Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc dziewuszki, u mnie tez zimno bylo w nocy wzielam mala do siebie i miala bardzo zimne raczki i buzie alekark cieply na szczescie, do tej pory ubieralam ja na noc tylko w spioszki teraz bede zakladac bodziaki z dlugim rekawkiem pod spod napewno, a jest przykryta kolderka i kocykiem tym czerwonym ,a on polar zz czyms tam wiec powinno jej byc cieplo i wydaje mi sie,ze ona z tego zimna sie budzila w nocy......a do mnie sie tak pelzak przytula,ze jakby mogla to by na mnie weszla.
Gosia nie zamarzlas??
Kasiu my swieta spedzamy znow w UK to juz 4te. Michal ma zakontraktowane,ze swieta musi tu byc, troche lipka toche nie.W koncu tu mamy swoja rodzine,a jesli ktos chce to przyjedzie tak jak ostatnio moja siostra ze szwagrem byli i bylo fajnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Maju, do nas tez wszyscy przylatywali i przyjezdzali, ale w tym roku mamy juz dosc.
co roku wszystko organizowac, kupowac bilety, itd..... kilka razy tak pokazalismy i teraz jak powiedzielismy, ze nie wiemy czy damy rade kupic ojcu bilet na swieta i moze niech raz mama kupi, bo jest tez w uk, to obraza, bo jak to tak? dlaczego matka ma kupowac.....
glupki tak nauczylismy 😠 dlatego juz mamy tego dosc, wszyscy sie nauczyli, ze MUSIMY pomagac, kupowac, organizowac.... w tym roku najnormalniej uciekamy odpoczac od rodziny tej tu i w pl a jedziemy do M rodziny. tam to my bedziemy goscmi... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sylvianka3 napisał(a):
Weźmiemy kościelny,ale później. Narazie chcemy cywilny skromnie 😉

Sylwia a Wy chcecie sie pobrac w Polsce czy UK?
Ja nie dawno wychodzilam za maz ale w UK wiec sluze informacjami ale jesli chodzi o Polske to nie bardzo sie orientuje.
Pozdrawiam i gratuluje. Duzo przygotowan ale i przyjemnoscie Cie czeka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mia7 napisał(a):
sylvianka3 napisał(a):
Weźmiemy kościelny,ale później. Narazie chcemy cywilny skromnie 😉

Sylwia a Wy chcecie sie pobrac w Polsce czy UK?
Ja nie dawno wychodzilam za maz ale w UK wiec sluze informacjami ale jesli chodzi o Polske to nie bardzo sie orientuje.
Pozdrawiam i gratuluje. Duzo przygotowan ale i przyjemnoscie Cie czeka


