Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć 🙂

To Ty już Monia jednak bliżej porodu niż Ci się wydaje 🙂 Ja ostatnio w ogóle nie mogę się wyspać, jest mi wyjątkowo trudno ułożyć się tak, żeby brzuszek nie przeszkadzał. A dziś w dodatku tak mnie ciągnie brzuch w dół, że aż mi się źle chodzi 😞 Czuję si e jak balonik, któremu mało co brakuje, żeby pęknąć. Dzisiaj idę do lekarza na 17, zobaczymy co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Elo elo
Wieki mnie nie było 🙂 I znowu z 50 stron do czytania...chyba nie dam rady...
Czy ktoś może już urodził? 🤨
Jestem po usg, tym razem dzidzia nie chciała pokazać płci, także trzymam sie poprzedniego wyniku - że to dziewczynka i koniec 🙂 Ślicznie sie rozwija, waży 2900, i jak narazie jest w ułożeniu miednicowym, czyli na dzień dzisiejszy cesarka, chyba że się jeszcze obróci, chociaż od ponad 2-3 tygodni zawzięcie trzyma główkę po prawej stronie pod moimi żebrami 😜 Tak naprawdę jest mi wszystko jedno czy będziemy rodzić normalnie czy przez cięcie, aby już to zleciało, bo nie mogę się doczekać 🙂 Wszystko już prawie gotowe, torba w połowie spakowana, tylko Majki brakuje 😉
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym przeziębianiem Monic jest przerąbane bo w zasadzie nic nie można brać z leków. A jak twoje bóle pleców, dalej tak bardzo Cię męczą?

Diuna mamy już dwie mamusie, Malwinkę i Edzię. Więc można powiedzieć, że powoli się rozpakowujemy 🙂

A wiadomo dziewczyny co z Małąmyszką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej jestem po wizycie 🙂 wszystko w jak najlepszym porządku na poród na razie dziś nic sie nie zapowiada heh szyjke mam cały czas pofałdowaną i miękka ale sie nie skróciła więc jeszcze trzeba czekać. dostałam już skierowanie do szpitala na 9 jeśli do tej pory nic sie nie zacznie. Mały waży 3,100 🙂 no i nic trzeba czekać nie ma innej opcji ... ale dobrze że wszystko jest dobrze hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kobietki! Zaglądam tu do Was regularnie już od dłuższego czasu i nie wiem właściwie dlaczego do tej pory nie odezwałam się choćby jednym pisanym słówkiem. Wspieracie się wspaniale, doradzacie, dzielicie swoimi doświadczeniami, a to jest bezcenne. Dobrze się Was poczytuje, bo to skarbnica wiedzy dla osób z dzidziami w brzuszkach 🙂
A już tak bliziutko do tego, by to forum stało się także wspaniałym poradnikiem dla mam 🙂
Pozdrawiam Was mocno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Karola 🙂 Zostań z nami, wyżal się 🙂 pochwal się na temat swojego maluszka, jaka płeć itp? 🙂 chętnie wysłuchamy!
Fajnie, ze się odezwałaś Diuna, nie zapominaj o Nas!!! Żeby mi to było ostatni raz 🙂

