Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

elaaaa napisał(a):
milkaslask napisał(a):
Elu nie ma co się denerwować, to Twoje dzieciątko i Ty decydujesz czym je karmisz. Ja osobiście jestem panikara i kaszki bym nie dała, ale kleik ryżowy krzywdy raczej nie zrobi. Sama za jakieś 2 tygodnie wprowadzę kleik i ugotowaną marcheweczkę 🙂
tez uwazam ze kleik czy kaszla dziecku krzywdy nie zrobi w koncu to nie czekolada czy gorchowka....pozatym twoja wypowiedz jest normalna napisalas co uwazasz i nikogo nie krytykowalas a wkurza mnie jak ktoras uwaza sie za lepsza bo robi cos inaczej "lepiej"....kazdy robi jak uwaza a ja bede robic swoje i poprstu przestane tu zagladac i pisac i tyle


Twoja decyzja.

Wczoraj przed wizytą u lekarki musiałam obciąć mojej pęczek włosów, bo zrobiły się szypełki, bo po kąpieli się kręcą i ciężko je rozczesać. Teraz ma trochę łyso 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Wczoraj przed wizytą u lekarki musiałam obciąć mojej pęczek włosów, bo zrobiły się szypełki, bo po kąpieli się kręcą i ciężko je rozczesać. Teraz ma trochę łyso 😁

mojej z przodu włoski odrosły ale z tyłu tak jak główką obraca ma taki łysy pasek haha. Wygląda jakby miała czapeczkę jak biskup hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elaaaa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
elaaaa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Tak..
Uważam się za lepszą, bo chcę karmić dziecko książkowo ehh.. 😞
Oj Ela Ela.. 😉 nie obrażaj się kobieto!! Tylko tak jak napisała Honoratka zapytaj pediatry co można jeszcze zrobić. Skoro ulewa to są jeszcze leki. Niech coś zapisze.

nie bede ciagle latac do lekarzy bo ulewa pytalam wiele razy i pow ze jak skonczy 3 miesiace to zapewne to minie a po co mam go faszerowac lekami??to juz wole kaszke lub kleik.....czemu ty nie zapytalas o leki na uewanie??tak przywalas ze ulewa....


Bo kupiłam mleko AR i ona już nie ulewa. Gdyby nie poskutkowało to bym poprosiła o leki.

bylas przeciwna AR to ja kilka razy o tym pisalam a ty nie chcialas dopiero potem sie przekonalas...pozatym zobacz lekarka powiedizala ci ze masz nie mieszac a i tka mieszasz i ja jakos cie nie krytrykuje bo robisz co uwazasz za najlepsze.....


Bo myślałam, że się coś poprawi i że ładnie tyje (w 1mieś. przytyła ulewając 910g) jak miała wzdęcia też jej nie kupiłam żadnych kropli i się nauczyła sama wydalać gazy. Na razie nie mieszam, daję herbatę, ale jeśli ta kupa nie będzie normalna to będę to robić, bo czytałam różne fora i wypowiedzi pediatrów, że "można" bo to mleko nie jest jedynym suplementem diety jak Bebilon 1 wyraźne jest napisane na opakowaniu "może"
być jedynym środkiem spożycia a powyżej 4mieś. musi być uzupełniany innymi posiłkami., na Bebilonie 1 jest napisane do 6mieś. karmić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eee tam nie ma się co podniecać każdy robi jak chce...mnie tam najbardziej rozwala jak widzę na ulicy 3 czy 5 letnie dziecko rozmiaru XXL, któremu mamusia (najczęściej tego samego rozm.) wciska chipsy albo drożdżówki ciesząc się że dziecko ładnie je 🤪.To już ewidentnie matka ma w nosie zdrowie dziecka...A reszta to mnie gila 😜 Sama jeszcze nie wiem jak będę robić z wprowadzaniem nowych produktów, ale raczej przepisowo, ewentualnie ze 2 tyg wcześniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milkaslask napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Wczoraj przed wizytą u lekarki musiałam obciąć mojej pęczek włosów, bo zrobiły się szypełki, bo po kąpieli się kręcą i ciężko je rozczesać. Teraz ma trochę łyso 😁

mojej z przodu włoski odrosły ale z tyłu tak jak główką obraca ma taki łysy pasek haha. Wygląda jakby miała czapeczkę jak biskup hahaha


