Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jak wyglądam z boku to już widzicie ...mój brzuszek jest olbrzymi a pomyśleć że mieszka w nim kilogramowa dziewczynka 😜...na dodatek znowu zmieniła ułożenie bo ponownie kopie mamusie po pęcherzu... 😮takie maleństwo a tyle ma energii 🤪i może czasami boli ale i tak kocham te kopniaczki 😜i juz nie moge się doczekać chwili w której ujrze tą moja malutka wiercioszkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
capslocc napisał(a):
jak wyglądam z boku to już widzicie ...mój brzuszek jest olbrzymi a pomyśleć że mieszka w nim kilogramowa dziewczynka 😜...na dodatek znowu zmieniła ułożenie bo ponownie kopie mamusie po pęcherzu... 😮takie maleństwo a tyle ma energii 🤪i może czasami boli ale i tak kocham te kopniaczki 😜i juz nie moge się doczekać chwili w której ujrze tą moja malutka wiercioszkę...

Ale faktycznie masz superancko duzy ten brzuszek 🙂 Moja Martynka tez ma ok kg ale brzuchaczek mam duzo mniejszy z tym ze był w ogól e nie widozcny ale etarz zaczyna mi dosc energicznie wypychac wiec mzoe niedługo tez tak bede wygladała hiihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki!
Czy którąś z Was bolą panewki biodrowe, nie mogę spać, może macie na to jakiś domowy sposób, lekarz powiedział że jak nie będę mogła wytrzymać to silny lek przeciwbólowy ale tego wolałabym uniknąć. Na razie piję melisę przed snem, ale boję się każdej nocy bo głownie w nocy od spania na boku boli najbardziej, w ciągu dnia do wytrzymania.
Nie wiem skąd ten ból, bo koleżanki go nie miały, nie sądzę żeby przyczyną był cordafen (biorę dawkę 3x2tabl).
Drugi problem to uczulenie, takie niewelkie placki zaczerwienione i suche na całym ciele, lekarz twierdzi że to normalna w ciąży egzema i przejdzie po ciąży, ale swędzi okrutnie a sterydów nie chcę stosować.
Takie dolegliwości psują radość bycia w ciąży. Z chęcią więc posłucham co mają inne mamy do powiedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra co do bólu panewek biodrowych to przybiję z tobą piatkę ...o spaniu nie wspomne bo juz od ponad dwóch tygodni moje łożko zamienilo sie w stertę poduszek ,poduszeczek które i tak nad ranem znajduje na podłodze...nie moge znaleźć sobie odpowiedniej pozycji do spania ...a jak mam sie podnieść do pionu to w ogóle jakbym jakąś 70letnia staruszka była ...kazda kosteczka mnie wtedy boli... 🤢pocieszam sie tylko tym że naprawdę już niebawem finisz... 😁jak na razie tylko obławiam sie w nowe ubranka dla malutkiej i kłócę z mężem co do imienia bo niby juz mieliśmy wybrane ale mamy pewne wątpliwości czy oby na 100% te a nie inne więc cały czas dyskusja trwa!!!wózka nadal szukam...a na dodatek wróciła do mnie faza senności popołudniowej -usypiam na stojąco...też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja dziś miałam wizytę... dzidzia zdrowa i waży 1300g 🙂, nie wiem czy to mało czy dużo - lekarz mówi że waga ok. Tylko z moją szyjką znowu jest problem bo skróciła się do 25mm 😞 i kolejna wizyta za 3 tygodnie i decyzja o ewentualnym założeniu krążka... maskara 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Capslocc brzusio przesliczny.Moj tez jest takiej wielkosci 😁 😁 Ja tez ostatnio bym non stop spala,zmeczona jestem prawie caly czas.Ale jak juz sie poloze,to wtedy i tak zasnac nie moge,bo to niewygodnie,bo to siusiu trzeba wstac,albo krocze i plecy bola.Ja tez ciagle kombinuje z poduszkami.I spie zawsze z jedna pomiedzy nogami.Wiem,ze to zabawnie brzmi,ale naprawde pomaga na bol kosci lonowych.Do tego dochodza opuchniete kostki i rece,bole przy chodzeniu,swedzace nogi,ciagla zgaga i jeszcze milion rzeczy.Nie da sie ukryc,ze w moim przypadku ciaza nie jest stanem wspanialego samopoczucia.Ale na szczescie juz prawie 30 tydzien i bedzie z gorki 🙂I pracowac tez bede tylko do nastepnego piatku,wiec potem sobie troche odpoczne.Zamierzam zaczac szkole rodzenia i chodzic regularnie na basen,bo jak narazie nie mialam na to czasu.I coraz wiecej rozmyslam o porodzie w wodzie...Chyba sie na niego zdecyduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny za miłe słowa...jestem ogromna ale juz taka moja natura w ciąży zawsze tak nabieram zreszta tak samo miała kiedyś moja mama...całe szczęście później wszystko zgubię bez większego problemu...w pierwszej ciąży byłam jeszcze większa a w ciągu roku wróciłam do swoich normalnych wymiarów i wagi...teraz najgorsze jest to że czuje sie jak słoń...

