Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie Brzuszki:-)

Ja mam wizyty co 4 tygodnie chyba że coś by się działo to mam przyjść wcześniej.

Ja słyszałam bardzo dużo złych opinii na temat standardowego usg,że nie należy robić często, natomiast bezpieczniejsze jest głowicowe.Nie wiem od czego to zależy?

Kurcze,tak już mnie wkurza ten katar! Mam nadzieję,że niebawem się skończy;-(

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć Grudniówki
Ja mam wizyty co miesiąc, Agusia ja też maiałam katar i bóle głowy, prawdopodobnie zatoki, dobrze ze poszłam do lekarza bo dostałam antybiotyk ( bioparoX) bezpieczny dla ciężarnych i mam problem z głowy. A tak przy okazji to o tej porze roku pylą roślinki i wszystkie alergie się uaktywniają. Ja mam alergie na pyłki właśnie i nie ma na to lekarstwa w ciąży , trzeba przeczekać, a swoją drogą dostałam tej alergii w poprzedniej ciązy, ponoć tak czasem jest ze te zmiany hormonalne mogą nawet na to wpływać 🙂
Dziewczęta od razu się tłumaczę co do NK, chętnie pooglądam wasze zdjątka, ale nie zapraszam bo mam usunięte konto, mogę się jedynie zrewanżować zawieszając tu w swoim profilu kilka fotek 🙂
Słoneczko uważaj na siebie, czy ty jestes na l4 czy pracujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
A ja znów mam dzisiaj błąd na forum i tylko zerkam czy któraś z Was czegoś nie napisała, żebym mogła się tu dostać.

Dziękuje za zaproszenia na NK, zdjęcia pooglądałam, fajnie laseczki jesteście.

Ja dzisiaj wizyta, a coś mnie brzuszek na dole boli.

Słoneczko dbaj o siebie żeby wszystko było ok, a lekarze nie zostawili cie w szpitalu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!!

Też mam znowu problem żeby wejść na forum ale udaje mi się przez profil, ufff tyle kombinowania 😉
Tak się zastanawiam Słoneczko jak ty się dowiedziałaś o tej chorobie bo wiesz co mi też jest ciągle słabo, duszno i kręci mi się w głowie....przed ciążą zdzrzało mi się mieć duszności czy omdlenia ale teraz mam to na porządku dziennym i myślałam że to po prostu z powodu ciąży, wynimki krwi mam dobre więc może powiedz co Cię na to naprowadziło?
Ja USG i wizytę mam dokładnie co 4 tygodnie, teraz będę miała trochę więcej ze względu na to 4D w PL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Dziewczynki za wszystkie ciepłe słowa.Dobrze wiedzieć,że mam Was 😘

zgryz,nie pracuję,bo zostałam zwolniona z powodu redukcji etatów nie wiedząc wówczas że jestem w ciąży ☺️
A jeśli chodzi o nk,to musisz mieć konto by nas oglądać.

fredeczkaa nie mieszkam sama,tylko z rodzicami.Niestety nie powiedziałam im,że jestem w ciąży.Na początku bałam się ich reakcji,samotna mama z Dzieckiem i bez pracy,to nie brzmi zbyt optymistycznie.Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się,że moja mama ma raka macicy ☺️ Musze im powiedzieć i 30 idę na usg postanowiłam nagrać im na płytkę ich wnuka i tak im przekażę informację.

emmax zasłabłam na ulicy,podskoczyło mi ciśnienie.W przyszłym tygodniu mam kolejną wizytę u kardiologa i on sprawdzi jak mój organizm reaguje na leki.
Te bóle w dole brzucha mogą być spowodowane tym,że Twój Dzidziuś rośnie 😉
A co do zdjęć,to faktycznie co druga z Was jest piękniejsza 😉

Mittkarób się tam na bóstwo i daj znać jak nowa fryzurka

Wiem,że na pewno od 8 miesiąca ciąży będę leżała w szpitalu.No i chcę napisać oświadczenie,że gdyby wystąpiło coś podczas porodu chcę by w pierwszej kolejności ratowano mojego syna.Kocham Go najbardziej na świecie i nie wyobrażam sobie,że mogło by Go zabraknąć.Staram się myśleć optymistycznie i wierzyć w kolejny cud.Czasem nachodzą mnie myśli,że nie przeżyję porodu,że nigdy nie zobaczę mojego Maleństwa.Jednak wiem,że Jego Tatuś dobrze Go wychowa i niczego Mu w życiu nie zabraknie.I choć nie jesteśmy razem, zawiódł mnie i skrzywdził bardzo.Zostawił mnie w tedy kiedy najbardziej Go potrzebowałam,to nie odsunę Dziecka od niego.Zawsze będzie Jego Tatą i wiem,że bardzo Go kocha,a to jest najważniejsze.
Ale się rozpisałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
słoneczko, wprost nie mogę uwierzyć jak zdołałaś tak długo ukrywać to przed rodzicami, tym bardziej , że przynajmniej kilka razy byłaś już w szpitalu i na pogotowiu. mam nadzieję ze wszystko się u Ciebie ułoży jednak dobrze , tego Ci życzę i odpędź od siebie te czarne myśli. Przepraszam , że tak moralizuję 🙂 'Wiola 🙂chyba wszystkie za bardzo doszukujemy się w sobie różnych chorób i nieprawidłowości, ja też ciągle jestem słaba, mdli mnie, kręci się w głowie, a jak wejdę po schodach na drugie piętro do siebie to mam prawie zawał.., też zrobiłam badania i wyniki są ok, to jest poprostu ciążą, tak ma być i już, to są straszne hormonalne zmiany, to jest obciążenie organizmu itd, to jest nasze prawo i dlatego wszystkie powinnyśmy właśnie odpoczywać na l4
I pozdrawiam wszystkie mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja byłam we wtorek u lekarza pierwszego kontaktu ale nie dala mi żadnego antybiotyku bo powiedziała że na razie nie ma takiej potrzeby.Przepisała mi tylko płyn do płukania gardła i witm.C . Co prawda od wtorku widzę już poprawę, gardło mnie mniej boli ale ten nieszczęsny katar mnie tylko dobija.

