Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂 zaglądam na chwilę żeby dać znać co u nas. Jesteśmy obie jeszcze w szpitalu pod obserwacją. Naszą Calineczkę potrzymają przynajmniej do osiągnięcia 2,5 kg wagi więc pewnie mniej więcej do momentu planowanego terminu porodu. Coraz ciężej mi od niej wychodzić ale na razie plusem tego, że obie jesteśmy w szpitalu jest właśnie to, że kiedy chcę mogę do niej chodzić i siedzieć przy niej ile chcę. Tak czasami myślę, jak rusza przez sen rączką bądź nóżką, że normalnie czułabym to jeszcze w brzuchu, a tak mogę już na nią patrzeć i podziwiać jak otwiera czasami np. jedno oko 😁 czy próbuje chwycić mój palec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczęta przy okazji chciałabym Wam napisać, żebyście nie lekceważyły żadnych niepokojących Was objawów. Ja trafiłam do szpitala z tym bólem w klatce piersiowej i dzięki lekarzom, którzy nie puścili nas do domu teraz obie żyjemy. Pech chciał, że w sumie bez żadnych niepokojących wcześniej objawów trafił na nas tzw. zespół HELLP. Dlatego tak ważne jest mierzenie ciśnienia, zwracanie uwagi na jakiekolwiek obrzęki, opuchlizny.
Ciężko mi jest patrzeć na inne kobiety, które mają swoje pociechy obok siebie kiedy ja idę na oddział intensywnej terapii noworodkowej, ale wierzę, że co złe minęło i teraz będzie już tylko lepiej. Tym bardziej, że obie trafiłyśmy na wspaniałą opiekę nie tylko medyczną ale także na wsparcie duchowe. Dziękuję wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i położnym w suwalskim szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
m corazon dziękujemy, że zajrzałaś do nas choć na chwilke i bardzo ale to bardzo ciesze się, że trafiłyście na wspaniała opiekę!! Życzę Wam jak najwiecej zdrowia i wytrzymałości !! Już teraz będzie tylko i wyłacznie lepiej!! Jesteśmy z Toba wszystkie duchem !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂m_corazon życzę jak najwięcej zdrowia dla Malutkiej i wytrwałości dla Ciebie i męża! Przeżyliście straszne chwile ale teraz już wszystko będzie dobrze, najważniejsze że córeczka jest z Wami. Dobrze że trafiłyście na fantastyczną opiekę, teraz już odliczac dni aby malutka podrosła i wróciła zdrowa do domu 🙂 wytrwałości i zdrowia życze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
m-corazon, naprawdę aż brak słów... Tak się cieszę, że Malutka jest bezpieczna. Żal mi, ze nie będziecie mogli jeszcze chwilkę zabrać jej do domku. Bardzo bardzo mocno Cię ściskam! I pomodlę się za Twoją Córeńkę, żeby szybko rosła.
A co się stało, że rodziłas w Suwałkach a nie w Warszawie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jespere napisał(a):
m-corazon, naprawdę aż brak słów... Tak się cieszę, że Malutka jest bezpieczna. Żal mi, ze nie będziecie mogli jeszcze chwilkę zabrać jej do domku. Bardzo bardzo mocno Cię ściskam! I pomodlę się za Twoją Córeńkę, żeby szybko rosła.
A co się stało, że rodziłas w Suwałkach a nie w Warszawie?

Dziękuję Dziewczęta za wsparcie, a z Suwałk po prostu nie zdążyliśmy wyjechać po świętach 😁 widocznie tak miało być tu mamy rodzinę i "przymusowy" pobyt akurat nam też się przyda bo mamy też wsparcie całej rodziny 🙂 a tak a pro po to życie czasami zaskakująco weryfikuje nasze plany 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu dziasiaj spokojnie 🙂Niunia późno nie późno, ja chodzę do lekarza który przyjmuje od 18 i do niego nie ma zapisów na godzinę tylko kto pierwszy ten lepszy, trzeba zając kolejke! Podobno zdażało się że ciężarne czekały do północy czy 1 w nocy na wizyte bo tyle ludzi było!! to dopiero masakra!! Lekarz dobry ale wystac swoje trzeba!! Mi sie osobiscie tak długo nie zdażyło czekac a to dlatego że zawsze przyjezdzam półtorej godziny wczesniej a i tak już jestem przynajmniej 5-6 w kolejce!! Ciekawe co bedzie w piątek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie lekarz od 13 lub 14 przyjmuje. są zapisy, ale zazwyczaj po południu to już są opóźnienia duże, bo on przeznacza 30 min na pacjentkę, a czasem siedzi z jedną godzinę i potem te opóźnienia. ale teraz, w tych późniejszych miesiącach ciąży, to zawsze jestem zapisywana 2 lub 3, żeby wejść od razu bez czekania, bo wtedy jeszcze nie ma tych opóźnień. ogólnie to ja jestem ze swojego gin bardzo zadowolona... jedyny mankament to cena wizyty... ehhh... a teraz co dwa tygodnie pewnie... no ale to już niedługo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego też jestem bardzo zadowolona, naprawde jak narazie to nie mam zastrzeżen - jedynie te koljki! za wizyte płaciłam 60 zł a od nowego roku bierze 70 - wiecie VAT zdrożał hehe no i zmuszony był podniesc 🙂 ale to i tak niedużo!! A mój lekarz podobno nie robi wizyt czesciej im bliżej porodu - podobno zawsze co 3 tygodnie jesli ciąża przebiega prawidłowo. Mi ostatnio kazał przyjsc za 2 tyg ale to przez komplikacje, ciekawe czy już tak do końca bedzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://allegro.pl/6el-posciel-dziecieca-120x90-promocja-i1403626318.html zielone misie z kwiatkiem (tylko prześcieradło frotte przysłali, może zielonego nie mieli). do tego http://allegro.pl/2el-posciel-dziecieca-120x90-super-cena-i1397699787.html żółte misie i gwiazdki, a oddzielnie prześcieradło żółte http://allegro.pl/przescieradlo-jersey-z-gumka-120x60-cm-i1406559266.html, no i jeszcze ręczniczek z kapturkiem http://allegro.pl/sliczne-okrycie-kapielowe-recznik-z-kapturkiem-i1409875452.html
powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona, bo po pierwsze niedrogo (chyba najtańszy zestaw jaki znalazłam), poza tym w rzeczywistości ładniej wygląda niż na fotkach. uprać tylko trzeba, żeby bardziej miękkie było. W ogóle to jeszcze jaśka mi przysłali... nie wiem czy to jakiś gratis czy co. ja to tak minimalistycznie wybierałam, bez tych dodatków jak baldachim, itp. mam kota, więc kurzu i tak już dość 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...