Skocz do zawartości

16 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej ja podobnie jak wy mam od czasu do czasu kłucia w dole brzucha ale oprócz tego mam takie dziwne nie dookreślenia uczucie w brzuchu nie sa to bóle może troche ale chyba spowodowane jest to rozciągającą się macicą. Dziś dopadły mnie bóle w w dole pleców + rozciąganie w pachwinach nie wiem czy to normalne w tym tygodniu ( jestem w 15 tc 1d ) Wogóle nie wiem czy tylko ja jestem taka dziwna ale jak tylko mnie coś zaboli to z chęcią bym leciała do gin zeby sprawdzić czy wszystko ok chyba niedługo zwariuje :P byłam 14/10 i wszystko było ok teraz dopiero wizyta 15/11 a ja juz bym poszła sprawdzic czy wszystko ok z bobaskiem Mam pytanie również do was czy odczuwacie juz jakies ruchy dzidzi nie mówie o kopnięciach ale jak się przemieszcza itp Pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jak narazie czuję się świetnie. MIałam podczas ciąży masakryczne 2 tygodnie, można powiedziec ze chodziałam wtedy po ścianach, nie wiedziałam co się dzieje!!! Co do ruchów dzidzi, to pierwszy raz czułam je w 15 tygodniu, i nie byłam pewna czy to jest to, ale teraz sa one bardziej wyraźne. Brzuszek mam dośc pokaźny jak na16 tydzień a przytyłam 2,5 kg. Jestem ciekawa jak bedzie duzy za 3 tygodnie bo wychodzę za mąż !!!! :P Pozdrawiam wszystkich i życze dobrego samopoczucia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na razie jako gość niebawem się zaloguję postanowiłam dołączyć do tego pokaźnego grona i przeczytałam niemal wszystkie posty
u mnie to 15 tydz i 1 dzień czuję się normalnie jak przed ciążą tyle że przytyłam 4 kg i brzuszek widzą też tylko ci co wiedzą no i ja oczywiście a dziś nawet poczułam jakieś bulgotanie czy jak to nazywacie trzepotanie ale oczywiście nie mam pewności do tego co to było, piersi mnie już nie bolą bo na początku do 10 tygodnia to nawet mąż nie mógł ich dotykać bo krzyczałam w niebogłosy.
Apetytu nie mam w ogóle zmuszam się do wszystkiego ale to normalne, przed ciążą podejrzewano u mnie nawet anoreksję ale robię co mogę aby dzidzi niczego nie zabrakło.
Poza tym mam takie dziwne wrażenie że coś rozdziera mi brzuch serio to takie dziwne pieczenie ale to może dlatego że w ogóle jestem bardzo szczupła i tłumaczę sobie to tym że to wszystko się rozciąga sama nie wiem.
podsumowując fizycznie jest ze mną oki dzidzia ma prawidłowe wymiary i tętno i w ogóle ale psychicznie często łapię doła. To moja pierwsza ciąża niby wyliczona zaplanowana ale nie powiem że mnie to nie zaskoczyło. Po prostu nie spodziewałam się ze uda się za pierwszym razem- co nie znaczy że sie nie cieszę ale jestem pełna obaw co do tego jak będzie wyglądało później nasze życie i czy spełnię się w roli matki. Nie wiem może to chwilowe obawy i mam nadzieję że niebawem odnajdęw sobie instynkt macierzyński.
Ja teraz jestem tylko na witaminkach i ewentualnie no spa- gdyby coś.
Chciałam poznać płeć za tydzień wizyta będzie to już taki pełny 16 tydzień ale nie wiem czy będzie isg i czy będzie coś widać ja bardzo bym chciała.
Pozdrawiam brzuchale, i zdrówka życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie ciężarówki 🙂
Ja jestem w 15tc i 4 dni ciąży. Słyszałam że to się już liczy jako 16 tydzień. Szczerze mowiąc sama pogubiłam się w tych wszystkich obliczeniach. Nie znam jeszcze plci dziecka, ale mam nadzieję, że przy kolejnej wizycie z USG się dowiemy, a przypada to dopiero na 2 grudnia 😞 w sumie to już bedzie 21 tydzień więc mam wielką nadzieję, że dzidzia sie zechce pokazać 🙂 Lekarz nie robi mi przy każdej wizycie USG bo twierdzi, że to podnosi temperaturę wód płodowych, a ja najchetniej oglądałabym moje maleństwo co tydzień. To jest moja druga ciąża, pierwszą niestety straciłam w 11 tygodniu. Uraz został do dziś i ciąglę boję się, że wydarzy sie coś złego 😞 a drugi raz bym tego nie przeżyła.
Według mnie nie czuje jeszcze ruchów dziecka, a może są a ja ich nie rozpoznaję. Czasem zwłaszcza po jedzeniu jak się położe czuję jakby mi coś zaburczało, ale to jest tylko raz i koniec. Nie mam pojęcia czy to maleństwo czy żołądek dziękuje za pokarm hehe 😉
Dziewczyny mam do was pytanie czy czasem czujecie jeszcze na na tym etapie ciąży tą powiększającą sie macicę? Taki ból jak na okres, czasem nawet tak że nawet jak bardzo byście chciały nie idzie wciągnąć brzucha. Pytałam lekarza i ponoć to normalne , ale pytam się wam dziewczyny bo przeżywacie obecnie to samo co ja a mój lekarz to facet, owszem zna się ale nigdy tego cudownego czasu nie przeżył.
Czy jest może tu jakaś Poznanianka lub ktoś z okolic Poznania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie ciężarówki
Ja jestem w 15tc i 4 dni ciąży. Słyszałam że to się już liczy jako 16 tydzień. Szczerze mowiąc sama pogubiłam się w tych wszystkich obliczeniach. Nie znam jeszcze plci dziecka, ale mam nadzieję, że przy kolejnej wizycie z USG się dowiemy, a przypada to dopiero na 2 grudnia w sumie to już bedzie 21 tydzień więc mam wielką nadzieję, że dzidzia sie zechce pokazać Lekarz nie robi mi przy każdej wizycie USG bo twierdzi, że to podnosi temperaturę wód płodowych, a ja najchetniej oglądałabym moje maleństwo co tydzień. To jest moja druga ciąża, pierwszą niestety straciłam w 11 tygodniu. Uraz został do dziś i ciąglę boję się, że wydarzy sie coś złego a drugi raz bym tego nie przeżyła.
Według mnie nie czuje jeszcze ruchów dziecka, a może są a ja ich nie rozpoznaję. Czasem zwłaszcza po jedzeniu jak się położe czuję jakby mi coś zaburczało, ale to jest tylko raz i koniec. Nie mam pojęcia czy to maleństwo czy żołądek dziękuje za pokarm hehe
Dziewczyny mam do was pytanie czy czasem czujecie jeszcze na na tym etapie ciąży tą powiększającą sie macicę? Taki ból jak na okres, czasem nawet tak że nawet jak bardzo byście chciały nie idzie wciągnąć brzucha. Pytałam lekarza i ponoć to normalne , ale pytam się wam dziewczyny bo przeżywacie obecnie to samo co ja a mój lekarz to facet, owszem zna się ale nigdy tego cudownego czasu nie przeżył.
Czy jest może tu jakaś Poznanianka lub ktoś z okolic Poznania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!! ja wlasnie dzis zaczynam 18tydz ciazy. i od 2go miesiaca mam caly czas to samo co piszesz. Jak stoje dluzej niz 2minuty to juz zaraz czarno przed oczami i jeb na ziemie szybko siadam bo jak nie siade wtedy sama to zemdleje 😞 ginekolog kazal mi lykac zelazo i miec cos slodkiego bo moze to byc od spadklu cukru w organizmie ale u mnie ani jedno ani drugoe nie dalo nic 😞 cisnienie mierze i mam codziennie takie samo ok 110/70 a przed ciaza mialam ok 120/80 tak wiec watpie zeby to bylo od cosnienia. Osobiscie mialam wypadek 2 lata temu i mialam zlamany kregoslup i juz przed ciaza mi sie jakies dziwne akcjce ze swiatelkami przed oczami (mam stwierdzone migreny od dziecinstwa ale to niema nic z nimi wspolnego) dzialy wiec ide w grudniu na rezonans magnetyczny glowy zeby wykluczyc ze to glowa. i mam taka nadzieje ze to tylko ciazowe a nie od glowy bo z glowa niema zartow 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Witam!! ja wlasnie dzis zaczynam 18tydz ciazy. i od 2go miesiaca mam caly czas to samo co piszesz. Jak stoje dluzej niz 2minuty to juz zaraz czarno przed oczami i jeb na ziemie szybko siadam bo jak nie siade wtedy sama to zemdleje 😞 ginekolog kazal mi lykac zelazo i miec cos slodkiego bo moze to byc od spadklu cukru w organizmie ale u mnie ani jedno ani drugoe nie dalo nic 😞 cisnienie mierze i mam codziennie takie samo ok 110/70 a przed ciaza mialam ok 120/80 tak wiec watpie zeby to bylo od cosnienia. Osobiscie mialam wypadek 2 lata temu i mialam zlamany kregoslup i juz przed ciaza mi sie jakies dziwne akcjce ze swiatelkami przed oczami (mam stwierdzone migreny od dziecinstwa ale to niema nic z nimi wspolnego) dzialy wiec ide w grudniu na rezonans magnetyczny glowy zeby wykluczyc ze to glowa. i mam taka nadzieje ze to tylko ciazowe a nie od glowy bo z glowa niema zartow 😞



