Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dona napisał(a):
Asiulka widze, ze i Ciebie coś dopadło, trzymaj sie i wracaj do zdrówka

Ja bylam dzis na zakupach i w koncu kupilam sobie pare rzeczy, pochwale sie kupilam spodnie, bluzki i fajowy plaszczyk 😆
a pogoda paskudna, zimno, wieje i czasami pada 🤢

jak zakupy potrafią uszczęśliwić kobietę 🙂oklask dla ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
joanna2236 napisał(a):
My 19 lipca bedziemy mieli 3 latka po ślubie 🙂 i u nas różnie sie uklada raz jest lepiej raz gorzej

my 11.10.2011 trzecią rocznicę ślubu czyli skórzana 🙂 a mi mąż w tym tygodniu kupił skórę 🤪 😁 🙂

1 Pierwsza rocznica ślubu - papierowa
2 Druga rocznica ślubu - bawełniana
3 Trzecia rocznica ślubu - skórzana
4 Czwarta rocznica ślubu - kwiatowa lub owocowa
5 Piąta rocznica ślubu - drewniana
6 Szósta rocznica ślubu - cukrowa lub żelazna
7 Siódma rocznica ślubu - wełniana lub miedziana
8 Ósma rocznica ślubu - spiżowa, brązowa lub blaszana
9 Dziewiąta rocznica ślubu - gliniana lub generalska
10 Dziesiąta rocznica ślubu - cynowa lub aluminiowa
11 Jedenasta rocznica ślubu - stalowa
12 Dwunasta rocznica ślubu - płócienna, jedwabna lub lniana
13 Trzynasta rocznica ślubu - koronkowa
14 Czternasta rocznica ślubu - kości słoniowej
15 Piętnasta rocznica ślubu - kryształowa lub szklana
20 Dwudziesta rocznica ślubu - porcelanowa
25 Dwudziesta piąta rocznica ślubu - srebrna
30 Trzydziesta rocznica ślubu - perłowa
35 Trzydziesta piąta rocznica ślubu - koralowa
40 Czterdziesta rocznica ślubu - rubinowa
45 Czterdziesta piąta rocznica ślubu - szafirowa
50 Pięćdziesiąta rocznica ślubu - złota
55 Pięćdziesiąta piąta rocznica ślubu - szmaragdowa lub platynowa
60 Sześćdziesiąta rocznica ślubu - diamentowa
65 Sześćdziesiąta piąta rocznica ślubu - żelazna
70 Siedemdziesiąta rocznica ślubu - kamienna
75 Siedemdziesiąta piąta rocznica ślubu - brylantowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
youmit napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
Dzień jakoś minął prawie cały w homoncie a na noc zasnęła w tym dziadostwie a po godzinie z płaczem domagała się zdjęcia. Zdjęłam. Dam jej się wyspać. I może ja też pośpię 🙂


milkaslask napisał(a):
Justynko chyba czegoś nie doczytałam co za ustrojstwo nosi Twoja córcia?
Rozwórkę koszli 😞



BlueLagoon napisał(a):
Justyna może Twoja mała nie je przez chorobę albo ma skoki 🙂 ja prowadzę dziennik jak moja je i ile je.. to widzę ile trwa skok.. po jedzeniu 🙂 zawsze je przy granicy 500 🙂 a jak mija to ponad 600 i 700ml śmiesznie to wygląda.
To raczej nie przez chorobę bo infekcja świeża a z jedzeniem od jakiś 2 tygodni jest byle jak. Chociaż są dni, że po 150-180 ml prawie za każdym razem. Dziś tylko raz. Może ma skoki



Spokojnej nocki. Aby Wam dzieciaczki dały się wyspać 🙂

Majeczka maleńka :*, oglądałam rozwórkę - okropne.

ja też to widziałam-straszne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
milkaslask napisał(a):
http://img819.imageshack.us/i/dscf2099p.jpg/
http://img850.imageshack.us/i/dscf2097q.jpg/
chciałam się pochwalić, że mój aniołek znów się podnosi na brzuszku 🤪
Milka cudowna Natalka 😘a głowke trzyma super 🙂marzy mi sie żeby moja Sonia tak podniosla i trzymala wysoko 🙂

