Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no to musimy uzbroić się w cierpliwość, a gdzieś mi się obiło o uszy , że w wyjątkowych przypadkach to i po 6 mc może zmienić się kolor oczu
Salamandra współczuje 😞 może to kolka...jakby było bardzo źle to może pomóc vibrucol,chociaż kolkę trzeba po prostu przeczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ale słodziaki te wasze dziewczynki Juleczka nawet blond- piękność, moja Agata też do taty podobna, ja oczy mam brązowe mąż niebiesko-szsre ciekawa jestem czy chociaż te oczy będą po mnie. Z drugiej strony to tak sobie myślę, że chociaż kompleksów takich samych jak ja nie będzie miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ammi faktycznie Twoja mala do taty podobma. Moja tez caly tatus.
Maja ma niebieskie oczy, ja mam zielone a Krzysiek brazowe..Jedyne pdobienstwo do mnie to wloski, bo ja tez sie urodzilam z czarna czuprynka a pozniej zmienily mi sie na blond.
Jak tak czytam,ze wasze dzieciaczki sie juz obracaja i trzymaja glowke to sie martwie, ze z Maja jest cos nie tak, bo ona nic takiego nie robi..Co prawda wygina sie i podnosi glowka jak jest na rekach,tak ze nie moge jej utrzymac. A czy wasze maluchy lubia lezec na brzuszku? bo u nas kazda proba konczy sie krzykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniulek to Ty jako pierwsza masz już oficjalnego Aniołka a mój poganin wojuje caly dzień Dziewczyny jak czytam że wasze dzieci nawet 4h śpią w dzień to normalnie w szoku jestem 😮
Moja Agatka ma 5minutowe drzemki albo i nie podczas których mamusia może siku zrobić. Kawę raczej tylko jedną mogę sobie zrobić,obiadów to praktycznie nie robię od 2tygodni dopóki mąż z pracy nie wróci. Myślałam że to przez to że mała jest może głodna, ale daje jej modyfikowane i wiem że jest najedzona i przebrana i 5 min w kołysce poleży i już domaga się mojej obecności. Najbardziej żałuję że w wózku też nie chce jeździć ale to mi się wydaje wina czapki, no ale bez czapki boję się z nią wychodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta napewno wszystko jest w porzadku.Jedne dzieci szybciej podnosza glowki i sie obracaja od innych.Ja podobno tez szybko wszystko zaczelam i jak mialam 9 miesiecy to juz normalnie lazilam,wiec glowa do gory.Dg Julka ma tak,ze nawet jak nie spi,to siedzi cichutko.Tylko jak czasem jest bardzo zmeczona,to chwile pomarudzi.A tak to jakby dziecka w domu nie bylo.Czasem to mysle,ze jestem w ukrytej kamerze,bo zawsze myslalam,ze takie dzieci nie istnieja 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta napewno wszystko jest w porzadku.Jedne dzieci szybciej podnosza glowki i sie obracaja od innych.Ja podobno tez szybko wszystko zaczelam i jak mialam 9 miesiecy to juz normalnie lazilam,wiec glowa do gory.Dg Julka ma tak,ze nawet jak nie spi,to siedzi cichutko.Tylko jak czasem jest bardzo zmeczona,to chwile pomarudzi.A tak to jakby dziecka w domu nie bylo.Czasem to mysle,ze jestem w ukrytej kamerze,bo zawsze myslalam,ze takie dzieci nie istnieja 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta moja tez długo nie trzyma główki sama, co do obracania próbuje coś tam kombinować, tylko główka jej lata na boki 😉 więc nie masz co się martwić, wszystko jest ok a co do leżenia na brzuszku u mnie jest tak samo, po 10 sek. wielka rozpacz, muszę ja jakoś bardziej zachęcić bo właśnie to ćwiczenie sprawia, że dziecko szybciej trzyma główkę sztywno.
Dg czy przypadkiem nie za bardzo przyzwyczaiłaś ją do swojej obecności? może spróbuj od czasu do czasu ją przetrzymać.
No a my po kąpieli, zaraz papu i spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Samantka jem coraz gorzej i rzadziej bo nie mam kiedy. Dzisiaj do obiadu do 18 zjadłam jedną bułkę i 200g Trufli .. w święta sobie normalnie pojadłam bo mąż był w domu

Kochana to zacznij lepiej jeść to też jest ważne, żeby być w stanie wyprodukować pokarm... Postaraj się jeść, jak nie 5 to chociaż 3 razy dziennie, coś pożywnego i raz dziennie coś ciepłego... nawet byle jaka zupa to już coś 🙂 Pomyśl, że musisz to zrobić dla Agatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Ammi faktycznie Twoja mala do taty podobma. Moja tez caly tatus.
Maja ma niebieskie oczy, ja mam zielone a Krzysiek brazowe..Jedyne pdobienstwo do mnie to wloski, bo ja tez sie urodzilam z czarna czuprynka a pozniej zmienily mi sie na blond.
Jak tak czytam,ze wasze dzieciaczki sie juz obracaja i trzymaja glowke to sie martwie, ze z Maja jest cos nie tak, bo ona nic takiego nie robi..Co prawda wygina sie i podnosi glowka jak jest na rekach,tak ze nie moge jej utrzymac. A czy wasze maluchy lubia lezec na brzuszku? bo u nas każda próba kończy sie krzykiem.


