Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
kolo a popatrz na butle w internecie moze taniej bedzie 🙂 i sprawdz czy sa BPA free, bo aveny mial tez te ze zwyklego plastiku a one moga byc trujace

właśnie w mieście jest antykolkowa ta bpa free 😉 a tu u nas pewnie tez skoro taka cena 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama_justyna napisał(a):
Qrcze miałyśmy urodzić wszystkie w jednym miesiącu a taka różnica wieku jest między naszymi dziećmi. Ponad miesiąc 😲 A przy takich malusich szkrabach to bardzo dużo no nie?


miedzy naszymi srajdami jest dokladnie miesiac roznicy 🤪

a ja wczoraj niechcacy mala w czolo butelka udezylam. szybko sie uspokoila tylko potem lezala w lozeczku i marudzila tak smiesznie jakby sie misiom zalila jaka to ma wstretna matke 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
Qrcze miałyśmy urodzić wszystkie w jednym miesiącu a taka różnica wieku jest między naszymi dziećmi. Ponad miesiąc 😲 A przy takich malusich szkrabach to bardzo dużo no nie?


miedzy naszymi srajdami jest dokladnie miesiac roznicy 🤪

a ja wczoraj niechcacy mala w czolo butelka udezylam. szybko sie uspokoila tylko potem lezala w lozeczku i marudzila tak smiesznie jakby sie misiom zalila jaka to ma wstretna matke 😜
Moja tak rano jak się obudzi to przez jakiś kwadrans daje mi szansę dojśc do siebie i do kuchni po mleko 😉 Marudzi, gada, kopie i cieszy gęboja 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
elaaaa napisał(a):
hmmm...chyba po 4 ale ogolnie to na wszystkim pisze ze po 4 chyba nie?no ale co za roznica czy dasz 2 czy 3 tyg wczesniej?Michal ma 2,5 miesiaca i pije 🙂

No różnica jest dla żołądka i jelit 😜
Zgadzam sie z Blue 🙂ja nie rozumiem Was dziewczyny sorki ale nie za szybko dajecie kaszki? 🤨jak po 4-tym m-cu pisze to po 4-tym sie daje no może 2 tyg wcześniej ale nasze dzieciaczki chyba jeszcze za małe są 🙂zresztą każdy robi jak uważa ale to chyba za szybko 😞

to jest moje drugie dziecko i z pierwszym tez tak robilam i niby czemu za szybko?skoro on ulewa to wole mu zagescic i wtedy zdarza sie to rzadziej pozatym on pije nutramigen a on jest okropny w smaku zreszta same widzicie ze dzieci nie sa ksiazkowe jedne juz glowki podnosza inne leza jak to napisalyscie jak nalesniki wiec dlaczego mam sie sugerowac ksiazka od kiedy co dziecko ma jesc???lepiej przyzwyczajac i uczyc a nie potem sie meczyc ze dziecko czegos nie chce jesc......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasiu ja też nie chciałam nic komentować ale sama uważam, że na kaszkę jeszcze przyjdzie czas.
Ja karmię tylko piersią, czasami mała woła jeść co godzinę czasami co trzy, ale nie panikuję i nie dokarmiam, bo skoro przybiera prawidłowo to musi być dobrze.
A widzę po dziewczynach że co chwilkę zmieniacie mleko a to z modyfikowanego na jakieś zagęszczające a to teraz na kaszki, czy zmiana mleka nie powinna być konsultowana z lekarzem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elaaaa napisał(a):
pozatym joannawisn ja ciebie nie rozumiem masz takiego odchowanego syna i z nim tez tak panikowalas? Wesy Bartus o kilka dni mlodszy od Michalka i tez juz kleik wcina woec nei rozuiem ciebie naprawde wcale a wcale


A ja nie rozumiem Elu czemu tak się irytujesz każdy lekarz Ci powie, że nie powinno się za wcześnie faszerować dzieci produktami nie "dla nich", jeśli coś jest powyżej 4mieś. to chyba WHO i Instytuty by nie dawały takiego nakazu na daremno prawda? Jak się karmi piersią to np. do 6mieś. nic się dziecku nie podaje i to jest "normalne" 🙂 a jak karmi mlekiem modyf. to powyżej 4mieś. można podawać stałe produkty. Tu nie chodzi o panikę. Tu chodzi o zdrowie malucha, jedno dziecko to odchoruje inne może nie. Każdy niech robi jak uważa za słuszne. Ja nie mam zamiaru czegoś przyspieszać na siłę. Nie ma żadnej różnicy jak się zacznie karmić dziecko w 4 czy 6mieś. to matka, która kończy w 6mieś,. karmienie piersią jest gorsza?? To ona już dziecka nie nauczy jedzenia? nie rozumiem.. Jeśli ulewa po tym mleku Ar to poszukaj innej mieszanki innej firmy. Za miesiąc to proponuję podawajcie obiadki 🙂 Mojego męża siostra 2l synkowi daje hamburgery z MCD 😮 ja bym nigdy w życiu nie dała, tak samo mały ma wieczne zatwardzenia, bo się przyznała, że karmiła go słoiczkami zamiast gotować mu jedzenie. No i co jej z tego wyszło? Mały nawet z tydzień kupy nie robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja ma prawie 3 m-ce i nadal nie chce podnosić główki, a robiłam tak samo jak Justyna, że jak zaczęła marudzić to jej nie kładłam, ale się wystraszyłam tej rehabilitacji i teraz nie ma to tamto tylko główka pracuje, bo jak za tydzień na szczepieniu pediatra będzie ją sprawdzała to zonk...
ja na kleikach się totalnie nie znam, ale mam nadzieję że z czasem przyjdzie oświecenie jak będzie taka potrzeba...
jak Majka się obudzi to też lecimy na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
elaaaa napisał(a):
pozatym joannawisn ja ciebie nie rozumiem masz takiego odchowanego syna i z nim tez tak panikowalas? Wesy Bartus o kilka dni mlodszy od Michalka i tez juz kleik wcina woec nei rozuiem ciebie naprawde wcale a wcale