mnie takie info bardzo interesuje, slub planujemy na kwiecien, wlasnie w uk 🙂
jakie dokunty sa potrzebne, kiedy trzeba zaczac zalatwiac i ile to kosztuje? trudne jest angielskie przyzeczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem niezamarznieta 🤪 ale niewygodnie spac w dresach 🤢 ja przyzwyczajona w majtoszkach to te dresy mi przeszkadzaly 😠 ale Marcin wrocil ok.5tej z pracy wlaczyl bojler a on kurwa zaczal dzialac 😠 czyli tak od 5tej znow mam cieplo 🙃 ale jak sie wczoraj 'kapalam' w wodzie z czajnika to dzis jakas polamana jestem i katar mam 😠
a moja Panna po mleku była mrudna nie chciala zasnac i jestem skazana juz 30minut siedziec z nia w salonie 🤨 ale dzis zimno na dworze a ja musze z nia na zakupy isc 🤢
Kasia wiem co to znaczy przyzwyczaic rodzine do dobrego... a zwlaszcza tesciowa 🤢 była sytuacja, ze M matka powiedziala ze w Polsce sa strasznie drogie ubrania na dzieci sie znaczy Marcina siostre 6letnie dziecko... na pocatku stwierdzila Marcin jedz do Primarka (najblizszy w Telford jakies półtorej godziny jazdy) ale kupilismy w lumpku, na ebayu i w M&Co do tego kupilismy slodycze, kosmetyki i reszcie jakies ciuchy... (mojej i jeg rodzinie) czyli paczka wyszla taka, ze pudla byly 🤢 wtedy kase mielismy bo mieszkalismy jeszcze na pokoju... a ta jakies 3 tyg temu do Marcina z tekstem... jedz do primarka i kup Magdzie bluzki 😠 to czyli tak po nocce pros kogos zeby Cie zawiozl specjalnie do sklepu (daj mu na paliwo ok.50f) kup pare lachow i wroc 🤢 a jak mamy wlasne mieszkanie to kase mamy na co wydawac... to Marcin mowi ze nie bo po 1 nie mamy kasy po 2 jemu nie chce sie specjalnie jezdzic po pare bluzek i ze najblizsza paczka bedzie na swieta... to ta oburzona 😠 wogole ona mysli ze Marcin to bardziej powinien dbac o siostre w Polsce niz corke 😠 mieli zachcianke zeby dac Magdzie ps2 bo Marcin ma dziecko na chuj mu... tak mu trula dupe ze w koncu dla im ps... ale jak Vanesska zacela zajmowac sie sama soba to nie raz nam sie wieczorem nudzilo i ni mielsimy co robic i ps by sie wtedy przydal... a wiecie gdzie jst ps w Polsce ? lezy gdzies w szaie nieuzywany 😠 ona jest taka oni nie maja my tez nie mozemy 😠 aa i teskt kupcie sobie nowego laptopa a nam dajcie tego co macie no zeszzz kurwa 😠 byli tu 3 lata ponad i kurwa nic sobie nie kupili! chalupe w Polsce urzadzili za to ze zwrocili jej tax na dziecko... a my w ciagu 3 msc mamy chalupe i cala urzadzona... a jak zjezdzala do Polski to przeciez mogla dziecku pokupowac dziecku ubrania wieksza... ale ni chuja.. wolala %% 🤢
a tak wogole to na swieta zostajemy tutaj bo norlanie nas nie stac na wyjazd 🥴 czasem sie zastanawiam skad Wy macie kase ze Was stac na wyjazdy do Polski, zakupy takie drozsze itd 😮 mi sie macierzynski konczy za 2 tyg, marcin ma wyplate.. mamy niby tax az 56f 😠 no i benefit...
ooo kurwa ale sie rozpislalam... dziecko marudne mi w koncu zasnelo 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaasiaak w zasadzie potrzebujecie tylko potwierdzenie adresu,dowody i chec wziecia slubu 😁 Musisz isc do lokalnego civic centre wyzanczyc date spotkania.Na spotkaniu musicie byc juz we 2
.Ustalacie tam date slubu.Koszta zalezne sa od dnia slubu.Najtaniej jest we wtorek najdrozej w sobote.Koszt to w zaleznosci od dnia 35-150f.W dniu slubu powtarzacie przysiege po urzedniku,podpisujecie sie w ksiedze i gotowe 😁 Na miejscu dostajecie 1oryginalny akt slubu.Kazdy kolejny kosztuje 7f 😁 Jeszcze jakies pytania hihi:P
Maja kupilam malej w gappie taka fajna biala welniana tunike,sukienke,jeansy,pluszowego weza,5 ksiazek i misia 😜 😜 Wiem,wiem,ja musze sie leczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o slub w UK. To mozecie wziac obojetnie w ktorym urzedzie chcecie lub restauracji.
3 miesiace przed terminem slubu musicie dac notice w register office tam gdzie mieszkacie. ty i partner musicie jechac razem z dokumentami potw tozsamosc i adres zamieszkania. Tam placi sie ok £30 x 2 = £70 za ten notice. ale juz wtedy musicie wiedziec gdzie i kiedy bedziecie brac slub, bo za kazda zmiane adresu slubu musicie dac notice i placic. najlepiej zadzwonic wczesniej do Register Office i sprawdzic wolne terminy i zarezerwowac.
Nie trzeba placic za service od razu tylko ok 6 tygodni przed slubem.
W zaleznosci od dzielnicy koszt jest rozny. my placilismy za wynajecie sali slubow i udzielenie slubu ok £150, a jak chcielismy zeby urzednik przyjechal do hotelu to koszt byl ok £250.
Jak pojdziecie dac notice to przeprowadza z Wami wywiad osobno odnosnie wiadomosci o partnerze-data ur, zatrudnienie, zamieszkanie, ile lat ma w tym roku, jak dlugo sie znacie...
Zeby sprawdzic czy to nie jest zaaranzowany slub dla wizy np.
Blizej do terminu slubu jak pojedziecie zaplacic dadza Wam informacje ktore trzeba bedzie wreczyc w dniu slubu tzn:
ktoredy bedziecie wchodzic i czy razem czy osobno, czy wymieniacie sie obraczkami i ktore slowa przysiegi wybieracie.
W dniu slubu trzeba przyjechac ok 30 min wczesniej, pojsc na spotkanie z urzednikiem i potwierdzic porzadek ceremonii.
Nic sie na pamiec nie trzeba uczyc, wszystko sie powtarza za urzednikiem.
Mozna miec swoja muzyke i przygotowac swoja przysiege oraz ktos z gosci lub swiadkow moze miec czytanie/przemowienia.
Ceremonia slubna trwa ok 15 min, pozniej sie podpisuje dokimenty i trzeba przygotowac drobne na odpis aktu slubu, chyba £3 za kopie.
To tyle, szybko, sprawnie i milo.
Powodzonka
Jak macie pytanka, to zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Goska widze zly humor od rana?JA po ostatnich 2 nockach nie mam sily sie zloscic.Mi tez macierzynski sie za 2 tyg konczy,ale wracam do pracy na 8h 😜 Szalu z tego nie bedzie,ale zawsze cos.No i mezulko dostal podwyzke 😁 Wiec jakos damy rade.Ale szalu tez nie ma,bo to wyjazd do Polski w lipcu byl,chrzciny ostro kosztowaly,teraz na swieta do polski,potem juz roczek Julli i pelna chata bedzie,wiec trzeba sie do tego czasu przeprowadzic.Do tego w marcu znowu ubezpieczenie na auto jakies 1800..ale ja staram sie o tym nie myslec..U nas Piotrek jest od zamartwiania a ja od wydawania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Kaasiaak w zasadzie potrzebujecie tylko potwierdzenie adresu,dowody i chec wziecia slubu 😁 Musisz isc do lokalnego civic centre wyzanczyc date spotkania.Na spotkaniu musicie byc juz we 2
.Ustalacie tam date slubu.Koszta zalezne sa od dnia slubu.Najtaniej jest we wtorek najdrozej w sobote.Koszt to w zaleznosci od dnia 35-150f.W dniu slubu powtarzacie przysiege po urzedniku,podpisujecie sie w ksiedze i gotowe 😁 Na miejscu dostajecie 1oryginalny akt slubu.Kazdy kolejny kosztuje 7f 😁 Jeszcze jakies pytania hihi:P
Maja kupilam malej w gappie taka fajna biala welniana tunike,sukienke,jeansy,pluszowego weza,5 ksiazek i misia 😜 😜 Wiem,wiem,ja musze sie leczyc


