Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
Mamuski tu macie filmik jak moja piecio tygodniowa Alenka trzyma smoka i prubuje wlozyc go sobie sama do buzki 😜 heheh sorki za ciemne swiatlo, ale miala isc spac 😁 http://www.youtube.com/watch?v=TYFW8mwu_ts



super

moj Filipek to na razie chwyta ale nie wie ze moze do buzi trafic 🙂 a najczesciej to chwyta wloski mamusi i puscic nie chce 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jest, Fasolki, Jeżowska, Kukulska 😁 wydaje mi się, że przedszkolanki nadal uczą dzieci tych starych fajnych piosenek, więc chyba się nie zestarzały za bardzo 🙂

Ja oswajam się ze smoczkiem, już trochę mniej mnie straszy. Użyłam go do tej pory tylko kilka razy dosłownie, bo na szczęście Ula nie zapałała do niego szczególną miłością i nadal nie zawsze potrafi go złapać za pierwszym razem. Jak kilka prób jest nieudanych to uznaję, że widocznie w tym momencie jednak go nie potrzebuje, a ona jak go "poliże" kilka razy to już odwraca swoją uwagę od płaczu i jest spokojniejsza 😜

Małamyszko nie przejmuj się za bardzo szybkością osiągnięć swojego Michasia, myślę, że rozwija się bardzo dobrze, bo w swoim tempie. Ja wychodzę z założenia, że każde dziecko jest inne i każde otoczone miłością i wsparciem dotrze do kolejnych etapów w swoim czasie, nie ma co tego nadmuchiwać, popędzać, niecierpliwić się. Wiem, że nie jest łatwe całkowicie uniknąć porównać, ale nie ma co się nakręcać. Jak dla mnie moja Urszulka to mistrzyni w swojej kategorii 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Joanna za wiadomosci 🙂 i Asiul tez dzieki za odpowiedz. Wogle wlasnie teraz Ala zaczela poprostu jesc co 3 h gdzie ja nie bylam do tego przyzwyczajona bo jadla zazwyczaj co 1,5 lub 2 godziny... Wczoraj mialam ciezki dzien bo Ala strasznie wrzeszczala nie moglam jej uspokoic. Glodna nie byla, pieluszka czysta, kupe zrobila, smoka nie chciala, brzuszek byl mieciutki, a ona w nieboglosy. Nie wiedzialam co sie dzieje, nie moglam jej nawet uspac. W koncu o 8 zasnela mi na rekach i juz spala ladnie rowno co 3 h sie budzila. Ale jest okej ja sie tak wyspie 🙂 Fajnie ze u was cieplutko i na spacerki chodzicie- u mnie nadal zimno po 2 stopnie tylko Alus ma katerek wiec mysle, ze nawet jest niebzepiecznie wychodzic.
Malamyszko nie przejmuj sie zdolnosciami, kazde dzieciatko jest inne, a z tego co slyszalam to jednak dziewczynki szybciej sie troszke rozwijaja niz chlopcy- mzoe temu. Wszystko w swoim czasie- ja jestem zdzwiona, ze Ala tak wczesnie wszystko zaczyna lapac. Kazde z nich ma swoje tempo i w tym tempie bedzie robic postepy 🙂 takze nawet sie tym nie obawiaj...
Dzis kolejny dzien mam nadzieje, ze niunia bedzie spokojniejsza 🙂
milego wieczorku mamuski !! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
Dzieki Joanna za wiadomosci 🙂 i Asiul tez dzieki za odpowiedz. Wogle wlasnie teraz Ala zaczela poprostu jesc co 3 h gdzie ja nie bylam do tego przyzwyczajona bo jadla zazwyczaj co 1,5 lub 2 godziny... Wczoraj mialam ciezki dzien bo Ala strasznie wrzeszczala nie moglam jej uspokoic. Glodna nie byla, pieluszka czysta, kupe zrobila, smoka nie chciala, brzuszek byl mieciutki, a ona w nieboglosy. Nie wiedzialam co sie dzieje, nie moglam jej nawet uspac. W koncu o 8 zasnela mi na rekach i juz spala ladnie rowno co 3 h sie budzila. Ale jest okej ja sie tak wyspie 🙂 Fajnie ze u was cieplutko i na spacerki chodzicie- u mnie nadal zimno po 2 stopnie tylko Alus ma katerek wiec mysle, ze nawet jest niebzepiecznie wychodzic.
Malamyszko nie przejmuj sie zdolnosciami, kazde dzieciatko jest inne, a z tego co slyszalam to jednak dziewczynki szybciej sie troszke rozwijaja niz chlopcy- mzoe temu. Wszystko w swoim czasie- ja jestem zdzwiona, ze Ala tak wczesnie wszystko zaczyna lapac. Kazde z nich ma swoje tempo i w tym tempie bedzie robic postepy 🙂 takze nawet sie tym nie obawiaj...
Dzis kolejny dzien mam nadzieje, ze niunia bedzie spokojniejsza 🙂
milego wieczorku mamuski !! 😘