A ja nie rozumiem Elu czemu tak się irytujesz każdy lekarz Ci powie, że nie powinno się za wcześnie faszerować dzieci produktami nie "dla nich", jeśli coś jest powyżej 4mieś. to chyba WHO i Instytuty by nie dawały takiego nakazu na daremno prawda? Jak się karmi piersią to np. do 6mieś. nic się dziecku nie podaje i to jest "normalne" 🙂 a jak karmi mlekiem modyf. to powyżej 4mieś. można podawać stałe produkty. Tu nie chodzi o panikę. Tu chodzi o zdrowie malucha, jedno dziecko to odchoruje inne może nie. Każdy niech robi jak uważa za słuszne. Ja nie mam zamiaru czegoś przyspieszać na siłę. Nie ma żadnej różnicy jak się zacznie karmić dziecko w 4 czy 6mieś. to matka, która kończy w 6mieś,. karmienie piersią jest gorsza?? To ona już dziecka nie nauczy jedzenia? nie rozumiem.. Jeśli ulewa po tym mleku Ar to poszukaj innej mieszanki innej firmy. Za miesiąc to proponuję podawajcie obiadki 🙂 Mojego męża siostra 2l synkowi daje hamburgery z MCD 😮 ja bym nigdy w życiu nie dała, tak samo mały ma wieczne zatwardzenia, bo się przyznała, że karmiła go słoiczkami zamiast gotować mu jedzenie. No i co jej z tego wyszło? Mały nawet z tydzień kupy nie robi.


ja nie daje AR bo mial skaze i musze mu dawac nutramigen na recepte a on jest rzadki i maly mi chlusta po nim masakrycznie po kaszce czy kleiku jest lepiej a nierozumiem dlaczego dwu letnie dziecko nie moze zjesc raz na jakis czas chamburgera??moja wiki uwielbia frytki czy pizze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
moja ma prawie 3 m-ce i nadal nie chce podnosić główki, a robiłam tak samo jak Justyna, że jak zaczęła marudzić to jej nie kładłam, ale się wystraszyłam tej rehabilitacji i teraz nie ma to tamto tylko główka pracuje, bo jak za tydzień na szczepieniu pediatra będzie ją sprawdzała to zonk...
ja na kleikach się totalnie nie znam, ale mam nadzieję że z czasem przyjdzie oświecenie jak będzie taka potrzeba...
jak Majka się obudzi to też lecimy na spacer 🙂


Ciekawe kiedy nasze dzieciaki zaczną się same podnosić do siadu znaczy próbować 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elaaaa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
elaaaa napisał(a):
pozatym joannawisn ja ciebie nie rozumiem masz takiego odchowanego syna i z nim tez tak panikowalas? Wesy Bartus o kilka dni mlodszy od Michalka i tez juz kleik wcina woec nei rozuiem ciebie naprawde wcale a wcale


A ja nie rozumiem Elu czemu tak się irytujesz każdy lekarz Ci powie, że nie powinno się za wcześnie faszerować dzieci produktami nie "dla nich", jeśli coś jest powyżej 4mieś. to chyba WHO i Instytuty by nie dawały takiego nakazu na daremno prawda? Jak się karmi piersią to np. do 6mieś. nic się dziecku nie podaje i to jest "normalne" 🙂 a jak karmi mlekiem modyf. to powyżej 4mieś. można podawać stałe produkty. Tu nie chodzi o panikę. Tu chodzi o zdrowie malucha, jedno dziecko to odchoruje inne może nie. Każdy niech robi jak uważa za słuszne. Ja nie mam zamiaru czegoś przyspieszać na siłę. Nie ma żadnej różnicy jak się zacznie karmić dziecko w 4 czy 6mieś. to matka, która kończy w 6mieś,. karmienie piersią jest gorsza?? To ona już dziecka nie nauczy jedzenia? nie rozumiem.. Jeśli ulewa po tym mleku Ar to poszukaj innej mieszanki innej firmy. Za miesiąc to proponuję podawajcie obiadki 🙂 Mojego męża siostra 2l synkowi daje hamburgery z MCD 😮 ja bym nigdy w życiu nie dała, tak samo mały ma wieczne zatwardzenia, bo się przyznała, że karmiła go słoiczkami zamiast gotować mu jedzenie. No i co jej z tego wyszło? Mały nawet z tydzień kupy nie robi.