Natalka ostatnio nie chciała się dźwigać tylko awała łapki do tyłu i robiła kołyskę. a wczoraj takie zaskoczenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek85 napisał(a):
joannawisn napisał(a):
Hej 🙂a u mnie ciężko 😞 wczoraj strasznie bolał mnie kręgosłup i cala szczęka(w sumie to już od jakiegoś czasu)pojechalismy do lekarza i mam zapalenie nerwu trójdzielnego 🤨i zastrzyki 😞a do tego wieczorem strasznie spuchłam na twarzy(wogóle mi oka prawego nie było widać 😞koszmar i zaczęłam sie dusić jestem alergikiem a teraz wszystko kwitnie i zaczęło sie 😞w tamtym roku męczłam sie bo nie mogłam nic wziąć bo byłam w ciąży a teraz nic bo wszystko przenika do pokarmu 😞dostałam dożylnie hydrokortyzon i troszke opuchlizna schodzi 🙂ale co dalej??? 🤨
Jedyne co mi pozostało to tabletki na spalenie pokarmu 😞 😞 😞ale narazie nie myśle o tym pije wapno przykładam lód i siedze w domu 😞a sąsiadowi kazałam ściąć forsycje 🤪myśle że ten wstrętny żółty krzak mnie tak załatwił 😠 😠 😠

bidulko kochana oklask dla ciebie 🙂
dla Ciebie też Kasiu oklask 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek85 napisał(a):
wesa napisał(a):
mojemu małemu sie cały czas uszy wywijają ajk kreci główką, a najbardziej prawe bo na ta strone najczesciej leży, i widac ze to ucho bardziej odstaje. Maja miała ten sam problem, moje dzieciaki mają takie odstające te uszka. Teraz załozyłam mu mai opaskę taką rózową z kwiatuszkiem hihi 🙂 zeby nie zachaczał tego ucha.

wesa u mnie jest to samo jedno ucho bardziej się wywija i mówię do męża że będzie miał jedno ucho bardziej odstające chodź poprawiam mu jak tylko widzę że się wywija ale nie zawsze zauważę 😞


ja tez staram sie poprawiac ale tego sie nie da, on co chwile kreci główka i to uszko zagina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
ja juz nie wiem co mam myslec o mojej malej. moze cos jej jest. bo co noc jest kopanie i wiercenie sie i rzucanie lapkami. a wczoraj tak udezyla sie piescia w oko ze jej uspokoic nie moglam 😞


Nusia tam lekarze wszystko bagatelizują ehh, szkoda, że do Polski nie możesz przylecieć to byś poszła do jakiegoś lekarza albo coś.. a szukałaś objawów podobnych na necie? Spróbuj.. może ktoś miał to samo. A mojej ciemieniucha wylazła jeszcze bardziej ma takie teraz białe łuski widoczne tylko po myciu główki, bo jak skóra jest sucha to tego w ogóle nie widać 🙂 ale pół główki już jej wyczyściłam.. i przez to jej włosy wyrywam, bo tylko szczotką do zębów idzie jej to zdrapać. Nawet jak moczę oliwką i wodą, bo to takie tłuste jest, że ciężko to odkleić. To nie są strupy. Hmm mam nadzieję, że te włosy jej odrosną. Dobrze, że z tyłu głowy tego nie ma, bo tam ma długie włosy to nie wiem jak to bym zdrapywała 😞 Honoratka ja ci współczuje z tą ciemieniuchą co mała miała, bo Twoja ma dużo włosów z przodu.. same problemy ma łysy placek, bo miała szypełki musiałam obciąć 😞 teraz ta obrzydliwa ciemieniucha, jeszcze z kilka dni to będę zdrapywać. Dzisiaj nam bezpiecznik siadł.. musieliśmy pogotowie energ. wzywać mieliśmy zapłacić 130zł, ale się udało zapłacić tylko 30. MAsakra to jest jakieś fatum 😞 nie wspominam o zepsutej pralce 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Majusia dziś przekręciłą się z plecków na boczek i majtnęła się na brzuszek. I gada dziś głośno i inaczej. Jakby kolejne umiejętności 🙂



nusia27 napisał(a):
ja juz nie wiem co mam myslec o mojej malej. moze cos jej jest. bo co noc jest kopanie i wiercenie sie i rzucanie lapkami. a wczoraj tak udezyla sie piescia w oko ze jej uspokoic nie moglam 😞
U nas takie machanie rączkami i jeżdżenie niemi po buzi w nocy było w czasie kiedy miewała kolki. Teraz jest znów coś: głową kręci w obie strony przez sen. Też tego nie lubię 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
blue jak moja Maja miała ciemieniuche to pediatra przepisała nam taki specjalny srodek na to i po dwóch dniach nic nie było.


