Skocz do zawartości

12 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!! DZIŚ MIAŁAM USG GENETYCZNE, LEKARZ NIESYMPATYCZNY, NIC NIE POWIEDZIAŁ, TYLKO WRĘCZYŁ KARTĘ, POSŁUGIWAŁ SIE ŁACINĄ... JEDYNE CO POWIEDZIAŁ TO TO ZE NT MA 2,1 MM CZY MOŻECIE MI POWIEDZIEĆ CO TO OZNACZA?? CZY TO OZNACZA COS ZŁEGO?? MARTWIE SIĘ OGROMNIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Też już zaczęłam 12 tydzień! Do teraz wszystko było ok, nie miałam ani wymiotów ani żadnych zawrotów głowy. Jedynie ból brzucha- jak na okres. Niestety, tydzień temu się pochorowałam trochę i brzuch zaczął boleć nieco inaczej, jakby kłuł... Dziś lekarz mnie badał i podczas badania bolało mnie podbrzusze. Dostałam Luteinę dopochwowo (3xdziennie) i No-Spę (też 3xdziennie). Lekarz powiedział, że badanie nie wykazuje zmian, macica jest takiej wielkości, jakiej być powinna, ale ból może świadczyć o lekkim zagrożeniu. W czwartek mam badania prenatalne i w piątek mam się u niego znowu zjawić. Do tego czasu chyba zwariuję... Pierwszy raz zaczęłam się bać- to moja pierwsza ciąża..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Butterfly nie panikuj i sie nie zamartwiaj, ja luteine biorę odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży, biorę ją podjęzykowo, ale są różne sposoby przyjmowania. To też moja pierwsza ciąża. Miałam plamienia, ból podbrzusza (kłucie takie właśnie) plamienia ustały, kłuje czasami dalej, ale moja lekarka powiedziała, że zamartwianie się obniży mi tylko samopoczucie. Kazała ma dużo leżeć, nie kucać, nie stawać na palcach i w ogóle nie stać ani nie chodzić długo. Stosuję się do tych zaleceń i wszystko jest dobrze. Też zaczynam 12 tydzień i jestem dobrej myśli 🙂
A ty myśl pozytywnie o swoim Maluszku i zobaczysz, że wszystko będzie dobrze 🙃
Pozdrawiam ciepło 😆

Butterfly zapraszam na czerwiec 2011 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziś byłam na USG. Jutro zaczynam 12 tydzień a moje maleństwo ma 52.9 mm. Strasznie brykało na badaniu i pół godziny leżałam zanim lekarka zdołała złapać cokolwiek 🙂 Ciesze sie ze nareszcie na zdjęciu już można dopatrzeć się człowieczka, a raczej jak mój mąż mówi - małego kosmitę - dobrze ze on wie skąd on się wziął 🙂 i że nie z kosmosu 🙂. Jeśli chodzi o samopoczucie to żołądek mi bardzo dokucza - mięso dalej jest paskudne 😮, no i te zaparcia - masakra - ale lekarka dała mi wskazówki - może pomoże 🙂 pozdrawiam dwunastotygodniówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj Emilko!
ja jestem obecnie w 19 tyg ciazy,ale co do miesa to tak jak Ty mam wstret! a z zoladkiem do tej pory mam jakies dziwne bole i niesamowity ucisk! czasem juz nie mam pojecia co robic! ale najlepszym lekiem u mnie jest wypoczynek w pozycji lezacej!
