Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Słoneczko jak piszesz byłą narzeczona to masz na myśli żona? przepraszam za pytanie , ale nie jest to jasne dla mnie 😉
jeśli to tylko była narzeczona a nie żona to ja bym chyba zawalczyła.. ale to juz kwestia twojej oceny całej sytuacji, Ale ja uważałabym że mam jednak w tej sytuacji "pierwszeństwo", kwestia co tato dzicka o tym myśli... przepraszam że się tak wtryniam, ale często o tym piszesz, więć chyba się nie pogniewasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej laski!

Wczoraj wieczorem brzuchol miałam ogromny a dzisiaj zostały z niego tylko zdjęcia, ciekawe od czego to zależy 😮
Zgryz Ina to dość nietypowe imię i z tego co wiem to "technicznie" Ina nie funkcjonuje jako samodzielne imię, tylko jako skrót, zdrobnienie. Poza tym jak przyjedziecie do Chorwacji to wszystkie stacje benzynowe nazywają się INA 😁
Mi się bardzo zawsze podobało norweskie imię Sol- oznacza po słońce, światłość ale po chorwacku Sol znaczy po prostu sól więc zrezygnowałam:laugh:
Czy wam puchną palce u rąk? Nie mogę ściągnąć obrączki tak mi spuchły kurcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka, z tego co zauważyłam, to palce mi puchną albo z rana albo pod wieczór. Nie wiem od czego to zależy ale nie jest to bardzo duża zmiana, tyle, że obrączkę ściągnąć trudniej. Moja koleżanka od połowy ciązy obrączki nie nosiła wogóle. Opuchlizny spowodowane są głównie zatrzymaniem wody w organiźmie, więc trzeba ograniczyc sól.

imię Sol jest bardzo ładne, ja znam imie Solange (wym. Solanż)z franc., ale nie odważyłabym się nadać tak trudnego imienia dziecku - w Polsce rzadko spotykane i trudne do wymówienia i zapamietania dla innych, szczególnie dzieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!

Dziewczyny zdjecie bedzie tutaj 🙂 jako miniaturka mojego prafilu 🙂

Sloneczko, ale wy teraz ze soba nie byliscie tak ? Ja jestem zdania ,ze jezeli druga osoba sama potrafi sie przyznac do takiego czegos to bylabym w stanie wybaczyc... Ale nigdy jak dowiedzialabym sie od kogos. Piosenka "milosc wszystko wybaczy" ma w sobie duzo prawdy. Ale to tylko jesli on Ciebie kocha a Ty jego, jak tylko jedna strona to... nnie ma sensu. Lepiej dac odejsc tak jak napisalas.

Macie moze jakis pomysl na jakies danie z pieczarek? mam mnostwo pieczarrek i nie wiem co z nimi zrobic a nie chce mi sie smazyc krokietow ;/

A imie Inka tez kojarzy mi sie z kawa i z dziecinstwem 🙂 bo zawsze u mojej babuni pilam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Nie wiem od czego zacząć tyle żeście się rozpisały 🙂 Anja przede wszystkim śliczne to twoje dzieciątko i jakie super zdjęcie,widać że i sprzęt lepszy 🙂 Słoneczko moje zdanie znasz co do Twojej sytuacji bo już nieraz rozmawiałyśmy o tym 🙂 Zgryz imie bardzo fajne i oryginalne a zdrobnienie brzmi fantastycznie 🙂 Co do puchnięcia to na razie nie mam w poprzedniej ciąży też się z nim nie borykałam więc mam nadzieję że mnie ominie.Fredeczkaa smaka mi narobiłaś tym makaronikiem super przepis,szybki i łatwy w obsłudze 😆
A wiecie co ja też muszę się Wam pochwalić córa dzisiaj skończyła pierwszą klase świadectwo rewelacyjne i na dokładke dyplom za bardzo dobre wyniki w nauce 🤪 wiem że to dopiero pierwsza klasa ale mamusia dumna jak paw :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wolka wlasnie o to chodzi ze nawet nie chce mi sie isc do sklepu wiec szukalam czegos do czego mam wszystkie skladniki i zebym nie musiala stac zbyt dlugo przy garach :P

mittka gratuluje 🙂

Ja wlasnie dzisiaj tez mialam zakonczenie i jedna z lepszych srednich w szkole a najlepsza w klasie wiec tez jestem calkiem dumna, bo utarlam nochala tamtej jednej 😜 🙂 hihi

