Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
samantka napisał(a):
A ja słuchałam fasolek jak byłam mała :P:P fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, żeby bawi się, żeby bawić się, żeby bawić się na całego :P:P hehehe ale przy tym szalałam jak byłam mała:P


Ja też i jeszcze Natalka Kukulska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMKa83 napisał(a):
Gerda a jak takie leki powstają?


Niby te specyfiki powstają z substancji naturalnych: minerały, sole, jakieś rośliny... no i ok, ale to nie jest tylko ziołolecznictwo. Esensją homeopatii jest stosowanie minimalnych dawek środków, które w większym stężeniu powodują objawy podobne do objawów danej choroby. Panuje tu kilka zasad: podobieństwa (to, co wywołuje chorobę może z niej wyleczyć), rozcieńczania (we wodzie tej danej substancji) i potencjalizacji, czyli wytrząsania (po każdym rozcieńczeniu). Twórca homeopatii twierdzi, iż w tym momencie wytwarzana jest "siła witalna". W rzeczywistości mamy tu do czynienia z okultystycznymi konotacjami. Twórca metody traktował potencjalizację na sposób quasi-boski. Do dziś "leki" powstają w ten sposób, owszem w wielkich koncernach jak Heel - może pracownicy, czy nawet maszyny nie "myśla" sile witalnej, ale pierwotnie takowe założenie zaistniało i odtwórcy nie musza być tego swiadomi.

Wiem, może to się wydawac dość "dzikie", ale mój konserwatyzm w tej kwestii jest niezmienny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no własnie małej spiewam i puszam rozne piosenki bo je lubi, a zwłaszcza ta małej zabce fasolek 😁
Powiedzieli mi wczoraj ze powinno sie duzo z dzieckiem rozmawiac i spiewac ale nie tylko bo trzeba tez puszczac muzyke i to rozna, zeby wspierac rozwoj intelektualny dziecka.

Ja lubiłam tez smerfy, gumisie, kacze opowiesci i wogole bajki disneya. Mała jak podrosnie to bede jej sciagac i puszczac. Teraz juz nie ma takich bajek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocilysmy.Julka byla dzielna,tylko krzyknela przy kluciach i po 2 minutach byl spokoj.I od razu zasnela 😁 A ja sie poplakalam jak glupia.Pani od razu stwierdzila,ze to moje pierwsze dziecko,ze tak panikuje 😉Poszlam z nia jeszcze na spacer do parku,zeby sobie pospala,ale zimno sie zrobilo.I jak nigdy nawet sie na schodach nie obudzila,tylko spi dalej.Ale i tak maz prosil,zebym na wszelki wypadek do szkoly nie szla.A teraz lece robic obiadek,bo rano nie mialam do tego glowy.U nas dzis spaghetti.A co do bajek to krecik byl dobry,ten od ahoj 😁 No i obowiazkowo gumisie 🙂Oj ja Julci tez bede klasyki sciagac,a co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!Ależ Wam się na wspomnienia zebrało 😉-Ja uwielbiałam Muminki,Krecika i Smerfy a mój mąż Bolka i Lolka i Reksia...już jak byłam w ciąży to planowaliśmy że będziemy Olkowi puszczać te bajki i nadal tak planujemy ale jak znam życie to pewnie nie będą mu się podobać tym bardziej jak pójdzie do przedszkola a tam dzieci będą opowiadać o innych bajkach...eh strasznie nad tym ubolewam bo teraz w większości tych bajek to jakieś skaczące cudaki 😠-i dziwić się dlaczego tak dużo dzieci ma jakby adhd 🤔
Emcia współczuję również bo ja mam teraz to samo nikt mi przy małym nie pomaga-tylko niestety z tą różnicą że mój mąż jest za granicą a Twój przy Tobie...też jestem tego zdania żebyś nim potrząsnęła trochę...wydaje mi się że jak mu na początku tak pozwolisz to z miesiąca na miesiąc będzie coraz gorzej...i rozumiem że piszesz ze masz to w dupie skoro się tak zachowuje-ale to nie chodzi tylko o syna ale również o Ciebie...powinien Ci pomagać-a jeśli teraz nie będzie go przy dziecku tylko będzie się trzymał z boku to wątpię żeby mały póżniej chciał z nim spędzać czas-porozmawiaj z nim o tym...
Eh...ja to bym zrobiła szlaban na gry 😉-albo bym mu gdzieś wywiozła 😁
Głowa do góry!Czasem dobrze jest tak wyrzucić co nam leży na sercu ale nie zostawiaj tego tak...
Moniś hahaha 🙃 😁 😁 🙃
ale się uśmiałam z tej piosenki...ja słuchałam już z 10 razy i mi się strasznie podoba-a jutro wypróbuję na Olku 🙂
A mu się dziś wyspaliśmy bo Oluś zasnął o godzinie 21 i spał do 6 rano a póżniej zjadł i spaliśmy jeszcze do 10 🙂
Gerda ja rozumiem Twoje przekonania i ja też nie jestem przekonana do homeopatii...a nie możesz zadzwonić do przychodni i zapytać o ten zamiennik 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg mi mleka przybyło bardzo odkąd jem wiecej rzeczy co prawda ciagle sie pilnuje ale mam bardzo zdrowa dietę bogata w ryby warzywa itd I zawsze wiecej sie produkuje od odciagania.

Emka Biogaie bez żadnych konsekwencji mozesz podać to prObiotyk przepływa tylko przez jelita, 4-5 kropli raz dziennie.

