Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej brzuchatki 🙂 ja cały wczorajszy wieczór miałam takie dziwne "ruchy" macicy. Czytałam że to jak najbardziej w porządku - macica przygotowuje sie powoli do porodu i "cwiczy" sobie skurcze...z tym, że do przyjemności to nie należało 🙂 ja jestem dzis po testach obciazenia glukoza - jednak mi pobierali z palca 🙂 ale mam tak miłe pielegniarki w przychodni ze "wzieły mnie " z zaskoczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂
Mam pytanie czy Wasze maleństwa też dają o sobie znać głównie wieczorami? Bo mój bąbel buszuje głównie wtedy kiedy Ja się położę i próbuję zasnąć - wtedy On sobie wybiera moment na pokopanie mamusi 🙂
Monic Ja też mam momentami takie dziwne skurcze macicy - też gdzieś czytałam ,że jest to jak najbardziej normalne. Masz rację bardzo mało przyjemne uczucie - pierwszym razem się wystraszyłam ,że coś jest nie tak ale później jak o tym poczytałam to się uspokoiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEj Brzusie 🙂
Widze, ze rozmowa dzis o ruchcac maluszkow. Malamyszka ja tez tak mialam ostatnio, ze mala sie nie ruszala wogole przez jeden dzien a puzniej jakby drugi tez zamierzala sie nie ruszac, ale w koncu wieczorkiem zaczela. Teraz mam tak jak Monic, ze bez wzgledu na pore dnia czuje jak mala baraszkuje w srodku. Pod wieczor czuje najmocniej bo siedze juz sobie spokojnie wiec moge sie skupic na tym. W dzien szczegolnie gdy pracujemy czy cos robimy innego jestesmy poprostu zbyt zajete zeby dostrzegac te ruchy. Czsami w nocy tez dostane kilka boksow np jak wstane do lazienki i wtedy mala daje znac, ze nie spi no i praktycznie kazdy ruch jest dla mnie widzialny przez skore 😁. Czasami tez wyczailam, ze kruszynka ma czkawki wtedy tak regularnie podskakuje przez dluzsza chwile 🙃
Jutro usg 🙂 i sprawdzanie serduszka mam nadzieje, ze wszystko bedzie okej no i ze plec sie potwierdzi bo juz tyle ciuszkow nakupowalam 😜 wiecie z dziewczynkami to nigdy nie wiadamo 🤔 ale wiem w srodku ze to dziewczynka 🙂
Pokoik juz pomalowany 🙂 😁 ustawilismy wszystko tak jak powinno byc, tylko trzeba lurzeczko kupic. Popralam juz cala posciel do luzeczka tylko jeszcze trzeba pulki dobrze powycierac i bede mogla zaczac powoli ukladac to co juz pokupowalam 🙂 Wspaniale !! 🙂
Ewcia a ty gdzie jestes?? Podejzewam , ze chyba jednak tak ladowarka ci nie dziala 😞 Mam nadzieje ze cos wykombinujesz i dasz znac jak tam u ciebie ??
3majcie sie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kochane brzuszki 🙂 Ja dzis postanowiłam zrobić sobie pranie ciuszków, choć zastanawiam się czy nie za szybko (przecież do lutego z trzy razy jeszcze się zakurzą) 😁
Wygląda na to, że chyba Ewci jednak ta ładowarka nie działa...oby szybko coś wykombinowała.

Ja sobie właśnie siedzę (i nie ukrywam, że zła jestem) - zostałam bez wypłaty 😮 choć jej wcale nie miałam 😮 - zakład ma mi ja przelewać do 10-go a dziś (i to po moim upomnieniu) łaskawie sie dowiedziałam, że kierownik miał mi dać znać, żebym do zakładu pracy sobie po nią przyjechała..no i sama ją sobie na konto przelała 😠 mam już powoli tego dość...mam tylko nadzieję, że zus będzie bardziej terminowy i kaska będzie na czas. A może wy się orientujecie jak oni robia przelewy?? Czy tak jak powinny być zakładzie pracy (czyli w moim przypadku do 10-go) czy według sobie tylko znanych terminów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic - dokładnie nie wiem jak to jest, ale postaram się dowiedzieć od mojego Taty, który pracuje w kardach i wie różne rzeczy co do ZUSu.
Ja mam dziś do Was pytanie z innej beczki - ile kompletów pościeli kupujecie do łóżeczka? Zastanawiam się czy 2 wystarczą czy nie lepiej z 3 kupić, choć to troszkę drogie, szczególnie jak kupujesz z poduszką i kołderką. No i co z wózkiem? Bo chyba coś trzeba dać pod spód i czym będziecie przykrywały Wasze maluszki w gondoli? Bo zastanawiam się czy kocyk i kombinezon wystarczy. Oj, robi się tych kosztów.
