Skocz do zawartości

7 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
O tak wymioty rzecz straszna. Choć przez ciąże jestem z nimi na Ty. Jak wstawałam rano i mnie brało, to całkiem spokojnie mówiłam do psa: chodź pieszczoszku do łazienki bo Pani musi troszkę sobie pozwracać, a jak zwrócę to już będę mogła dać ci jeść. My sylwester równeiż w tym roku, delikatnie, pewnie tu w Warszawie. Hm szampan, też uwielbiam. Skoro jesteś w 9 tygodniu to ta Twoja fasolka już nie jest taką fasolką, to już dzidzia :-) Ja jeśli nie będę plamić to pojadę na swięta do rodziców, choć teraz jak jest lepiej wcale mi się nie chce stad nigdzie ruszać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 283
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No tak wedlug przeliczen to 9 tydzien, ale ja mysle ze to dopiero 7. Wszystko okaze sie po pierwszym USG. Juz sie nie moge doczekac 😁. No w tym roku to niestety, za to na drugi rok, juz ja zadbam o to zeby sie napic szampana do oporu, haha, w koncu po tym wszystkim chyba mi sie bedzie nalezalo.
No to pewnie sie cieszysz ze jedziesz na Swieta do rodzicow, w koncu tak bardzo chcialas 🙂. My niestety nie dostaniemy urlopu zeby jechac do Polski, no i strach w ogole jechac w takich warunkach pogodowych, w zeszlym roku to sie tak balam ze nie pytaj i tez jechalismy 150km za warszawe. W domku chociaz bedzie bezpiecznie a na drugi rok juz pojedziemy w 3 na Swieta do babci i dziadka. hihi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,
dziewczyny kolejny temat. nasze ciało w ciąży. Jakie macie sposoby żeby uniknąć tych wszystkich przypadłości typu przebarwienia skóry, rozstępy itd. Ja jakiś rok temu sporo schudłam i zrobiły mi rozstępy na biodrach dlatego obawiam się ze przy rozciąganiu skóry też może popękać. Pocieszam się tyle, że przed ciążą miałam dośc dobrze rozbudowane mieśnie brzucha, częsty basen, 300 brzuszków dziennie. Ale teraz robi się flak :-).
Plan mam taki: zakupiłam krem na rozstępy mustella - dwupak (smaruje rano i wieczorem), na dniu jak mnie najdzie smaruje kremem nivea lub oliwką dla dzieci nivea. Wyczytałam że to najlepsze sposoby. Aha i soki z warzyw też super wpływają na jędrność skóry. Macie jakiś plan.... hm jesli w ogóle myślicie o tym już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja mam tylko jeden. Jak juz wczesniej pisalam, rozstepy powstaja juz w pierwszych tygodniach ciazy, a dopiero pozniej je widac. jedyny sposob ktorym ja sie kieruje to smarowac brzuszek zeby zawsze byl tlusty, tzn dobrze nawilzony, wtedy skora robi sie elastyczna i nie peka.
Wiecej sposobow niestety nie znam.
PS. tez mam teraz flaczka.hihi.
Lece dzis do dentysty sadysty 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach dentysta. Przeszlam to dwa tygodnie temu. Mi wrocil apetyt ale nadal nic sama nie dam rady przygotowac. Drazni mnie widok miesa i zapachy. Nie moge patrzec na slodycze a przed ciaza moglam jesc tylko je. We czwartek zapisalam sie na dodatkowa konsultacje usg w 3d. Doszlam do wniosku ze raz na dwa miesiace skonsultuje ciaze na usg u innego specjalisty tzn tego samego ktorego uznalam za drugiego. Dzis u nas kiepski dzien. Jak leze to ok ale jak wstane to mi slabo. No ale nic. Damy rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj chyba chlopak bedzie, skoro nie mozesz patrzec na slodycze. My jemy wszystko, oprocz przez nas przygotowanego miesa, bo jednak obiad dla taty trzeba zrobic. A jak jakis gotowiec, to i miesko zjemy. Mdlosci sa niemile, probowalas migdaly? mi pomagaja, sama nie wierzylam. Slodkie napoje tez mi pomagaja na mdlosci, chociaz wiem ze nie wolno np. coca coli, ale wiecie co, pol szklanki chyba nie zaszkodzi.
Nie rozumiem po co Ci dodatkowe konsultacje, chyba ze tylko dlatego zeby zobaczyc dzidziusia, bo nic innego Ci nie pomoga, objawy ciazy trzeba jakos przejsc.
Jesli odrzuca Cie od konkretnego jedzenia, postaraj sie chociaz jesc owoce 🙂.