Kochana robiłas badania TSH na tarczycę??? Miałam te same objawy i wyszło że mam wysoka niewydolnośc tarczycy, biorę teraz hormony, jestem w 20 TC i jest już lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak robilam tsh i robie stale bo mam malenkiego guzka tarczycy wiec jestem pod stala opieka endokrynologa i tsh mam w normie po srodku i anty tpo tez ok wiec widac to nie od tego 😞 i lykam jod bo kazal mi pani doktor ale juz sie zarejestrowalam wczesniej na IMR na 19listopada to mam nadziej ze wyjdzie wszytko w glowie ok bo z glowa niema zartow a te omdlenia to typowo w okresie ciazy sie zaczely wiekszym problemem sa dla mnie problemy z oczami a okulista mowi ze to nie od oczu i stad ten rezonans tez.... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie po wizycie u lekarza i niby wszystko jest ok a ja jestem niespokojna
dziś zrobił tylko usg brzuszne aby sprawdzić macice i tętno dziecka i powiedział że jest ok i tylko witaminki wasi lekarez też są tacy małomówni??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba nie zmienię lekarza bo w moich stronach nikogo lepszego nie znajde- tzn on jest chyba bardzo dobrym specjalistą tylko taki no jakby........zawstydzony... a poza tym mam złe doświadczenia już bo pierwsza p. doktor do której się wybrałam już na drugi dzień tzn w trzecim tyg ciąży chciała przeprowadzić zabieg laparoskopii i usunięcie zarodka bo jak twierdziła była to ciąża pozamaciczna. Zupełnie bez żadnych badań już zaczęła dzwonić do szpitala i pytała czy zabieg juz na drugi dzien byłby możliwy. A ten doktor cierpliwie czekał i teraz ciągle zapewnia mnie że wszystko jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o to tętno to tak pytałam bo u mojego maleństwa jakoś tak dziwnie równo spada tzn pierwsze było 168 drugie 158 a ostatnie 148????????????????????????????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
SŁYSZAŁYŚCIE MAMUŚKI......