moje malenstwo w 11 tyg tez strasznie wiercilo sie 🙂 Moja pani Dr. tez nie mogla zmierzyc jak jest dlugie 😁 ale udalo sie 😁
pozdrawiam Cie i Twoje malenstwo cieplutko! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Emilio i Kasiu-Gwiaszdko! Fajnie macie, że już wszystko wiecie i byłyście na USG 12 tygodnia, ja idę w ten piątek (17 grudzień) i troszkę się stresuje czy wszystko będzie dobrze...ale to taki dobry stres, motywujący 🙂
powiedzcie mi o co pytać lekarza podczas tej wizyty, co powinnam wiedzieć? Jetsem pierwszy raz w ciąży, więc dużo mi pomożecie jak odpowiecie... 😉
pozdrawiam gorąco!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez mialam bole ktore opisujecie, na usg w 10 tygodniu wyszlo zgrubienie scianki macicy, okazalo sie ze to poprostu skurcz kilku wlokien ktore przy poruszaniu sie
(schylaniu itp) reagowaly bolem, dostalam czopki z progesteronem i po tygodniu wszytko bylo juz ok, miesnie sie rozluznily i ja tez zaczelam bardziej uwazac, nie kucam i siedze tez inaczej. lekarz powiedzial ze gdy znow zaboli w pierwszej kolejnosci rozluznic miesnie miednicy i macicy (mozna sobie wygooglowac cwiczenia rozluzniajace). Dzieki Bogu maluszek ma sie ok i mam nadzieje ze to bedzie dziewczynka 🙂 Takze najwazniejsze to sie nie zamartwiac i skupic sie na kazdym szczegole nawet zbyt szybkie wchodzenie po schodach przy takich bolach nie jest wskazane.Pozdrawiam wszystkie brzuszki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam zawsze milion pytań do swojej lekarki, ale jak już do niej wchodzę to zapominam o wszystkim o co chciałam zapytać - i ona zawsze się ze mnie śmieje 🙂. Ja pytałam o pływanie - czy mogę, pytałam o moje zaparcia. Ja też się stresowałam, bo na początku miałam plamienia, a w mojej rodzinie często zdarzały się poronienia, (mama i ciotki), ale to było kiedyś. Ja np pytałam o konflikt serologiczny - bo z mężem mamy, a i żeby było jeszcze ciekawiej w w ciągu ostatniego tygodnia u córci mojej koleżanki wykryto cytomegalie, dzieci sąsiadów mają różyczkę, a mama chodzi z opryszczką 😁 - no to pani dr kazała na siebie uważać 🙂. O - o sex w ciąży nie pytałam 🙂. i o dentystę nie pytałam - zapomniałam.

A tak pytanie z innej beczki - chyba już brzuch zaczął mi wystawać 🙂 bo spodnie mnie uwierają i chyba muszę zainwestować w jakieś większe, a może już zacząć za ciążowymi się rozglądać - sama nie wiem 🙃, bo tak głupio w pracy siedzieć z rozpiętymi - w sumie sami swoi, ale wczoraj klient przyszedł i nakrył mnie z rozpiętym rozporkiem i zsuniętymi spodniami - hihihih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkie mamusie i tatusiow!zagladam tu od samego poczatku ciazy,a co niezmiernie rzadko sie zdarza-juz od implantacji.poniewaz jestesmy po 2-ch stratach,bardzo sie balismy,ze obecna ciaza skonczy sie tak samo.ja otarlam sie o nerwice na podlozu depresyjnym-po prostu balam sie cieszyc.maz stwierdzil,ze nikt mu radosci nie zabroni-niewazne czy bedzie ojcem pare tygodni,czy do konca zycia 🙂na szczescie kruszynka jest zdrowiutka,wszystkie pomiary w porzadku,choc byl klopot ze zmierzeniem-baaaardzo ruchliwy maly czlowieczek 🙂dzidzia cudowna,co w naszym wypadku jest losem wygranym na loterii zycia,za to ja czuje sie koszmarnie,ale ponoc im gorsze samopoczucie mamy,tym lepiej dla dzidzi.takze od 4-ch dni moge w koncu sie cieszyc!pzdrawiamy!!Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
e3milka,
Mnie tez juz wiekszosc spodni uwiera. Nie zebym miala nagle wielki brzuch, ale troche jednak sie powiekszyl. Tez czesto chodze z rozpietym rozporkiem. haha. Tak troche dziwnie juz w tak wczesnej ciazy rozgladac sie za ubraniami ciazowymi.
Zaparcia, mecze sie od samego poczatku ciazy z tym. Polozna kazala mi jesc duzo owocow i ciemny chleb, ale to nie pomaga. Raz wypilam 0,5l maslanki na raz....oj oczyscilo mnie po kilku minutach, polecam, lepiej sie poczujesz 😁 haha.
U dentysty bylam tydzien temu, od razu na dzien dobry powiedzialam ze jestem w ciazy i ze nie moze robic zadnego zdjecia. Zrobil mi 4 zeby bez znieczulenia, chociaz polozna powiedziala ze znieczulenie u dentysty jest dozwolone. Dentysta stwierdzil ze dla dzidzi bedzie lepiej bez i ze sprobujemy. Jakos przezylam.