No to nieźle. Ja bym chciała żeby mojej z przodu urosły tak jak Honoratki małej 😜 bo z przodu jest bardziej łysa a z tyłu ma długie włosiska, że niedługo będę gumką wiązać hehe! No chyba, że będzie dalej szypełkować to będzie łysa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):

Wczoraj przed wizytą u lekarki musiałam obciąć mojej pęczek włosów, bo zrobiły się szypełki, bo po kąpieli się kręcą i ciężko je rozczesać. Teraz ma trochę łyso 😁

mojej też zaczęły się kręcić ma takie śmieszne afro na mokro, zresztą wrzuciłam jej fotkę po kąpieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
ela chyba niepotrzebnie sie denerwujesz 🙂 jestesm matka i sama wiesz co dla dziecka najlepsze 🙂

Dokładnie, każda mama wie 🙂 bo każda ma inne dziecko
a książkowo to znam takie co karmiły i dzieci głodne chodziły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ela tak mam synka dużego i dawałam mu kaszki jak napisane na opak. 🙂moja koleżanka zapchała kaszkami dawanymi tak małym dzieciom swojemu synkowi jelita rozepchała żoładek itd. 😞pediatra powiedział że to jej wina i dziecko ma problemy z kupką(po dłuższym czasie dawania kaszy żeby było jasne nie po kilku razach:dry 🙂jesteśmy tu po to żeby mieć swoje zdanie a nie przyklaskiwać Ci że tak ma być ☺️a kilka łyżeczek kleiku(jak Wesa daje)to nie to samo co kaszka:dry 🙂i pisałam że każda mama robi jak uważa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się już nie chce na ten temat rozmawiać, bo widzę, że to temat tabu i jest bardzo drażliwy.
O umiejętnościach dzieci też nie rozmawiajmy, bo jeśli któreś kogoś wyprzedza to jest już "źle". Hmm to o grubości ja sobie nie życzę, bo nie mam takiej kluchy jak wy i mnie to denerwuje o ! 😜

THE END.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
eee tam nie ma się co podniecać każdy robi jak chce...mnie tam najbardziej rozwala jak widzę na ulicy 3 czy 5 letnie dziecko rozmiaru XXL, któremu mamusia (najczęściej tego samego rozm.) wciska chipsy albo drożdżówki ciesząc się że dziecko ładnie je 🤪.To już ewidentnie matka ma w nosie zdrowie dziecka...A reszta to mnie gila 😜 Sama jeszcze nie wiem jak będę robić z wprowadzaniem nowych produktów, ale raczej przepisowo, ewentualnie ze 2 tyg wcześniej 🙂

jak bardzo boje się o problem przekarmiania dziecka, bo rodzina mojego męża ma tendencję do otyłości i to znacznej, sama widzę po mężu jak wielu rzeczy musi się wystrzegać, żeby nie przybierać na wadze i jak wiele czasu musi ćwiczyć żeby utrzymać sylwetkę
a padł pomysł żeby męża siostra pilnowała malej jak ja wrócę do pracy po macierzyńskim i stwierdziliśmy ze wolę ją do żłobka oddać, niż do niej bo ma 2 dzieci w wieku 3 i 6 lat i obie bardzo grube, potrafią zjeść więcej niż dorosły nie mówiąc o słodyczach 😞 a ja nie chcę żeby moje dziecko było takie ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
Ela tak mam synka dużego i dawałam mu kaszki jak napisane na opak. 🙂moja koleżanka zapchała kaszkami dawanymi tak małym dzieciom swojemu synkowi jelita rozepchała żoładek itd. 😞pediatra powiedział że to jej wina i dziecko ma problemy z kupką(po dłuższym czasie dawania kaszy żeby było jasne nie po kilku razach:dry 🙂jesteśmy tu po to żeby mieć swoje zdanie a nie przyklaskiwać Ci że tak ma być ☺️a kilka łyżeczek kleiku(jak Wesa daje)to nie to samo co kaszka:dry 🙂i pisałam że każda mama robi jak uważa 🙂