Odpoczywaj tyle ile potrzebujesz no i znow polecam spacery.
Od miesa trzymaj sie z daleka, bynajmniej jesli chodzi o przygotowanie.
Nie przejmuj sie, nie wiem w ktorym jestes tygodniu, ale jeszcze troszke i jest szansa ze dolegliwosci przejda 🙂.
U dentysty bylo ok. Zrobilam 4 zeby bez znieczulenia i jestem z siebie dumna, chociaz nie powiem, bo troszke bolalo, no ale teraz bynajmniej spokoj.
A wlasnie, krwawia wam dziasla przy myciu zebow? Ja nigdy nie mialam z tym problemow, ale ostatnio to strasznie mi krew leci. Dentysta mi powiedzial ze teraz dziasla sa bardziej ukrwione i dlatego tak sie dzieje.
Odliczamy dni, za tydzien zobaczymy po raz pierwszy naszego potworka na usg 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wczesniejszy gosc i teraz to ja kasia. Pisze z kom dlatego sie nie loguje. U mnie towiesz dodatkowe konsultacje wskazane. Spacery nadal odpadaja a migdaly probowalam. No zeby w ciazy rzecz wazna. Zobacz jak zlecialo. Zaraz zobaczysz swoje malenstwo. No i zobacz corcie widac w usg a slodyczy nie znosze teraz. Owoce tez mi nie ida. Jutro moj piekny w domu wiec mi nagotuje bo ja od garow to z daleka. Fe. Chce tego usg zeby uslyszec od innego specjalisty czy nie ma przeciwskazan do podrozy na swieta o ktorej wspominalam. Dobrej nocy. kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem w 7 tygodniu ciąży, to moja druga ciąża i a propos rozstępów, w pierwszej ciąży smarowałam się drogimi środkami ale i tak mam rozstępy na piersiach, brzuchu i pośladkach. Teraz od pierwszych dni nie żałuje kremu Nivea, który cały czas stosuje, przeczytałam ze trzeba nawilżać skore i najlepiej obficie tym kremem co zawsze, także smaruje rano i wieczorem. Na nudności mi tez pomagają migdały. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaa Kasiek to Ty.
No w Twoim przypadku to rozumiem dodatkowe konsultacje, ale chyba juz wszystko jest ok? W sumie najgorsze juz za Toba, ciaza powinna juz byc bezpieczna, chociaz to nigdy nie wiadomo.
Przykro mi ze tak sie meczysz z tymi mdlosciami, ale to pewnie tez niedlugo przejdzie. Mi dzisiaj bylo tak niedobrze, ze myslalam ze nie ustoje, ale to wyjatek, bo na codzien nie jest zle.
Z tymi rozstepami to zobaczymy, ja sie staram nawilzac skore, ale czy to pomoze to pozniej wyjdzie w praniu.
Brzuszek troche mi sie powiekszyl, ale narazie przytylam tylko niecaly kilogram 🙂.
Juz naprawde sie nie moge doczekac poniedzialku, jak pierwszy raz zobaczymy naszego potworka 😁.
PS. Kasia, niech Ci maz duzooooo ugotuje zebys sie najadla na caly tydzien 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam sposób na moje mdłości. Porzadki świąteczne to jest to. Dostalam burę od mojego męża że powinnam leżeć, ale jak sam się przekonał, że nabrałam chęci do życia i jedzenia itd. to sam mi zaczał pomagać. I takim sposobem okna umyte, poukładane w szafach itd. Resztę siostra ogarnie jak przyjedzie, ja siadam od nowa na "tyłku" i odpoczywam. Papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas o stokroć lepiej. Po krwiaczku nie ma śladu :-). Dzidzia pięknie się rozwija. Wszystkie parametry książkowe. Na usg w 3d ssała kciuka, i kolejny lekarz potwierdził dziewczynkę :-). Dzisiejsze usg było wyjatkowe. Wszystko było już tak wyraźnie widać. Tradycyjnie maleństwo spało i musieliśmy troszkę postukać w brzuszek. Tak więc święta będę mieć spokojne. Porządki świąteczne skończone, wszystko wg planu :-). Oj Mamuśka nie mogę się doczekać aż Ty też zobaczysz swoją dzidzię. Kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem w 7 tygodniu ciąży, w poniedziałek zaczne 8 tydzien, mam drobne nudnosci po slpdkim i nabiałach, nie cierpie żołtego sera (a wczesniej jadłam normalnie 🙂 ) Mam drobne bóle podbrzusza, strasznie zmienne nastroje oraz stałam sie bardziej senna 🙂 Tylko martwi mnei moj ginekolog, bo bylam w poniedzialek u niego a on nie przepisal mi badan takich jak cytologia, mocz itp.
