Skocz do zawartości

15 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 244
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ZMIEŃ LEKARZA BO Z TEGO CO PISZESZ TO JAKIS NIEMIŁY OBLEŚ.MÓJ LEKARZ WŁASNIE MI POWIEDZIAŁ NA POCZĄTKU 15 TYG ŻE BEDZIE CHŁOPIEC,DAJE POSŁUCHAĆ BICIE SERCA,POROBIŁ WSZYSTKIE BADANIA WYKLUCZAJACE CHOROBY GENETYCZNE.TAK WIĘC WSZYSTKO ZALEŻY OD LEKARZA BYŚMY MOGŁY CZUĆ SIE SPOKOJNIE POTRZEBNA JEST MIŁA ,FACHOWA OPIEKA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas juz 15 tydzien i 4 dni. Bardzo sie martwie bo mialam tylko 1 USG ktore bylo robione w 6 tygodniu i dowiedzialam sie tylko ze jestem w ciazy:/ a pozatym w mojej karcie ciazy wpisuja mi 4 tyg do tylu pomimo ze USG pokazalo w ktorym tyg jestem. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey, witam wszystkie przyszłe mamusie, bardzo mi się podoba , że jest forum dla odpowiedniego tygodnia i można się podzielić wszelkimi informacjami. Ja również czuje się o niebo lepiej, bez zgagi, odbijania i jeżdżenia w brzuchu. 🙂 Mam pytanko ile do tej pory przytyłyście?? bo mnie tu wszystkie babcie i mamy zadręczają, że strasznie mało bo 0,70 kg a na początku schudłam 0,5 kg, a jak to u Was wygląda??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w 15 tyg i 4dniu i nadal mam klopoty z jedzeniem tzn na nic nie mam ochoty i nadal mi niedobrze mimo, ze od poczatku ciazy ani razu nie wymiotowalam. Jak tak czytam, ze prawie po was nie widac ciazy to az sie dziwie bo ja mam spory 'bambol', ze az wszyscy w pracy patrza 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ , ja za trzy dni zaczynam 15 tydzień, do tej pory przytyłam 3 kg..... ale to w ciągu 3 tygodni od momętu kiedy dowiedzialam sie że jestem w ciązy.... rzuciłam palenie i pochłaniałam wszystko co nadawało się do jedzenia 🙂 teraz juz się uspokoiłam z jedzeniem i nie przytyłam nic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość napisał(a):
ja jestem w 15 tyg i 4dniu i nadal mam klopoty z jedzeniem tzn na nic nie mam ochoty i nadal mi niedobrze mimo, ze od poczatku ciazy ani razu nie wymiotowalam. Jak tak czytam, ze prawie po was nie widac ciazy to az sie dziwie bo ja mam spory 'bambol', ze az wszyscy w pracy patrza 😮


Nie jesteś sama! ja też nie mam apetytu... czasem jakaś zachcianka na truskawki albo kanapkę ze smalcem... 🙃

A jeśli chodzi o przytycie to jak dotychczas (stan sprzed tygodnia) to ani grama.. Ale jak sie ma trochę nadwagi (jak w moim przypadku) to podobno tak jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SŁYSZAŁYŚCIE MAMUŚKI......


Odzież dziecięca objęta 23-proc. VAT


Rząd zgodził się na wzrost w przyszłym roku stawki VAT na odzież, dodatki odzieżowe dla niemowląt oraz buciki dziecięce do 23 proc.
Podczas wtorkowego posiedzenia rządu został przyjęty projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o miarach. Rozległa nowelizacja zakłada m.in. że podatnicy zarejestrowani jako podatnicy VAT-UE nie będą musieli składać deklaracji podatkowych za okresy rozliczeniowe, w których zawiesili wykonywanie działalności gospodarczej.
Zaproponowano również wprowadzenie mechanizmu odwróconego obciążenia w obrocie złomem oraz w handlu uprawnieniami do emisji do powietrza gazów cieplarnianych.
Dalsze zmiany przewidują wzrost stawki VAT do 23 proc. na odzież, dodatki odzieżowe dla niemowląt oraz buciki dziecięce. Wprowadzono także przepisy, na podstawie których odstępuje się od zakazu odliczania podatku naliczonego w przypadku importu usług, gdy zapłata dokonywana będzie na rzecz podmiotów mających swą siedzibę, miejsce zamieszkania lub zarząd w tzw. rajach podatkowych.< BR>Dalsze zmiany obejmują m.in. likwidację obowiązku składania zabezpieczeń kwoty podatku dla podmiotów rozliczających podatek w imporcie. Przewidziano również uproszczenie procedury przejścia rolnika ryczałtowego na rozliczanie podatku według zasad ogólnych.
W projekcie zawarto także zmiany dotyczące kas rejestrujących, w tym przeniesienie z ministra finansów na prezesa Głównego Urzędu Miar obowiązku badania i potwierdzenia spełnienia przez kasy rejestrujące funkcji, kryteriów i warunków technicznych. Zmiany mają wejść w życie od 1 lutego 2011 r.