dzieki 🙂
az zaraz sprawdze jaki to dzien wypada, bo chcemy w dniu naszego poznania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mia 3 miesiace?To dlugo.Bo my mielismy spotkanie 24 maja a slub 08 czerwca.I nas z notice lacznie wyniosla jakies 110F.I akt w dniu slubu dostalismy za darmo a przysiegi nie wybieralismy:P Dostalismy ja na 1 spotkaniu odgornie.Pewnie co miescje to inaczej.My bralismy slub w wood green civic centre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
nie mam złego humoru... chociaz jak mysle o tesciowej to mam mdlosci 🤪
jak to Marcin powiedzial najpierw chrzciny, pozniej auto a na koniec slub 🤪 ale ten slub to nam nie potrzebny bo ja juz sie czuje jak w malzenstwie...


my tez moze slubu bysmy nie brali, ale M konczy sie wiza za 4 lata, wiec trzeba wziac, zeby za kazdym razem jej nie odnawiac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaasiaak napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
nie mam złego humoru... chociaz jak mysle o tesciowej to mam mdlosci 🤪
jak to Marcin powiedzial najpierw chrzciny, pozniej auto a na koniec slub 🤪 ale ten slub to nam nie potrzebny bo ja juz sie czuje jak w malzenstwie...


my tez moze slubu bysmy nie brali, ale M konczy sie wiza za 4 lata, wiec trzeba wziac, zeby za kazdym razem jej nie odnawiac 😉

takie butyyyyy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale sie kurde rozpisalyscie tylko kawe wypilam wchodze a tu z 10 stronic 🙂
Dziewczyny ja moich tak nie przyzwyczajalam do fundowania wszystkiego ,siorka bilety sama kupila tylko dowoz i odbior z lotniska no bo wiadomo ,goscie, a jak byli to i zakupy pol na pol itd byly, my robimy to samo jak jestesmy u nich, mysle ,ze to jest fair.
Ale na poczatku to taaak, za kazdym razem jak sie jechalo to dla kazdego prezent i kurde jeden bagaz prezentow byl. Odzwyczailam ich szybko, po prostu powiedzialam,ze tak nie moze byc i juz.
Gosia ,a kasa...tez nie ma jej wiele tylko nie warto o tym gadac bo jak sie zaczne skupiac na tym to bedzie jeszcze gorzej i po co nam to?
Kasia no to beda dwa sluby 🤪 i Sylwia i Ty 😁 my bralismy cywilny w Pl, ale moja kolezanka brala tu i zalatila wszystko w przeciagu chyba tygodnia, szybciutko, ona brala z Wegrem slub,a w Polsce to porazka, taki papier trzeba potem sraki i latali z kraju do kraju,az w koncu sie wkur.......i wzieli w UK.
Goska mowisz bojler dziala hahhahaa, uwielbiam Cie :*
Monia wariacie, gdzie Ty to wszystko miescisz,co??????
a Goska zrobilas konkretny zarys tesciowej, klaniam Ci sie do stop bo bym ja zaszlachtowala, tez znam ludzi,ktorzy wciaz mysla, ze za granica to pieniendze z nieba leca.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znow sie wystroilysmy i kiecka dobra,a myslalam,ze bedzie za duza......dobrze kurde chociaz raz niech ja ponosi....... 😮
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/87/img5044s.jpg/][IMG]http://img87.imageshack.us/img87/3046/img5044s.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...