Skocz do zawartości

7 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Samantka, ja mieszkam za granica i tak tutaj jest niestety. W 20stym tygodniu ciazy jest ostatnie usg. Mozna sobie zrobic ale prywatnie w 3d, koszt 120 euro. W 15tygodniu chcielismy zrobic w 3d bo wtedy dowiemy sie jaka plec, a tak to dopiero w 20stym tygodniu. No ale jeszcze sie zastanowie nad tym, moze rzeczywiscie na okreslenie plci poczekac lepiej 5 tygodni dodatkowo a usg w 3d zrobic pozniej. Tak czy siak, na Wielkanoc pojedziemy do Polski, tam na pewno zrobimy usg w 3d 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 283
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasia jest w 13tym tygodniu i tez jej okreslili juz plec. Mojej znajomej w 14stym tygodniu tez okeslili. W polsce 2 razy powiedziano kolezance ze bedzie dziewczynka, a miesiac przed porodem wyszlo ze jednak chlopak. hehe. Zobaczymy jak to u nas bedzie.
Z tym USG, no nie wiem czy nazwalabym to od razu cyrkiem, po prostu co kraj to obyczaj, widocznie tutaj inaczej prowadza ciaze, w kazdym badz razie dzieci tez sie jakos rodza, pomimo ze tylko sa 2 usg. Pewnie, jesli kogos stac, to moze isc nawet co tydzien prywatnie 🙂.
Kiedys w ogole nie bylo takiego czegos i tez dzidziusie zdrowe sie rodzily.
Ja tam sie nie martwie w kazdym razie 🙂.
Jest 1:19 w nocy, spac nie moge taka jestem przejeta ze o 11:20 juz zobacze swoja fasolke. Tata chrapie jak zwykle, ale rano pewnie i jego emocje uderza 😁.

Spijcie smacznie mamusie i dzidziusie 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kasia,
jak tam sie czujecie?
My dzis bylismy na USG, dzidzius na poczatku skakal do gory, tak to wygladalo jakby mial czkawke. Przesuneli mi termin o tydzien wczesniej czyli na 3 lipca 2011, bo dzidzius ma juz 12tygodni !
Wszystko bylo slicznie widac, mialo buzke otwarta, na jednym zdjeciu ma podniesiona raczke i mozna nawet paluszki policzyc. Wszystko jest ok, takze w okolicach dzidzi. Sluchalismy tez serduszka, tata prawie uronil lezke 😁.
Super tak zobaczyc ze jednak cos tam naprawde jest, rusza sie i serduszko bije. Dzidzius ma teraz 5,5cm. Widac bylo mozg, zoladek, serduszko i pecherz.
😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska27 napisał(a):
Samantka, ja mieszkam za granica i tak tutaj jest niestety. W 20stym tygodniu ciazy jest ostatnie usg. Mozna sobie zrobic ale prywatnie w 3d, koszt 120 euro. W 15tygodniu chcielismy zrobic w 3d bo wtedy dowiemy sie jaka plec, a tak to dopiero w 20stym tygodniu. No ale jeszcze sie zastanowie nad tym, moze rzeczywiscie na okreslenie plci poczekac lepiej 5 tygodni dodatkowo a usg w 3d zrobic pozniej. Tak czy siak, na Wielkanoc pojedziemy do Polski, tam na pewno zrobimy usg w 3d 🙂.


tez jestem zagranica i tez mam za tydzien drugie usg, ale mi gratis przysluguje jeszcze trzecie w lutym bo bede miala gruntowne badania ze wzledu na mala mase ciala jak zaszalam w ciaze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21,
No mi rowniez z ubezpieczenia przysluguja w sumie 2 USG, jedno wlasnie mielismy dzis, w 12stym tygodniu ciazy i nastepne w 20stym tygodniu 🙂.
W Twoim przypadku jest tez inaczej, bo wiadomo jesli jest jakies zagrozenie dla dzidzi, badz tak jak mowisz ze jestes drobniutka i dzidzia nie osiaga prawidlowej wagi to nalezy kontrolowac poprzez USG, to juz nalezy do potrzeby z powodow medycznych i wtedy takze nie trzeba za takie USG placic. Tutaj jest tak, ze jesli bede miala jakies problemy z ciaza to od razu przechodze z opieki poloznej na opieke ginekologa, oraz wszystkie konieczne badania, rowniez USG jest zawarte w ubezpieczeniu.
Wszystko jest zalezne od okolicznosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vesame napisał(a):
Witam dziewczyny 🙂 A jak z badaniami, jakie miałyście już ?? Póki co ja jeszcze żadnych ale w 10 tygodniu mam wizyte u ginekologa i myślę że wtedy mi da na jakieś skierowanie 🙂