Niestety zanim wiedzialam ze jestem w ciazy juz bylo zrobione zdjecie u dentysty, ale dzis bylam na pierwszym USG i wszystko jest ok.
😁 Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 dzisiaj byłam u lekarza na usg i wszystko jest w jak najlepszym porządku dzidzia ma 60 mm i rozwija się prawidłowo wiecie może w którym tygodniu jest szansa poznać płeć i czy wybieracie się a może byliście na badaniach prenatalnych bo ja nie byłam a zastanawiam się nad tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej meteoryczna88,
Z okresleniem plci jest roznie, czasem juz mozna poznac w 12 tyg, czasem pozniej. Wiem ze w 16stym tygodniu juz na pewno da sie okreslic, wczesniej nie polecam bo nie wiadomo czy cos zobacza.
Co do badan prenatalnych, to ja mialam na swoim pierwszym usg (20.12) pomiar przeziernosci karku. Na podstawie wynikow (obliczonej szansie na to ze dziecko urodzi sie z zespolem Downa) zostanie omowione oraz postanowione czy bedzie np. punkcja itp. badania.
Ja akurat nie mam sie o co martwic, juz od razu powiedziano mi na USG.
Dlaczego zastanawiasz sie nad tymi badaniami jesli mozna wiedziec? Mloda jestes, szansa ze cos zagraza dzidziusiowi jest raczej nikoma, chyba ze cos bylo w rodzinie. No a jesli chodzi o prawidlowy rozwoj to USG wystarczy.
Ja zaluje ze zrobilam to badanie, bo juz od poczatku polozna mi mowila ze nie ma takiej potrzeby, no ale chcialam pewnosci. Teraz sobie mysle ze moglam zaoszczedzic pieniadze i zamiast tego badania zrobic USG w 3D.
No nic, najwazniejsze ze malenstwo dobrze sie rozwija i wszystko jest ok.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Mamuski! wlasnie wrucilam od lekarza i chyba wszystko ok dzidziuchna 5.6 cm badanie przeziernosci karku 1.6 takze chyba moge juz wkoncu sie naprawde cieszyc,tak bez obaw 🙂 a co najlepsze to ponoc dziewczynka tak stwierdzil doktor powstrzymuje sie by nie isc juz na zakupy pokupowac ciuszki zabaweczki i mebelki zeby i urzadzic Myszcze pokoik .Caluje wszystkie mamusie i wasze kochane malenstwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziwne ja nie miałam żadnych badań przeziernosci karku. Czy takie badania są zawsze wykonywane? a zastanawiam się nad badaniami prenatalnymi ponieważ lekarz mi o nich mówił i chciała bym być pewna że na pewno jest wszystko ok. czy wiecie coś na temat znamion? bo ja własnie dzisiaj oblałam sobie braw gorącą kawą jak robiłam dla męża i boje się bo mnie nastraszyli różnymi przesądami 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meteoryczna,
Ja nie wiem jak jest w Polsce, tutaj takie badania sa drogie. Tak jak juz pisalam jesli w rodzinie nie ma zadnych chorob np. serca oraz wraz z partnerem macie mniej niz 34 lata to takie badania nie sa konieczne poniewaz nie ma podstawy niepokoju. Ja zdecydowalam sie na badanie przeziernosci karku, tak dla pewnosci, ale od razu polozna mi odradzala i rzeczywiscie nie bylo potrzeby robic tego badania. Z drugiej strony, to zawsze dodatkowe echo a wiec znow okazja zeby zobaczyc dzidziusia. Przeziernosc karku mierza do 14go tygodnia z tego co mi wiadomo.
Co do znamion.... oj daj spokoj, bez przesady. Jeszcze nie raz sie poparzysz np. pod prysznicem. Ja pracuje w kuchni i jakby moje malenstwo za kazde poparzenie mialo miec znamie to juz by bylo cale ciapate...hehe. Sa przesady owszem, ale mi sie wydaje ze chodzi tu o troche gorszego typu poparzenia. Nie przejmuj sie takimi drobnostkami 🙂, na pewno nie zaszkodzi Twojemu dzidziusiowi, co ewentualnie to Ciebie bedzie bolalo 😉.
Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...