Emmax zaraz ide robic :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze do gustu przypadlo mi to :

http://www.gotujmy.pl/zapiekanka-z-makaronu-i-grzybow,przepisy,31193.html

i to :

http://www.gotujmy.pl/ryz-z-warzywami-w-sosie-serowym,przepisy,38144.html nie mam lubczyku ale obejdzie sie bez 🙂

a pod wieczor zrobie makaron spaghetti z sosem jagodowym bo tatus na jagody pojechal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka 🙂 nie obrzydziłaś mi InkI tymi stacjami 🙂 hi, ale wiem ze są w polsce osoby o tym imieniu. a jest zaakceptowane mprzez moją córcie, a to już baaardzo dużo 🙂 ..i smacznego, widzę ze zdrowo i smacznie się odżywiasz,narobiłąś mi smaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ostatecznie biore sie za ta zapiekanke 🙂 http://www.gotujmy.pl/zapiekanka-z-makaronu-i-grzybow,przepisy,31193.html

wiec ide do ogrodka nazrywac pieczarek ( tak pozatym to to dobry interes 🙂 moj tata pracuje w firmie ktora wyrabia podklady pod pieczarki do pieczarkarni i przywozi co jakis czas taka kostke ktora trzeba przysypac ziemia i wyrastaja pieczarki dlatego mam ich tyle:P ogolnie bedzie jakies 3-4kg ale wszystkiego nie dam rady wykorzystac, ale dam komus z rodziny 🙂 ) lece na dol pichcic 😉 pappa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szparagi zrobiłam w sosie mimoza bo akurat wczoraj kupiłam ocet winny, a fasolkę zieloną obtoczyłam w podsmarzonej bułce tartej na oliwie z oliwek 🙂
Zgryz nie chciałam Ci obrzydzić Inki tylko uprzedzić heh, no jak już córa zaakceptowała to tatuś chyba nie będzie miał za dużo do gadania, co 😉:??
Mittka moje gratulacje dla córci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akurat wtedy byl wyjatkowo duzy 🙂 a moze tylko mi sie wydawalo, nie wiem 😉 najdziwniejsze, ze to bylo przed jedzeniem 🙂 z samego rana , przed sniadaniem 🙂 zapiekanka wlasnie sie piecze, ciekawe czy dobra 🙂 jesli dobra, to napewno polece 🙂 strasznie drobno posiekalam pieczarki, bo nie lubie jak sa duze kawalki a mysle ze w taka drobna kosteczke lepiej 🙂

Fajnie wyglada taki brzuchol do gory 🙂 🙂 a moj tak na dole rosnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🤪 Twój też jest fajowy 🤪
Ja o dresach muszę zapomnieć bo za gorąco, bez klimy w domu mam prawie 30 stopni....
Normalnie w domku to chodzę w staniku i spódniczce jakiejś luźnej żeby było przewiewnie :P no ale gadałam przez skype z siorą to tak głupio do niej świecić cycami hehe :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂

Uff... nareszcie wolne 🙂
Dziękuje Wam za miłe komentarze fotki 🙂 faktycznie sprzęt i lekarze w Wiedniu to pierwsza klasa, ciesze sie, ze bede tutaj rodzic 😉

fredeczka i wiolka macie fajne brzusie, mój jest jeszcze mały-aczkolwiek w niektóre spodnie juz nie moge sie zapiąc, piersi też mi sporo urosły tylko dziwne bo waga stoi w miejscu-sam lekarz sie dziwił 🙃

mittka i zgryz gratulacje dla Waszych pociech i udanych wakacji

a co do dania z pieczarek to ja lubie pieczarki w ciescie-troche więcej roboty niż przy sosie ale warto 🙂 myje i lekko podgotowuje pieczarki w wodzie z kostką rosołową, wyjmuje na sitko i zostawiam do obciekniecia ( z mokrych bedzie ciasto spływac) następnie przygotowuje ciasto jak na naleśniki tylko gęściejsze i na mleku-bez dodatku wody mineralnej, przyprawiam solą i pieprzem. Rozgrzewam patelnie z olejem lub jak ktoś ma to frytkownice, maczam pieczarki w cieście i od razu na tłuszcz-smaże ok 2-3 min na złoto. Podaje z surówkami, ryżem oraz sosem jogurtowym na ostro (jogurt, sól, pieprz, czosnek i natka pietruszki). Zamiast pieczarek można użyc brokuł lub kalafiorka 🙂

Ale sie rozpisałam 🤪 ide spakowac troche ubran, które juz są ciasne i zrobic miejsce na nowe-większe :P

Pozdrowionka dla wszystkich 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...