Kasia ja HBS, czyli ten wymaz miałam na szczęście w szpitalu, więc już nie muszę robić 🙂 wyszedł ujemnym czyli jest Ok! Nie mam bakterii. Powinna mieć każda z Nas zrobiony taki wymaz właśnie teraz jest czas na to!
Ja właśnie po wizycie, nie miałam USG, tylko sprawdzał jak tam sytuacja, no i rozwarcie się zwiększyło, już jest ponad 2 cm 🙂 mam być w gotowości, chociaż szyjka jest dość twarda. Powiedział, ze różnie to bywa, ale raczej przed terminem urodzę 😁 Oby tak było!! Mam obserwować, czy wody się nie sączą i czy maluszek się rusza tak jak do tej pory, czy te ruchy nie słabną itp.... więc czekam dalej na przebieg wydarzeń!
A jak tam reszta mAMUSIEK po wizycie dzisiejszej?
Ewcia, super że wszystko u Ciebie w porządku! A czemu dostałaś skierowanie na 9 lutego? Jeden dzień po terminie? Mi mówili, ze tydzień po terminie trzeba się zgłosić do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello !! 🙂
Witamy nowa kolezanke 🙂
Monic super ze wyniki sa dobre !! Tylko, ze tak choroba nunu !! Evek biedna tez chora juz kilka dni i wiem jak cierpi takze przesrane !!
Agash- te klucie w brzuchu to nie takie zeby sie martwic tylko takie jakbym miala pelno powietrza w brzuszku i czuje ze jak dzidzia sie rusza to tak boli, ale na wszelki wypadek, dzis mam wizyte wiec sie zapytam.
Asiul co do polozenia dzidzi to mialam ostatnio usg i tak pokazalo ze niunia lerzy glowka w moim prawym bidrze, ale wciaz czuje ze bardzo sie wierci wiec sa szanse , ze bedzie wszystko dobrze. Lekarz mi powiedzial, ze to jeszcze nic nie wrozy bo dziecko jeszcze smialo moze zmieniac pozycje kilkanascie razy.
Joanna co do cwiczen zeby dzidzia sie odwrocila to nie znam nic takiego. Wczesniej Alowo pisala, zeby spac na lewym boku, wiec staram sie to robic. Pozatym slyszalam gdzies ze bawienie sie latarka moze sprawic ze dzidzia sie odwroci, ale nie wiem na ile jest w tym prawdy. Jakbyscie wiedzialy cos ciekawego to dajcie znac.
Diuna dobrze ze u ciebie wszystko okej, zeczywiscie cie dawno nie bylo! Co do ulozenia niuni to jeszcze sie nie martw bo ponoc przed samym porodem czasem dzieci sie odwracaja, ale jak ci bez roznicy jaka droga urodzisz to fajnie bo ja np boje sie cesarki i bardzo bym jej nie chciala!!
Co do wymazu tej bakteri to miualam 2 tyg temu robione i wyniki wyszly okej, ale slyszalam, ze ta bakteria moze pojawic sie w kazdej chwili takze nie wiem czemu nie sprawdzaja tego troszke puzniej !
Joanna to sie tam 3maj juz masz rozwarcie 🙂 ja tez tak chce !! Ciekawe co dzis po wizycie ide za 3 godziny 🙂 dam wam znac puzniej !
aha i ktos pisal , ze przed porodem dzidzia sie moze nie ruszac ?? hmm czytalam, ze mniej sie ruszaja, ale ze wogle?? hmmm
Ciekawa jestem co u Malej myszki ?? Mam nadzieje ze okej i ze juz tuli Michalka 🙂
nic uciekam polezec pa buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulA84 napisał(a):
Witaj Karolla :* może jak już zaczęłaś to od teraz będziesz się do nas często odzywać 🙂 Jak tam Twoje samopoczucie? Jak dzieciaczek? Jakie nastawienie przed porodem? 🙂

Coś nanusi nie widać... może u niej coś się zaczęło...

