Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
sylwia zebys Ty widziala ile pierdol jest w moim lozeczku :P az wypadaja :P
a mialas do lozeczka materacyk czy dokupylwalas?

Mala juz jest na swiecie a ja dalej mam pelno pierdol 😁 😁 Tyle,ze teraz w nogach i sa to glownie misie i inne bawki 🙂 🙂Maz tez mi powiedzial,ze dobrze,ze Julci nie zapomnialam hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
A to o imieniu Victoria:
Pewni rodzice chcieli nadać swej córce imię Victoria. W liście do Rady zaznaczyli, że jeśliby opinia miała być negatywna, to nie będą dla nich przekonujące argumenty o obcej pisowni imienia Victoria – słyszeli bowiem o dziewczynkach – Polkach – noszących to imię. Przywołali także powszechnie spotykane nazwy sklepów, restauracji, firm itd. zapisywane niezgodnie z polską ortografią. Na ten list odpowiedział przewodniczący:

[…] właściwą formą imienia dziecka, którego rodzice są narodowości polskiej i obywatelstwa polskiego, jest Wiktoria, a nie Viktoria ani nie: Victoria. Tak nie tylko nakazuje długoletnia tradycja, ale takie są także zalecenia zawarte w „Zaleceniach dla urzędów stanu cywilnego dotyczących nadawania imion dzieciom osób obywatelstwa polskiego i narodowości polskiej” […]. W p. I.1. tych „Zaleceń” czytamy: „Zaleca się nadawanie imion w postaci przyswojonej przez język polski, a więc np. Jan, nie: John lub Johann; Katarzyna, nie: Catherine; Klara, nie łacińskie Clara ani włoskie Chiara; Małgorzata, nie: Margareta; Marcin, nie Martin; Piotr, nie Peter itp.”. Ponadto w punkcie II.2.b. tychże „Zaleceń” czytamy: „Piszemy w, nie v, a więc np. Wirginia, Wioleta; pisownia przez v może spowodować niejednoznaczność wymowy: w czy f (tzn. np. Fioleta)”. Tak więc piszemy także Wiktoria, a nie Victoria czy Viktoria. Tak przecież zapiszemy po polsku imię znanej królowej angielskiej, choć w języku angielskim zapis ten to: Victoria. Dodajmy, że nawet rzeczownik pospolity, używany dawniej w polszczyźnie, a znaczący ‘zwycięstwo’, też miał zapis wiktoria, odnotowany w słownikach języka polskiego. Odwoływanie się do obcojęzycznych nazw sklepów, restauracji itp., używanych w Polsce, nie jest w tym wypadku właściwe; są to nazwy innego typu niż imiona i porównywanie imienia swojego dziecka, istoty ukochanej i najbliższej, do nazw lokali i miejsc wydaje mi się wręcz niestosowne. Nawet to, że gdzieś zapisano imię dziecka w formie Victoria, nie jest rozstrzygające, gdyż mogło to być dziecko, którego jedno z rodziców ma obywatelstwo niepolskie, albo zapis mógł wynikać z niekompetencji urzędnika.

Proszę ponadto wziąć pod uwagę kłopoty, na które narażone byłoby dziecko, zmuszone za każdym razem przy podawaniu danych personalnych mówić: „wiktoria przez fał i ce”. A z pewnością byłyby osoby, które odczytywałyby imię jako „wictoria” albo „fictoria”.


wlasnie - mieszkajac tutaj trzeba pomyslec o takim imieniu, ktore bedzie prawidlowo wymawiane w uk. dlatego my dalismy na imie Kaya a nie Kaja.
na szczescie nie bede rejestrowac jej w Polsce, wiec nie martwie sie w tym wypadku pisownia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
ja mam taki przewijak

http://www.babyabcd.com/products/przewijak%20nadstawka%20klup%C5%9B%20-%20safari-%20cena%3a%2017gbp-1/


ja mam podobny, tylko, ze lezy na takiej specjalnej szafce. w srodku tez jest wanienka na poczatek 🙂

[URL=http://img825.imageshack.us/i/img1778dl.jpg/][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/9821/img1778dl.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
MajaCh napisał(a):
gosia swietne masz lozeczko, my chyba bedziemy miec drewniane.


nam drewaniane by sie nie zmiescilo 😞 jak dostane w sobote przescieradleka, wypiore i wyprasuje to uloze juz wszystko w lozeczku jak powinno byc to Wam sie pochwale zdjeciami 😁


my na poczatek zdecydowalismy sie na baby crib - takie male lozeczko - kolyska - bardzo jestem zadowolona 🙂 mala jeszcze w nim sie miesci ale tak gdzies za miesiac, dwa - trzeba bedzie kupic cotbed i przygotowac malej oddzielny pokoj 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już nie mam powera ;/ nawet prysznic mnie męczy i umycie włosów! a ponoć dostaje sie kopa na koniec ciazy? to jeszcze ta energia nadejdzie?:P
Kayka następna Księżniczka piękna 🙂 No ,ale mój Synalu będzie miał tu kobitek , będę Mu pokazywać zdjęcia ;p;p
Monia ,a córa Ci noc pięknie przespała ,oby takich nocek więcej coraz więcej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sylwia trzymaj swojego milanka dla mojej majowki musza sie trzymac razem :P
a mnie dzis o tej jak skucze zlapaly to pol godziny trzymaly i ja juz mialam dosyc a tu tyle przede mna 🥴 dzis ogolnie caly dzien boli i kluje brzuch.
a wiecie ze pierwsza majowka juz sie rozpakowala 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
sylwia trzymaj swojego milanka dla mojej majowki musza sie trzymac razem :P
a mnie dzis o tej jak skucze zlapaly to pol godziny trzymaly i ja juz mialam dosyc a tu tyle przede mna 🥴 dzis ogolnie caly dzien boli i kluje brzuch.
a wiecie ze pierwsza majowka juz sie rozpakowala 🤪 🤪


haha ok ok 😁
gratulacje dla majówki pierwszej 🙂))
ja tez dzisiaj wysprzatalam chalupe i odrazu bol plecow i jakies klucia! oj co my kobitki musimy sie nacierpiec :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny mam problem.Zalozylam w srode ta spirale.Wiem,ze krawaienie na poczatku jest normalne,ale u mnie chyba jest za mocne.Jak wracalam z zakupow to czulam jak ze mnie leci.A jak wrocilam do domu to musialam sie przebierac.Nawet po porodzie tak ze mnie nie cieklo.Poczekam jeszcze do jutra i jak sie nie unormuje,to chyba bede musiala do szpitala podjechac 😞 😞
sylvianka Julka zawsze w nocy ladnie spi 🙂Dziewczyny nie wiem jak u was,ale u mnie w mothercare sa swietne wyprzedaze 🙂Radze zajrzec u was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale o tej godzinie nikt juz mnie nie przyjmie,bo przychodnia jest zamknieta.Zobaczymy jutro jak nic sie nie zmieni to pojade do szpitala.Gosiu szkoda,bo ja wlasnie kupilam body nie dosc.ze na przecenie to jeszcze kup 1 drugie dostaniesz gratis wiec lacznie 6 bodziakow za 5f 😁 😁 A no i czerwona parasolke do wozka tez wyrwalam hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...