Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Pojutrze będzie 18tydzień jak miło 😎 Już nie mogę się doczekać wizyty lekarza, mój maluch kopie coraz mocniej, aż mój się wczoraj zdziwił, bo przyłożyłam mu rękę to tak go kopnął, że się potem dziwił jakie to silne było uczucie hehe 🙂 Wczoraj zaczął kopać seriami tzn. 2-3 pod rząd, cisza.. 2-3 pod rząd i zmiana miejsca hehe no ładnie trenuje ładnie 😁 😁 😁

A tu macie fajny artykuł o ciąży 🙂
http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_ciaza_artykul,4416.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dopiero początki ciąży, więc ma prawo się rzadko odzywać 🙂 Moje też robi sobie różne przerwy np. rano się nie odzywa ani popołudniu, a wieczorem jak najęte, lub rano i popołudniu (1-3razy) a wieczorem wcale.. chociaż od ok. tygodnia czuję go codziennie 🙂 może maluch zrobił sobie przerwę. Każde dziecko ma inny temperament, może się poruszać jak już śpisz 🙂 Czytałam, że dzieci wieczorem poruszają się od ok. godz. 20/21 do 1 w nocy 🙂 a chyba nie chodzisz codziennie spać o 1 w nocy 😉 Głowa do góry za dnia próbuj się wsłuchać czy kopie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesa no pewnie 🙂 moje regularnie odzywa się od godz. 20 do 21 z hakiem, później to już idzie spać 😁 😁 😁 Twoje także ma swoje godziny, tylko jeszcze o tym nie wiesz, widocznie o wiele później. Już zdążyłam się przyzwyczaić, że jak patrzę na zegarek i zbliża się godzina 20 to wiem, że jak się położę to będzie seria kopniaków, to takie miłe uczucie, że wiesz, że będą 🙂 A jak nie ma to jesteś zawiedziona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo w pierwszej ciaży zaczełam czuć w 17 tygodniu i codziennie czułam coraz mocniejsze, nie miałam takich przerw. Teraz ta przerwa troszke mnie zmartwiła. Ale bedzie dobrze. Teraz czekam z niecierpliwościa na wizyte, długga przerwe miałam od ostatniej bo aż 33 dni:P Ja zawsze lekarke prosze zeby cześciej były wizyty bo ja sie denerwuje, ale teraz ona miała urlop i dlatego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie czułam ruchów to też schizowałam tym bardziej, że ostatnie usg miałam w prawie 13tyg.
(oczywiście prywatnie) a kolejne będzie dopiero w 19tyg. i 4dniu ciąży, więc tyle tygodni niepewności, że ehh 🤨 nie miałam teraz na ost wizycie ani usg, ani słuchania tętna malucha, ale to, że się rusza to mnie jakoś uspokoiło, czuję je od 16tyg. takie wyraźniejsze. I z dnia na dzień jak mówiła Wesa są coraz silniejsze i atakuje seriami hehe 🙂 a może chociaż bąbelki odczuwasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa ja chodzę prywatnie do gina, w dodatku jest zastępcą ordynatora na położnictwie, i przez cały I trymestr robił mi usg co wizytę, ale teraz już tylko w 22 tc i 32 tc więc zastanawiam się jak teraz sprawdzimy co słychać u pierdzioszka 🙂 bo potem to już po ruchach wyczuje...
chyba nie mam co się zastanawiać tylko poczekać do pon. i zobaczymy - chyba koleś wie co robi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sprobuj sie zrelaksowac, bo jak czytasz to sie bardziej nakrecasz i stresujesz. Badz dobrej mysli. I jak bedziesz miala czas to zadzwon do lekarza a jak bedzie trzeba nto nawet jedz na oddzial niech cie zbadaja 🙂 Wlasnie dostalam kopniaczka na potwierdzenie ze z Twoja dzidzia na pewno jest dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku ciąży stwardniał mi i to nie na żarty 2 razy (za 1 razem od tego aż się wybudziłam, bo był twardy i uniesiony) wzięłam od razu nospę - przeszło! 🙂 Teraz jak tylko czuję moment twardnienia lub za mocno brzuch boli biorę nospę i przechodzi. Dużo dziewczyn ją bierze, więc wam też radzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie i stwardnienie macicy, jakie często ma miejsce po 20. tygodniu ciąży, przyszłe mamy odczuwają jako rytmiczne, bezbolesne, choć nieprzyjemne skurcze, tzw. skurcze Braxtona-Hicksa.

Skurcze Braxtona-Hicksa są nieregularne i niebolesne. Z czasem staną się silniejsze, bo muszą przygotować macicę do porodu. Wzmacniają ją, ustalają pozycję dziecka i pomagają w procesie skracania się szyjki macicy.

Napięcie może trwać nawet dwie minuty, choć zazwyczaj czas jednego skurczu nie przekracza 30 sekund. Im bliżej porodu, tym skurcze stają się bardziej odczuwalne, częstsze i trudno je odróżnić od skurczów porodowych. Jeśli oprócz rytmicznych, coraz częstszych skurczów czujesz ból brzucha lub w okolicy krzyża, to najprawdopodobniej rozpoczął się poród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...