Skocz do zawartości

14 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja tez jetted w 14 tyg no I jak wypodajecie wymiary to ja tez: waga. 55 kg wzro.170 no I mam 25 lat jeszcze nie przytylam narazie talk brzuszek sie zaokraglil ale wciaz mam mdlosci a poza tym czasami pod brzuszkiem zakuje , pozdrawiam Was Wszystkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej!mam na imię Kasia i tez jestem w 14 tygodniu ciąży.Też mam okropne wzdęcia i kłopoty z tym ...właśnie co Ty? jak sobie z tym radzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
hej ja też 14 tydzień, waga stoi w miejscu 55,6 wzrost 158, brzuszek leciutko widoczny, jestem po usg gentycznym ,wszystko ok, ale ten brak przyrostu wagi to chyba u mnie wynik stresu, bo od 6 tygodnia ciąży leżałam z powodu krwiaka w nastroju strasznym, jadłam cokolwiek co było w lodówce, generalnie niewiele a jeszcze wymioty od czasu do czasu mnie męczyły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam dzis 14 tydzien i 2 dzien i jak narazie nie mam na co narzekac no chyba, ze na wskazowke wagi idaca do gory 🙂 ale jak moja przyjaciolka mowi, ktora ma 4-miesiecznego synka: 'te kilogramy sa kochane' 🙂 🙂 Zadnych wymiotow czy zawrotow tylko spalabym caly czas i odrzucilo mnie od miesa wiec zdrowa kuchnia to teraz wyzsza szkola jazdy, musze sie niezle nakombinowac 😁 😁 Poza tym wszystko w normie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😉 😉 Ja też witam na forum!! w sumie to mój 13tydzień i 4ty dzień. Ja czuje się doskonale, pierwszy trymestr bez mdłości. Jestem senna i czasami głowa od nadciśnienia boli,ale to szczegóły. Brzuch mam spory jak w 4tym miesiącu,gdyż już przed ciąża spory posiadałam- obecnie mi się po prostu utwardza. A waga- schudłam z 3 kilo,piersi ogromne i słynne krostki na buzi zaczęły się pojawiać. Pierwsza ciąża więc obserwuje cały czas zadziwiona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Magdaleno 🙂 a widzisz jaki zbieg okoliczności, a co do terminu porodu juz mi sie przesunął na 1 wrzesnia także rożnie z tym będzie 😉 Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w 14 tygodniu ciąży. Przytyłam 3 kg, NIE wymiotowałam, do tej pory jadłam i jem wszystko to na co mam ochotę, jedynie mdliło mnie gdy czułam zapach smażonego jedzenia (czegokolwiek) - ale na szczęście nie miałam odruchów wymiotnych. W 10 tygodniu zachorowałam: ból gardła, okropny katar i kaszel i na szczęście BRAK wysokiej gorączki. Lekarz powiedział, że dopóki nie mam wysokiej gorączki, to żeby lepiej nie brać żadnych leków, dlatego położyłam się do łóżka i przez 4 dni sama się wyleczyłam, bez żadnych antybiotyków i lekarstw, tylko: czosnek, miód, gorąca herbata, sok z wyciśniętej cytryny, blanszowane lub surowe warzywa, owoce i ŁÓŻKO. W 12 tygodniu zrobiłam wyniki a tydzień później USG i WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU. Bałam się strasznie że moja choroba zaszkodzi mojemu maleństwu, ale jednak daliśmy radę 🙂 BEZ ANTYBIOTYKU !!! Myślę że wszystko co naturalne jest lepsze i zdrowsze dla nas i dla naszej dzidzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jakie Wy macie sposoby na przeziębienia, bo teraz jest okres chorób, wirusów itp.
Jak sobie radzić, żeby nie spanikować? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś mój pierwszy dzień 14 tygodnia. Wymioty i mdłości już całkiem mineły, ale dużo mi pomogła witamina B6. W ciągu dnia jestem mniej śpiąca ale za to kłade się spac a raczej zasypiam przy włączonym telewizorze ok 22 czasem nawet wcześniej i wstaje około 9-10 rano 😁 fakt faktem wstaje w nocy na siku ale ok 2 max 3 razy w połowie 1 trymestru bywały noce że wstawałam co godzinę 😁
Głowa boli jedynie przy zmianie pogody. A tak to ogólnie fizycznie czuję sie super.
Brzusio coraz bardziej widoczny - w 1 trymestrze przytyłam niecały kg.
Jedyne co mnie meczy to wieczorna zgaga - więc unikam bardzo kwaśnych potraw - bo nawet migdały nie pomagają.
W tym tygodniu czekaja mnie badania prenatalne i odbiór wyników z bakteriologicznego posiewu moczu. Troszke bedzie niepokoju i stresów ale jakoś z maleństwem damy rade 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam ja rowniez zaczełam w poniedzialek 14 tydzien. Do tej pory zero objawów typowo ciążowych. Żadnych mdłosci, wymiotów itp. Jedynie straszliwe wzdęcia i zaparcia. piersi urosły ok 1 rozmiar i brzuch juz mam bardzo duzy jak na 4 miesiac. Kolezanki mowia ze wygladam na 6 miesiac 😜
Termin mam na 9 pazdziernika 🙂 do tej pory mialam 2 razy usg, nastepna wizyta za 2 tygodnie. Kazdy mowi ze ten czas leci,a mi jednak sie dluzy, odliczam dni, tygodnie, chcialabym potrzymac moje malenstwo juz na rekach 🙂 Myslicie ze przy nastepnej wizycie( 16 tydzien ciazy) bede mogla poznac juz plec dziecka?? ( zwykle usg) pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zazdroszczę braku wymiotów i mdłości i rosnącego brzuszka. Jak dziś powiedziałam koleżankom, że jestem w 4 miesiącu ciąży to przez 15 minut się pytały czy je nabieram, nie mogły uwierzyć, ale pewnie niedługo już wyskoczy 🙂 Jestem dość drobna, moze dlatego muszę tyle czekać.

