Skocz do zawartości

14 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Ja wg terminu okresu powinnam dzisiaj wejść w 13 tydzień, a po dzisiejszym USG okazało się , ze dzidzia rośnie szybciej i ma wymiary odpowiadające 14 t i 4 dniom. Mi się brzuch już zaczął wyraźnie powiększać, a szczególnie wieczorami jest mocno wzdęty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 180
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej!Pozdrawiam wszystkie mamusie w 14 tygodniu 😁
Od początku czuję się dobrze ale męczyły mnie wymioty i schudłam jakieś 4 kilo 🤨
Teraz już się to normuje mam nadzieję bo nie mam mdłości (ale wolę nie sprawdzać więc nie będę smażyć mięsa-to ostatnio dla mnie najgorszy zapach na świecie 🤢 )
Brzuszek jest już widoczny i postanowiłam w tym tygodniu zrobić już pierwsze zdjęcie 😆
DIUNA gratulacje że też masz ten 14 tydzień i mam nadzieję że jest już wszystko ok...Życzę następnych tygodni...Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Oktawia, krwiak w 3 tygodnie zmalał prawie o połowę, więc warto było leżeć 🙂 Leżeć muszę dalej, zero wysiłku, ale przynajmniej na usg widziałam ruchliwego dzidziusia i to mi dodaje sił 😜
Ja również od początku ciąży schudłam prawie 4 kg pomimo braku jakiegokolwiek ruchu, ale już powoli nadrabiam, od wizyty 2 tyg temu przytyłam kilogram, więc chyba wszystko jest na dobrej drodze 🙃
Brzuchol trochę większy, o zapięciu guzika w spodniach mogę zapomnieć 🙂 Nie moge się doczekać pierwszych kopniaków 😁
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 Jejku jak ten czas szybko leci, dopiero co sie dowiedziałam ze jestem w ciazy a tu juz drugi trymest sie zaczał 🙂 U mnie znów pojawił sie lekki ból piersi, ale nie jest taki silny jak wczesniej! Ale co najbardziej mnie cieszy humorki przestaja mnie nachodzic 😁 Teraz non stop jestem radosna i usmiechnieta 🙂
Pozdrawiam Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie z 14 tyg 🙂 Ja do tej pory nie wierze ze w ciazy jestem 😜 Jesli chodzi o jakies dolegliwosci typu wymioty, mdlosci, zgaga itd. to nie mam zadnych. Wogole nie odczuwam tej ciazy. Przytylam kilogram, brzuszka jeszcze nie widac 🤨 Jedno co mi dokucza to bol plecow, ktory jest spowodowany tym ze jestem po wypadku kregoslupa i teraz podczas ciazy da mi on popalic 😞 Gratuluje wam wszystkim 😉 Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nic juz nie rozumiem 🤨 Wedlug usg i to juz czwartego mam termin na 27 lutego, mimo to lekarz dalej prowadzi mi ciaze jako ze rozwiazanie mam na 2 marca. I wlasnie juz nie wiem tu niby jestem w 14 tygodniu a wedlug usg juz w 15 tygodniu 🤔 Wydaje mi sie ze powinien ustalic termin wedlug tego co mu mowi badanie dziecka 🥴 Wy tez tak macie dziewczyny?? Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z obliczen ogolnych termin miałam na 9 marca, a z USG na 3 marca 🙂 Wydaje mi sie ze ten co wyznaczaja lekarze sa bardziej dokładne, bo ustalone wg rozmowu dziecka i naszych zmian w organizmie... Nie jest to jakas duza roznica wiec na Twoim miejscu, aż tak bardzo bym sie tym faktem nie denerwowała!! Ważne jest to, że Nasze Dzidzie rozwijaja sie dobrze!
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma za co 🙂 Wczoraj poczułam po raz pierwszy co to znacza duze mdłości! Okropnie sie czułam, zmeczona cały dzien, głowa mnie bolała i chciało mi sie wymiotowac. Ale dziś już jest super i czuje sie wspaniale! Mam nadzieje, że to był jeden z nielicznych takich dni złego samopoczucia! Wam także życzę samych wspaniałych dni!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe mamusie 🙂

Ja właśnie zaczęłam 14 tydzień ciąży czyli to już 2 trymestr, rany, ale to szybko zleciało 🙂
no i także mam problem z ustaleniem terminu porodu, bo wg. usg termin przypada na koniec lutego , a wg lekarza początek marca, w sumie to jakoś tydzień różnicy.

co do objawów od początku mialam metaliczny smak w ustach, lekkie mdłości bez żadnych wymiotów i nadwrażliwość na zapachy a teraz.... podobno miało być lepiej a jest coraz gorzej, od paru dni silniejsze mdłości wraz z odruchami wymiotnymi, nie wspomne już o różnych drażniących zapachach i dużym zmęczeniu, mam nadzieję, że szybko to minie,bo podobno 2 trym. to najlepszy okres w czasie ciąży.

Pozdrawiam i życzę samych wspaniałych bezobjawowych dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc ammi 🙂 Ja tez mam problem z data porodu i dziewczyny uswiadomily mnie ze nie ma to az tak wielkiego znaczenia 😉 Wazniejsza jest podobno opinia lekarza wiec jak masz termin na marzec to trzymaj sie tej daty 😜 Ja mam wedlug usg na 27 lutego a w karcie ciazy na 2 marca 🙃
Co do dzisiejszego dnia to ja sie czuje rewelacyjnie 🤪 Zycze wam takich dni 😜 Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie!
Też mnie bardzo ciekawi jak się zwracacie do maluszka swojego???? Chciałabym jak najszybciej poznań płeć żeby wiedzieć jak się zwracać, bo tak dzidzia to trochę bezosobowo 🙂 .
Czy 14 tydzień co trochę nie za późno żeby zrobić usg na przezierność karkową ??? wiecie coś na ten temat???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny odebrałam wyniki swoje czy mozecie mi pomuc w interpretacji strasznie mnie one martwia moze ktoras miała podbne??
krwinki białe 7,6 / czerwone 3,64 / hemoglobina11,5/ hematokryt 32/ MCV 87,9 / MCH 31,6 / MCHC 35,9 / PLT 125 / GRANULOCYT 77,1% / pdw 15,3 / i UROBILINOGEN dodatni te wyniki mnie martwia pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...