A wczoraj wieczorem przyszła paczka z allegro - butelki i smoczki. Wszystko tak jak powinno być. Smoczki takie malutkie, słodkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus - co do ilości kompletów to myśle, że dwa w zupełności wystarcza... dodatkowo porponuję zaopatrzyć się w ceratke pod prześcieradlo i może z dwa dodatkowe prześcieradła (lepiej kupic przesciradełko niz caly komplet).
co do kocykow to ja mam dwa wypatrzone juz na allegro - jeden cieniutki a drugi gruby właśnie na pierwsze spacerki...kupujac wozek - mysle ze kombinezon, kocyk i to "co masz do przkryycia" w zestawie wozka powinno wystarczyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! ja ostatnio przeżyłam lekki stres... w niedziele wieczór tak bez powodu, bez żadnego bólu brzucha zaczęłam krwawić (taka rzadka krew, bez żadnego śluzu), nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało - byłam przerażona 😮 na szczęście krwawienie po chwili ustąpiło, ale oczywiście przez całą noc nie mogłam spać, tylko co chwile chodziłam do łazienki i sprawdzałam czy znowu nie krwawię. W poniedziałek rano znowu pojawiło się na moment niewielkie krwawienie 😲 oczywiście od razu pojechałam do mojego ginekologa - okazało się, że to nadżerka, którą mam od jakiegoś czasu zaczęła krwawić. Powiedział, że takie krwawienia mogą teraz występować, bo narządy płciowe są bardziej ukrwione i łatwiej podatne na uszkodzenia, także kazał mi uważać na siebie, oszczędzać się no i oczywiście zero sexu przez jakiś czas. No ale najważniejsze, że dzidziuś jest bezpieczny i nic złego mu nie grozi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no witam Was 🙂 dobrze myślicie łądowarka sie spaliła i niestety narazie jestem odcięta od świata musze kupić nową ale narazie mamy tyle załatwiania z tym kredytem na mieszkanie że mało czasu zostaje na przyjemności. teraz właśnie wróciłam z podpisania umowy i wstąpiłam do brata żeby do was zajrzeć bo baaaardzo się stęskniłam 😞 troszkę rzadziej teraz będe zaglądać ale w miare moich możliwości tak czesto jak sie da 🙂
Więc mieszkanko bedziemy mieli na 100% 🙂 bardzo jestem szcześliwa 🙂 tylko to potrwa jeszcze jakieś półtora tygodnia i potem mały remont i przeprowadzka to co najgorsze.
Ja tak jak wy już teraz troszke skompletowałam wyprawki dla maluszka. Mam becik. kąpleciki takie maleńkie i body, dresiki butelkę i smoczuś taki słodki że sama bym go possała hihihi :* pomalutku już to wszystko wygląda jak wyprawka dla dzidzi, ciuszki używane mam uprane ale monic masz rację do lutego to jeszcze będzie trzeba je wyprać więc narazie nie prasowałam nawet tylko odświeżyłam 🙂 Wózek i łóżeczko mam wybrane więc niema problemu i komplety pościeli to mam 2 i też myśle że w zupełności wystarczą 🙂
No nic moje kochane brzuszki będę kończyć zajrze jutro lub po jutrze... trzymajcie sie cieplutko i dbajcie o siebie 🙂 Moje maleństwo też się dołącza bo czuje jak figluje w brzuszku to pewnie chce też coś powiedzieć do Was hehehe 😉 Buziaki papapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie brzuchatki 😁
trochę mnie nie było i widzę że prawie wszystkie jakieś kłopoty zdrowotne macie mam nadzieję że wszystko będzie ok ja też jakoś teraz się przeziębiłam miałam powiększone węzły ,karar itp. ale teraz jest ok.