hej kochana mój też ma katar ale ja wychodzę z założenia że jak nie ma gorączki i nie kaszle to czyszczę nos i śmigam na dwór 🙂 tak postępowałam z podopiecznymi i też tak robię z moim synkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo napisał(a):
nanusia69 napisał(a):
Dzieki Joanna za wiadomosci 🙂 i Asiul tez dzieki za odpowiedz. Wogle wlasnie teraz Ala zaczela poprostu jesc co 3 h gdzie ja nie bylam do tego przyzwyczajona bo jadla zazwyczaj co 1,5 lub 2 godziny... Wczoraj mialam ciezki dzien bo Ala strasznie wrzeszczala nie moglam jej uspokoic. Glodna nie byla, pieluszka czysta, kupe zrobila, smoka nie chciala, brzuszek byl mieciutki, a ona w nieboglosy. Nie wiedzialam co sie dzieje, nie moglam jej nawet uspac. W koncu o 8 zasnela mi na rekach i juz spala ladnie rowno co 3 h sie budzila. Ale jest okej ja sie tak wyspie 🙂 Fajnie ze u was cieplutko i na spacerki chodzicie- u mnie nadal zimno po 2 stopnie tylko Alus ma katerek wiec mysle, ze nawet jest niebzepiecznie wychodzic.
Malamyszko nie przejmuj sie zdolnosciami, kazde dzieciatko jest inne, a z tego co slyszalam to jednak dziewczynki szybciej sie troszke rozwijaja niz chlopcy- mzoe temu. Wszystko w swoim czasie- ja jestem zdzwiona, ze Ala tak wczesnie wszystko zaczyna lapac. Kazde z nich ma swoje tempo i w tym tempie bedzie robic postepy 🙂 takze nawet sie tym nie obawiaj...
Dzis kolejny dzien mam nadzieje, ze niunia bedzie spokojniejsza 🙂
milego wieczorku mamuski !! 😘

hej kochana mój też ma katar ale ja wychodzę z założenia że jak nie ma gorączki i nie kaszle to czyszczę nos i śmigam na dwór 🙂 tak postępowałam z podopiecznymi i też tak robię z moim synkiem 🙂


Ja tez odciagam z noska i wyszla bym bardzo chetnie, ale do tego ze jest niska temperatura sa bardzo duze wiatry i temu sie boje. Jednak poczekamy na cieplejsze dni. /jak narazie pozostaja nam wycieczki do sklepu tylko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
nanusia69 napisał(a):
Mamuski tu macie filmik jak moja piecio tygodniowa Alenka trzyma smoka i prubuje wlozyc go sobie sama do buzki 😜 heheh sorki za ciemne swiatlo, ale miala isc spac 😁 http://www.youtube.com/watch?v=TYFW8mwu_ts



super

moj Filipek to na razie chwyta ale nie wie ze moze do buzi trafic 🙂 a najczesciej to chwyta wloski mamusi i puscic nie chce 😜

