Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja w poniedziałek jade po pampersy i kosmetyki więc sama jeszcze nie wiem co do czego :P Dziewczyny jak ja się boję że sobie nie dam rady 😞 teraz mnie ogarnia taka strachliwość co do opieki nad małym i porodem .. 😞(

No brzusio okrągły i małyy :P Dziękuję ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Skoro to przechodziłaś to napisz co trzeba mieć ;> ? 🙂 Mamie jak powiedziałam że trzeba mieć całą wyprawkę do szpitala to prawie zawału dostała :P Za czasu jej porodu wszystko dostawano w szpitalu, a teraz nie ma już takich wygód 🙂 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoonCiaa napisał(a):
Ja w poniedziałek jade po pampersy i kosmetyki więc sama jeszcze nie wiem co do czego :P Dziewczyny jak ja się boję że sobie nie dam rady 😞 teraz mnie ogarnia taka strachliwość co do opieki nad małym i porodem .. 😞(

No brzusio okrągły i małyy :P Dziękuję ;*


ja tez się tak bałam za pierwszym razem że nie dam rady ale naprawdę zszokowałam samą siebie bo nie miałam z niczym problemów no może tylko z karmieniem bo miałam bardzo dużo pokarmu i dwa razy przeszłam zapalenie piersi z własnej głupoty i niewiedzy...byłam bardzo wygodnicka i karmiłam przeważnie jedna piersią a w tym czasie w drugiej zrobił sie zastój...a ostrzegali ...a ból przy zapaleniu piersi wspominam gorzej niz sam ból przy porodzie...no nie życzę wam tego absolutnie karmcie z obu piersi jednakowo to unikniecie tego przykrego doświadczenia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja torba do szpitala wyglądała w ten sposób....4 piżamy(koszule z rozpinaną góra aby można było wygodniej karmić po urodzeniu... szlafrok...kapcie,klapki pod prysznic (ważne bo w szpitalach o grzybice nietrudno),bielizna poporodowa,ja kupiłam sobie 7szt majteczek poporodowych takich z siateczki(do samego szpitala bo jak ktoś założył normalne majteczki choćby bawełniane to kazali zdjąć i leżeć bez z samym podkładem między nogami...podobno musi być ciągły dopływ powietrza 🤢,no właśnie dwie paczki podkładów poporodowych,wkładki laktacyjne bo nawał mleka moze być spory więc warto mieć...no i podręczne środki higieniczne jak żel do kąpieli lub mydełko,płyn do higieny intymnej obowiązkowo,pasta do zębów i szczoteczka i takie tam które sama potrzebujesz na co dzień...oczywiście kubeczek i sztućce bo nie polecam tych szpitalnych oraz zapas wody mineralnej niegazowanej...a pamiętam że ważną rzeczą jaką zapomniałam była pomadka do ust...po porodzie strasznie spierzchły mi usta i mąż musiał specjalnie po to jechać do sklepu...i właściwie to tyle z najpotrzebniejszych rzeczy...możliwe że o czymś zapomniałam....aaaa no właśnie wzięłam również laktator ale akurat mi nie był w szpitalu potrzebny i maść na obolałe sutki co sie przydało juz następnego dnia...jak sobie coś przypomnę lub same zauważycie to napiszcie bo od mojego porodu minęło juz 2,5roku i cały czas myślę czy oby o czymś nie zapomniałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoonCiaa mojej bratowej tez tak kiedyś mówili...pisałam ci kiedyś o tym miała 17lat jak została mama i co ...była i jest najlepsza mamą pod słońcem a jej córeczka Julcia jest tego żywym zdrowym i bardzo zadbanym obrazem...niech sobie mówią co chcą a ty im kiedyś pokażesz jak bardzo sie mylili...wtedy im oczy na wierzch wyjdą z zazdrości...jakby co masz zawsze nas na forum ...a ludzi po prostu olej!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze sie wtracam mialam 18 lat jak urodzilam synka teraz synek ma 2 latka i uwazam ze jestem najlepsza matka w tej chwili i zona 🙂 ty tez bedziesz najlepsza pozdrawiam i trzymam kciuki a karmic sie nauczylam dopiero w domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dajcie spokój odkąd się dowiedzialam że w ciąży jestem to strasznie się zmieniłam kiedyś zobaczyłybyście mnie dziennie z piwem i papierosem albo jointem miałam złe towarzystwo poprostu .. a Dzisiaj ? chodze do kościoła co niedziele - z czego ludzie oczywiście mieli powody do plotkowania że nagle do kościoła chodzić zaczęłam :/ Ale po części przestaje mnie interesować zdanie innych bo kiedyś strasznie się z nim liczyłam .. Ciesze się ze z byłym się dogadałam i jest już w porządku miedzy nami 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Capslocc swiete slowa.Nie ma sie co ludzmi przejmowac,bo oni zawsze musza o czyms gadac.Moonciaa to jaka mama bedziesz zalezy tylko i wylacznie od ciebie,a nie od twojego wieku.Ale juz teraz widze,ze napewno bedziesz wspaniala w tej roli i twoj synek bedzie szczesliwy 🙂 A jesli chodzi o pieluszki to my kupimy Pampers Baby Dry,bo sa wielkorotnie sprawdzone przez pare osob i sie sprawdzily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patka19900 jak najbardziej popieram twoją wypowiedź w macierzyństwie nie liczy się wiek ...tylko nasza dojrzalość w danym momencie..dasz rade sobie ze wszytkim musisz w to tylko wierzyć...
Patka 19900 życze szybkiego i łatwego rozwiązania bo jak widzę to już sama końcówka... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas ze szpitala wypuszczaja od 6 do 12 godzin po porodzie.W zaleznosci o ktorej godzinie sie urodzi.Wiec po tak krotkim czasie to ja malutka ubiore w body z dlugim rekawem i taki cieplutki kombinezon zapinany na calej dlugosci.No i rekawiczki niedrapki i ewentualnie czapeczka.Chodzi mi o to,zeby bylo latwo,szybko i porecznie 😁 Dziewczyny nie zapomnijcie o foteliku samochodowym jak juz trzeba bedzie wracac ze szpitala do domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w to co ubrałabyś go w domku plus coś na wierzch ..najlepiej jakiś kombinezonik ..cieplejsza czapeczka...i kocyk nie za gruby bo dziecko trzeba osłonic przed zimnem a nie przegrzać...wszytko w sumie zalezy od temperatury...rodzimy marzec /kwiecień więc trudno powiedzieć jaka będzie w tedy pogoda...ale ja naszykowany mam taki zestaw...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
U nas ze szpitala wypuszczaja od 6 do 12 godzin po porodzie.W zaleznosci o ktorej godzinie sie urodzi.Wiec po tak krotkim czasie to ja malutka ubiore w body z dlugim rekawem i taki cieplutki kombinezon zapinany na calej dlugosci.No i rekawiczki niedrapki i ewentualnie czapeczka.Chodzi mi o to,zeby bylo latwo,szybko i porecznie 😁 Dziewczyny nie zapomnijcie o foteliku samochodowym jak juz trzeba bedzie wracac ze szpitala do domu


