Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 331
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam mamuśki 🙂
właśnie zaczęłam 22 tydzień 🙂 parę dni temu byłam na badanich 4D i już wiemy, że będziemy mieć córeczkę, waży już 432 g 🙂 poczułam ruchy malutkiej w 20 tygodniu, z dnia na dzień są coraz mocniejsze 🙂 ogólnie czuję się dobrze, choć czasami boli mnie kręgosłup, i jestem trochę zmęczona. Jak narazie przytyłam 3,5 kg.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja teraz też czuje się dobrze co prawda bolą mnie plecy, mam skurcze i jest mi znacznie ciężej niż jeszcze do niedawna ale nie narzekam ze wszystkim sobie radze 🙂 Ruchy czuje od około 17 tc i teraz są coraz mocniejsze ale monic nieprzejmuj się że masz je lekkie ja czasem też czuje tylko takie delikatne puknięcia. Wydaje mi sie że to normalne nasze dzidzie jeszcze nie są takie śilne jak bysmy chciały, one teraz dopiero nabierają sił i uczą się tych mocnych ciosów hehehe 🙂 buziaki kochana :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamcie! II trymestr jest naprawde najlepszy, po okropnch mdlosciach ktore meczyly mnie do 16 -17 tyg, i roznych innych meczarniach nadszedl czas spokoju. Ruchy sa dosc mocne i intensywne, czuje je w kazdej pozycji. Czasem az sie boje czy dzidzius nie zaplacze sie w pepowinke przez to baraszkowanie. Na usg ujrzalam chlopca, a bardzo chcielismy miec dziewczynke, bo syn moj 9- letni dal mi juz niezle w kosc 🤢 A moze jednak urodzi sie dziewczynka 😉 co do wagi to niektore z was pisza ze maja po 2-3kg do przodu, matko, ja mam juz ponad 6! ale az taka otyla to nie jestem, piersi mi bardzo urosly i brzusio tez pokazny, ale jak narazie w sam raz na poczatek 6 m-ca. pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w 22 tygodniu 🙂
Ja od poczatku ciazy przytylam juz prawie 8 kg 🤔 heheh nie wiem czy to nie za duzo, ale tak jak wy nie wiem zabardzo gdzie sie one podzialy bo ogolnie zrobilam sie moze na twarzy bardziej pelna, a tak to brzusio i cycuchy urosly nic pozatym. Co do ruchow to czasami sa naprawde mocne, czasem takie tylko musniecia lub przewracanie sie, a czasem czuje jakby dzidzia byla odwrocona do wewnatrz i kopala mi po narzadach np po pecherzu. Dziwne uczucie bardzo. I ogolnie mam czasami takie dni, ze nie czuje wogle nic i wtedy sie zamartwiam. Choc wiem, ze nie powinnam...
Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego w 22 tygodniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie brzuchatki 😁
mnie jest jakieś ok 4-5 kilo więcej chociaż jak na siebie patrzę to by się mogło wydawać że waga działa na moją korzyść 🙃 bo w pasie mam już ponad 20 cm 🤪 jest mi ciężko podstawowe czynności zaczynają sprawiać mi strasznie dużo problemu kurczę co to będzie póżniej nawet nie chce o tym myśłeć 😁
Agaash trzymam kciuki aby było po Twojej myśli
papa kobitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo mam ten sam problem hehe już teraz ciężko mi włazić po schodach czy ubrać buty a potem to ja sobie już nie wyobrażam siebie. Ostatnio na usg leżałam na płasko jakieś 20 minut i miałam nie lada problem żeby sie podnieść, tak mi sie kręgosłup zablokował że musiała mi pomóc moja ginekolog hehe sama bym nie dała rady sie zgramolić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia24 napisał(a):
alwo mam ten sam problem hehe już teraz ciężko mi włazić po schodach czy ubrać buty a potem to ja sobie już nie wyobrażam siebie. Ostatnio na usg leżałam na płasko jakieś 20 minut i miałam nie lada problem żeby sie podnieść, tak mi sie kręgosłup zablokował że musiała mi pomóc moja ginekolog hehe sama bym nie dała rady sie zgramolić 😉

dokładnie o to mi chodzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agaash napisał(a):
Alwo, az sprawdzilam centymetrem i tez mam jakies 23 cm wiecej w pasie .. bo talia tego bym juz nei nazwala 🙂) hehhee Zgodze sie .. problem ze schylaniem i u mnie sie pojawil .. a jak sie dziewczyny maja Wasze zeby ? Bo mnie sie wlasnie wczoraj jeden ukruszyl ... 🤢

