Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
No to jestesmy spowrotem.Z Julka wszystko ok.Wazy juz 4.92 kg 🙂 🙂Pani doktor uznala,ze jakby wiedziala,ze bedzie miala takie dziecko jak moje,to sama by sie zdecydowala,bo Julka zamiast plakac to sie smiala.A 17.05 idziemy na szczepienie.Wzielam sobie kolejna recepte na oilatum,bo po co mam za to placic.Ustawila mi to na mozliwosc powtarzania recept,wiec teraz tylko zaloguje sie na moim koncie,zamowie recepte i moge isc odebrac oilatum w aptece 😁 😁 A ja dostalam od niej tabletki na odchudzanie hihi.I za miesiac do kontroli ile mi ubylo:P


Super system, szkoda ze u nas tego nie wprowadza - w ogole u nas to jakos lubimy papierologie.... chyba nigdzie na swiecie nie ma takiej biurokracji i tyle papieru sie nie marnuje....

Fajnie ze macie oilatm na recepte ja kupuje po 40 zł za 500 ml na allegro a idzie jak woda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emka mi pani powiedziala,ze do 2 tygodni zrobi sie slad i moze zaczac ropiec i strupek sie robic.A jutro beda 3 tygodnie i sladu nie ma.Salamandro tu dziecko ma do 16 roku zycia leki za darmo,a kobieta po porodzie przez rok.I fakt to duzy komfort,ze nigdzie nie dzwonisz nie lazisz,tylko logujesz sie na stronie i umawiasz wizyte albo powtarzasz recepte 🙂A ze olatum moge dostac na recepte to mi sam lekarz powiedzial,ze po co mam placic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka u mnie slad dalej jest,..Wlasnie nie wiem czy nie za dlugo.
A czy wasze dzieci tez sie tak slinia? Ja caly czas jej musze buzke wycierac. bo zaczela soe slinic.
A my juz po wizycie..Bioderka w porzadku..Lekarz mnie wkurzyl, bo jakos tak ekspresowo zbadal.
Zmykam kapac mala.bede pozniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta u mojej Kornelki tez jest jeszcze slad, taki czerwony. Byłam dzisiaj na szczepieniu i pokazałam pani doktor , a ona powiedziała ze to normalne i jesli nie ropieje to mam sie nie martwic! A nasza wizyta u ortopedy tez była mega szybka, ale ponoc to tak własnie wyglada. Płacisz za wizyte a i tak Cie olewają!
Ja mam trzy sliniaki co prawda jeszcze nie sa potrzebne ale mała już pomału produkjue za duzo śliny 😉 bo coraz czesciej jej sie pieni w buzi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nadrobię później, a teraz mam pytanko Monisia do Ciebie..jak założyli Ci spiralę to krwawiłaś..a czy miałaś taki ból jak na miesiączkę? Bo ja mam i nie wiem czy to normalne.. no a moja mama mówiła, że jej wyjął lekarz w końcu, bo w nocy po założeniu miała straszne skurcze przez które spać nie mogła.. no i ja nie wiem co i jakk..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia ale na gruzlice to szczepi sie tylko w drugiiej dobie chyba....? Ty jeszcze raz szczepisz?
Aleks ma slad zrobił sie po2 tygodniach i jest ale nie ropieje.

Dziewczyny a niby dlaczego nie szcepisc na rotawirusy - co lekarze mówia, z jakiego powodu Wam odradzają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tylko na chwilkę,bo padam, byliśmy ponad 5 godz. na spacerku

eMKa83 napisał(a):
Biogaia jest to preparat z probiotykami. Pewnie w aptece kupisz. Ja pytalam pediatre czy dawac malemu, ale on stwierdzil, ze uklad pokarmowy dzieci powinien sam dojrzec. Moze cos w tym jest, bo jak podasz gotowe probiotyki, to organizm nie bedzie juz potrzebowal samemu pracowac. No, ale rozne sa zdania.


emka pierwszy raz słyszę o czymś takim, biogaię poleciła mi dobra lekarka, która leczy noworodki, można stosować nawet do miesiąca czasu jeśli są problemy z trawieniem i nie ma to żadnego wpływu na późniejszą pracę jelit, ja już nie mam potrzeby dawania małej i jest ok 🙂
Marta super,że z Mają wszystko w porządku, moja to też się ślini i jeszcze ciągle wkłada sobie rączki do buzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze tak na dobranoc napisze Wam że rozmawiałam dzisiaj z pania neurolog i kazała odstawic poranna dawke leku u małej, i utrzymac przez trzy tygodnie tylko wieczorną, a po tym czasie zupełnie odstawic i obserwowac. Jak sie drgawki nie pojawia to juz nie dostanie wogole a jak pojawia to znow od nowa kuracja. Mam nadzieje że bedzie dobrze!

Mi odradzaja bo twierdza ze nie ma sensu szczepic zeby maluch nie miał sraczki, dosłownie tak mowili, a ponoc po szczepieniu czesto maluchy i tak mają biegunki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko super będzie dobrze my brzuszkowe mamusie trzymamy kciuki!

Samantka wysłałam Tobie e-maila z potwierdzeniem przelewu.

