Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!

Mam pytanko,ma któraś z Was kontakt z Mittką?,bardzo się martwię...

Dziewczynki dziękuję,że tak ciepło się o mnie wypowiadacie,ale nie robię nic nadzwyczajnego.Powinnam życzyć tej kobiecie tego by kiedyś ktoś Ją skrzywdził tak,jak Ona mnie,a Tomka wywalać za drzwi i nie odbierać telefonów.Jednak ja nie potrafię życzyć komuś źle.Odkąd dowiedziałam się o swojej chorobie muszę z Nim nauczyć się współżyć,by zbliżył się do Dziecka.
Zgryz,od alimentów On się nie wymiguje,tzn.sam zaproponował ile będzie dawał.

Ładne te imionka wymyślacie,ja miałam wymyślić dla dziewczynki,a Tomek dla chłopczyka.No i ciężko nam idzie.Na razie obstawiliśmy Bartosza 😉

Za oknem szaro i ponuro,więc życzę Wam słoneczka(takiego jak ja:laugh: )w serduszkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam wszystkie grudniowe mamusie po weekendzie.
Pogoda paskudna a ja mam jakieś przeziębienie i zastanawiam się czy nie udać się do internisty. Kurcze ostatnio tak miewam że od kataru idzie mi na zatoki i strasznie się boję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 a ja jestem w świetnym humorze, wydaje mi się że juz czuje pierwsze ruchy mojego maleństwa 🙂 ja ciągle coś jem albo płatki z mlekiem albo sok pomidorowy o batonikach i innych przekąskach nie wspomne 🙂 ale na pocżatku ciąży schudłąm 4 kg jak narazie tylko 3 kg mi wróciły więc chyba nie jest źle 🙂 a jak Wy się czujecie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mnie apetyt wrócił całkiem i czuję sie dość dobrze, jedyne co doskwiera to zgaga, czegokolwiek bym nie zjadłą, mam wrażenie , że nawet po mleku mam zgage, no i reni na to nie pomaga 🙂 Ja też na początku ciązy troszkę schudłam no i w efekcie to mam teraz może poł kilo więcej niż przed ciązą

dziewczyny chodzą za mną od dłuższego czasu różne marynaty, dzis się do tego zabieram, marynowana cukinia, papryka i ogórki w musztardzie 🙂 sprawdziłam przepisy w necie, banalnie proste, mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mnie się też wydawało , że czuj e delikatne ruchy , takie lekkie smyranie pod ręką, alew nie jestem jeszce pewna na 100% dzosiaj zaczynam 16 tydzień i wiem ze w drugiej ciązy można już czuć ruchy, więc czekam i nasłuchuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam problem z wyborem imienia 😉
W ogóle jakoś nie mogę stworzyć listy imion, które podobają mi się bardziej lub mniej.
W pierwszej ciąży myślałam, że będę mieć syna, więc wymyśliliśmy imię Marcel. Dwa tygodnie przed porodem lekarz wygadał, że mamy córcię. Na szybko szukaliśmy imienia. Mąż wybrał w kalendarzu Majkę i jest Maja.
Teraz gdybym miała mieć synka, to chyba bym już nie nazwała Marcel, bo już mi się to imię znudziło :P

A co do ruchów, nie jestem w stu procentach pewna, ale chyba coś poczułam w zeszłym tygodniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny:-)
Ja dziś też mam świetny humor choć pogoda we Wrocławiu paskudna.Właśnie nie dawno wróciłam od lekarza i wszystko jest w jak najlepszym porządku.Jak to lekarz powiedział pod koniec usg:" Rośnie zdrowy i silny facet"... a mnie zatkało z wrażenia że będziemy mieli synka:-) Wszyscy mi mówili że córka, córka zresztą sama tak podejrzewałam a tu taka niespodzianka:-) Zawsze chciałam synka więc jestem przeszczęśliwa:-)
Wkleję Wam dwa zdjęcia.