Nie wiem , może jestem przewrazliwiona, ale wydaje mi sie ze juz powinien dać. Nastepny termin do niego mam na za miesiac wiec bede już w 11 tygodniu, nie za póżno pierwsze badania ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm ciężko powiedzieć. Każdy lekarz ma swoją prAktykę i doświadczenie. Ja pierwsze badania miałam w 4 tygodniu: mocz, morfologia, toxoplazmoza, różyczka, grupa krwi. Tą sa chyba takie podstawowe na początku. Może badanie które zrobił nie zaniepokoiło go i poczeka ze skierowaniem na badania. Moze warto dla własnego spokoju zrobić takie badania prywatnie bez skierowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gość napisał(a):
A ja jestem w 7 tygodniu ciąży, w poniedziałek zaczne 8 tydzien, mam drobne nudnosci po slpdkim i nabiałach, nie cierpie żołtego sera (a wczesniej jadłam normalnie 🙂 ) Mam drobne bóle podbrzusza, strasznie zmienne nastroje oraz stałam sie bardziej senna 🙂 Tylko martwi mnei moj ginekolog, bo bylam w poniedzialek u niego a on nie przepisal mi badan takich jak cytologia, mocz itp.
Nie wiem , może jestem przewrazliwiona, ale wydaje mi sie ze juz powinien dać. Nastepny termin do niego mam na za miesiac wiec bede już w 11 tygodniu, nie za póżno pierwsze badania ??


Jeśli pobierał materiał z pochwy, takim patyczkiem to to wlaśnie jest na cytologię. A co do reszty badań to faktycznie powinien dać skierowanie, no i na USG genetyczne, które powinno być wykonane między 9 a 13 tc. przez specjaliste. Ja już na 1 wizycie dostałam mnóstwo skierowań na badania i na usg. no i pobierala material na cytologie, bo sama wysylala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jeszcze nie mialam w ogole zadnego badania i jakos dajemy rade 🙂. U nas badania dopiero w 12 tygodniu ciazy. Wszedzie jest inaczej.
Jeszcze 2 dni i zobaczymy swoje malenstwo po raz pierwszy. Tez nie moge sie doczekac, chociaz wolalabym usg w 3d, a na takim zwyklym to niewiele widac zawsze.
Za tydzien badz 2 znow mamy usg oraz badanie krwi, badanie stwierdzajace szanse na to ze dziecko urodzi sie z zespolem downa.
Usg w 3d planujemy w 15tygodniu, moze troszke pozniej aby okreslono plec, a ostatni raz zobaczymy dzidziusia w 20 tygodniu ciazy.
Moja ostatnia cytologia jeszcze zanim zaszlam w ciaze nie miala dobrych wiesci dla mnie i mialam poddac sie ponownie badaniom, niestety gdy juz zaszlam w ciaze, polozna zabronila mi tego typu badan u ginekologa i powiedziala ze cytologie mam zrobic pol roku po porodzie.
Tak jak mowie, wszedzie jest inaczej 🙂.

Kasia, ciesze sie ze wszystko jest ok i ze jestescie szczesliwe, wesole i Swiatecznie nastawione. U nas tez wszystko dobrze, brzuszek juz naprawde widac, chociaz wiem ze to nie tyle przez ciaze co przez narzady wewnetrzne ktore sie przesuwaja, no ale jednak nie da sie juz ukryc ze dzidzia bedzie. Mdlosci czasem wieczorem, no i poza problemami z wyproznianiem sie nic juz nie pozostalo z dolegliwosci. Ciesze sie ze te bole brzucha juz przeszly 🙂.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zycze udanego weekendu, my na pewno bedziemy odpoczywac 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie warto robić usg 3d tak wcześniej najlepiej jest je robic po 22 tyg ciazy, w 15 tyg mozna zobaczyc ale dziecko jeszcze nie wyglada tak jak powinno wiec ja radzilabym ci poczekac. mi gin powiedzial ze najlepiej po 22 tyg do 33tyg wtedy najwiecej widac.. a dlaczego w 20 tyg masz ostatnie usg? tak sie nie da, przeciez pozniej musza wiedziec jakie duze dziecko jest i jak ułożone zebys mogla urodzic naturalnie... przeciez badania usg po 20 tyg ciazy sa tak samo wazne jak i przed. i z tym usg to jest tak, pierwsze miedzy 9 a 12 tc, drugie ok 20, 22 tc i trzecie po 30 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...