Maja wystarczy jak odrobine unosi główkę, jeśli będzie zbyt długo trzymac główke uniesioną to tez nie dobrze bo świadczy o zespole napięcia mięśniowego czy jakos tak - mam w rodzinie rehabilitantkę 🙂
Aleks na brzuszku nie cierpiał ale powoli go zaczęliśmy przyzwyczajać - początkowo jest ryk ale później sie uspokaja i zasypia - juz kilka razy tak spał 🙂 Przetrzymaj płac zi histerie i próbuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Aniulek to Ty jako pierwsza masz już oficjalnego Aniołka a mój poganin wojuje caly dzień Dziewczyny jak czytam że wasze dzieci nawet 4h śpią w dzień to normalnie w szoku jestem 😮
Moja Agatka ma 5minutowe drzemki albo i nie podczas których mamusia może siku zrobić. Kawę raczej tylko jedną mogę sobie zrobić,obiadów to praktycznie nie robię od 2tygodni dopóki mąż z pracy nie wróci. Myślałam że to przez to że mała jest może głodna, ale daje jej modyfikowane i wiem że jest najedzona i przebrana i 5 min w kołysce poleży i już domaga się mojej obecności. Najbardziej żałuję że w wózku też nie chce jeździć ale to mi się wydaje wina czapki, no ale bez czapki boję się z nią wychodzić.


A może przetrzymaj ja płącząca dłużej w wózku - mi Aleks też płacze czasami ale po kilku kilkunastu minutach jezdzenia i uspakajania zasypia (pod warunkiem ze ma sucho i nie glodny)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wasze córunie to takie ślicznotki! ;-) o do podobieństwa to mnie zdarzyło się tylko raz aby powiedziano, że mały podobn jest do mnie...tak to wszyscy mówią, że cały tatuś 😜 jeśli chodzi o kolor oczu to się zastanawiam jakie to moje dziecko będzie miało, bo ja mam szare, a A. brązowe.

w ogóle dzisiejszy dzień był straszny.. jak poszłam robić obiad to mój syn leżał tylko pół godziny, nawet niecałe w leżaczku, więc zdążyłam obrać ziemniaki i roztłuc kotleta dla męża, bo sobie to gotowałam.. alde przyprawiać i panierować musiałam już z małym na rękach, bo strasznie płakał..
do tego pokłóciłam się z A. i to tak poważnie, że zaczął się temat rozwodu..pierw A. powiedział, że nie da mi go, bo w PL jest tak walnięte prawo, że dziecko zawsze zostaje z matką, a on na to nie pozwoli..no a po dłuższej rozmowie kazał mi jutro poszukać jakie papiery nam są potrzebne aby się rozwieść.. ja już nie mam siły po prostu do tego wszystkiego, on uważa, że ja nic nie robię..posprzątane nie jest, chyba że znajdę chwilę czasu o coś ogarnę, ale naprawdę jest ciężko, bo z małego straszna maruda się zrobiła 😞 😞 twierdzi, że tylko na internecie siedzę..to powiedziałam mu, że może z jednego, dwa posty napisałam, bo nie było mnie na forum od czwartku i że on więcej siedzi przy kompie niż ja..no to go zatkało.. trochę mu wygarnęłam i on mnie..no i chyba oby dwoje zaczęliśmy myśleć na serio o rozwodzie, bo jeśli ma być tak jak przez ostatnie dni to nasze małżeństwo raczej nie ma sensu 😞 nie chcę tego rozwodu, ale powoli myślę, że tak by było lepiej dla nas wszystkich...a w szczególności dla dziecka, bo nie musiałoby słuchać naszych kłótni.. przepraszam dziewczyny, ale musiałam się wyżalić..a no i dzisiaj się dowiedziałam, przynajmniej tak zrozumiałam, ze ślub wziął ze mną A tylko ze względu na dziecko..a przed ślubem jak się go o to pytałam to twierdził, że nie dlatego.. a wywnioskowałam to z tych słów: "Ja myślałem, że jak będzie dziecko to się coś zmieni" .. Czy wy tak samo byście zrozumiały te słowa jak ja?? Czy ja już sobie wkręcam?? Przepraszam dziewczyny, że wam tutaj tak smucę 😞 ale musiałam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska strasznie przykro mi to czytać, co napisałaś. Myślę, że rozwód to słowo wypowiedziane w chwili gniewu i raczej do niego nie dojdzie. musicie porozmawiać ze sobą i sobie opowiedzieć o swoich uczuciach i oczekiwaniach wobec siebie i dziecka. Będzie dobrze, tulę Cię ;-*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuśka przykro mi i Cię rozumiem, bo mój też ma do mnie ciągle pretensje, że nic nie robię i że on przychodzi do domu i zmywać musi...Ale to ja sprzątam 6 godzin co tydzień chatę, a on raz na jakiś czas gary zmyje i ma focha... Tylko, że on nie rozumie, że wychowywanie dziecka to też praca... tak samo jak Twój... Na prawdę wiem co czujesz i chciałabym, żeby te nasze matoły też zrozumieli, że przy dziecku nie zawsze da się wszystko zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska kochana przykro mi,ze musieliscie sie tak poklocic.Zobaczysz,ze jutro jak juz ochloniecie to zapomnicie o tym calym rozwodzie.Porozmawiaj ze swoim mezem i wytlumacz mu,ze maly ciagle placze i nie masz chwili spokoju.Albo najlepiej zostaw go na caly dzien samego z Alankiem.A co do tego stwierdzenia,to mu pewnie chodzilo o to,ze hormony ci sie unormuja..Z reszta w nerwach czlowiek mowi wiele glupich rzeczy..A swoja droga to jemu korona by z glowy nie spadla,jakby ci pomogl zamiast sie czepiac.Moj maz wiele mi teraz w domu pomaga.Nawet dzis kazalam mu zostawic naczynia po obiedzie,ze je zmyje jak mala nakarmie,to i tak to zrobil i nawet odkurzyl 🙂 🙂A w sobote mnie do fryzjera wygania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...