Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej w 30 tygodniu 🙂
Na zgagę najlepiej zajadać migdały, pić (niezmielone) siemię lniane zalane gorąca wodą po ostygnięciu oraz mleko, najlepiej ciepłe. To takie babcine stare sposoby, mi świetnie pomagało w I trymestrze, szczególnie migdały były niezastapione ze względu na wygodę, nosiłam je w kieszeni lub torebce i w razie potrzeby podjadałam. Tylko trzeba je dobrze rozgryzać, żeby na żołądku nie leżały i nie przesadzać bo są odrobinę ciężkostrawne jak wszystkie orzechowe łakocie, za to bardzo cenione jako źródło błonnika, wapnia, minerałów i witamin. Polecam dla wszystkich Mamusiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ups nie zalogowałam się 😉 No to jeszcze raz.

Hej w 30 tygodniu,
Na zgagę najlepiej zajadać migdały, pić (niezmielone) siemię lniane zalane gorąca wodą po ostygnięciu oraz mleko, najlepiej ciepłe. To takie babcine stare sposoby, mi świetnie pomagało w I trymestrze, szczególnie migdały były niezastapione ze względu na wygodę, nosiłam je w kieszeni lub torebce i w razie potrzeby podjadałam. Tylko trzeba je dobrze rozgryzać, żeby na żołądku nie leżały i nie przesadzać bo są odrobinę ciężkostrawne jak wszystkie orzechowe łakocie, za to bardzo cenione jako źródło błonnika, wapnia, minerałów i witamin. Polecam dla wszystkich Mamusiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja juz jestem po wizycie u poloznej.Nastepna dopiero za 3 tygodnie..A od wtorku zaczynam chodzic do szkoly rodzenia ale raczej nie dam rady jej ukonczyc,bo trwa dokladnie 10 tygodni 😁 No i mam kolejne nagranie na telefonie,jak mojej kruszynki serduszko bije 🙂Mala wiercipietka dzis nawet polozna kopnela,jak ta zaczela ja dotykac.A co ja obca baba bedzie macac hihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 Monisia ale masz duże brzusio 🙂 u mnie to maleńkie jest.
Od tygodnia boli mnie głowa, dziwne uczucie jakby pulsowało i czuje ten puls w uszach... :/ wydaje mi się, że może coś mi uciska bo jak przechylę głowe to nie mam takiego pulsowania. Nie wiem czy wybrać się z tym do lekarza...może przejdzie albo musi tak być.
Pod koniec miesiąca będę miała pobieraną krew no i wizytę. Mam nadzieje, że już wyszłam z anemii, bo już mnie to denerwuje 😞 staram się a ciągle mało jest żelaza.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziewczynki super macie brzuszki, Monisia i capslocc mają największe - oh też bym chciała taki - mój to malusi jest 😞
Ja dziś przejrzałam ubranka jakie mam dla dzidzi i stwierdziłam, że mocno przesadziłam - na tych ubrankach mogłoby całe przedszkole się wychować. Pewnie nawet nie zdąrze ich wszystkich założyć zanim Mała wyrośnie... eh, ale jak tu się oprzeć temu wszystkiemu - nie umiem sobie odmowiać kupowania tych słodkich małych ubranek... I dziś mimo że mam już 4 cienkie kocyki zamówiłam jeszcze jeden na allegro - ten co capsolcc pokazała... Jest cudny. Ostatnio coraz bardziej podoba mi się kolor czerwony, więc nie mogłam się oprzeć żeby nie mieć kocyka w takim kolorze... Butelki i smoczki kupiłam tak jak edi tomme tippe - bo przypominają całkowicie sutka mamy, no i wszyscy je polecają - i jeszcze plus że sa w kolorze różowym... 🙂 Jeszcze mi pościel do kupna została, ale sama nie wiem na jaką się zdecydować... tyle tego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie martwcie sie,wam tez napewno urosnie.I wtedy poczujecie ten ciezar 😁 😁 Ja tez butelke i smoczek mam z tomee tippee.I tez moglabym przedszkole juz ubrac,ale tak jak mowisz,to jest ode mnie silniejsze.A kocykow mam 12 wiec nie martw sie,masz jeszcze troche do dokupienia,zeby mi dorownac 😉Bucikow tez mam chyba z 15 par 🙂Ale co tam bede sobie zalowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
łoooj ja dzisiaj poszalałam już nie moge wchodzić do sklepu z malymi ciuszkami .. 😲 Mam dla malego olbrzymia szafe która pęka już w szfach a ciuszków jeszcze mnóstwo, pytanie gdzie je upchac .. 🤨

Co do zgagi ..