ja nie daje AR bo mial skaze i musze mu dawac nutramigen na recepte a on jest rzadki i maly mi chlusta po nim masakrycznie po kaszce czy kleiku jest lepiej a nierozumiem dlaczego dwu letnie dziecko nie moze zjesc raz na jakis czas chamburgera??moja wiki uwielbia frytki czy pizze


Frytki to co innego.. ziemniaki + olej.. a nie sama chemia jak te hamburgery 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamilka moj tez glowki nie podnosi jak lezy na brzuchu to tylko troszke ja dzwignie a jak za raczki chce go podniesc to nie wspolpracuje...dlatego ja uwazam ze dzeci ksiazkowe nie sa i niema co i ch porownywac w ogole zaczyna mnie to forum pomalu meczyc i chyba sie wypisuje....widze ze niektore uwazaja sie za lepsze dowalaja innym kazdy ma swoje dizecko i wiadomo ze kazdy chce dla swoich dzieci jak najlepiej i nie chce robic im krzywdy i robi to co uwaza za stosowne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak..
Uważam się za lepszą, bo chcę karmić dziecko książkowo ehh.. 😞
Oj Ela Ela.. 😉 nie obrażaj się kobieto!! Tylko tak jak napisała Honoratka zapytaj pediatry co można jeszcze zrobić. Skoro ulewa to są jeszcze leki. Niech coś zapisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Tak..
Uważam się za lepszą, bo chcę karmić dziecko książkowo ehh.. 😞
Oj Ela Ela.. 😉 nie obrażaj się kobieto!! Tylko tak jak napisała Honoratka zapytaj pediatry co można jeszcze zrobić. Skoro ulewa to są jeszcze leki. Niech coś zapisze.

nie bede ciagle latac do lekarzy bo ulewa pytalam wiele razy i pow ze jak skonczy 3 miesiace to zapewne to minie a po co mam go faszerowac lekami??to juz wole kaszke lub kleik.....czemu ty nie zapytalas o leki na uewanie??tak przywalas ze ulewa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elaaaa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Tak..
Uważam się za lepszą, bo chcę karmić dziecko książkowo ehh.. 😞
Oj Ela Ela.. 😉 nie obrażaj się kobieto!! Tylko tak jak napisała Honoratka zapytaj pediatry co można jeszcze zrobić. Skoro ulewa to są jeszcze leki. Niech coś zapisze.

nie bede ciagle latac do lekarzy bo ulewa pytalam wiele razy i pow ze jak skonczy 3 miesiace to zapewne to minie a po co mam go faszerowac lekami??to juz wole kaszke lub kleik.....czemu ty nie zapytalas o leki na uewanie??tak przywalas ze ulewa....


Bo kupiłam mleko AR i ona już nie ulewa. Gdyby nie poskutkowało to bym poprosiła o leki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milkaslask napisał(a):
Elu nie ma co się denerwować, to Twoje dzieciątko i Ty decydujesz czym je karmisz. Ja osobiście jestem panikara i kaszki bym nie dała, ale kleik ryżowy krzywdy raczej nie zrobi. Sama za jakieś 2 tygodnie wprowadzę kleik i ugotowaną marcheweczkę 🙂
tez uwazam ze kleik czy kaszla dziecku krzywdy nie zrobi w koncu to nie czekolada czy gorchowka....pozatym twoja wypowiedz jest normalna napisalas co uwazasz i nikogo nie krytykowalas a wkurza mnie jak ktoras uwaza sie za lepsza bo robi cos inaczej "lepiej"....kazdy robi jak uwaza a ja bede robic swoje i poprstu przestane tu zagladac i pisac i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
elaaaa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Tak..
Uważam się za lepszą, bo chcę karmić dziecko książkowo ehh.. 😞
Oj Ela Ela.. 😉 nie obrażaj się kobieto!! Tylko tak jak napisała Honoratka zapytaj pediatry co można jeszcze zrobić. Skoro ulewa to są jeszcze leki. Niech coś zapisze.

nie bede ciagle latac do lekarzy bo ulewa pytalam wiele razy i pow ze jak skonczy 3 miesiace to zapewne to minie a po co mam go faszerowac lekami??to juz wole kaszke lub kleik.....czemu ty nie zapytalas o leki na uewanie??tak przywalas ze ulewa....


Bo kupiłam mleko AR i ona już nie ulewa. Gdyby nie poskutkowało to bym poprosiła o leki.

bylas przeciwna AR to ja kilka razy o tym pisalam a ty nie chcialas dopiero potem sie przekonalas...pozatym zobacz lekarka powiedizala ci ze masz nie mieszac a i tka mieszasz i ja jakos cie nie krytrykuje bo robisz co uwazasz za najlepsze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...