Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Monisia nie martw się na pewno wszystko będzie dobrze... Ja nie mam zielonego pojęcia o tej przypadłości ale poczytałam trochę w necie i wiem na pewno że wszystko będzie dobrze 🙂 My tu trzymamy za Was mocno kciuki i napisz od razu jak się czegoś dowiesz... trzymaj się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą ciekawe co z aniafam bo wcale jej nie widać, wcześniej przez cały czas pisała a teraz jej wpisów nie widać... mam nadzieję że nic złego się nie stało... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD Nie martw się, będzie dobrze i nie lekceważ tych skurczy i rozwarcia, to oże być naprawdę niebezpieczne, jak chodzisz a nie leżysz to dzidzia uciska na szyjkę i skurcze się mnożą, dużo leżec to jedyna nieinwazyjna metoda na donoszenie, ja niestety biorę już cordafen, samo leżenie nie wystarcza.

kasjelena2 może jest na innym tygodniu, mam nadzieje że wszystko z nia OK A co do poduszeczki ja nie kupowałam, położna ze szkoły rodzenia radziła żeby dziecko spalo na zupełnie płaskim, że tak najzdrowiej na początek, leżąc na plecach nie ma się jak udusić a ajak je kładziesz na brzuszek to tylko w dzień i zawsze trzeba pilnować żeby główki nie przewrociło.

3 mam kciuki za was wszystkie i wskakuje na 31 tc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny.Wlasnie wrocilam ze szpitala.Masakra prawie 6 godzin tam spedzilam.Najpierw zrobili mi ktg.Na szczescie malutkiej serduszko bije mocno i czesto i duzo sie lobuziara rusza 🙂I to tyle dobrych wiadomosci.Niestety mam potwierdzona cholestaze ciazawa.Zapisali mi tabletki,witamine k,zelazo i masci do smarowania na swedzenie.W piatek bede miala usg bo nie mieli wczesniejszego terminu.No i od teraz musze 2 razy w tygodniu przyjezdzac na ktg do szpitala,raz w tygodniu na krew no i usg bede miala co dwa tygodnie robione.I tak do 37 tygodnia.I wtedy najprawdopodobniej beda mi porod wywolywac,bo po tym terminie istnieje duze ryzyko urodzenia martwego dziecka.No i caly czas mam sprawdzac,czy mala sie rusza.Jezeli zauwaze jakies zmiany to mam natychmiast jechac do szpitala 😞 😞Ja jednak jestem dobrej mysli i wszytsko musi byc z malutka ok.Dziekuje kochane za slowa wsparcia:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich ostatnich wynikach moczu wyszło białko - TRACE (jak później doczytałam, znaczy to "ślad"). Ciśnienie miałam ok, lekarka na wizycie też nic na widok tych wyników nie wspominała. Myślicie, że powinnam się niepokoić o "zatrucie ciążowe"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trace to sa ilosci sladowe i nie ma co sie obawiac.Napewno ci badali mocz tez takim papierkiem i jezeli byloby jakiekolwiek zatrucie badz tez inna niezgodnosc to by ci powtorzono badanie.Mi trzykrotnie kiedys powtarzali,bo wykazywalo cos w moczu a okazalo sie,ze to poprostu jakies paproszki typu martwy naskorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia, możesz napisać coś więcej o swoich objawach cholestazy? Pytam, bo od jakiegoś czasu swędzi mnie skóra (głównie na brzuchu).Wiem, że może być to efekt rozciągania czy przesuszenia, ale często smaruję się oliwką i niewiele to pomaga. Czasem swędzą mnie też uda, ale podobno charakterystyczne są dłonie i stopy, a takich objawów nie mam. Sama już nie wiem czy powinnam się tym martwić.Zastanawiam się nad zrobieniem na własną rękę prób wątrobowych. Czy takie badanie wystarczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
estelle00 napisał(a):
Monisia, możesz napisać coś więcej o swoich objawach cholestazy? Pytam, bo od jakiegoś czasu swędzi mnie skóra (głównie na brzuchu).Wiem, że może być to efekt rozciągania czy przesuszenia, ale często smaruję się oliwką i niewiele to pomaga. Czasem swędzą mnie też uda, ale podobno charakterystyczne są dłonie i stopy, a takich objawów nie mam. Sama już nie wiem czy powinnam się tym martwić.Zastanawiam się nad zrobieniem na własną rękę prób wątrobowych. Czy takie badanie wystarczy?

co do objawów to dobrze piszesz swędzi to co teoretycznie się nie rozciąga i swędzieć nie powinno ręce stopy o wieczornym nasileniu aha swędzi a żadnych zmian na skórze nie widać a co do badań tak to w zupełności wystarczy bo po prostu parametry wątrobowe jak tak to będą za wysokie
a co lekarz mówi na to??? bo raczej z tego co piszesz to nie choleztaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie - mój błąd - bo na ostatniej wizycie nic na ten temat nie wspomniałam. Ale wtedy jeszcze swędzenie ograniczało się tylko do brzucha i byłam pewna, że to tylko rozciągająca się skóra.Ale wczoraj wieczorem i w nocy dopadło też moje uda. Może nie było to jakieś mocne swędzenie, ale dosyć dokuczliwe, bo jak tylko podrapałam się w jednym miejscu to zaraz odzywało się w innym. Może trochę się też nakręciłam - człowiekowi w nocy przychodzą do głowy różne dziwne myśli - i pewnie od razu też gorzej się poczułam. Ale wolę się upewnić.
A może ktoś się orientuje ile mniej więcej kosztuje wykonanie prób wątrobowych prywatnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie tez sie zaczelo od swedzenia brzucha.Potem doszly stopy i dlonie.A teraz to juz cale cialo mnie swedzi.Najgorzej jest wieczorem,czasem w nocy spac nie moge,bo sie caly czas drapie.Dostalam tabletki i masci do smarowania i dzis w koncu cala noc przespalam .Ale to pewnie dlatego,ze emocje i nerwy ze mnie opadly i wyszly mi te dwie bezsenne noce.Ale powiem ci jedno,zrob sobie to badanie.Bo im szybciej to wykryja tym lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to uprzejmie donosze,ze ostatni dzien w pracy mam zaliczony 🙂 🙂Ale mi sie dluzylo.To teraz zostalo tylko jezdzic na kontrole do szpitala i czekac na moja kochana wiercipietke 🙂 🙂MoonCiaa nie wiem dlaczego tak masz.Moj brzusio jak lekko naciskasz tez sie wydaje miekki,ale jak mocniej przycisniesz,to czuc,ze cos jest pod spodem.Z reszta moj jest prawie caly czas w ruchu,bo tak malutka kopie.Wczoraj na ktg kontrolowali ruchy malutkiej.No i w ciagu godziny wykonala i 437 😁 😁 😁 To taki dowod,ze to prawdziwa wiercipietka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edi ja tez sie balam,ze mnie zostawia.Tesciowa wczoraj przyleciala i nic jej na ten temat nie chcemy mowic,bo by kobieta chyba ze strachu o mala na zawal padla 😉A tak to powiedzilielismy,ze ktg i usg tutaj jest rutynowym badaniem od 30 tygodnia.A u lekarza i tak nic nie zrozumie,bo to po angielsku 😁 Ale tak naprawde to sie najbardziej ciesze,bo skoro mnie nie zostawili,to nie moze byc az tak zle i juz duzo spokojniejsza o malutka jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...