hihi no widzisz ja jak tyłem stanę to talia jeszcze jest tylko jak zaczynam się obracać to dopiero brzuchoooo wielkie widać Wojtek się śmieje że kiedyś jak szłam to były piersi długo długo nic a teraz to brzuch długo długo nic 🤪 normalnie świnia jedna 😠 nie wiadomo żart kochany jest
co do zębów to u mnie ok ale rzeczywiście podobno to spory problem w różnych czasopismach radzą zaglądać do dentysty no a jak coś się dzieję to może to być nawet częściej niż np.2
razy
a tak w ogóle to zapraszamy do Nas :20011 lutowe dzidziusie na start!!! jesteśmy w tematach o wszystkim tam Nas znajdziesz ...czekamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, ja tak z innej beczki... Powiedzcie mi, czy tylko w Łodzi (i okolicach) zakup ciążowego zimowego płaszcza graniczy z cudem?? A wręcz jest po prostu niemożliwy?? Nie wiem już co robić, zimno jak cholera, przed nami podobno zima stulecia a ja NIGDZIE nie mogę znaleźć ciepłej, długiej (przynajmniej za tyłek, wiadomo) kurtki ciążowej.. W swoich starych oczywiście się nie dopinam bo mi brakuje po 20 cm. Masakra... Nawet w takich sklepach jak Nivena zimowe kolekcje to abstrakcja.. 😮 Chyba pozostaje mi całą zimę przespać jak niedźwiedź a na badania jeździć w kocu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja tu wreszcie do Was wskakuję 😁
A ja mam na szczęście w czym chodzić w zimę 🙃Mam taki płaszczyk lekko za dupkę jest troszkę na dole szerszy i tak myślałam że nawet jak mi póżniej przybędzie to mogę poszerzyć sobie guzikami.Szkoda też kupić coś na jedną zimę a póżniej co z tym 🤢
Chyba że ktoś pracuje i ma zamiar kursować w zimę do pracy a ja to nawet mogę gruby długi sweter i rozpięty płaszczyk jak nie będzie innego wyjścia. 🙃
Byłam dziś z mężem na usg i cieszę się że wszystko dobrze ale nic nie widziałam 🤔
Mąż mówił że mało na monitorze było widać.Lekarz powiedział że dzidziuś odwrócił się pleckami.Nawet zdjęcia nie dostałam 😞Oczywiście płci też nie znamy...Postanowiliśmy poczekać ze dwa tygodnie i wybrać się prywatnie na jakieś 3d lub 4d 🤨
No ale w sumie najważniejsze przecież że wszystko jest z dzidzią dobrze 😁
Muszę zapytać lekarza bo czasem mam takie chwile jakbym nagle opadała z sił jakbym miała zaraz zemdleć...ma tak któraś z Was?Tak ogólnie to czuję się dobrze 🙂Myślę że może to tego żelaza zaczyna mi brakować...Życzę Wam miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
Z każdym tygodniem coraz bezpieczniej 🙂
Oktawia- Ja od początku ciązy aż do 17 tygodnia miałam silne zawroty głowy, nie wolno mi było nigdzie chodzić samej nawet do toalety, a od 18 tygodnia to jest juz lepiej ale nadal mam takie chwile że zaraz upadne bo mi tak słabo się robi. Mój ginekolog skierował mnie do laryngologa i w zeszłym tygodniu byłam na wizycie , powiedział że nie mam uszkodzonego błednika ale mam małe zaburzenia równowagi które są typowe dla ciąży po porodzie powinny przejść. Ale jeśli się martwisz to wybierz się na taką wizytę a laryngolog powinien dokładnie sprawdzić i Cię uspokoić!
Dziś kończymy remont pokoiku dla naszej córeczki i mogę wrócić do mojego mieszkanka, tylko na dwa tygodnie po potem remontu ciąg dalszy ale to już coś.
Pozdrawiam sredecznie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja również mam takie chwile, gdy nagle robi mi się gorąco i czuję, że momentalnie opadam z sił. Muszę wtedy szybko usiąść bo w przeciwnym wypadku mogłoby to się skończyć glebą 😉 😉 Czasem pomaga zimne powietrze, np. gdy zdarzy mi się to w sklepie wychodzę szybko na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Takie zawroty i napady gorąca miałam na początku ciąży, ale przeszło. Każda Kobitka przechodzi inaczej ciąże i może Ty akurat Oktawia masz w drugim trymestrze takie objawy ... Nie ma sie co martwić moim zdaniem, ale jeśli jest to dla Ciebie niepokojące powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi, napewno uspokoii i coś doradzi ....
Ja widziałam takie ciążowe kurteczki na allego lub na ebay-u , teraz dokładnie nie pamiętam ale napewno są 🙂 Różne kolory i fasony, też się przymierzam do kupna jednego, ale już kurtke mam taka na jesień i może uda mi się zime też w niej przechodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...