Ja też małej dawałam Biogaię i teraz powoli zaczynam też dodawać bo muszę małej coraz więcej mleka modyfikowanego dawać i pojawia się już problem z kupką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska ja krawilam prawie tydzien po spirali.Pierwsze 2 dni tak mocno,ze chcialam do szpitala jechac,zeby mi to wyjeli.I brzuch tez mnie napierdzielal tak jak na okres.Po 1,5 tygodniu dopiero sie unormowalo.Salamandra ja mala 3 tygodnie temu szczepilam na gruzlice,tylko sladu nie mamy.I pierwsze slysze,ze mozna to tylko w pierwszych 2 dobach robic.Edytko niesamowicie ucieszylas mnie ta wiadomoscia.Trzymam kciuki i glowa do gory,napewno bedzie dobrze i calkowicie odstawicie leki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja szczepilam na rotawirusy, bo pytalismy sie 2 zaprzyjaznionych lekarzy i powiedzieli, zeby szczepic, a pneumokoki mozna odpuscic..Podobno jak dziecko sie odwadnia to nie chce pic ani jesc i dlatego lepiej zaszczepic, zeby wlasnie nic sie nie stalo..
Ale ja zauwazylam, ze kazdy mowi co innego, wiec nie ma na to reguly...Ile osob, tyle opinii. Uwazam, ze jesli ktos finansowo sobie moze na to pozwolic to niech szczepi dla swietego spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko ciesze sie że u Ciebie taka super poprawa i wszystko na dobrej drodze - oby tak dalej 🙂

Monisia mówiąc tylko miałam na myśli że tylko raz 😉 Nie wiem czy tylko w drugiej dobie ale w Polsce na gruzlice i WZWB szczepia obligatorujnie wlasnie w 2 dobie w szpitalu jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi też lekarka poleciła szczepienia na rotawirusy... niby to biegunka i wymioty, ale ja nie chcę się patrzeć jak moja mała się męczy i się odwadnia, a później nie daj Boże szpital...
Ja się dzisiaj strasznie wkurwiłam... oddaliśmy samochód do naprawy w poniedziałek w zeszłym tygodniu bo coś stukało w kole... głąby wzieli i powiedzieli, że będzie gotowy za 2 dni... coś wymyślili, że jakaś część do wymiany, ale, że droga, bo 400E to oni znajdą używaną taniej i wymienią było to w czwartek... na piątek miał być gotowy, to barany tej części nie znaleźli... no i święta, wiadomo się nie pracuje... wczoraj miał być gotowy samochód, to śrubki nie mogli w kole odkręcić i kombinowali, powiedzieli, że na pewno na dzisiaj (środa) będzie gotowy... i co??? idioci dobrą część wymienili bo dalej stuka!!! A my kurwa już 9 dni bez samochodu w dużym mieście.. nawet zakupów nie możemy zrobić porządnych, bo z dzieckiem w tramie nie będę się tłukła, a i kto będzie dźwigał... Zobaczymy jutro mają wymienić inną część, bo mają podejrzenia, że to jakaś poduszka, ale tylko podejrzewają.. kuźwa co za baran ten warsztat otworzył???? Jutro zabieramy samochód do normalnych mechaników, nawet jak nie naprawią, bo to normalnie przesada... nawet mechaników porządnych nie mają... Sory, ale musiałam się wygadać, bo idioci mnie wkurzyli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka dobrze, ze sie wygadalas...A swoja droga szkoda, ze nie ma tutaj tak jak na fb "lubie to" 🙂 Rozbawil mnie sposob w jaki to napisalas..."kuzwa co za baran ten warsztat otworzyl" hehe..

Edytka ciesze sie, ze wszystko ok...Napewno bedzie lepiej z dnia na dzien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
No to jestesmy spowrotem.Z Julka wszystko ok.Wazy juz 4.92 kg 🙂 🙂Pani doktor uznala,ze jakby wiedziala,ze bedzie miala takie dziecko jak moje,to sama by sie zdecydowala,bo Julka zamiast plakac to sie smiala.A 17.05 idziemy na szczepienie.Wzielam sobie kolejna recepte na oilatum,bo po co mam za to placic.Ustawila mi to na mozliwosc powtarzania recept,wiec teraz tylko zaloguje sie na moim koncie,zamowie recepte i moge isc odebrac oilatum w aptece 😁 😁 A ja dostalam od niej tabletki na odchudzanie hihi.I za miesiac do kontroli ile mi ubylo:P



Super system, szkoda ze u nas tego nie wprowadza - w ogole u nas to jakos lubimy papierologie.... chyba nigdzie na swiecie nie ma takiej biurokracji i tyle papieru sie nie marnuje....

Fajnie ze macie oilatm na recepte ja kupuje po 40 zł za 500 ml na allegro a idzie jak woda 🙂



Podaj proszę link do Allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam z piwka, wypiłam 3 i mi szumi w głowie. Dziś mój Pawełek dostanie w nocy sztuczne mleczko ;-( Ale powiem Wam, że super tak wyjść. Tatuś wykąpał małego i jak wróciłam to już spał i tata w nocy wstaje do karmienia- jego kolej ;-) Mój mały nie ślini się to źle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Jejku Niunia jak ja Ci zazdroszczę, ja z małą własnie też na taras wyszłam i były dwa podejścia pierwsze 15min, przy drugim pół godziny wytrzymała z czego nawet 15 min spała. Oczywiście cały czas wózek musiał być w ruchu. Ale jak się obudziła to tylko cyc dał radę ją uspokoić. Wychodzisz na imprezkę a małego z kim zostawiasz?Ja jestem uwięziona w chacie gdyby chociaż to moje dziecko spacery lubiło...


Z tatusiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja panna wlasnie sama padla a ja sobie zimne piwko pije 😁 I od jutra zaczynam brac te tabletki i czas na dietke 😉 😉Niusia masz szczescie,ze tak daleko jestes,bo bys kopa w dupe dostala za ta fajke 😉Bo piwa to ci zalowac nie bede hihi.Emka a w jakiej miejscowosci mieszkasz,mo moj maz ciekawy jest 😉Bo mi i tak nic nie powie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...