Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc mamuski, zaczynam 37 tydzien, jak to zlecialo...coraz ciezej dzwigac brzuszek, dzidzia rusza sie niemozliwie, czesto ma czkawke co odczuwam bardzo wyraznie, cisnie na pecherz, dluzsze spacery stanowczo odpadaja, chodze na wpol zgieta tak mnie cisnie. Noce jak u wiekszosci z was ciezkie, bol w biodrach i barkach. Pozatym spuchniete stopy i dlonie, przez co odczuwam dotkliwy bol w nadgarstkach i palcach zwlaszcza w nocy, to przez zatrzymanie wody w dloniach.Przytylam okolo 17kg,w ostatniich tygodniach malo co. Moj maluszek wazy juz okolo 4150! 🤪 wiec mam juz umowiona cesarke za 2 tygodnie. Pierwsze tez bylo duze i tez skonczylo sie cieciem ale w znieczuleniu ogolnym,w polsce, bardzo niemilo wspominam, teraz bede rodzic tu w niemczech w znieczuleniu miejscowym troche sie boje, ale personel i szpital jest super przemily to dodaje mi otuchy.W ogole nie ma porownania z tym jak jest sie traktowanym tu a w polsce, masakra. Rodzac w polsce nikt nie pytal mnie jakie znieczulenie chce, cewnik wlozono mi na zywca 🤢, przy dziecku nikt nie pomogl...ojcowie nie mieli wstepu na porodowki i wogole do sal, babki lezaly licznie w pokojach, lazienki fuj! Tu dostane zastrzyki na tromboze, cewnik w znieczuleniu, rajtuzki uciskowe, lazienka w pokoju, maz przy cesarce... coz,ale moze w polsce nie wszedzie jest tak tragicznie 😉 Pozdrawiam wszystkie mamusie i trzymajcie sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój 37 tydzień to GIGANT ZGAGA !!!
To zmienne nastroje.. każdego dnia budzę się inna
To raz chęć mega sprzątania a raz totalnego lenistwa
To OGROMNY apetyt
To 14,5kg na plusie
To zmęczenie ciążą a każdy dzień jest jak miesiąc
to bezsennosc
to ból w kolanach, biodrach, pachwinach
to jeszcze wieksze piersi


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Brzuch może wcale nie opaść. Nie ma na to reguły. To tak jak czop sluzowy. Może ci odejść wczesniej a może i na kilka godzin przed porodem. Mi właśnie dziś odszedł z rana. A kiedy poród? Chyba tylko dzidzia wie kiedy wyjdzie 🙂
Pozdrawiam wszystkie oczekujące i te juz rozpakowane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
WOW jestem już w 37 tyg ciąży .Jak to szybko minęło .W tym tygodniu czuje się nie żle bóle kręgosłupa minęły ,łatwiej mi w nocy przewracać się z boku na bok .Jakoś ogólnie mi lżej -w sumie mogłabym wrócić do pracy hehe chociaż nie potrzebny mi święty spokój ...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martinez gratuluję dużej dzidzi ja do 22 marca muszę czekać dopiero mam wizytę, a chętnie jeszcze bym zobaczyła na usg moją kruszynkę;
myślę, ze moja też bedzie kluseczka, bo w 33 tyg miała 2400g


oby były zdrowe nasze maluszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...