kasjalena2dziwi mnie fakt że przy długości szyjki 25mm lekarz chce ci zakładać juz krążek...ja w pierwszej ciąży miałam długość szyjki 20mm-max.25mm i wszytko było dla mojego lekarza ok do samego końca...a jak przyszło do porodu to i tak musieli mi pomagać aby sie w końcu coś zaczęło dziać...może ma jakieś inne powody ale długość 25mm jest raczej ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

capslock, wiesz może długość szyjki jest ok, ale chodzi o tempo jej skracania... lekarz twierdzi że za szybko to się dzieje.... Zaczynałam z długością ponad 40mm a teraz w ciągu 8 tygodni spadła do 25mm, no zobaczymy jak będzie dalej... mam nadzieję że donoszę Maleństwo chociaż do 35 tygodnia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD - No dawno mnie nie było , ale wszystko jak najbardziej w porządeczku 😁 Czuje się rewelacyjnie no pomijając mój kręgosłup z którym czuje się jak kobieta +70 .. Dzidzia ruchliwa i aktywna 🙂) Wiecie co dziewczyny lekarz powiedział że to chłopiec na 80% ale ja czuje że się pomylił :P Mam jakieś takie przeczucie poprostu 🙂 Na koniec stycznia USG wiec może dostanę szoku :P
A wy jak się czujecie ? To już prawie nasz 30 tydzień ciąży .. ;o Leccii jak z bicza strzelił 🙂
A nawiasem pytając jak tam wasze zapasy dla maleństwa macie już coś ;>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoonCiaa napisał(a):
MonisiaD - No dawno mnie nie było , ale wszystko jak najbardziej w porządeczku 😁 Czuje się rewelacyjnie no pomijając mój kręgosłup z którym czuje się jak kobieta +70 .. Dzidzia ruchliwa i aktywna 🙂) Wiecie co dziewczyny lekarz powiedział że to chłopiec na 80% ale ja czuje że się pomylił :P Mam jakieś takie przeczucie poprostu 🙂 Na koniec stycznia USG wiec może dostanę szoku :P
A wy jak się czujecie ? To już prawie nasz 30 tydzień ciąży .. ;o Leccii jak z bicza strzelił 🙂
A nawiasem pytając jak tam wasze zapasy dla maleństwa macie już coś ;>