Może to głupie ale fotelik i wózek miałam kupić po wyjściu ze szpitala, oświeciłaś mnie w tym momencie, w ogóle nie pomyślałam o tym jak przywioze małego do domu .. Bezmózgowiec ze mnie 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta napisał(a):
capslocc jeśli mogę zapytać to jaką maść będziesz kupować na sutki. Słyszałam wiele opinii, prawdopodobnie bepanten jest najlepsza


no i ja oczywiście tez dołącze do tej opinii co słyszałaś ...bo moim zdaniem a sprawdziłam nie jedna maść to BEPANTEN jest najlepsza (tylko maść nie krem bo to juz coś innego)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
U nas ze szpitala wypuszczaja od 6 do 12 godzin po porodzie.W zaleznosci o ktorej godzinie sie urodzi.Wiec po tak krotkim czasie to ja malutka ubiore w body z dlugim rekawem i taki cieplutki kombinezon zapinany na calej dlugosci.No i rekawiczki niedrapki i ewentualnie czapeczka.Chodzi mi o to,zeby bylo latwo,szybko i porecznie 😁 Dziewczyny nie zapomnijcie o foteliku samochodowym jak juz trzeba bedzie wracac ze szpitala do domu


to szybciutko wypuszczają ze szpitala. Ciekawa jestem jak to jest w przypadku gdy kobieta ma cesarskie cięcie.
Ja właśnie zastanawiam się czy kupować jakiś kombinezonik czy wystarczy kocyk 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
U nas ze szpitala wypuszczaja od 6 do 12 godzin po porodzie.W zaleznosci o ktorej godzinie sie urodzi.Wiec po tak krotkim czasie to ja malutka ubiore w body z dlugim rekawem i taki cieplutki kombinezon zapinany na calej dlugosci.No i rekawiczki niedrapki i ewentualnie czapeczka.Chodzi mi o to,zeby bylo latwo,szybko i porecznie 😁 Dziewczyny nie zapomnijcie o foteliku samochodowym jak juz trzeba bedzie wracac ze szpitala do domu


jejku jestem zszokowana że tak szybko wypisuja u was po porodzie ...mnie za pierwszym razem wypisali po trzech dniach i to z żalem a rodziłam w Warszawskim szpitalu...a u was 6-12godzin po...no nie wyobrażam sobie tego...pamietam że 6godzin po to ja dopiero z łóżka próbowałam sie podnieść a jakby mi kazali jeszcze zabierać dziecko i jechać do domu to bym chyba zawału dostała...no ale co kraj to obyczaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam na szczescie takie cieplutkie kombinezoniki,bo od kolezanki 3 dostalam 🙂 Lauritta tu po cesarce wypuszczaja po 2-3 dniach w zaleznosci od twojego samopoczucia.Moja kolezanke juz po 2 dniach odeslali.Ale polozna wtedy codziennie do domu przychodzi.A u nas w marcu to juz cieplo jest,w zasadzie to juz wiosna 🙂 Dobra ja znikam,bo moj maz zaczyna byc o brzuszka zazdrosny 😉Podobno gadam wiecej z wami niz z nim hihi.Buziaki i zycze milego wieczou 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...