Oj znam ten bol 🙂 Juz sie zastanawialam czy nie obciac wlosow na krotko :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
alwo napisał(a):
nanusia69 napisał(a):
Dzieki Joanna za wiadomosci 🙂 i Asiul tez dzieki za odpowiedz. Wogle wlasnie teraz Ala zaczela poprostu jesc co 3 h gdzie ja nie bylam do tego przyzwyczajona bo jadla zazwyczaj co 1,5 lub 2 godziny... Wczoraj mialam ciezki dzien bo Ala strasznie wrzeszczala nie moglam jej uspokoic. Glodna nie byla, pieluszka czysta, kupe zrobila, smoka nie chciala, brzuszek byl mieciutki, a ona w nieboglosy. Nie wiedzialam co sie dzieje, nie moglam jej nawet uspac. W koncu o 8 zasnela mi na rekach i juz spala ladnie rowno co 3 h sie budzila. Ale jest okej ja sie tak wyspie 🙂 Fajnie ze u was cieplutko i na spacerki chodzicie- u mnie nadal zimno po 2 stopnie tylko Alus ma katerek wiec mysle, ze nawet jest niebzepiecznie wychodzic.
Malamyszko nie przejmuj sie zdolnosciami, kazde dzieciatko jest inne, a z tego co slyszalam to jednak dziewczynki szybciej sie troszke rozwijaja niz chlopcy- mzoe temu. Wszystko w swoim czasie- ja jestem zdzwiona, ze Ala tak wczesnie wszystko zaczyna lapac. Kazde z nich ma swoje tempo i w tym tempie bedzie robic postepy 🙂 takze nawet sie tym nie obawiaj...
Dzis kolejny dzien mam nadzieje, ze niunia bedzie spokojniejsza 🙂
milego wieczorku mamuski !! 😘

hej kochana mój też ma katar ale ja wychodzę z założenia że jak nie ma gorączki i nie kaszle to czyszczę nos i śmigam na dwór 🙂 tak postępowałam z podopiecznymi i też tak robię z moim synkiem 🙂


Ja tez odciagam z noska i wyszla bym bardzo chetnie, ale do tego ze jest niska temperatura sa bardzo duze wiatry i temu sie boje. Jednak poczekamy na cieplejsze dni. /jak narazie pozostaja nam wycieczki do sklepu tylko 😉