Dziewczyny od tygodnia mam krwawienie i raczej nie jest to miesiaczka, bo bardzo niewielkie i brzuch mnie nie boli, wiecie o co chodzi, moze powinnam zgłosić sie do mojego lekarza ale Umówiliśmy dopiero za pol roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Widze, ze o bajkach pisalyscie. Ja tez bardzo lubilam wszystkie bajki disneya, a jeszcze bardziej hannah-barbera. Do tej pory mam wszystkie na video. No i oczywiscie czeskich sasiadow 🙂)) co do muzyki to na komunie dostalam kasets queen 😁 potem byl michael jackson i new kids on the block oraz niezapomniane the kelly family. Z dzieciecych klasycznie fasolki, kukulska i majka jezowska. Duzo tez czytalam i sluchalam na magnetofonie ksiazki czytane przez aktorow. Do tej pory pamietam ferdynanda wspanialego i alicje w krainie czarow. Ja malemu duzo muzyki puszczam tej dla dzieci, ale i swojej ulubionej. I sama tez spiewam stare kolysanki.
Codziennie tez czytam mu. Juz mamy za soba kubusia puchatka i chatke puchatka, a teraz zaczelismy alicje w krainie czarow.
Co do M to dzis wyjatkowo duzo sie malym zajmowal. Nie wiem czy cos wyczul w moim zachowaniu czy co? W dodatku powiedziAl tak ni z gruszki ni z pietruszki, ze facet potrzebuje czasu, zeby dorosnac i zdac sobie sprawe, ze dziecko jest. Ze kobieta ma na to 9 miesiecy, czuje to dziecko, buduje juz z nim wiez, musi dbac o siebie ze wzgledu na malenstwo. Ze facet tego nie doswiadcza, ze dopiero pozniej to do niego dociera. Zaskoczyl mnie tym... No zobaczymy co bedzie dalej. Nie chce poruszac z nim tego tematu, bo bedzie klotnia... A moze on faktycznie potrzebuje wiecej czasu. W koncu jest bardzo mlody. Dlatego ja poczekam. Nie chce klotniami psuc naszych relacji. Ale bardzo Wam dziekuje za wsparcie. Czasem mysle, ze brzuszkowe dziewczyny to moje przyjaciolki. Bo szczerze to takiej zywej nie mam i nigdy nie mialam 😞 jeszcze raz dziekuje.
Co do M to dzis wy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos dzisiaj nie miałam czasu na brzuszek..
Emka dobrze czytać że twój facet dorasta może mu to zająć trochę czasu,ale to co napisałaś dobrze rokuje.
Salamandra ja w ogole na żadnej diecie nie byłam od początku jem wszystko normalnie. Był czas że jadłam mniej bo od małej odejsc nie było jak. Teraz mam w sumie wygospodarowane czasy na posiłki. Ja smażone jem prawie codziennie bo to najszybciej i najłatwiej zrobić. Pomimo mojego wieku jakoś gotować się nie nauczyłam, miałam zamiar zabrac się za to jak będę na zwolnieniu w ciąży no ale do szpitala od razu trafiłam.
Co do odciągania to odciągam po jej jedzeniu piers 10min(i nic zazwyczaj prawie nie ma) w nocy tego nie robię ale mała w nocy je. Zauważyłam małą poprawę po Galactogilu od Samantki ale teraz mi się wydaje że znowu jest gorzej.
Samantka piję to 3razy dziennie po 1 łyżce może za mało.Jedno opakowanie zjadłam w niecały tydzien. Najlepiej działa chyba na mnie Karmi ale dopiero po ok.3! Trudno codziennie to pić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Pawełek coś od godziny marudny jest i płacze, nie wiem o co u chodzi, bo jest najedzony, przewinięty. Na co jest ten probiotyk biogcoś? Na kupy? Emcia My tu wszystkie jesteśmy przyjaciółki, znamy się jak nikt, tyle o sobie wiemy, że niektórzy znajomi o Nas tyle nie wiedzą ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg to szybko ci poszło te opakowanie, mi na dłużej starczyło... ja przy największym kryzysie brałam 2 łyżki ale nie rozpuszczałam tylko łykałam i popijałam wodą... i ja jak nawet nie miałam problemu z mlekiem to po jedzeniu małej nic nie ściągałam 🙂 Dziecko potrafi wyciągnąć ok 30% więcej mleka niż laktator 🙂 🙂 tak więc nie martw się ze nic nie leci, najwazniejsze zeby bylo dziecko najedzone 🙂

Emka to dobrze, że z M. lepiej 🙂 Widocznie należy do tej grupy mężczyzn co muszą się przystosować 🙂 🙂 Oby było lepiej 🙂 3mam kciuki 🙂 🙂

My już małą wykąpaliśmy teraz mała gada sobie z tatą 🙂 🙂 Śmieszka moja mała, spała dzisiaj mi na rękach ok 2 godzin :P 🙂 a jak ją odłożyłam bo już ręka mi zmilkła to zaczęła się kręcić i musiałam ją ciasno opatulić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Tuska wrzucilam linka na fb,zeby wszyscy glosowali.Mam nadzieje,ze nie masz nic przeciwko.Julka przed chwila tak strasznie plakala.Mi tez lezka poleciala.A teraz siedze i bujam sie z nia na rekach,to zasypia.Boze,moja mala bidulka 😞 😞


Ja miałam to samo... szczepienia o 15h00 później spała a ok 20h00 21h00 straszny wyk, a ja razem z nią... ale po czopku przeszlo... moją to cos ewidentnie bolało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...