Ale musiałaś to czyścić? jaka to nazwa była?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 MIESIĄC

RACZKOWANIE
Dziecko „pływa” położone na brzuszku prostuje rączki i nóżki i opiera się jedynie na brzuchu, kołysząc się w tej pozycji

SIADANIE
Podciągane do pozycji siedzącej utrzymuje głowę w przedłużeniu kręgosłupa. Trzyma głowę prosto przy przechyleniu na bok.

CHODZENIE
Przeważnie nóżki utrzymuje w pozycji zgiętej, ale u niektórych dzieci zaczyna pojawiać się aktywne opieranie na stopach. Dziecko nie jest w stanie utrzymać jeszcze swojego ciężaru.

CHWYTANIE
Bawi się rączkami, ogląda je, łączy razem.

PERCEPCJA
Obserwuje przedmioty i wkłada je do buzi w sposób nieprzypadkowy.

ZACHOWANIA SPOŁECZNE
Śmieje się głośno, szczególnie w odpowiedzi na „zaczepki” rodziców lub rodzeństwa.

WYDAWANIE DZWIĘKÓW
Dziecko wydaje okrzyki radości. Zaczyna używać tzw. głosek szczelinowych: „w” , „f”, „s”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
No to u Majki w takim razie wszystko w normie 🙂

A ja dziś szaleję w sypialni 😜 Hehe bez skojarzeń. Postanowiłam coś już pozmieniać. Mąż wczoraj sieknął nam na ścianę szablon a ja szukam dziś w necie szafeczek. Jak ją ogarnę to Wam pokazę 🙂


A mojej znowu zaczyna chyba odbijać z jedzeniem.. dzisiaj już je gorzej i chyba przygotowuje się do skoku w 14tyg. bo teraz jest w 13. 🤨 jakie to denerwujące jest. Wczoraj tak marudziła, że szok. Czasami zmiany są potrzebne 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
blue jak moja Maja miała ciemieniuche to pediatra przepisała nam taki specjalny srodek na to i po dwóch dniach nic nie było.


Ale musiałaś to czyścić? jaka to nazwa była?


nie pamietam. takie kropelki sie dawalo na czubek głowy i lekko wmasowywało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
ja juz nie wiem co mam myslec o mojej malej. moze cos jej jest. bo co noc jest kopanie i wiercenie sie i rzucanie lapkami. a wczoraj tak udezyla sie piescia w oko ze jej uspokoic nie moglam 😞

Nusia a próbowałaś małej dawać espumisan dla dzieci takie kropelki od 1 miesiaca albo ten sab simplex. Ja to daje mojemu jak jest taki niespokojny i widzę, że wywija nóżkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama_justyna napisał(a):
No to u Majki w takim razie wszystko w normie 🙂

A ja dziś szaleję w sypialni 😜 Hehe bez skojarzeń. Postanowiłam coś już pozmieniać. Mąż wczoraj sieknął nam na ścianę szablon a ja szukam dziś w necie szafeczek. Jak ją ogarnę to Wam pokazę 🙂

ja też ostatnio miałam taką wenę 🙂 pokupowałam pudełka na rzeczy małego i stolik pod telewizor do pokoju 🙂 i troszkę w łazience pozmieniałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
youmit napisał(a):
nusia27 napisał(a):
ja juz nie wiem co mam myslec o mojej malej. moze cos jej jest. bo co noc jest kopanie i wiercenie sie i rzucanie lapkami. a wczoraj tak udezyla sie piescia w oko ze jej uspokoic nie moglam 😞

Nusia a próbowałaś małej dawać espumisan dla dzieci takie kropelki od 1 miesiaca albo ten sab simplex. Ja to daje mojemu jak jest taki niespokojny i widzę, że wywija nóżkami
Albo bobotic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama_justyna napisał(a):
Moja Majusia dziś przekręciłą się z plecków na boczek i majtnęła się na brzuszek. I gada dziś głośno i inaczej. Jakby kolejne umiejętności 🙂