Odzież dziecięca objęta 23-proc. VAT


Rząd zgodził się na wzrost w przyszłym roku stawki VAT na odzież, dodatki odzieżowe dla niemowląt oraz buciki dziecięce do 23 proc.
Podczas wtorkowego posiedzenia rządu został przyjęty projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o miarach. Rozległa nowelizacja zakłada m.in. że podatnicy zarejestrowani jako podatnicy VAT-UE nie będą musieli składać deklaracji podatkowych za okresy rozliczeniowe, w których zawiesili wykonywanie działalności gospodarczej.
Zaproponowano również wprowadzenie mechanizmu odwróconego obciążenia w obrocie złomem oraz w handlu uprawnieniami do emisji do powietrza gazów cieplarnianych.
Dalsze zmiany przewidują wzrost stawki VAT do 23 proc. na odzież, dodatki odzieżowe dla niemowląt oraz buciki dziecięce. Wprowadzono także przepisy, na podstawie których odstępuje się od zakazu odliczania podatku naliczonego w przypadku importu usług, gdy zapłata dokonywana będzie na rzecz podmiotów mających swą siedzibę, miejsce zamieszkania lub zarząd w tzw. rajach podatkowych.< BR>Dalsze zmiany obejmują m.in. likwidację obowiązku składania zabezpieczeń kwoty podatku dla podmiotów rozliczających podatek w imporcie. Przewidziano również uproszczenie procedury przejścia rolnika ryczałtowego na rozliczanie podatku według zasad ogólnych.
W projekcie zawarto także zmiany dotyczące kas rejestrujących, w tym przeniesienie z ministra finansów na prezesa Głównego Urzędu Miar obowiązku badania i potwierdzenia spełnienia przez kasy rejestrujące funkcji, kryteriów i warunków technicznych. Zmiany mają wejść w życie od 1 lutego 2011 r.


MASAKRA.....ciekawe jak to sie na ceny przekłada..... wiecie może??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wygląda na to, że nasz wspaniały rząd nie chce żeby dzieci się w PL rodziły. Ciekawa jestem kto bedzie na emerytury pracował! Nic ci ludzie nie myślą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj i ja wkroczyłam w 16 tydzień. I choć ostatnio nic kompletnie mi nie było, to od paru dni strasznie boli mnie brzuch. A co dopiero , jak nie mogę usiąść w autobusie- aż mi się słabo robi... Ale w sumie to chyba nie mam co narzekać. W przyszłym tygodniu idę do lekarza. Mam nadzieję, że zrobi UAG. Ostatnio nie mogę przeżyć bez kapusty kiszonej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem mniej więcej w 16 tygodniu, chociaż lekarka zawsze inaczej mi podaje niż wynika z moich obliczeń 😉 Brzuch staję się widoczny, a u Was?
Niedawno wyszłam ze szpitala (krwiak) i nadal mam leżeć i odpoczywać. Ah, chciałabym mieć już pewność że wszystko ok. Nie znam jeszcze płci i nie mogę się już doczekac!
Jak na razie - brak zachcianek i apetytu. Brała któraś z Was Prenatal Complex?
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...