Słoneczko,nic innego Ci nie poradzę jak tylko wypoczynek, wypoczynek i jeszcze raz wypoczynek,3mam za Ciebie kciuki , będzie dobrze:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko przeczytałam Twojego posta i ryczę jak bóbr, proszę cię nawet nie myśl, że może ci się coś stać podczas porodu, wiem , że musisz brać pod uwagę każdą opcje, ale staraj się myśleć że wszystko będzie ok. dziecku potrzebni są oboje rodzice ale jeśli tatuś Twojego dziecka ma inne plany, to ty musisz żyć dla małego, choć wiem jak ciężko jest wychowywać dziecko samemu, wiem bo patrzę na moja siostrę, której mąż zmarł rok temu, jak ich młodszy synek miał 5,5 msc i widzę smutek w oczach ich starszej córki kiedy widzi inne dziecko z tatusiem, wiec u ciebie musi być wszystko dobrze żeby Twoje dzidzi miało ciebie całą i zdrową.
Bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki.
Życzę zdrowia dla Twojej mamy, oby trafiła na dobrych lekarzy, którzy zrobią wszystko by wyzdrowiała. bardzo ci współczuję, że przyszło sie twojej rodzinie zmagac z tą najgorszą chorobą. 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Mamusie!

Słoneczko, Ty sie kochana nie przemęczaj, leż i odpoczywaj! Poza tym art. 176 §1 KP mówi, że: " 😜racodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy" oraz "Jeżeli pracownica nie była w ciąży w momencie wypowiedzenia, lecz udowodni, że w jego okresie (najpóźniej w ostatnim dniu jego upływu), znajdowała się w ciąży, wówczas wypowiedzenie nie może odnieść skutku prawnego w postaci rozwiązania umowy o pracę" więc jeśli jestes w stanie udowodnić pracodawcy swoją ciążę np. zaświadczenie od lekarza, o tygodniu ciąży to mozesz sobie przywrócić prawa matki pracującej - wynagrodzenie i prawo do urlopu macierzyńśkiego!

Mittka! śliczne Maleństwo! a jaki ma brzuszek okrąglutki 😉
Emmax - czekamy na zdjęcia!

Dziewczyny, czy macie problem z zębami/dziąsłami? Moje dziąśła zaczynają tak krwawić, ze nie wiem co robić! a do dentysty to wołami mnie tylko zaciągać! (uraz z dzieciństwa). Może jesteście w stanie polecić coś dobrego na to? Mój mąż w takim przypadku użył by Eludril ale ma w składzie alkohol i nie chcę ryzykować. Chyba się wybiorę do apteki zapytac farmaceutę!

Ale sie rozpisałam.

Aha, mam dzis dzień płacząco-dołująco-panikujący wiec błagam Cie Słoneczko - nie zamartwiaj sie bidullko bo mi sie serce kraje!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf ja tez mam probelym z dxiaslami! tez zaczely mi krwawic ale lekko i dopiero od 2 dni. A do dentysty bede musiala isc tak czy siak, bo zaraz po porodzie pewniie bede miala usuwane zeby madrosci bo mnie bola ostatnio, a moja siostra tez musiala miec usuwane bo mogla dostac szczekoscisku.

Sloneczko jeszcze nie powiedzialas rodzicom?! I nic nie zauwazyli? Ja moze wstawie tutaj zdj mojego brzuchola jak rano zrobilam 🙂 Sloneczko powiedz rodzicom jak najpredzej. A Ty nie jestes z ojcem swojego malenstwa? Moze mu troche sie poprawi, ja z moim M na pocatku sie cieszylismy bardzo, pozniej sie klocilismy caly czas a teraz jest dobrze, ale nawet jak sie klocilismy to ja wiedzialam ze bedzie dobrze bo musi byc dobrze 🙂 On nas za bardzo kocha ,zeby zostawic.