o tak jak silny wiatr i jeszcze zimny to rzeczywiście odczekaj 🙂 no i zdrówka dla Alusi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś popatrzyłam na swoje mieszkanie i się załamałam. Takiego bałaganu to już dawno u mnie nie było. Wiecznie trzeba się zajmować małym i zupełnie nie mam czasu na sprzątanie. Dziś wyrzucam Pawła z małym na spacer i robię porządki. Teraz mały śpi, więc nie chcę wyciągać odkurzacza, ale jak tylko wyjdzie, to ... Tak samo z moim wyglądem. Wcześniej miałam czas na fryzjera, kosmetyczkę od czasu do czasu. A teraz? Zawsze mówiłam, że się nie zapuszczę i będę wciąż piękna dla siebie i dla mojego męża. Niestety, zapuściłam się 😞
A jak Wy sobie radzicie? Macie czas na sprzątanie, gotowanie i dbanie o siebie? Bo ja wieczorami jak mam do wyboru coś zrobić albo iść spać, to wybieram to drugie, szkoda mi czasu na sprzątanie jak mogę trochę odpocząć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mala myszka ja tez bym na nic nie miala czasu gdyby nie moja mama..Az sie boje pomyslec co to bedzie jak w maju bedzie wracac...U mnie Maja caly czas placze jak nie spi, bo brzuszek ja boli, wiec trzeba caly czas przy niej byc. Jesli chodzi o fryzjera to moze popros meza w jakis dzien, zeby zostal z malym i umow sie na wizyte. Przynajmniej sie zrelaksujesz troszke.. Ja wlasnie jutro wyruszam do fryzjera.
Kasiaw dobre pytanie, bo ja sie tez zastanawiam w co ubierac..Wczoraj u mnie bylo bardzo cieplo. tak ze moglam byc w krotkim rekawku, a moja Maja miala body z krotkim rekawem, pajacyk i kombinezon, no i 2 czapeczki...Przykrylam ja cienkim kocem i jeszcze takim pokrowcem na wozek..Chyba bylo jej za goraca,bo byla niespokojna caly spacer...Ale nie wiem w co ubrac nastepnym razem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamusie
Alowo dziekuje, za zyczenie zdrowka z dnia na dzien jest lepiej, chociaz nosek ciagle oczyszczam. Zaluje ze nie robilam tego po kazdym kichnieciu od poczatku jak ja przynioslam do domu. Bo przez to ze nie oczyszczalam zebralo sie wszystko w gardelku. Teraz wpuszczam kropelki na bazie solnej i zaraz odrazu odciagam w ten sposob dzialamy 🙂 i jest lepiej...
Malamyszko wiem cos o tym. Ja tez nie mam czasu na nic jak mam ugotowac obiad to mnie oslabia, w dodatku ze mam ograniczona diete przez karmienie i poprostu samo to mnie doluje, a o sprzataniu szkoda gadac, dobrze ze moj maz poodkurza i wymyje podlogi ja utrzymuj eporzadek w kuchni bo tylko to zdaze zrobic, a jak mala spi to tez wybieram spanie, bo jestem wykonczona. Wczoraj duzo spala w ciagu dnia- nowsc bo nigdy tego nie robila. i pospala tylko do 1:30 i potem juz co godzine budzenie bylo. Widzisz dobrze ze po 22 poszlam z nia bo przynajmniej te 3 h sie wyspalam normalnie wiec dlatego wybieram spanie jak moge bo puzniej nigdy nie wiadomo co Ala wymysli 😜
ehhh Powiem wam szczerze ze staram sie cieszyc kazda chwila jak moge nie tak jak brzuszkiem w ciazy juz mam nauczke, ale bardzo juz bym chciala zeby Ala miala te 3 miesiace ponoc wtedy wszystkie problemy z brzuszkiem znikaja...
Wczoraj ogladalam zdjecia Z porodu i zauwazylam ze Ala ma wiecej wloskow, a teraz jakby potracila. Czy wy tez tak macie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wpadłam na chwilę, żeby się z wami podzielić moim odkryciem. Mój Borysek bardzo się męczył z gazami i kupką. Przez przypadek trafilam na espumisan w kropelkach dla niemowląt od 1 miesiąca zycia i jest na prawde super, problem minął 😉 takze polecam ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gabb napisał(a):
Hej wpadłam na chwilę, żeby się z wami podzielić moim odkryciem. Mój Borysek bardzo się męczył z gazami i kupką. Przez przypadek trafilam na espumisan w kropelkach dla niemowląt od 1 miesiąca zycia i jest na prawde super, problem minął 😉 takze polecam ;D


A jak dawkujesz ten espunisan? Bo tak sie składa, ze mam go w lodówce, a mala ma problem z kupkami :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malamyszka ja na szczęście mam troszkę czasu na posprzątanie i dbanie o siebie, bo Blanka śpi w dzień sporo, do fryzjera nie chodzię bo nie lubię, chyba, ze to konieczne....teraz staram się odzyskać swój kolor włosów, a pójdę któregoś dnia tylko podciąć koncówki, bo zapuszczam włoski 🙂
Jak jest tak ciepło to ja już nie ubieram małej w kombinezon, bo szybko dostaje potówek... ubieram ją w body na długi rękaw, grube skarpetki i dresik na wierzch, a przykrywam albo kołderką jak wieje, albo kocykiem jak słońce mocno grzeje. czapeczkę zakładam jedną bawełnianą i niedrapki na rączki. Jak na razie jest ok! Położna radziła, żeby bardziej unikać przegrzania.