Na tym witać buźkę naszego Syneczka z profilu,mały nosek:-)
(wrzucę odwrócone będzie lepiej widoczne) [img size=292]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Male__stwo_15tc_1_.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agusia gratuluję, piękne fotki 🙂 co do płci to ja jeszce bym nie byłą taka pewna zawsze może być jeszcze niespodzianka, ja też mam mieć ponoc synka, ale nie wierzę w to na 100% 🙂
U nas na śląsku pogoda też paskudna a co gorsza tak ma być przez dwa tygodnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agusia,gratuluję syna,śliczne zdjęcie,ale ma cudny nosek:laugh:

Coś klan chłopców nam się powiększa 😁

PannaNikt i zgryz,ale Wam zazdroszczę ruchów Dzidziusiów,chyba to co czułam 3 tygodnie temu,to nie były ruchy,bo nic nie czuję,a niebawem 17 tc...

Ale pogoda na śląsku jest paskudna 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusia gratulacje śłicznego chłopczyka 🙂-choć dziwi mnie że tak szybko już znasz płeć, bo lekarze zazwyczaj na USG połówkowym mówią o płci, bo wiem że na początku nasze maluszki mają ogonki-które mogą sugerować że to chłopczyk, ja mam za miesiąc Usg połówkowe będę w tedy w 23tc mam nadzieje z ejuz mi lekarz powie co będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax, dla chłopczyka właśnie jeszcze nie mamy imiona bo mamy rozbieżne upodobania z mężem jak na razie;p

Nie wiem, mam zdjęcie na którym zaznaczył mi lekarz siusiaka i woreczek mosznowy więc nie wiem czy aż do takiego stopnia lekarz by się pomylił z ogonkiem??

Usg połówkowe będę miała 20 lipca więc zobaczymy czy się potwierdzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agusia bombowe są te fotki i gratuluję synusia!! Nigdy nie wiadomo na 100% bo zawsze może zdarzyć się tak, że jednen Ci powie, że chłopiec a drugi, że dziewczynka. W przyszłym tygodniu robię 4D więc będę pewna czy to jednak dziewczynka 🙂 Maiha płeć dziecka można poznać już wcześniej, zalezy od lekarza, sprzętu, ustawienia dzidziusia i kupy innych spraw, organy rozrodcze kształtuja sie już w 12tc.
Dzisiaj mnie strasznie głowa boli a tu tyle do zrobienia, muszę się zacząć pakowac bo już w czwartek lęcę do Polski, ehh zastanawiam się nad drugą kawą bo coś dzisiaj jest ze mną nie tak. Pogoda straszna.
Zgryz faktycznie ty juz mogłabyś rozpoznać ruchy, mi się chyba w tamtym tygodniu jednak przewidziało bo jak poczułam takie łaskotanie 1 raz tak teraz nic podobnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka wiem że w 12 tc już się kształtują narządy płody, ale w 12 tygodniu zaden lekarz ci sie nei podejmnie podac płci bo w tym czasie na usg nie jest to do rozpoznania, na usg można już rozróżnić około 16 tc, ale im poźniej tym większa pewność... zależy tez od lekarza bo są tacy co są świetni w tym co robią i mogą juz bardzo wcześnie poznać płeć, nie powiem bo sama byłabym szczesliwa gdybym juz znala plec, ale musze zaczekac mieisac jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przecież wiadomo, że 12tc Ci nic nie powiedzą.....ale czy ja pisałam o 12tc 😮 ? Napisałam, że mozna wcześniej rozpoznać płeć niż przy połówkowym. Ja się dowiedziałam, że będę miała dziewczynkę pod koniec 14tc i nie chciało mi się wierzyć a moja gin by sie za to dała pokrajać, w końcu jest tu najlepszym specjalisą więc się wykłucać nie będę. Zobaczymy za tydzień czy miała rację 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojej kuzynki w 17 tyg rozpoznał chłopca twierdzi że na 100%, jakieś motylki w brzuchu poczuła w 16 tyg a wyraźne kopnięcie 2 tyg później, to jej pierwsza ciąża i przytyła 2 kg a termin ma na początek października.

ja z mężem pamalutku dojrzewamy do decyzji żeby płeć poznać przy porodzie (ciekawe czy nam się to uda)ja bardzo bym chciała, ale z tą moją silną wolą to różnie bywa.Trzymajcie kciuki żebym wytrzymała. fajny taki prezent na święta dzidzia i niespodzianka w postaci płci 🙂 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...