ja jak do te pory mialam jedno usg w 13 tyg, ponierana krew i badany mocz. Mam nadzieje ze z czasem bedzie badan wiecej bo mam ujemna krew moj partner dodatnia i mamy konflikt 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. To może po kolei bo troche mnie nie było. My jestesmy u rodzicow i zostaniemy tu do nowego roku. Do koleżanki pytajacej o badania: kilka postów wcześniej pisałam o wszystkich podts. badaniach, ktore lekarz powinien zlecic na poczatku ciazy. Jesli któryś nie zleci uważam ze warto zrobic je prywatnie. Nie sa to jakies wymyslne badania i stosunkowo niedrogie. Mamuśka., super ze juz po badaniu. Swietne uczucie wlasnie zobaczyc ze mdlosci sa jednak warte. Faktycznie u nas dwóch lekarzy potwierdza dziewczynke ale ja czuje chłopczyka cały czas. zobaczymy. Dziwne z ta cytologią u Ciebie ze nie robią jej w czasie ciąży. Ja mam miec 5 stycznia. No ale widocznie maja jakies powody ze nie robią tego badania. My faktycznie 3d zrobilismy w 13 tygodniu. Przy założeniu ze szkodliwości z fal usg dla dziecka nie ma udowodnionych, nie załuje ze zrobiliśmy. Nie zależało mi aby zobaczyć w pełni wykształcone ciałko, ale bardziej na tym aby fachowiec na dobrym sprzęcie ocenił stan ciąży. I tak się stało. Obliczono wszystko, w sumie smerano mnie prawie 35 minut, mierzono wszystko po kilka razy, wiec skoro mam być spokojniejsza to czemu nie. Oczywiście z tą czestotliwościa 3d tez bez przesady chociazby dlatego ze do najtanszych badan nie nalezy :-(. kolejne i ostatnie mamy zrobić po 20 tygodniu i ok. U nas brzuszek już wyskoczył porządnie. Ale biust..... o matko. Nie ogarniam tego stanu. Przy zalożeniu ze szczególnie natura nie obdarzyła mnie w tym miejscu, nie moge się przyzwyczaic ze cos mi sie buja jak chodze. Za to mój mąż: " wszystko mi jedno ale cycochy to mistrzostwo".:-) Zostawił mnie dupek u rodziców i wrócił do Warszawy <żart>. Chociaz tu nie siedze sama i nie świruję. Czuje sie swietnie, troche mnie kręggosłup pobolew ale do przeżycia , korzystam z tego trymestru, mówiono mi, że jest najlepszy. W pierwszym wymioty, nudności, itp. a w trzecim już człowiek się toczy nie chodzi i ciezko cokolwiek zrobić. W czwartek ide do okulisty ocenic szanse porodu naturalnego ze wzgledu na wade wzroku. Kończe moje wywody. Pozdrawiam serdecznie. Kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie rozpoczęliśmy z fasolką 7 tydzień...nudności senność oraz obrzmiałe piersi 🙂 a więc typowe objawy
Evelina zapraszam na wątek sierpnióweczki 2011 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zazdroszcze wam tych czestych USG 🙂.
My juz w 14 tygodniu i widzialam dzidzie tylko raz niestety.
na szczescie za 3 tygodnie wybieramy sie na okreslenie plci. Juz nie moge sie doczekac.
jolajola81, mi polozna powiedziala ze przed snem warto napic sie goracego mleka dla uspokojenia zoladka. Niestety mleko to nie dla mnie.... bleh, ale slyszalam od innych ze naprawde lepiej sie spi po mleczku. Ja herbate wlasnie zaczelam pic, bo kawy raczej za duzo nie wolno, wiec staram sie ja zastapic herbata, choc i to z ograniczeniem. Na soczki juz nie moge patrzec i po prostu juz sama nie wiem co mam pic 😁.
Pozdrawiam wszystkie mamusie i fasolki.