Asiul hehe jestem jestem, niestety jeszcze sie nic nie zaczelo choc przynam ze jak rano jechalam do pracy samochodem to dostalam buli brzuszka jak na biegunke i plecyu tak styrasznie zaczely bolec i goraco sie zrobilo, ze myslalam ze to juz heheh ale tak poprostu podzialal na mnie korek na ulicach 😁 heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za tak mile przyjęcie. Jeśli chodzi o Istotkę, która rośnie we mnie to dziewczynka-Blanka (jeśli dobrze kojarzę to już jakaś Blanka na forum jest).Ciąża ogólnie przebiega dobrze, ale nabawiłam się cukrzycy ciążowej 😞 Badam się teraz regularnie glukometrem po posiłkach i oczywiście jestem na diecie, a przy mojej miłości do słodyczy nie jest łatwo. O badaniu z piciem glukozy dowiedziałam się właśnie z Waszego forum 🙂 i poprosiłam o nie lekarza, bo on nie uważał tego za konieczność. I jednak wyniki złe wyszły.
Moja dziewczynka niestety ułożona główką do góry i nie ma już miejsca, żeby zmienić pozycję, więc szykuje się cesarskie cięcie. W czwartek wizyta u lekarza i ma już pojawić się wstępna data porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia69- jak rozmawiałam z moim lekarzem (choć wydaje mi się on mało kompetentny) to mówił, że teraz już za późno na jakieś konkretne ćwiczenia, które pomogą przyjąć pozycję, ale Twoja dziewczynka ma szansę, bo główka jest nie jest daleko od właściwego miejsca. U mnie raczej przesądzone. W książce "Odkrywam macierzyństwo - ciąża, poród, połóg i opieka nad noworodkiem w harmonii z naturą" Dr Preeti Agrawal znalazłam podrozdział "Twój wpływ na pozycję dziecka"-za chwilkę napiszę na ten temat nieco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia ja też swoją córcie zamierzam nazwać Blanka 🙂 tez nam się bardzo to imię podoba 🙂
Dobrze, ze zrobiłaś ten test na obciążenie glukozą po przeczytaniu naszego forum! Na coś się przydałyśmy, przynajmniej teraz odpowiednio się odżywiasz,wierzę ze ci ciężko, ale dla naszych dzieci przezwyciężymy wszystko!!! Oby ten cukier Ci spadł!!! Ja w 28 tyg zmieniłam lekarza prowadzącego, m, in., dlatego, ze tez mnie nie wysłał na takie badanie, a nowy od razu mnie skierował, ale na szczęście wynik w normie....
Może jednak miejsce się znajdzie na obrócenie się Blanki, były takie przypadki, gdzie mimo braku miejsca dzieciątka się obracały! Trzymam kciuki!!! Ja to tak jak Nanusia boje się cesarki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z wcześniej wspomnianej książki:
Twój wpływ na pozycję dziecka
„Około 36 tygodnia dziecko powinno ułożyć się na twoim lewym boku, z plecami skierowanymi ku przodowi i główką do dołu. Powinnaś upewnić się, czy dziecko przybrało tę pozycję. Jeśli nie, możesz mu pomóc ułożyć się prawidłowo, sama przyjmując odpowiednie pozycje. Możesz pochylać się do przodu- w ten sposób zlikwidujesz opór, jaki stwarzają mięśnie brzucha, przez co dziecko poczuje się jakby leżało w hamaku, z twarzą skierowaną ku ziemi. Takie ułożenie daje dziecku poczucie dyskomfortu, dlatego stara się ono odwrócić. W momencie, gdy dziecko przymierza się do zmiany pozycji, ty zaczynasz odczuwać w okolicy spojenia łonowego na tyle rozpierający ból, że możesz mieć ochotę położyć się na wznak, gdyż to przynosi ulgę. Postaraj się jednak wytrzymać ból i w żadnym wypadku nie przyjmuj pozycji leżącej, zmarnujesz bowiem wysiłek swój i dziecka.
Jeśli okaże się, ze mimo twoich wysiłków dziecko nie odwraca się, połóż się na brzuchu podwijając kolana, z kilkoma poduszkami pod głową, pod nogami, a także w zagłębieniu pomiędzy biustem a brzuchem. W ten sposób zachęcisz dziecko żeby przyjęło optymalną pozycję do wyjścia. Na ułożenie dziecka w macicy bardzo korzystny wpływ ma twoja aktywność ruchowa, spacery, pływanie, joga”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Osobiście uważam, że te ćwiczenia są dosyć odważne i bałabym się zaszkodzić maleństwu.