A jak tam mamuski u was pogoda? Bo u mnie sloneczko swieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale fajnie Was zobaczyć 🙂 a ja jak widzicie mam świeżutki profil, zero znajomych i przypadkowo wrzucone zdjęcia.
Akompf, widzę ze Twoja pasją jest fotografia,moją wprawdzie nie , ale moj mąż ma fioła na tym punkcie, pozatym w pracy mu się to przydaje. No i widzę, ze jesteś pokrewna mi duszą 🙂 i realizujesz się manulanie 🙂 bardzo ładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje Zgryz - pasję dziele z mężuniem, wiec nie nudzimy sie ze sobą nigdy! Mam nadzieje, że na L4 i macierzyńkim będe miała wiecej czasu na to "spełnianie" 🙂 ostatnio tak bardzo mi tego czasu brak!

A to, że do Ciebie fotografia tez się zakradła poznałam po zdjęciu córci - profesjonalna fotka! - sliczna dziwczynka swoją drogą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się rozpisałyście Dziewczynki!

Dziękuję za każde ciepłe słowo i wsparcie.To dla mnie bardzo wiele znaczy.DZIĘKUJĘ!!!!

Nie było trudne ukryć ciążę,gdyż przez dwa tygodnie mieszkałam u brata sama,gdy On z rodziną poleciał do Egiptu,w tedy było najgorzej.Praktycznie w domu z rodzicami się mijamy,mama tylko zauważyła brzuszek,ale pomyślała,że nie źle przytyłam!Każdy z nas ma swoje życie i po prostu nie zauważyli.Myślę,że choroba mamy przysłoniła im wszystko inne,choć nie wiem jakim cudem nie domyślają się,bo w byłej pracy mówią mi,że widać 😉
Kiedy dostałam wypowiedzenie z pracy byłam w pierwszym tc,a o ciąży dowiedziałam się w 6 tygodniu,a odwołanie jest do 14 dni!
Dwa dni później zostałam pobita na ulicy z próbą gwałtu,a dzień później mój ukochany wybrał inną drogę życiową.Na początku nie miałam w Nim żadnego oparcia.I uwierzcie mi,że gdyby nie moja choroba posłałabym Go do wszystkich diabłów,chyba teraz przejrzał na oczy.Dziś mam się z Nim spotkać,zobaczymy czy Mu coś nie wypadnie 😠
Nie chciałam Was zasmucić,przepraszam...

zgryz,wysyłam zaproszenie na nk 😘
mittka,cieszę się,że fryzura Ci się podoba.Ciekawa jestem jak wyglądasz 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
słoneczko, mitka, akompf, wiola, agusia dziekuje za zaproszenia, juz was mam 🙂 faktycznie ładnie sie prezentujecie>= 🙂 Wiola strasznie Ci zazdroszczę tych wiecznych wakacji, ja uwielbiam słońce i wodę. Mitka masz śliczną córcię. Akompf ja tez dzielę pasje z mężem oboje jesteśmy plastykami, więc czasem pracujemy nad różnymi rzeczami razem, a zdjęcia to mój mąż cyka ciągle Oliwii i zresztą wszystkiemu co mu stanie na drodze.
Słoneczko ,masz nieciekawie, ale dzidziuś wszystko zmieni na plus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj słoneczko, Ty to masz nieszczęsliwe te przypadki. Bardzo Ci współczuję. Odnośnie Twojej pracy to faktycznie juz "po ptokach" chyba 😞

" 😜racownica, która początkowo nie kwestionowała wypowiedzenia jej umowy o pracę, może żądać uznania tej czynności za bezskuteczną, gdy po jej dokonaniu okazało się, że jest w ciąży lub zaszła w ciążę w okresie wypowiedzenia (wyrok SN z 29 marca 2001 r., I PKN 330/00). Wtedy jednak powstaje problem, od jakiej chwili liczyć 7-dniowy termin do wniesienia odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę. Sąd Najwyższy uznał, że trzeba go liczyć od chwili dowiedzenia się o ciąży, czyli zwykle od daty zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego ten stan.

(...)Jak uznał Sąd Najwyższy, powiadomienie zakładu pracy o ciąży już po rozwiązaniu umowy o pracę może mieć wpływ tylko na roszczenie o wynagrodzenie za okres pozostawania bez pracy, ale nie wpływa na ocenę nieprawidłowości rozwiązania umowy o pracę (między innymi wyrok z 2 czerwca 1995 roku, I PRN 23/95). "

Nie znam tez Twojej sytuacji w rodzinie, ale mogę domniemac, że Twoja mama w zaistaniałej sytuacji będzie miała tylko powody do radości! Poza tym nie taki diabel straszny jak go malują! Napewno każdy musi sie oswoić z tą wiadomością ale koniec końców wszystko się ułoży. Tym bardziej, że teraz potzrebujesz opieki i szczególnej uwagi!

Ja tez Ci Wiola zazdroszczę! Ja juz sie nie moge doczekać... urlop to ja mam... ale bezpłatny! juz od poniedziałku! 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...