niepokoi mnie tylko bo po krótkich codziennych czynnościach takich jak spacer z psem, sprzątanie , wyjście do sklepu mam twardy brzuch ciągnie mnie do dołu tak w ogóle jest jakoś dziwnie zastanawiam się tylko co to będzie dalej 🤪
trzymajcie się kochane postaram się teraz do Was częściej zaglądać chociaż gości mam jeszcze tydzień no i mąż na urlopie więc zobaczę czy się uda 😉NO I OCZYWIŚCIE NIE CHOROWAĆ MI 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Ja cala i szczesliwa bo przyszly nam pieniadze na ktore czekalismy z mezem 🙂
Po 20 jak dowiem sie plec to bede mogla ruszyc z zakupami dla maluszka 😆
Byla u mnie kumpela ktora jest w 9 tyg i miala problemy z ciza i okazalo sie ze jest juz oki. Opowiadala mi ze lekarz jej wlasnie tlumaczyl kiedy ma sie spodziewac ruchow dziecka, poznania plci i wlasnie nawinela temat o tym ze maluszek jest bardziej ruchliwy w nocy gdyz przez caly dzien go chodzac bujamy a w nocy gdy spimy bez ruchu sie budzi i barszkuje nam w brzusiach 🙂
Dlatego tez dzidzia szybciej po urodzeniu zasypia gdy jest bujana bo ma ten nawyk juz z lona matki 😉
Ja juz swiruje i nie umiem sie doczekac 20 i badan. Pierwszy raz uslysze serduszko ,moze poznam wreszcie kto we mnie mieszka. Normalnie doczekac sie nie umiem 🤪
Pozdrawiam i zycze milego wieczorku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczynki 🙂
A z ta kasa Monic ja juz sie boje, ze jeszcze 3 tygodnie i bede bez pracy. Nie wiem nie umiem nie pracowac chyba zwariuje w tym domu i bez pieniedzy w portfelu. Jakbym byla w Polsce to pewnie bym dostawala jakas kase tak jak ty, ale niestety jestem tu gdzie jestem i narazie nie mam odpowiednich papierow zeby sie starac o co kolwiek 🤢 tak wiec kiszka !!!
Malamyszka ja komplet poscieli bede miec jeden znaczy przescieradelka narazie mam 2 ale dokupie jeszcze ze 2 kolderka jedna bede prac i suszyc w suszarkach takze nie widze potrzeby kupowania drugiej. Poduszeczke musze jeszcze dokupic ale to i tak na poczatek w luzeczku musi byc pusto, bo poduszeczki i kocyki zwiekszaja mozliwosc tak zwanej "smierci luzeczkowej". Kupilam do spania taki spiworek co pod szyjke sie zapina i roczki i wszystko jest schowane takie sa najbezpieczniejsze. Co do kombinezonu to sie zastanawiam bo w sumie jak bedziemy wychodzic ze szpitala bedzie Luty puzniej Marzec i moze jeszcze kwiecen sie przyda ale nie wiem czy sie oplaca kupowac na te 2 tak naprawde miesiace bo z kwietniem to nie wiadomo jaka pogoda. Kocyki oczywiscie jak najbardziej zamierzam kupic do 5 szt do luzeczka i wozka. Ehhh to prawda tyle jeszcze wydatkow 😲 juz sie boje i zastanawiam sie czy nie popracowac dluzej, tylko, ze mi jest coraz ciezej i nie wiem czy dam rade... 🤨
Za godzine jade na usg 🙂 3majcie kciuki, zeby swszystko bylo dobrze !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia - bardzo sie ciesze, ze sie wam udalo z tym mieszkankiem 🙂 teraz najgorsze remonty ja jak malowalismy pokoik to juz nie moglam sie doczekac kiedy skonczymy, zreszta zawsze remonty wprawiaja mnie w niedoczekanie :P heheh No i zalatw cos z ta ladowarka, tak myslalam ze sie cus z nia stalo- nie dobrze, ale dobrze ze chociaz od brata mozesz napisac 🙂 Nic Zycze wszystkiego dobrego i szybkiego toku spraw 3maj sie 🙂
Hej i wlasnie mialam sie was zapytac czy macie juz luzeczka i jak tak to jakie ?? Czy kilku poziomowe czy na kolkach ?? Ja wlasnie jestem w trakcie szukania jak macie jakies dobre rady co do kupna to dajcie znac 😉
buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja łóżeczko mam wybrane już od daaaawna. Firmy Klupś - model Safari, takie z motywem żyrafy. Ma 3 poziomy i wyjmowane 2 szczebelki jak maluszek już będzie sam chodził. Teraz tylko muszę wybrać materacyk. Podobno super są kokos-pianka-kokos. Gryczane podobno mają takie małe kuleczki z gryki i są niewygodne. Sama już nie wiem, co otwieram jakąś stronę to inne opinie. 🥴
Wszytsko będę zamawiać pod koniec listopada, razem z wózkiem na który mam czekać 8 tygodni. Dziewczyny, pamiętajcie, że w styczniu sklepy robią inwentaryzacje i czasem są problemy z dostarczeniem towaru. Tak mi powiedziała jedna z ekspedientek w sklepie w Zabrzu. Więc wolimy już w listopadzie zamawiać wszystko, skoro to może nawet 32 miesiące potrwać zanim wszystko dostaniemy.