Chciałam się jeszcze Was zapytać, jak u was z miesiączką????? Zwłaszcza u mam karmiących piersią??? Bo ja dzisiaj zauważyłam troszkę krewki na wkładce i się zdołowałam 😞 nie chce mieć jeszcze miesiączki 😞 chyba o to przez to, że Blanka ostatnio mniej je, mniej intesywniej i coraz dłuższe przerwy robi między karmieniami 😞( nei wiem czemu ona tak nagle zaczęła mniej jeść... jak wydaje mi się, że płacze z głodu to nie chce jeść płacze i krzyczy :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
gabb napisał(a):
Hej wpadłam na chwilę, żeby się z wami podzielić moim odkryciem. Mój Borysek bardzo się męczył z gazami i kupką. Przez przypadek trafilam na espumisan w kropelkach dla niemowląt od 1 miesiąca zycia i jest na prawde super, problem minął 😉 takze polecam ;D


A jak dawkujesz ten espunisan? Bo tak sie składa, ze mam go w lodówce, a mala ma problem z kupkami :/


Podaję mu do 20 kropelek dziennie... Wczoraj dostał 10, dzisiaj w 2 dawkach w sumie 20 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Malamyszka ja na szczęście mam troszkę czasu na posprzątanie i dbanie o siebie, bo Blanka śpi w dzień sporo, do fryzjera nie chodzię bo nie lubię, chyba, ze to konieczne....teraz staram się odzyskać swój kolor włosów, a pójdę któregoś dnia tylko podciąć koncówki, bo zapuszczam włoski 🙂
Jak jest tak ciepło to ja już nie ubieram małej w kombinezon, bo szybko dostaje potówek... ubieram ją w body na długi rękaw, grube skarpetki i dresik na wierzch, a przykrywam albo kołderką jak wieje, albo kocykiem jak słońce mocno grzeje. czapeczkę zakładam jedną bawełnianą i niedrapki na rączki. Jak na razie jest ok! Położna radziła, żeby bardziej unikać przegrzania.

Chciałam się jeszcze Was zapytać, jak u was z miesiączką????? Zwłaszcza u mam karmiących piersią??? Bo ja dzisiaj zauważyłam troszkę krewki na wkładce i się zdołowałam 😞 nie chce mieć jeszcze miesiączki 😞 chyba o to przez to, że Blanka ostatnio mniej je, mniej intesywniej i coraz dłuższe przerwy robi między karmieniami 😞( nei wiem czemu ona tak nagle zaczęła mniej jeść... jak wydaje mi się, że płacze z głodu to nie chce jeść płacze i krzyczy :/


Ja wczoraj zauważyłam lekkie różowe plamienie, dzisiaj juz bardziej krwiste... Dzisiaj bylam u gin na wizycie po 6 tyg i powiedziala ze to moze byc miesiaczka, ale nie koniecznie. Jednak ja malo karmie piersia, wogóle przez dietę pokarm zaczął mi zanikać... Muszę wrócic do normalnego jedzenia....Też nie chce jeszcze miesiaczki 😁 Zdecydowałam się na zastrzyki antykoncepcyjne co 3m-ce i pocieszyla mnie ze po nich często nie ma miesiączki w trakcie dzialania, ale tez nie zawsze 🙂
Ogólnie hm niby powiedziala ze wszystko gra i buczy, jednak badanie bardzo mnie bolało, nie mam pojecia dlaczego 😞 Poczułam taki ból, jakbym miala w srodku świezy szew 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja też stosowałam espumisan ale już musiałam wyrzucić bo niestety po otwarciu tylko 4 tyg może stać... ale lekarka poleciła mi kropelki BioGaia na kolki i ochronne na układ pokarmowy... troszke drogie bo prawie 50zł za 5ml ale są rewelacyjne... mały męczył sie z kupkami i kolkami niestety:/ już chcieliśmy zamówić te niemieckie kropelki ale po 2 dniach stosowania BioGai kolki zniknęły 🙂 małemu sie nie ulewa jak wcześniej i sam sie wypróżnia 🙂 podaje sie rano przed pierwszym karminiem 5 kropelek i tak co dzień 🙂 Ogólnie maluszek sie zrobił grzeczniutki aż sama nie wierze że to cały czas ten sam chłopczyk hehe oby tylko nie zapeszyć 😉 buziaki kochaniutkie i ucałujcie też maleństwa swoje kochane:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...