Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
asiulA84 napisał(a):
alwo ten wewnętrzny już jutro o 16 (teraz siedzę i teoretyczne testy rozwiązuję), a państwowy może w przyszłym tygodniu się uda. Teraz tak spojrzałam, że Ty już w 39 tygodniu... Jak samopoczucie? Psychiczne i fizyczne? 🙂 Możesz być następną lutówką-styczniówką z bobasem w ramionach 🙂

ok zakodowane jutro 16 a co do reszty to wiadomo daj jeszcze znać 😉
o tak już bym chciała mieć to za sobą no i siostra załapałaby się na przywitanie małego teraz bo akurat jest u mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Super, że Edzia będzie już w środę ze swoim maleństwem w domku 🙂 Zazdroszczę 😁
Ja dzisiaj dostałam kolejne 3 sukieneczki, takie maleńkie ciuszki tyle radości sprawiają, mogłabym je prasować i prasować w nieskończoność 🙂 oby tak zostało :p
Z tym spaniem to u mnie różnie, czasem to oczy mi się same zamykają i wtedy jestem zmuszona się położyć chociaż na pół godzinki. Ale znowu jak przejdę ten kryzys to więcej w nocy przesypiam...
Asiula84, ten ezgamin wewnętrzny to często wygląda tak, że siedzisz sama i w razie czego pozwolą powtórzyć 🙂 także nie stresuj się, będzie dobrze! POwodzenia!

Alwo bądź silna, dasz radę!!! Jeszcze wytrzymaj troszeczkę!!! DObrze, że masz taką kochaną siostre, która Ci pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki 🙂
Dziekuje wam za slowa otuchy , juz dzisiaj jest naprawde o niebo lepiej, mam przynajmniej jako tako przespana noc za soba.Mimo to jeszcze jestem osabiona,jak tylko wstalam z lozka zrobic sobie sniadanie,znowu ten cholerny zawrot glowy.... i takim sposobem,kolejny dzien spedze w lozku 😞... kuruje sie narazie domowymi sposobami,przez ta grype zaoladkowa nie moge nic wziasc konkretniejszego.Pije tylko syrop na kaszel.
Mam do was male pytanie,znacie jakis dobry sposob na zaparcia ?? Nrazie wykluczajac czopki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula mam nadzieje ze egzamin uda sie wzorowo 🙂
Co do tego co pisalas to faktycznie mam termin na koniec lutego ale lekarz przez te cisnienie obawia sie ze rozwiazanie bedzie szybciej i chyba czeka mnie cc. Z dnia na dzien mam coraz wieksze jeszcze tydzien temu bylo 140/80 a teraz juz dochodzi do 150 nawet i bede w srode do niego dzwonic
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzunie ale sie rozpisalyscie!! 🙂
Dobrze, ze chodzicie na spacerki ja ostatnio sporo po sklepach lazilam bo plytki do lazienki trzeba bylo wybierac itp, ale tak jak wy szybko sie mecze. Zreszta nawet jak bym chciala wyjsc na spacer to nie moge za bardzo bo nie kupowalam kurtki ciazowej na zime bo stwierdzilam ze nie ma sensu wiec czasami pozyczam od meza, a jak do sklepu to zakladam swetry bo to z samochodu tylko kawalek podejsc, na ale ja bym sobie najchetniej przyspieszyla porod o 2 tygodnie czyli jeszcze ten tydzien i w nastepnym moge rodzic 😁 heheh ale czuje ze mala wciaz lerzy w poprzek wiec boje sie bo nie chce miec cesarki!! ehh no zobaczymy jak to bedzie.
Widze, ze kazda z nas podekscytowana- ja to nawet juz swojej ksiazki nie moge czytac o ciazy bo to koncowka to o samym porodzie i jak czytam to zaraz brzuch z podekscytowania zaczyna bolec hehe
Edzia jeszcze raz gratuluje !! Asiul powodzenia na egzaminie!! no i ciekawa jestem kiedy Malwinke wypuszcza ??
Dziewczyny czy macie takie dziwne klucia w brzuchu ?? ja juz nie moge z tym czasami wytrzymac- co to ulicha jest??
O Ewcia ja tez mam jutro wizytye ciekawa jestem co bedzie heheh teraz kazda wizyta to dreszczyk emocji 🤪 3majcie sie brzunie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna, właśnie u mnie w szkole podchodzą dość poważnie do tego wewnętrznego egzaminu... Nie będę na placyku, ale po mieście godzinę śmigać z instruktorem, z którym nie miałam styczności, więc prawie jak z egzaminatorem (nawet jakiś formularz egzaminacyjny ma on wypeniać)... Stąd ten stres. Nie jestem przekonana do swoich umiejętności jako kierowca, chciałabym się pewniej czuć i więcej umieć (choć instruktor powtarzał mi, że bardzo dobrze sobie radzę, ale ja jestem ambitna i chciałabym jeszcze lepiej 😜). Ech, zobaczymy, będę się starać, a jak wyjdzie to się okaże, lepiej niech mi teraz błędy wytknął niż na płatnym egzaminie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To w takim razie będę trzymała mocno kciuki 🙂 nie stresuj się, na pewno zdasz!!!! 🙂

Nanusia ja też mam czasem takie kłucie, przez kilka albo kilkanaście sekund kłuje i przechodzi :/ Strasznie to drażniące.....podejrzewam, ze to mięśnie albo się rozciągają albo po prostu są obciążone i tak kłują:/
A próbowałaś może jakieś ćwiczonka na to, aby dzieciątko się przekręciło główką w dół? Może są jakieś specjalne? Np. kręcenie biodrami czy coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiulek powodzenia na egzaminie ! Dobrze, ze jestes zajeta, przynajmniej nie myslisz za duzo o mijajacych tygodniach ciazy .. Ja zdawalam egzamin z angola w listopadzie i rzeczywiscie październik i listopad poprzez wkuwanie minal mi błyskawicznie