kurde powiedz mi czym rozni sie kleik od kaszki bo ja duzej roznicy nie widze to i to od 4 miesiaca...pozatym wesa sypie kleiku wiecej niz ja ....kurde ja mam dosyc NARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elaaaa napisał(a):
joannawisn napisał(a):
Ela tak mam synka dużego i dawałam mu kaszki jak napisane na opak. 🙂moja koleżanka zapchała kaszkami dawanymi tak małym dzieciom swojemu synkowi jelita rozepchała żoładek itd. 😞pediatra powiedział że to jej wina i dziecko ma problemy z kupką(po dłuższym czasie dawania kaszy żeby było jasne nie po kilku razach:dry 🙂jesteśmy tu po to żeby mieć swoje zdanie a nie przyklaskiwać Ci że tak ma być ☺️a kilka łyżeczek kleiku(jak Wesa daje)to nie to samo co kaszka:dry 🙂i pisałam że każda mama robi jak uważa 🙂

kurde powiedz mi czym rozni sie kleik od kaszki bo ja duzej roznicy nie widze to i to od 4 miesiaca...pozatym wesa sypie kleiku wiecej niz ja ....kurde ja mam dosyc NARKA
no wg mnie jest różnica 🙂przecież my wyrażamy swoje zdanie kurcze Ela jaka ty nerwowa jesteś 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
eee tam nie ma się co podniecać każdy robi jak chce...mnie tam najbardziej rozwala jak widzę na ulicy 3 czy 5 letnie dziecko rozmiaru XXL, któremu mamusia (najczęściej tego samego rozm.) wciska chipsy albo drożdżówki ciesząc się że dziecko ładnie je 🤪.To już ewidentnie matka ma w nosie zdrowie dziecka...A reszta to mnie gila 😜 Sama jeszcze nie wiem jak będę robić z wprowadzaniem nowych produktów, ale raczej przepisowo, ewentualnie ze 2 tyg wcześniej 🙂

jak bardzo boje się o problem przekarmiania dziecka, bo rodzina mojego męża ma tendencję do otyłości i to znacznej, sama widzę po mężu jak wielu rzeczy musi się wystrzegać, żeby nie przybierać na wadze i jak wiele czasu musi ćwiczyć żeby utrzymać sylwetkę
a padł pomysł żeby męża siostra pilnowała malej jak ja wrócę do pracy po macierzyńskim i stwierdziliśmy ze wolę ją do żłobka oddać, niż do niej bo ma 2 dzieci w wieku 3 i 6 lat i obie bardzo grube, potrafią zjeść więcej niż dorosły nie mówiąc o słodyczach 😞 a ja nie chcę żeby moje dziecko było takie ..


To ja mam odwrotny problem u mojego wszyscy są bardzo chudzi i ja swojego czasu jak byłam mała miałam niedowagę i mój miał niedowagę nawet w podstawówce a może i w czasach liceum 🙃 patyczakiem był.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co moja wyrabia od wczoraj? Nie chce być karmiona na kolanach tylko chce leżeć np. na łóżku i w takiej pozycji pije mleko. Jak jest na kolanach to się rzuca, nie pije itd. a jak na łóżku to wypije wszystko. Dzisiaj te 120ml wypiła w łóżku to jest normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
eee tam nie ma się co podniecać każdy robi jak chce...mnie tam najbardziej rozwala jak widzę na ulicy 3 czy 5 letnie dziecko rozmiaru XXL, któremu mamusia (najczęściej tego samego rozm.) wciska chipsy albo drożdżówki ciesząc się że dziecko ładnie je 🤪.To już ewidentnie matka ma w nosie zdrowie dziecka...A reszta to mnie gila 😜 Sama jeszcze nie wiem jak będę robić z wprowadzaniem nowych produktów, ale raczej przepisowo, ewentualnie ze 2 tyg wcześniej 🙂

jak bardzo boje się o problem przekarmiania dziecka, bo rodzina mojego męża ma tendencję do otyłości i to znacznej, sama widzę po mężu jak wielu rzeczy musi się wystrzegać, żeby nie przybierać na wadze i jak wiele czasu musi ćwiczyć żeby utrzymać sylwetkę
a padł pomysł żeby męża siostra pilnowała malej jak ja wrócę do pracy po macierzyńskim i stwierdziliśmy ze wolę ją do żłobka oddać, niż do niej bo ma 2 dzieci w wieku 3 i 6 lat i obie bardzo grube, potrafią zjeść więcej niż dorosły nie mówiąc o słodyczach 😞 a ja nie chcę żeby moje dziecko było takie ..