JA ZAPASY JUZ MAM SPORE UBRANEK...POŚCIELI...RĘCZNICZÓW...KOCYKI...ŁÓŻECZKO,BUJACZEK,PRZEWIJAK,WANIENKA W SUMIE BRAKUJE MI TYLKO ŚRODKÓW HIGIENICZNYCH I WÓZKA...RESZTA JUŻ JEST...A DZIDZIA CIĄGLE W BRZUSZKU...HI HI CZEKAMY...KUPIE WÓZEK I PIELUSZKI I MOGĘ RODZIĆ !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MOONCIA NIE SŁUCHAJ LUDZI KIERUJ SIE INTUICJA I WŁASNYM SPOKOJEM ...JA UWAŻAM ŻE WARTO WCZEŚNIEJ ZADBAĆ O WSZYTKO BO W OSTATNICH MIESIĄCACH TO JUZ NIGDY NIC NIE WIADOMO...I TAK JESZCZE SIE OKAŻE ŻE A TO TEGO CZY TAMTEGO NIE MASZ ...A PO CO NAM DODATKOWY STRES TUZ PRZED ROZWIĄZANIEM...TERAZ MOZNA WSZYTKO SPOKOJNIE UPRAĆ...POUKŁADAĆ...ZAPLANOWAĆ BAGAŻ DO SZPITALA...LEPIEJ MIEĆ NA TO CZAS NIZ ŁAPAĆ CO PODLECI W POŚPIECHU...OLEJ LUDZI NIECH MÓWIA JAK CHCĄ I CO CHCĄ JAK TO SIE MÓWI NIE ICH PROBLEM 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moonciaa jestes jak najbardziej normalna.U nas tez wszystko jest juz na malutka gotowe.Wozek juz od 2 miesiecy jest,z reszta fotelik samochodowy tez,bo za jednym zamachem kupilismy.A jutro jedziemy kupic ostatnie rzeczy,czyli pampersy,smoczek,butelke i reszte kosmetykow 🙂I wtedy juz wszysto bedzie gotowe 🙂Tylko na malutka trzeba jeszcze troche poczekac,bo 30 tydzien to troche za wczesnie,zeby miala do nas doloczyc.Niech jeszcze troche w brzuszku posiedzi i tluszczyku nabierze hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://allegro.pl/babykingdom-kocyk-polarowy-z-aplikacja-kwiatki-i1398921328.html
podoba mi sie ten kocyk i w ogóle kolekcja tej firmy...i jest całkiem tania jak na swoje orginalne wzornictwo...kocyk na bank zakupię chociaż mam juz ze trzy a może cztery...ale podoba mi się i właściwie tylko to robię ostatnio ...kupuje ...kupuję...kupuję... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Capslocc ten czerwony jest przesliczny 🙂 🙂 Ale ja juz kocykow nie moge kupowac,bo ostatnio 12 sie doliczylam 😉Nie wiem skad mi sie tyle nazbieralo hihi.Z recznikami mam to samo.Ale powiem wam,ze jak wchodze do sklepu i widze cos fajnego dla malej,to sie nie potrafie powstrzymac.To jest silniejsze ode mnie 😁 Ale co tam bedziemy sobie zalowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

capslocc napisał(a):
http://allegro.pl/babykingdom-kocyk-polarowy-z-aplikacja-kwiatki-i1398921328.html
podoba mi sie ten kocyk i w ogóle kolekcja tej firmy...i jest całkiem tania jak na swoje orginalne wzornictwo...kocyk na bank zakupię chociaż mam juz ze trzy a może cztery...ale podoba mi się i właściwie tylko to robię ostatnio ...kupuje ...kupuję...kupuję... 😜


kocyk jest super. Skusiłabym się, ale mam już 3 sztuki 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziweczyny jakich pieluszek chcecie używać na sam początek?pamietam że mój synek zaraz po urodzeniu źle tolerował pieluszki Pampers więc używałam BELLI a teraz się głowie które zakupić tym razem...te Belli maja specjalne wycięcie na pępuszek a o ile pamiętam to Pampers tego nie ma a to ważne jest przy gojącym sie pępuszku...macie już jaką konkretnie firmę na oku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...