Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

no a moja maruda co chwilę się przebudza, ale to przez to, że kupki nie umie zrobić 😞 bo się przebudzi, popręży się, po czym pruknie i zasypia..no a jak płacze dalej to i tak położe się koło niego, pogłaskam po rączce albo policzku i śpi.. ile wasze malutki ważą? bo mój to już z 6kg będzie jak nie więcej 😞 boję się, że za szybko przybiera mimo odstawienia modyfikowanego mleka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
no a moja maruda co chwilę się przebudza, ale to przez to, że kupki nie umie zrobić 😞 bo się przebudzi, popręży się, po czym pruknie i zasypia..no a jak płacze dalej to i tak położe się koło niego, pogłaskam po rączce albo policzku i śpi.. ile wasze malutki ważą? bo mój to już z 6kg będzie jak nie więcej 😞 boję się, że za szybko przybiera mimo odstawienia modyfikowanego mleka..


Faktycznie dużo waży Alanek, może zapytaj pediatrę czy to ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dziewczyny ja niby mam 5kg mniej niż przed ciążą, a nie widzę po sobie i ten cholerny flak :/ w ogóle masakra wszystko rusza się..takie obwisłe :/ no a piersi już wcześniej miałam obwisłe, bo mam duże piersi, a co dopiero będzie po karmieniu..:/ nawet nie chce mi się myśleć 😞 naprawdę od zawsze miałam niską samoocenę, a teraz to już masakra! ;/ do A powiedziałam, że muszę sobie strój jednoczęściowy kupić to zapytał się mnie dlaczego.. mówię mu, że przez rozstępy, a on stwierdził, że przecież nie mam jakichś strasznych i żebym się smarowała balsamem to nie będzie widać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Alan ważył 3770g, a jak wychodziliśmy ze szpitala to ważył 3620g, no a 2 tyg. temu ważył już 5620g..przez miesiąc 2kg 😲 no i wtedy pediatra kazała mi odstawić sztuczne mleko albo przestać karmić piersią, żeby nie mieszać aby nie rozepchać małemu żołądka.. no i ważyliśmy go u moich rodziców w sobotę czy w niedzielę i miał 6200g, ale to w ubraniu i pampersie, więc może już mniej przybiera niż przybierał wcześniej .. moja mama stwierdziła, że może teraz tak przybiera, a później będzie powolutku przybierał.. ja mam nadzieje, bo nie chcę aby był z niego pulpecik.. choć i tak już z buźki jest taki paploczek! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki monisia... moja wazy ok 4600... urodziła się 3060, wychodząc ze szpitala ważyła 2920 więc mi się wydaje, że super, bo karmię tylko piersią, a niby dzieci karmione piersią wolniej przybierają, ale wydaje mi się to nie prawdą...A teraz idę dać drugie śniadanie Małej :P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska Alanek sporo po urodzeniu wazyl.Peewnie po odjeciu ciuchow i pampersa byloby 6kg.No to masz 2,5 kg w 1,5 miesiaca.Julka urodzila sie tydzien wczesniej i tez tyle przybrala.Wiec wszystko jest w porzadku.I powiem ci,ze ostatnio tez wolniej przybiera,wiec widocznie tak ma byc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a ja chyba znalazłam sposób na nockę bez karmienia, narazie pierwsza taka próba wiec nie chce zapeszać 🤪
Kurcze pisałyście o piwkach i mi się zachciało, u mnie duchota więc takie zimne z pianką było by na miejscu 😉 ja już zaliczyłam wyjście, na szczęście cycki mi nie eksplodowały jak u Niuni 😉, no ale u mnie to karmienie mieszane, co do zaparć po mleku sztucznym to moja nie ma już tych problemów, no ale ja daję to bez laktozy.
Za to ma problem innej natury, robi się gorąco i nie wiem jak małą dobrze ubrać, nawet po nocy widzę że ma ciepły karczek a śpi tylko w lekkim bodziaku i śpioszkach, za chwilę będą upały, jak wy ubieracie swoje maluchy? samantka ty masz ten temat opanowany, czy jak temperatura przekracza 24 stop to mogę ubrać w krótkie body i wyjść tak na spacer? chyba też zrezygnuje z gondoli i przerzucę się na spacerówkę, mam taką z opcją leżenia, bo w gondoli moja się gotuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja malutka waży 4650g a ma miesiąc i 3dni ale wszystko w normie tak jak być powinno...co do kolek to znalazłam w końcu sposób na ich praktycznie całkowite wyeliminowanie ...pije sama herbatkę MI BIO ,,MAŁY BRZUSZEK,, taką na bolący brzuszek która składa sie z mieszanki koperku i rumianku firmy Dr.Alex Sadlek wspomaga procesy trawienia pokarmów plus do tego melisa...zaparzam sobie dwa dużeeeee kubki dwa razy dziennie i od trzech dni mała usypia ładnie bez płaczu,marudzenia a w nocy budzi sie dosłownie dwa razy o stałych porach około 2 i około 6 rano więc rewelacja 😜...odkąd pije ta herbatkę malutka bez problemu oddaje gazy i robi duże żółte kupki więc tak jak być powinno...odstawiłam espumisan i wszystkie inne specyfiki teraz tylko ta herbatka łagodzi sprawę i oby tak zostało...można ja tez podawać bezpośrednio dziecku od 1mc życia tylko taką rozcieńczona z woda bo sama wywar jest za mocny...POLECAM!!!!!!!!!!!!!!SPRÓBUJCIE !!!!!!!!!!!
a co do wagi to moja juz też wróciła do tej sprzed ciąży ale brzuch nadal mam odstający...a co do rozstępów to juz nic nie wspomnę - mój pępek wygląda tragicznie jest lekko wypukły i strasznie siny a nawet czarny...podobno to zniknie ale kiedy?nawet juz sie dowiadywałam ile kosztuje plastyka brzucha no i jak ktoś ma wolne 6tysiaków to sprawę można załatwić od ręki...ja zaczynam zbierać bo wydaje mi sie że tylko to mi pomoże 😉co do piersi to na razie tez niby fajne bo duże i pełne ale wiem jakie beda za 2-3 mc ...duże ale flaki...sięgające prawie po pas 🥴no takie uroki bycia mamą...dzidziusie śliczne ale my po ciąży ---o zgrozo!!!!ja juz w świeta miałam problem ale kupiłam sobie majtki z gorsetem obciskującym i nawet talie miałam po założeniu sukienki...bo jak jestem bez to oponka na oponce jak siedze 😁no ..ale dzidzia zdrowa i śliczna i to mnie tylko pociesza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ammi u nas tez goraco jest.Ja malej na noc zakladam same spiochy,a na dwor krotkie body i sukienke,albo koszulke i krotkie spodnie i czasem skarpetki.Czapeczki tez nie zakladam,tylko jak powiewa.A wlasnie,kiedy bedziedzie dzieciaczki w spacerowki klasc?Bo ja w czerwcu do Polski lece i chce ja juz w spacerowke zapakowac.To juz beda prawie 4 miesiace.Myslicie ze moge?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...