To ja mam odwrotny problem u mojego wszyscy są bardzo chudzi i ja swojego czasu jak byłam mała miałam niedowagę i mój miał niedowagę nawet w podstawówce a może i w czasach liceum 🙃 patyczakiem był.
Umnie jak ktoś zagląda do wózka to mówi ojej jaka Sonia malutka 😞a jaka ma być?na cały wózek? 🤪 🤪 🤪waży 5kg i jest ok ale ludzie to ludzie 😠zreztą każde dziecko jest inne i zależy też od wagi jak sie urodziło pożniej sie wszystko wyrównuje ale nie u takich dwu czy trzy miesięcznych dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Wiecie co moja wyrabia od wczoraj? Nie chce być karmiona na kolanach tylko chce leżeć np. na łóżku i w takiej pozycji pije mleko. Jak jest na kolanach to się rzuca, nie pije itd. a jak na łóżku to wypije wszystko. Dzisiaj te 120ml wypiła w łóżku to jest normalne?
Anastazja od samego początku upodobała sobie pozycję na leżąco i tak też ją w domu karmie, ale staram się choć raz dziennie mieć ją na rękach bo przecież jak gdzieś wyjdziemy to ja nie będę szukać miejsca do leżenia żeby ona zjadła 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Wiecie co moja wyrabia od wczoraj? Nie chce być karmiona na kolanach tylko chce leżeć np. na łóżku i w takiej pozycji pije mleko. Jak jest na kolanach to się rzuca, nie pije itd. a jak na łóżku to wypije wszystko. Dzisiaj te 120ml wypiła w łóżku to jest normalne?
Anastazja od samego początku upodobała sobie pozycję na leżąco i tak też ją w domu karmie, ale staram się choć raz dziennie mieć ją na rękach bo przecież jak gdzieś wyjdziemy to ja nie będę szukać miejsca do leżenia żeby ona zjadła 😮


Honoratka a nie krztusi się? Bo to jednak pierś.. a ponoć butelkowych dzieci nie wolno tak karmić, bo się mogą zadławić, bo jednak z butli leci sporo. Boję się ją tak karmić. Pije normalnie, ładnie odbeknie, ale a nóż źle połknie? No i doszła jej kolejna paranoja.. jak mój ją karmi to ona się do niego głupio śmieje z smoczkiem od butelki w buzi i nic a nic nie ruszy. Wczoraj wróciłam ze sklepu on ją karmił a ona w niego wpatrzona jak posąg z uśmiechem. Wzięłam ją na ręce sama zaczęłam karmić i zjadła to co jej zrobił. To teraz już nigdzie nie będę mogła wyjść. I to nie jest jednorazowy przypadek. Tak samo już nie pije prosto tylko głowę odwraca w różne strony jak pije. To uciążliwe jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
eee tam nie ma się co podniecać każdy robi jak chce...mnie tam najbardziej rozwala jak widzę na ulicy 3 czy 5 letnie dziecko rozmiaru XXL, któremu mamusia (najczęściej tego samego rozm.) wciska chipsy albo drożdżówki ciesząc się że dziecko ładnie je 🤪.To już ewidentnie matka ma w nosie zdrowie dziecka...A reszta to mnie gila 😜 Sama jeszcze nie wiem jak będę robić z wprowadzaniem nowych produktów, ale raczej przepisowo, ewentualnie ze 2 tyg wcześniej 🙂

jak bardzo boje się o problem przekarmiania dziecka, bo rodzina mojego męża ma tendencję do otyłości i to znacznej, sama widzę po mężu jak wielu rzeczy musi się wystrzegać, żeby nie przybierać na wadze i jak wiele czasu musi ćwiczyć żeby utrzymać sylwetkę
a padł pomysł żeby męża siostra pilnowała malej jak ja wrócę do pracy po macierzyńskim i stwierdziliśmy ze wolę ją do żłobka oddać, niż do niej bo ma 2 dzieci w wieku 3 i 6 lat i obie bardzo grube, potrafią zjeść więcej niż dorosły nie mówiąc o słodyczach 😞 a ja nie chcę żeby moje dziecko było takie ..