MASAKRA.....ciekawe jak to sie na ceny przekłada..... wiecie może??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamuśki 🙂 również jestem w 15 tygodniu ziąży i jak narazie czuje się dobrze- nie ma na co narzekać...apetyt mam niesamowity, ciągle mam ochote dosłownie na wszystko 🙂no ale brzuszek rośnie a ciężar ciała stoi w miejscu 🙂następną wizytę u gina mam 7 stycznia więc juz będę w 17 tyg i mam nadzieję że już będzie wiadoma płeć dzidziusia bo doczekać się nie mogę...no a termin porodu mam na 20 czerwca 🙂pozdrawiam was wszystkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja też jestem w 15 tygodniu ciąży. czuję się już dużo lepiej niż na początku, pozostała mi tylko sennośc ale na szczęście te okropne mdłości minęły 🙂 Ja idę 29 grudnia do lekarza to będzie 16 tydzień i też mam nadzieję ze może lekarzowi uda się dostrzec płeć dzidziusia, ale nie wiadomo bo jak się źle ułoży to pewno nici z tego. Ja mam termin na 17 czerwca, oj jescze długie pół roku przed nami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie również jestem w 15 tygodniu ciąży,za dużo nie przytyłam jakieś 2kg a to drugi dzidziuś, nie mam zachciewajek na razie a mdłości zdarzają się jeszcze sporadycznie.Aktualnie jestem chora i czuję się jakby czołg po mnie przejechał.A jak mi brzuszek się powiększył w ostatnim czasie,chyba wszystko w niego idzie.Też jestem bardzo ciekawa płci dziecka ale jeszcze muszę trochę poczekać.Pozdrawiam gorąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
droga wojcieslawo
a to usg które wykryło Twojego mężczyzne to miałaś robione 2D czy może 3D? ale bym juz chciała wiedzieć, mam przeczucie że tez będzie chłopczyk, ale to nie jest istotne najważniejsze zdrowie dzidzi! choć bardzo jestem ciekawa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie ;-) Dzisiaj zaczynam 15.tydzień. Poranno-wieczorne mdłości i wymioty jeszcze mi się utrzymują, chociaż są już łagodniejsze. W przerwach między nimi objadam się kiszonymi ogórkami i kefirem ;-) Brzuszek boli mnie teraz częściej niż dotychczas- raz musiałam nawet wziąć No-spę, bo był nie do wytrzymania. Ale doktor mówi żebym się tym wogóle nie martwiła, bo macica teraz intensywnie rośnie. Czuję już, że mój brzuch jest inny- twardy i wypukły na dole... taki dziwny... Niektóre jeansy już mnie cisną, mimo że przez ostatnie 4 m-ce schudłam 2 kg. A tak poza tym wyniki badań rewelacyjne. Dzidzia na USG wywija nóżkami na wszystkie strony ;-)

Pozdrawiam serdecznie wszystkie Mamy i ich Dzidziusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś zaczynam 15 tydzień. Ale się cieszę! Brzuszek wreszcie się pojawił, w święta już wszyscy zauważyli 🙂 Generalnie nie czuję się, jakbym była w ciąży. Nie mam mdłości, nic mi nie jest. Aż się czasem zastanawiam, czy taki brak sygnałów nie świadczy o czymś złym! Nie czuję jeszcze ruchów dzidziusia, ale od czasu do czasu czuję to mrowienie, o którym wspominacie. I bąbelki. Przyjemnie! Mam nadzieję, że niedługo poczuję maleństwo. Do lekarza wybieram się ok. 10 stycznia, choc najchętniej już bym pobiegła, żeby znów otrzymać jakąś pozytywną informację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
andzia1184 napisał(a):
droga wojcieslawo
a to usg które wykryło Twojego mężczyzne to miałaś robione 2D czy może 3D? ale bym juz chciała wiedzieć, mam przeczucie że tez będzie chłopczyk, ale to nie jest istotne najważniejsze zdrowie dzidzi! choć bardzo jestem ciekawa 😉


Badanie 2D jest lepsze dla lekarzy, gdyż więcej szczegółów mogą dojrzeć. 3D zostalo stworzone z myślą o rodzicach którzy chcą podejrzeć jak wygląda maluch. jak nie poprosisz lekarza o badanie 3D to nawet ci go nie zrobią. ja nie mialam robionego. a plec dziecka zawsze okresla się w 2D. Ja miałam określoną w 16 tyg na 90%. A na 100% to dopiero po 20 tyg można stwierdzić. Tak więc reasumując 3D dla lekarzy jest prawie, że bezużyteczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
15 tydzień do znak ze juz niedlugo poczuje ruchy dziecka i płec 🙂
Przy pierwszym dziecku ruchy poczulam ok 19 tyg. teraz mam nadzieje ze poczuje je o wiele szybciej 🙂
Brzusio juz widac i czuje sie rewelacyjnie.

Pozdraiwam wszystkie mamusie i przyszle mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę po raz pierwszy na forum 🙂 (gdzie tu sie można zalogować? 🙂 ) mam pytanko:czy spanie na brzuchu w 15 tyg jest jeszcze ok? czy nacisk juz nie jest zbytnio wskazany? z gory dziękuję za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc,
Wydaje mi sie ze na brzuszku mozna spac do czasu do kiedy jest to mozliwe. Pozniej brzuszek juz po prostu przeszkadza i nie ma takiej mozliwosci.
Nie moge nic doradzic z pewnoscia, ale jesli nie masz jeszcze na tyle duzego brzuszka i Ci nie przeszkadza to natura mowi za siebie, bo przeciez spiac w nocy i tak nie wiesz na ktory bok sie przewracasz i czy nie spisz na brzuchu nie bedac o tym w ogole swiadoma.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie też mój lekarz powiedział, że w ogóle mam o tym nie myśleć, bo jak tylko brzuch zacznie mi przeszkadzać to naturalnie zmienię pozycję. Do teraz mi się zdarza spać na brzuchu, bo to moja ulubiona pozycja, ale gdzieś tam wtedy w głowie też czasem pojawia mi się czerwone światełko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...