Ja od dziś zaczęłam robić listę rzeczy, które jeszcze trzeba kupić dla maluszka. Trochę już mamy, ale wciąż jest jeszcze sporo do kupienia. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamuski 🙂 nie nadązam czytam i odpisywać:P
Malamyszka ja też na początku chciałam te łozeczko i mebelki klupsia, jest nawet nowa seria z misiem, ale łozeczko dostaniemy od mojej cioci, więc już zmiana planow nastąpiła...musimy kupic jakąś szafę i komodę z szufladami, najlepiej takie zeby starczyły na dobre pare albo i parenascie lat. stwierdzilam, ze bezsensu kupować dla niemowlaka jak na dlugo mu nie starczy :/
widze ze nowe osoby się pojawiają na forum, fajno 🙂 witamy serdecznie i zachecamy do zwierzen. nei ma to jak sie wygadać komus kto cie doskonale rozumie i nie bedzie oceniał 🙂

Dziewczyny w H&M ie są fajne eginsy dla kobiet w ciazy za 40 zł, z pasem wysokim, dzisiaj sobie kupiłam, rewelka!!! polecialam sobie kupić bo w pokoera w tym tyg idzie jak nigdy, juz tak z 600 zł ugrałam za free 😁 akurat odrobiłam karę pienieżna męża w pracy za to ze go okradli i ucieli wypłate :/ grrr nie dosc ze dziecko w drodze to jeszcze szefowa, która spi na pieniadzach zabiera nam ciezko zarobione pieniazki! tacy wlasnie są ludzie :/

Do tego mąż ie przeziebił, dzisiaj wyjechal w trase do piątku mam nadzieje, ze sie nei zdązyłam zarazić :/
napisalabymn wiecej ale kolezanka wlasnie idzie do mnie 🙂
trzymajcie sie brzucholki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mania dziwie ci sie, ze nie szłyszalas jeszcze serduszka, ja juz dawno słyszałam, jakos ok 3 miesiąca...
maluch rusza się coraz bardziej w nocy takze, czuje zwłaszczajak ide do wc albo przewracams ie na drugi bok 🙂 najbardziej rusza się po słodkim, jak wariat 🙂 wtedy to nawet bąbelki czuje, jakby sięcoś gotowało w tym brzuszku 🙂 najgorsze jak kopnie w pęcherz, coraz bardziej bolą te kopniaki, aż sie boje co bedzie potem!
Dziewczyny a powiedzcie, czy juz myslałyscie się o spakowaniu do szpitala, bo już od 24 tygodnia dziecko będzie mogło orzezyc poza łonem, gdyby (odpukac ) cos sie zaczelo dziac. Ja już mam zamiar do końca pazdziernika spakować jakąs chociaż reklamówkę! Lepiej być zabezpieczonym.

Ewcia, a powiedz mi co zrobił twój mąż że woda prysła z kaloryfera, bo ja mieszkam w wieżowcu na 5 piętrze i też niektóre grzejniki nie grzeją jak są odkręcone :/ nei wiem co trzeba robić? moze masz jakies rady?
pozdrowionka dla brzuszków!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe mamuśki 🙂
Jestem nowa i czytam z przerażeniem że wy już zaczynacie zakupy!