Joanna właśnie nie pamiętałam, która z Was wybrała też to przepiękne imię. Ja mam je w sercu już od dawna. Inspiracją był dla mnie film "Dom Dusz", w którym występowała bohaterka o tym imieniu. A i cieszę się, że nie znam żadnej Blanki, dlatego to imię mi się w żaden sposób nie kojarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna- dobrze zrobiłaś, ze zmieniłaś lekarza, ja wytrwałam przy swoim i o wszystko musiałam sama dbać, czytać, dowiadywać się, a później sugerować mojemu lekarzowi, by dał mi skierowanie na takie, czy inne badanie.
Co do cesarki, to powoli się oswajam. Najbardziej dziwne wydaje mi się to znieczulenie od pasa w dół i to, że całą operację będę słyszała. Ale cudowne, że kładą maleństwo na piersi, jak przy normalnym porodzie, tylko męża będzie mi tam strasznie brakowało- u nas w szpitalu nie może być obecny. Ogólnie szkoda mi tego rodzinnego porodu-tak pięknie przygotowaliśmy się z mężem do niego w szkole rodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No hej 🙂
Jestem już po wizycie. Maluszek jest już wstawiony ładnie do kanału rodnego główką, więc pozycja jak najbardziej startowa. Rozwarcia jeszcze nie ma ale szyjka się już skróciła. Kolejną wizytę mam w poniedziałek i Pani doktor powiedziała, że jak wtedy będzie rozwarcie, jak to określiła "ładne" to sobie pojedziemy już do szpitala, więc na wszelki wypadek mam zabrać ze sobą torbę i niech w aucie leży. A jak rozwarcia nie będzie to zobaczymy się znowu za parę dni. Ale na pewno do 11 to będziemy już po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie miałam okazji oglądać tego filmu, może kiedyś go znajdę to obejrzę z chęcią 🙂
Mi w sumie wpadło w ucho te imię po tańcu z gwiazdami, jedna z tancerek bardzo sympatyczna miała tak na imię i bardzo mi się spodobało 🙂
Ja też się cieszę, że zmieniłam tego lekarza, tamten to nawet kazał zapisać się na 4d żeby płeć potwierdzić, a mówił ze będzie chłopiec, a tu okazuje się, że dziewczynka na 200% 🙂
W ogóle to jest inna atmosfera i czuje się lepiej w samej poczekalni.
Ja też się przygotowywałam w szkole rodzenia w szpitalu, mąż był ze mną tylko kilka razy niestety bo taką ma pracę, ale starałam się mu przekazać większość rzeczy żeby mnie wspierał. A podczas cc u Nas też nie może być obecny mąż, podejrzewam, ze nigdzie nie może bo to operacja, ale nawet chyba to lepiej....szkoda, że Cię prawdopodobnie ominie ten poród rodzinny, tym bardziej, że tak bardzo chciałaś 😞 Głowa do góry, najważniejsze by Blanka była zdrowa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
No hej 🙂
Jestem już po wizycie. Maluszek jest już wstawiony ładnie do kanału rodnego główką, więc pozycja jak najbardziej startowa. Rozwarcia jeszcze nie ma ale szyjka się już skróciła. Kolejną wizytę mam w poniedziałek i Pani doktor powiedziała, że jak wtedy będzie rozwarcie, jak to określiła "ładne" to sobie pojedziemy już do szpitala, więc na wszelki wypadek mam zabrać ze sobą torbę i niech w aucie leży. A jak rozwarcia nie będzie to zobaczymy się znowu za parę dni. Ale na pewno do 11 to będziemy już po porodzie.

No to super kasiula, że dzidzia przyjęła odpowiednią pozycję 🙂 a swoją droga ciekawe jakie to ładne rozwarcie ? Ja mam ponad 2 cm i powiedział, że to jeszcze do posiedzenia w domu, że na razie mnie nie pośle do szpitala. Kolejna wizyta za tydzień ale tylko KTG niestety, no chyba, że będę chciała być zbadana, ale wiadomo, wtedy znowu 150 zł do zapłaty :/ a teraz mamy mały kryzys bo i remont i auto się zepsuło, więc zobaczymy.... mam nadzieję, ze urodzę do końca stycznia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...