Co do płci dziecka, zewsząd słyszę, że najpewniejsze wyniki co do płci są po 20 tygodniu, ale może lekarz już powie Ci płeć. 🙂 W tym artykule tez piszą o 20 tygodniu jako najlepszym na sprawdzenie płci:
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/USG--najwazniejsze-badanie-dla-przyszlej-mamy_34862.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gość napisał(a):
Myslicie ze przy nastepnej wizycie( 16 tydzien ciazy) bede mogla poznac juz plec dziecka?? ( zwykle usg) pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie 🙂


Ja właśnie w 16 tyg dowiedziałam się co mam w brzuszku 🙂 Właśnie na zwykłym usg 🙂 Więc bardzo możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula88 widzisz ty mi zazdroscisz rosnacego brzucha a ja sie martwie ze tak szybko rosnie, mysle ze to za szybko, a tez jestem raczej drobna 160cm i 45kg. Ogladalam zdjecia dziewczyn w 4 miesciacu ciazy to prawie nic nie widac a ja mam naprawde spory. Zaczynam sie zastanawiac czy lekarz sie czasem nie pomylil na pierwszym usg i sa to blizniaki 🙂 Ale przynajmniej ciesze sie ze nie mam zadnych przykrych objawow, czuje sie swietnie. Jestes nawet ten sam rocznik, kiedy termin? pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj mi niby mdłości już minęły ale czasem jak mnie na nowo złapią to siedzę nad ubikacją, dodatkowo doszły mi bóle głowy 😞 już sie nie mogę doczekać kiedy to minie...mówią że ciąża to super okres...ja tego tak nie odbieram, oczywiście jestem szczęśliwa ze będe miala to cudo ale sama ciąża jest dla mnie ciężka ze względu na dolegliwości 😞 a brzuszek...widać tak średnio 🙂 ale rośnie 😁 już bym chciała, aby te 9 miesięcy minęło :P ciesze sie ze jeszcze nic nie utyłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki. Jestem tu nowa i milo mi Was powitac. Termin porodu mam na 17 pazdziernika. Czuje sie obecnie dobrze,wczesniej strasznie mnie mdlilo,ale naszczescie wymiotow nie mialam. Duzo bardzo spie i czasem kluje mnie tak w podbrzuszu i troche sie martwie,ale narzeczony mnie pociesza,ze pewnie macica sie powieksza. Jestem po poronieniu i ciazy pozamacicznej dlatego tak panikuje troszke.ehh...powiedzcie czy mialyscie takie pobolewania w brzuchu ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...