Alwo .. jakbym czytala o sobie.. Ty jestes w 39 tc a ja w 37tc ale powiem Ci , ze czuje sie podobnie.. brzuch mi tak potwornie ciazy, ze 15 min spacer jest dla mnie powaznym wyzwaniem ! Tez już bym chciala przestac narzekac i tulic wreszcie swojego Szkraba 🙂

i wiecie co .. znowu mi piersi o rozmiar urosly!! nieprawdopodobne !!! to sie stalo w ciagu chyba ostatnich 2 tyg !!! 😮

Nanusia.. klucia w brzuchu ??? hmmm .. mogą się zdarzyc ..ale jeśli sa silne … to kurcze może lepiej to skontrolowac.. mam nadzieje, ze niebawem masz kolejna wizyte

Evek ! Szybko wracaj do zdrowych !! Duzo sily zycze

Sposób na zaparcia .. ja pije duzo wody mineralnej i nigdy nie mam z tym problemow … jem jablka i staram się jesc lekkostrawne rzeczy .. choc kurcze niedlugo mama do mnie przyjezdza z ogromna iloscia jedzenia .. to się może zle skonczyc 😉

sprobuj może pic szklanke wody z cytryna po przebudzenia i wogole po każdym posilku .. Slyszalam tez, ze na niektórych system trawienny zle wpływa branie żelaza..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
To w takim razie będę trzymała mocno kciuki 🙂 nie stresuj się, na pewno zdasz!!!! 🙂

Nanusia ja też mam czasem takie kłucie, przez kilka albo kilkanaście sekund kłuje i przechodzi :/ Strasznie to drażniące.....podejrzewam, ze to mięśnie albo się rozciągają albo po prostu są obciążone i tak kłują:/
A próbowałaś może jakieś ćwiczonka na to, aby dzieciątko się przekręciło główką w dół? Może są jakieś specjalne? Np. kręcenie biodrami czy coś?



Dziewczyny podobno trzeba dużo na lewym boku leżeć. Tak też kazała ginekolożka mojej koleżance bo też maluszek zrobił jej figla i odwrócił się z powrotem główką do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusiu a na ostatnim USG lekarz powiedział, że Twoja mała leży nie tak jak trzeba, czy Ty tak ją czujesz? Bo mi powiedziano, że ułożenie jest główkowe i nie powinno się to zmienić, a ja moją Kruszynę w prawym boku czuję, czyli tez idealnie pionowo do dołu nie leży. Tak sobie myślę, że może dopiero jak się w kanał rodny zacznie wstawiać, czy jak to się tam nazywa, to nóżki całkiem do góry polecą, a tak musi się jakoś mieścić i znalazła sobie miejsce akurat z boku na nóżki, może tak samo ma Twoja Angelica/Alicja (bo nie wiem czy już i ewentualnie jaką ostateczną decyzję podjęliście co do imienia 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aqassh
Widzisz i w tym jest caly problem, mianowicie pije duuuuzzzoo wody mineralnej. Jesli chodzi o wode z cytryna na czczo, to probowalam i nic z tego . Ale z drugiej strony moze poprostu z ta woda z cytryna musi byc ciaglosc...... wiec sprobuje za nim zdecyduj sie na czopki 🙂
Dzieki wielkie 🙂 Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja miałam problemy z zaparciami jakiś czas temu i to straszne bo kompletnie nic mi nie pomagało tydzień nawet nie potrafiłam sie załatwić:/ Jedzcie jogurty i owoce ja zaczełam i teraz jest ok codziennie ze dwa jogurty i do tego jabłko pomarańcza albo kilka mandarynek. a jeśli chodzi o czopki glicerynowe to możecie je brać bo one sie nie wchłaniają w organizm co włożycie to wyleci z powrotem hehehe 😉 buziaki i powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
po pierwsze gratuluje Edzia 🙂 super ze juz coraz wiecej mamy maluszkow..mimo iz jest dopiero styczen:P

ja od soboty lezalam w lozku - goraczka 37,3... 😞juz plakalam ze jak zaczne rodzic to nie dam rady...ale na szczescie nic sie nie dzialo..choc w pewnym momencie takich boli dostalam ze moj juz chcial pogotowie wzywac


co do malwinki:
dostala wczoraj pokarm i probuje malego karmic..niestety przy badaniach bialko w moczu jej wyszlo ale nie mowili nic - jest go malo, przepisali jej lek.czuje sie dobrze, nawet swietnie- chodzic juz moze, ale slabo jej sie robi szczegolnie rano jak trzeba wstac i zrobic siusiu. Wtedy ja wszytsko ciagnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika 🙂
jejku jak ten czas leci 😜
pamiętam jak ja czekałąm na poród a tu juz ty 38 tc 🤪
jak tam samopoczucie ? 🙂
wybaczcie ze sie tak wtryniłam na wasze lutowe forum ☺️
ale akurat Monie zauważyłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
teraz to czekam na oznaki porodu 🙂 ale ich nie zauwazam 🤢
gdyby nie moja choroba to czulabym sie rewelacyjnie....no moze gdyby maluszek przestal po zebrach mnie kopac byloby jeszcze lepiej 🙂 ale juz niedlugo i bede mogla go tulic..torba juz spakowana do szpitala-jak to wszytsko szybko zlecialo 🙂 tak sentymentalnie mi sie az zrobilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Monia jak CI wody odejdą to cały potok wody poleci spokojnie zauważysz to 😜
mi czop odpadł dopiero na porodówce 😉
ale tez go pzonasz takie krwiste, mażglowate takie łeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...