- migdały pomagają na chwilę , potem zgaga powraca,
-cola podwaja jej siłę 😁
wiec jak widzicie nie wiem juz co mam zrobić . :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA TEZ NIE WIEM ALE JAK OSTATNIO PRZEJRZAŁAM UBRANKA DLA SWOJEJ CÓRECZKI TO STWIERDZIŁAM ŻE NA START MA WIĘCEJ NIŻ MAMA I TATA NA CO DZIEŃ...I CAŁY CZAS DOKUPUJE NOWE ALE TYLKO W ROZMIARZE 62/68 BO PÓŹNIEJ JUŻ LATO WIĘC CZEKAM NA TE TYPOWO LETNIE ...CO DO ZGAGI NAPRAWDĘ POLECAM ZJEŚĆ JABŁKO A NAWET DWA...JA TEZ W TĄ METODE NIE WIERZYŁAM ALE NAPRAWDĘ POMAGA...POLECIŁA MI JA INNA CIĘŻARNA I O DZIWO DZIAŁA 🤪 🤪
KASJALENA2 JA TEZ KONIECZNIE KUPIE TEN KOCYK TYLKO BIAŁO -Z RÓŻOWĄ OBLAMÓWKĄ CZEKAM TYLKO NA PRZELEW Z PRACY I ZNOWU SIĘ ZACZNIE SZALEŃSTWO... 😁UWIELBIAM TO...I JUŻ SIĘ DOCZEKAĆ NIE MOGĘ NA MOJĄ MALUTKA KRUSZYNKĘ... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO PODOBNO PRZED SAMYM PORODEM ENERGIA TAK KOBIETY ROZPIERA...WSZYSTKO SPRZĄTAJĄ I PORZĄDKUJĄ...ALE MY CHYBA MAMY NA TO JESZCZE CZAS... 😁CHOCIAŻ BO JA WIEM JA OD RANA MAM LENIA PO POŁUDNIU SIE DOPIERO ROZKRĘCAM...A NAJLEPIEJ DZIAŁAM JAK CAŁY MÓJ DOMEK JUŻ ŚPI...WTEDY MI NAJLEPIEJ...SPOKÓJ CISZA I HARMONIA...PRZY MOIM DWULATKU CIĘŻKO O TAKIE CHWILE...JUTRO DZIEŃ SPĘDZA Z BABCIA TO ODPOCZNĘ...NIE WIEM JAK WASZE MALEŃSTWA W BRZUSZKU ALE MOJA OSTATNIO STRASZNA WIERCIOSZKA SIĘ ZROBIŁA NA DODATEK JEST TAKA SILNA ŻE CZASAMI TO AŻ PROSZĘ JA ABY TROCHĘ MAMIE ODPUŚCIŁA...POTRAFI ZASUNĄĆ MI TAKIEGO KOPNIACZKA ŻE LEDWO STOJĘ... 😮...NO I OSTATNIO UWIELBIA WCISKAĆ SIĘ W MOJE ŻEBRA ...CHYBA MAŁO MIEJSCA JUŻ SIĘ JEJ ROBI?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edi mam nadzieje,ze odpoczniesz troche i wszystko wroci do normy.Bo to troche wczescnie jeszcze na malenstwo.Capslocc szczerze to sie wynudzilam,bo jakos ostatnio mi sie nie chce do szkoly chodziac,ale juz sie dogadalam,ze bede chodzic tylko do porodu,bo potem bede karmic piersia i zgodzili sie dopuscic mnie do egzaminu.To juz ostatni rok,wiec wolalabym tego nie zawalic.Ale juz niedlugo i ktos inny zajmnie mi ten czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edi81 a nie chciał Cię zatrzymać w szpitalu?? Dał Ci jakieś leki? Da to się jakoś powstrzymać? Mi też grozi przedwczesny poród ale ze względu na skracającą szyjkę... Duże masz rozwarcie? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
za bardzo nie wiem, bo moj lekarz za dużo nie mówi mam się oszczędzać i przyjsc za 2 tygodnie i wtedy zobaczymy, bo wyjezdza na urlop i powiedzial, że mam się zjawic, bo nie chciałby przegapić przedwczesnego porodu, nic mi nie było więc może dlatego nie kierował do szpitala, ale dziś pobolewa i twardnieje mi brzuch, ale miałam w zusie i u ksiegowego kilka spraw. które musialam załatwić, bo mój księgowy nawalił i nie miałam płaconego zdrowotnego, a gdybym dziś tego nie załatwiła musiałabym płacic za pobyt w szpitalu, a co najgorsze za poród więc dobrze,że to wyszło teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie zlecił żadnych leków, ale biorę magnez i nospe, bo czytałam, że dobrze po prostu nie chcę już zmianiac lekarzy na koniec jak coś sie będzie działo to pojadę na pogotowie, ale też musialabym płacić i juz jestem spokojna,że wszystko załatwiłam, bo chyba bym sie załamała, a brzuch może z nerwów troche pobolewa, bo się przejęłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edi81 nie martw się - damy radę 🙂 donosimy Nasze dzieciaczki... Mnie też dziś brzuch pobolewa i twardnieje, ale już nie daleko do końca, ja za 2 tygodnie też mam kontrole. Zobaczymy co dalej. Śliczny pokoik urządziłaś Marcelince... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...