Skocz do zawartości

Kiedy poczuje ruchy ?? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki
Ja na początku czułam bulgotanie ale nie potrafiłam odróżnić czy to jelita czy dzidzia daje o sobie znać. Ale od dwóch dni wydaje mi się ,że coś tak jak by zaczęło mi się obijać o brzuch. Nie raz się zastanawiam czy ze mną jest coś nie tak ,że nie potrafię odróżnić ruchów swojego dziecka 😞 Mam nadzieję ,że mój synek nie długo zacznie porządnie kopać i już wtedy nie będę miała wątpliwości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!
Jakby tu wytlumaczyc hmmm ja ruchy poczolam w 18 tygodniu, byly bardzo leciutkie takie ze mozna bylo pomylic z bulogatniem w brzuchu, ale teraz te prawdziwe kopniaczki to tak jak czasami sie samie miesnie zaciskaja na lydce czy innej czesci ciala taki skurcz miesni. To ja czuje tak kopniaki takie podobne uczucie tylko ze w kilku miejscach lub w jednym i tak przez kilka do kilkunastu razy czasami sa juz nawet widoczne. Takze cierpliwosci dziewczyny juz niedlugo i poczujecie pierwsze prawdziwe ciosy. Zawsze bedziemy sie o cos martwic. Najpierw martwilam sie kiedy poczuje ruchy, teraz kiedy mala czasami zawiesza trening na jeden dzien lub wiecej tez sie martwie czy wszystko jest okej i tak pewnie zawsze sie cos wynajdzie do konca 40 tygodnia 😉 "pozdrawiam !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
ja pierwsze ruchy poczułam w 18tygodniu ciąży 🙂 tzn. na początku to nawet się nie zorientowałam, że to już ruchy maluszka 😁 dopiero później stwierdziłam, że to musi być już to! 🙂 a teraz to kopie jak szalone, daje mi popalić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hieh. A ja dzisiaj dla uspokojenia rodzącej się paniki i strachu poszłam do lekarza zrobić USG: 20 tydzień + 3 dni a ja nic nie czuję...Dobrze, że Maleństwu nic nie jest i fika sobie radośnie, mnie pozostaje tylko czekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka ostatnio mi powiedziała, że ona pierwsze ruchy swojego pierwszego dzieciątka poczuła gdzieś w 23tygodniu ciąży, więc nie masz się czym martwić.. 🙂 teraz jest z drugim dzieckiem ciąży tyle samo co ja i dzidzia daje jej popalić od 17tygodnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
Agusiaa napisał(a):
hej ja ruchy juz czułam tak w 12 tyg ale takie na maxa ze kopie mocno dzidzia to w 20 tyg teraz jestem w 26 i jak mnie kopnie to ho ho ;D


To raczej były wzdęcia a nie ruchy malucha. Chyba, że jesteś bardzo, ale to bardzo koścista albo już masz za sobą jeden poród.

Ja poczułam takie drgania w 15t4d pod koniec 16tyg. były widoczne malutkie kopniaczki, a już w 18tyg. byłam je w stanie już nagrać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Agusiaa napisał(a):
hej ja ruchy juz czułam tak w 12 tyg ale takie na maxa ze kopie mocno dzidzia to w 20 tyg teraz jestem w 26 i jak mnie kopnie to ho ho ;D


w 12 tc to niemozliwe, ponieważ dzidzia spokojnie jeszcze pływa w worku owodniowym i nie dosięga ścian macicy. Pewnie byly to ruchy jelit.

Ja mimo ze to moja 2 ciąża jak narazie nie czuje ruchów dziecka, w pierwszej ciaży poczułam dopiero w 21 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki! Jeśli chodzi o ruchy to ja je czułam w okolicach 17 tygodnia, obecnie sa one o wiele mocniejsze i intensywniejsze.Mały 2 dni kopał w pęcherz co było juz nie do zniesienia (co 5 min. do toalety) i te uczucie pieczenia, obecnie mały kopie wyżej (ufff:lol 🙂. Zapewne po wielu proźbach mamy posłuchał... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
ja poczułam takie prawdziwe ruchy(tzn.oprocz bulgotek)-kopanko 🙂 dopiero w 21 tygodniu.to niesamowite uczucie 😁
także jeśli martwicie sie że któraś po 20tyg jeszcze nie czuje nie ma sie co martwić.pytałam ostatnio gina powiedział że nawet teraz mogłabym jeszcze nie czuć (jestem na początku 23tygodnia)
także głowy do góry i uszy też a jak już maleństwo zacznie dokazywać to zobaczycie że nie ma nic piękniejszego! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MOja gin powiedziała mi, że u wieloródek moga później pojawić się ruchy, ponieważ macica jest rościągnięta i przez to słabiej czuć.
Ja poczułam ruchy dopiero pare dni temu - takie przelewanie się 🙂 czyli miała rację, że w ok. 20 tc mogę poczuć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...