP mają także wpływ choroby przewlekłe, masa ciała, wiek, rasa, palenie tytoniu i stosowane leki. Stężenie CRP we krwi zdrowego człowieka zwykle nie przekracza 5 mg/l (najczęściej 0,1-3,0 mg/l), ale w ciągu 24–48 godzin może zwiększyć się nawet 1000-krotnie. Uznaje się, że stężenie powyżej 10 mg/l mocno przemawia za obecnością stanu zapalnego o różnej etiologii. U osób z chorobami nowotworowymi stężenie CRP może osiągać wartości trójcyfrowe, ale największe wartości obserwuje się w zakażeniach bakteriami Gram-ujemnymi, po dużych urazach lub operacjach (ponad 500 mg/l).



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niestety nie wiem co to jest te podwyższone CRP a Milka nie wyjaśniła mi.
Youmit dzięki za oklaska odwdzięczam się 🙂
dzisiaj mama moja powiedziała mi że urodzę 13 bo moja babcia urodziła się 10, moja mama 11, moja siostra 12 a ja urodzę 13 🙂 zobaczymy czy się sprawdzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje próbki pampersa też nie przyszły, jedynie te co zamówiłam na teściową...
w sumie też nie przepadam za takimi świątecznymi dniami, kiedy wszystko jest pozamykane i nie ma alternatywy...nudy. Też posprzątałam, a nawet z obiadem się nie wysiliłam 🙂
Kasiu mi też tak z porodem wróżą m.in. jeden z terminów na dziś 😜...hehe może przez to zeschizowałam rano 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak bedziecie dziewczyny jakies gazetki dostawac, czy w szpitalu czy jakieś inne. to patrzcie tam dużo jest róznych formulaży np do wysłania mozna fajne rzeczy podostawac. Ja wszystko wysy łałam, i dostawałam rózne paczuszki za free 🙂 Nawet miałam przez rok prenumerate jakiegoś miesięcznika za darmo, i tam jak były jakies rzeczy do wygrania to też wysyłałam i wygrywałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesa w niektórych szpitala dają ponoć nawet takie wyprawki (próbki) różnych kosmetyków itd.
Ja tylko coś takiego dostałam na połówkowym.

Lovelę dostałam 2 razy (na 2 adresy), do tego ariela, pampersy x2, kawę, kaszkę, dalej nie pamiętam, zamówiłam w listopadzie czy grudniu te podpaski Seni ale jeszcze nic nie doszło 🙂 i podkłady Seni, aha i kiedyś próbkę tamponów to doszły i wkładki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
ja przesiedziałam dziś pół dnia w szpitalu na izbie przyjęć 😠 tyle było babek ze skurczami że ja nie wiem jak się na porodówce zmieścimy
na ktg wyszło że mam już skurcze ale ich nie czuje za to szyjka długa i zamknięta
ale nie zrobił mi lekarz usg bo stwierdził że w ktg wszystko w porządku i przepływy sa prawidłowe ciekawe niby skąd to wie przecież na ktg się przepływów nie oceni - już sama nie wiem 🤨

no i najbardziej wkurzył mnie tym że jak zapytałam co mam zrobić teraz to powiedział zgłosić się do lekarza prowadzącego on będzie decydował a ona dwa dni temu powiedziała że już nie mam do niej przychodzić tylko co 3 dni do szpitala jeździć wrrrrr
wkurzyłam się i nie wiem co robić zadzwonię jutro do niej i zapytam
i najwyżej pojadę za 3 dni i powiem że czuje skurcze co 10 minut wiec będą musieli znowu mnie zbadać i tym razem nie wyjdę bez usg - bo przecież muszą ocenić stan łożyska
ale jestem wściekła wszystkiego mi się odechciało 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
spychologia jak nic
ale po co ja mam właściwe do mojej dr chodzić?? żeby mi szyjkę macała??
przecież ona nie ma tego aparatu usg ani ktg (ma tylko takie urządzonko co do ręki bierze i słychać serduszko i tętno wyskakuje a ktg przecież jeszcze coś tam rysuje na wykresach)

no ale z tym usg dziś też mnie wkurzył że go nie zrobił mówiąc że przepływy prawidłowe wrrrr
ale jestem zła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elaa napisali ze ten syropek za darmo

Ja z mojej przychodni ( fakt ze prywatna) dostala dwa razy reklamówki z bezplatnymi próbkami, takze mam podwójny sudocrem, 2 butelki Aventa, duze wkładki, husteczki dla dzidzi, plyny johnsona do mycia ciałka i włosków, trójkąty na szybe do samochodu, nawet maszynka do golenia dla przyszłego tatusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi moja gin tez dawała jakies próbki na poczatku i gazetki.
A w szpitalu u nas dostaje sie takie pudełko z książeczkami, próbkami....itp.
Ale butelek nigdzie nie dostałam, fajnie macie, bo butelki (jeszcze z Aventa) są drogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja narazie wózek mam po Mai (czerwony w kwiatki), troszke dziewczecy, ale to tylko przez zime w tym , pózniej mam już spacerówke taką lżejszą w kolorze turkusowo czarnym, a na wiosne chce jeszcze kupic taki podwójny wózio ze jedno z przodu drugie z tyłu. A ten czerwony wtedy sprzedam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz wesa nie mogłam zajść w ciąże przez 3 lata mam niedoczynność tarczycy guza na przysadce mózgowej i nie miesiączkuje od 16 roku życia
ona jest najlepszym ginekologiem endokrynologiem i do tego położnikiem prowadzi większość tak skomplikowanych ciąż z całego woj Zachodniopomorskiego
jak już zaszłam w ciąże to zdecydowaliśmy że zostaniemy u niej pomimo kosztów i braku usg bo przynajmniej zna moja historie choroby i dobrze zrobiliśmy bo miałam wielkie problemy przez pierwsze kilka miesięcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...