Kasia, jak sie czujecie? jak tam po Swietach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marlenka, u nas ok. Tzn bez zmian. Jednak moje nudności i okazyjne wymioty wróciły i tak już chyba będzie. Fakt faktem wymioty tylko rano ale są. Po świętach ok, choć nie mogę powiedzieć, że super pojadłam. Sięgałam tylko po wybrane rzeczy. Brzuszek rośnie. Chwilami wydaje mi się czuje ruchy dziecka, ale może to tylko jelita. W sumie kończymy 15 tydzień więc już zaraz powinnam coś poczuć :-). Zastanawia mnie że nic nie tyje. Cały czas trzymam wagę sprzed ciąży. 5 stycznia mamy kolejną wizytę u lekarza, zobaczymy co wtedy powie. Pozdrawiam cieplutko. Kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu, skoro wymiotujesz, to moze dlatego nie tyjesz. My nadal 2-3,5kg tyjemy 😁. Raz troszke schudne, raz przytyje, ale mieszcze sie w granicach.
U nas tez ok. Wciaz nie wymiotuje, czasami mnie jakies mdlosci chwyca, ale to takie chwilowe, brzuch mnie boli czasem, ale bardziej miesnie niz wnetrze. Ostatnio mam zawroty glowy i czeste bole glowy, ale to moze dlatego ze w pracy ostatnio lekki stres.
Nadal nie pale, z czego naprawde jestem dumna. Staram sie calkowicie przestac pic kawe ale jeszcze nie dam rady, narazie udalo mi sie ograniczyc do 2 dziennie z duza iloscia mleka. Na drugi tydzien we wtorek idziemy do poloznej, zobaczymy czy ma cos ciekawego do powiedzenia. Tak czy siak, napewno chociaz posluchamy serduszka naszego malenstwa.
Trzymaj sie Kasiu, odpoczywaj ile tylko potrzeba. Na Sylwestra imprezujesz? czy w pizamce z herbatka przed telewizorkiem spedzisz?

jolajola81 daj znac czy pomoglo, moze i ja sie zmusze na kubek goracego mleka przed snem. hihi.

Aha, mam troche niedyskretne pytanie, nie musicie dokladnie opisywac ale chcialam ogolnie zapytac czy wy tez macie problemy z wyproznianiem sie czy tylko ja mam taki problem? chodzi mi glownie o to ze wyprozniam sie o wiele rzadziej niz przed ciaza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.brzuszek.net/forum,sierpnioweczki_2011,17,555748.html,str=0

tak sobie was podczytuje i az sie lezka w oku lreci ze to juz rok kiedy ja mialam w brzuszki takiego szkrabika - kochane jak by co , jak macie jakies pytania to sierpnioweczki 2010 z checia pomoga


a jedna mala kawa dziennie nie zaszkodzi, a i z herbata tez trzeba uwazac 🤪 🤪
trzymajcie sie cieplutko trzymam kciuki - byle do sierpnia

ja tez od samogo poczatku bylam na zwolnieniu na wzglad na moj zawod wiec z bardzo aktywnej osobki siadlam na dupsko i to juz rok - na pocztku mnie nosilo i bylo ciezko , w czerwcu 2 tyg w szpitalu na podtrzymaniu malu urodzil sie 2 tyg przed terminem w lipcu a nie w sierpnniu a po porodzie z malym w domu - ale wiecie co mozna sie przyzwyczaic 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam, po goracym mleku na noc rano czułam sie bardzo dobrze nawet mnie nie mdlilo i nie wymiotowalam 🙂 ale w nocy budzilam sie kilka razy i nie moglam zasnac przewracalam sie z boku na bok, ale dzis tez wypije kubek mleka 🙂
Ja tez bardzo lubie pic kawe, ale nie pije ze wzgledu na dzidzie, po takim dlugim czasie wypilam ostatnio kawe inke z mlekiem i nawet powiem, ze mi smakowala 🙂 a przed ciazą mi to nie smakowalo. Ja siedze w domu na zwolnieniu i niedlugo dostane fiola 🙂 niech bedzie juz wiosna, zeby mozna bylo sobie wyjsc na dluzszy spacer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ee tam, ja wlasnie zmienilam prace. Z 30 godz w tygodniu na 40 godz. Trzeba zarobic pieniazki zanim dzidzia sie urodzi 🙂. Wraz z transportem teraz wyjdzie mi 10 godz dziennie, mam nadzieje ze damy rade 🙂.
Kawy Inki tutaj niestety nie ma, ale poprosze kogos zeby mi przywiozl, moze tez mi posmakuje.
Chcialabym przestac pic kawe, no ale jak juz mowilam wszystkiego nie moge sobie odmawiac bo oszaleje. W koncu juz przestalam palic i nie pije napojow gazowanych ktore tak uwielbiam. Kawa tez sie nie opijam, ale 2 kawy dziennie z duza iloscia mleka to na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuśka, ja chyba też spróbuję tego mleka. Choć dopiero od niedawna zaczełam sięgać po nabiał, wczesniej mnie podbijało na samą myśl. Teraz wpycham w siebie z rozsądku, bo to wapń itd. Wypróżnianie, o matko, zakała. Pomagam sobie jedzeniem jabłek, owoców. W sylwestra, zaprosilismy moje obie siostry z partnerami do nas i taką kameralną posiadówkę zrobimy. W razie czego dla Was wszystkich: Najlepszego z okazji Nowego Roku. Jak najmniej kopnięć prosto w żebra, szcześliwych i bezbolesnych zakończeń, trafionych imion itd. Kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...