Ja jeszcze nie myślałam o tym:/tzn.ogladam wózki,łóżeczka,no i wszystko co będzie potrzebne,ale kupowac zamierzałam dopiero w grudniu hm......bo co do stycznia to faktycznie należy wziąc pod uwagę inwentaryzacje,a muszę się wam pochwalic że ja już wiem, że będziemy mieli synka 😁 mąż mało co nie pękł z dumy 🙃
Remont przewidziałam na styczeń,czyżbym ze wszystkim czekała za długo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzka ja też jak na razie tylko przeglądam stronki, a zakupy zacznę robić w grudniu 😉 mam tylko nadzieję, że się ze wszystkim wyrobię 🤔 niestety jeszcze nie znamy płci naszego dzieciątka, więc z zakupami ciuszków muszę jeszcze trochę poczekać 😉 następną wizytę mam za 3 tygodnie. Ostatnio jak byłam u lekarza, to mi powiedział, że mam nisko ułożone łożysko na tylnej ścianie macicy - trochę mnie to zaniepokoiło 😞 Czy któraś z Was też tak ma? Wiecie coś na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Ja dzis zajelam sie soba bo stwierdzilam ze strasznie sie zaniedbalam 🤨
Zrobilam sobie stopki, pazurki pomalowalam, wloski obcielam i pare jeszcze takich tam i az sie lepiej czuje 🤪
No i moj docenil zmiane 😉
Joanna wiem wlasnie ze to dziwne ze moj lekarz nie dal mi odsluchac serduszka 🥴
Ogolnie jak teraz 20 nie bede slyszec serca i nie zrobi mi porzadnego usg to powiedzialam ze rezygnuje i przeniose sie do innego gina 🤢 Czasem mam wrazenie ze on podchodzi do tego tak ooo... Jestes w ciazy , zbadam cie , jest dobrze i nara. Tym razem nie dam sie splawic szybko i zamecze go moja wizyta a jak nie to pare slowek mu powiem i do innego gina sie przepisze 😠
Co do zakupow to ja mam juz jedna dzidzie z lutego w domku(bratanice) i powiem wam ze moja bratowa zaczela wyprawke w grudniu i sie nie wyrobila ale jak dobrze ktoras z was ma finansowo to powodzenia ja zaczynam w listopadzie zakupy bo jak sobie wspomne jak bracik musial sam pare rzeczy zakupic to nie wyobrazam sobie mojego jakos. Zreszta w styczniu te inwentaryzacje i wprowadzanie wszystkiego na nowy rok to masakra i ceny zawyzone bo nowe kolekcje. Jesli o mnie chodzi to az tak dobrze upchanego portfela nie ma 😉
Zycze milej nocy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki
Wczoraj na wizycie wszystko okej 🙂 potwierdzone ze dziewczynka no i serduszko zdrowe jak dzwon. Mam zdjecie jak mala trzyma sie za nos heheh bawila sie nim (wstawie na bloga mamma-mija.blogspot.com) To tyle z milych chwil, to bylo wczoraj, a dzis dziewczyny stalo sie cos strasznego- spadlam ze schodow w pracy poslizgnelam sie z trzeciego schodka i zjechalam na plecach i lokciach. Krzyknelam do mego meza przybiegl taki blady a ja siedzialam i ryczalam. Tak sie wystraszylam ze wszystko mi sie przewinelo przed oczami. Tak sie balam zeby nic sie nie stalo. Naszczescie jak narazie wszystko jest okej mala daje kopniaczki wiec jestem spokojna. Bola tylko plecy i a lokcie to najbardziej! To bylo straszne !!!! 😞
Co do kupowania to ja uwazam osobiscie, ze jak juz sie pozna plec dziecka mozna zaczac powoli kupowac ciuszki i inne potrzebne rzeczy. Ja np jestem takim czlowiekiem, ze nie cierpie robic wszytskiego w biegu na ostatnia chwile dlatego od 19 tygodnia kiedy dowiedzialm sie plec zaczelam dzialac. Wiem ze puzniej jak bede miec juz wielku brzuch i bede ciagle zmeczona- nie bede miec sily na chodzenie po sklepach i myslenie co tu jeszcze trzeba. Takze jestem za tym aby wyprawiac wszystko wczesniej. Slyszalam o wielu porodach przedwczesnych np 31 tydzien czasami nawet 28 czego oczywiscie nikomu nie zycze i sobie rowniez ! U mnie tez w portfelu sie nie przelewa wiec wole systematycznie wydawac pieniadze niz puzniej na hura. Ale jak kto woli to tylko moje zdanie 😉
Fian gdzies czytalam o tym nisko ulozonym lozysku mam fajna ksiazke takze puzniej ci napisze o co chodzi, ale niczym sie nie przejmuj to nic zlego!
Monic widzialam tabelke 🙂 fajnie ! tylko czemu ciebie nie ma ?? Ale gratuluje praca na 6 z + 🙂
Mania fajnie ze zmienilas sobie wloski 🙂 to prawda w ciazy trzeba robic cos dla siebie i nie poddawac sie 🙂 Wlasnie tez mysle zeby zrobic wlosy ale mam dylemat bo jestem rozjasniana blondynka moje naturalne wlosy sa bardzo ciemne i zawsze je rozjasnialam. Wiem, ze teraz juz w drugim trymestrze mozna malowac ale nie rozjasniac i mam juz taki duzy odrost mozecie sobie wyobrazic wygladam jak nienormalna i mysle zeby zmienic kolor na ciemny 😜 tylko bardzo sie boje bo zmiana na blond bardzo duzo mnie kosztowala i tak mi zal, ale jeszcze przemysle. W kazdym badz razie tez potrzebuje cos zmienic z wlosami i zadbac bardziej o nie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...