To ja mam odwrotny problem u mojego wszyscy są bardzo chudzi i ja swojego czasu jak byłam mała miałam niedowagę i mój miał niedowagę nawet w podstawówce a może i w czasach liceum 🙃 patyczakiem był.
Umnie jak ktoś zagląda do wózka to mówi ojej jaka Sonia malutka 😞a jaka ma być?na cały wózek? 🤪 🤪 🤪waży 5kg i jest ok ale ludzie to ludzie 😠zreztą każde dziecko jest inne i zależy też od wagi jak sie urodziło pożniej sie wszystko wyrównuje ale nie u takich dwu czy trzy miesięcznych dzieci 🙂

dokładnie Joasiu masz rację to się wszystko wyrówna a i druga sprawa jest tego typu że każde dziecko będzie inne jak dorośnie długi, krótki ,chudy, gruby np. tak jak mój bo teraz już prawie 6 kolo waży 🤪 mam nadzieję że jak zacznie chodzić to się wyciągnie trochę bo jak nie to mały michelin będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Mi się już nie chce na ten temat rozmawiać, bo widzę, że to temat tabu i jest bardzo drażliwy.
O umiejÄ™tnoÅ›ciach dzieci też nie rozmawiajmy, bo jeÅ›li któreÅ› kogoÅ› wyprzedza to jest już "źle". Hmm to o gruboÅ›ci ja sobie nie życzÄ™, bo nie mam takiej kluchy jak wy i mnie to denerwuje o ! 😜

THE END.
blue to sie obraz i wiecej tu nie przychodz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Mi się już nie chce na ten temat rozmawiać, bo widzę, że to temat tabu i jest bardzo drażliwy.
O umiejÄ™tnoÅ›ciach dzieci też nie rozmawiajmy, bo jeÅ›li któreÅ› kogoÅ› wyprzedza to jest już "źle". Hmm to o gruboÅ›ci ja sobie nie życzÄ™, bo nie mam takiej kluchy jak wy i mnie to denerwuje o ! 😜

THE END.
blue to sie obraz i wiecej tu nie przychodz 😜


Chciałabyś co haha! Tylko kto was wtedy by tak gnębił artykułami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Wiecie co moja wyrabia od wczoraj? Nie chce być karmiona na kolanach tylko chce leżeć np. na łóżku i w takiej pozycji pije mleko. Jak jest na kolanach to się rzuca, nie pije itd. a jak na łóżku to wypije wszystko. Dzisiaj te 120ml wypiła w łóżku to jest normalne?
Anastazja od samego początku upodobała sobie pozycję na leżąco i tak też ją w domu karmie, ale staram się choć raz dziennie mieć ją na rękach bo przecież jak gdzieś wyjdziemy to ja nie będę szukać miejsca do leżenia żeby ona zjadła 😮


Honoratka a nie krztusi się? Bo to jednak pierś.. a ponoć butelkowych dzieci nie wolno tak karmić, bo się mogą zadławić, bo jednak z butli leci sporo. Boję się ją tak karmić. Pije normalnie, ładnie odbeknie, ale a nóż źle połknie? No i doszła jej kolejna paranoja.. jak mój ją karmi to ona się do niego głupio śmieje z smoczkiem od butelki w buzi i nic a nic nie ruszy. Wczoraj wróciłam ze sklepu on ją karmił a ona w niego wpatrzona jak posąg z uśmiechem. Wzięłam ją na ręce sama zaczęłam karmić i zjadła to co jej zrobił. To teraz już nigdzie nie będę mogła wyjść. I to nie jest jednorazowy przypadek. Tak samo już nie pije prosto tylko głowę odwraca w różne strony jak pije. To uciążliwe jest.

wiesz ja ją sobie na leżąco w szpitalu karmiłam bo mnie jak siedziałam nacięcie bolało
i od tamtej pory mała radzi sobie doskonale 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...