Natka też ostatnio zaczęłam bardzo dużo gadać, normalnie seriami i śmieje się w głos. widać różnicę przed skokiem i po. I z tego co Blue napisała wykonuje wszystko co dzieci w 4 miesiącu 🙂 a jeszcze kilka dni temu tego nie potrafiła 😉 A i przekręca się z boczku na boczek a na brzuszku jak lezy to próbuje na plecki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
youmit napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
No to u Majki w takim razie wszystko w normie 🙂

A ja dziś szaleję w sypialni 😜 Hehe bez skojarzeń. Postanowiłam coś już pozmieniać. Mąż wczoraj sieknął nam na ścianę szablon a ja szukam dziś w necie szafeczek. Jak ją ogarnę to Wam pokazę 🙂

ja też ostatnio miałam taką wenę 🙂 pokupowałam pudełka na rzeczy małego i stolik pod telewizor do pokoju 🙂 i troszkę w łazience pozmieniałam.
Ja już poprzesadzałam kwiaty w odpowiednie doniczki ale z sypailni to musiałabym wymeldować Majuśkę żeby zrobić tak jak chcę. Póki co łóżeczko zajmuje mi miejsce i muszę kombinować hehe 😜 Moja pasja to pokój Natalci. Tutaj to szaleję ostro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milkaslask napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
Moja Majusia dziś przekręciłą się z plecków na boczek i majtnęła się na brzuszek. I gada dziś głośno i inaczej. Jakby kolejne umiejętności 🙂

Natka też ostatnio zaczęłam bardzo dużo gadać, normalnie seriami i śmieje się w głos. widać różnicę przed skokiem i po. I z tego co Blue napisała wykonuje wszystko co dzieci w 4 miesiącu 🙂 a jeszcze kilka dni temu tego nie potrafiła 😉 A i przekręca się z boczku na boczek a na brzuszku jak lezy to próbuje na plecki.


Moja z boku na bok nie umie(nie chce?) ciągle śpi na plecach, ale za to jakbym ją położyła na bok to migiem leży na plecach, nie ma chęci do podnoszenia się do siadu w ogóle nie próbuje.

Za to jak leży na plecach to się odpycha nogami lub podnosi cały tyłek od podłoża na chwilę dzięki nogom. Przewraca się z brzucha na plecy od 2mieś. (ale to są na razie póki co przewroty nieświadome) ponoć dopiero w 7mieś. są już prawdziwe. No i jak leży na brzuchu to unosi tyłek i tu przeczytałam, że to podnoszenie dupska to wstęp do chodzenia 🙂 czyli pewnie tego pełzania, raczkowania itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
youmit napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
No to u Majki w takim razie wszystko w normie 🙂

A ja dziś szaleję w sypialni 😜 Hehe bez skojarzeń. Postanowiłam coś już pozmieniać. Mąż wczoraj sieknął nam na ścianę szablon a ja szukam dziś w necie szafeczek. Jak ją ogarnę to Wam pokazę 🙂

ja też ostatnio miałam taką wenę 🙂 pokupowałam pudełka na rzeczy małego i stolik pod telewizor do pokoju 🙂 i troszkę w łazience pozmieniałam.
Ja już poprzesadzałam kwiaty w odpowiednie doniczki ale z sypailni to musiałabym wymeldować Majuśkę żeby zrobić tak jak chcę. Póki co łóżeczko zajmuje mi miejsce i muszę kombinować hehe 😜 Moja pasja to pokój Natalci. Tutaj to szaleję ostro 🙂


Ja też będę szaleć jak moja trochę podrośnie 😜 fototapety i inne sprawy ahh! I dam jedną ścianę do gryzmolenia 🙂 bo wiem, że dziecko ścianie nie odpuści, pamiętam jak ja gryzmoliłam po ścianach i moi znajomi też 🙃 ja to w ogóle agentka byłam, dziadka uspałam i zaczęłam wszystko wyciągać z szaf itd. znalazłam mamy pomadkę i zaczęłam nią rysować po ścianach 😮 siebie też nie oszczędziłam 🙃 i co najlepsze znalazłam dziadka papierosa otworzyłam okno i miałam go w buzi sąsiadka przechodzi i się pyta co robię a ja z dumą "palę" 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...