Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dg3003 gratuluje.
Tuska8 też się boje tych bóli...
A mój Dziubek wczoraj mi zrobił niespodziankę. Mieliśmy jechać na zakupy, a wylądowaliśmy w szpitalu, umówił się z jedną położną i nas oprowadzała po porodówce, opowiedziała mi jak to wszystko będzie wyglądało i się już teraz mnie stresuję 🙂 chociaż mała panika przed bólem jest ale tak musi być i nie ominiemy tego. Bardzo fajna była ta położna, ma mi przesłać mailem co jest potrzebne do szpitala. I ona będzie przy moim porodzie 🙂
Widziałam parę maluszków i też już bym chciała mieć swojego przy sobie 🙂 mój Dziubek jak zobaczył takiego maluszka to nie mógł uwierzyć, że on taki mały (jeszcze nigdy nie widział takiego małego dzieciaczka) i się nim zachwycał, jaką on ma główke, a jakie rączki heheh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
[size=]dg3003 gratulacje [color=purple][/color]
nie przejmiuj sie ja tez nie mialam pokarmu dopiero od dwoch dni mam i Patryk dopiero od wczoraj je z piersi tak to nie umial zlapac a jak zlapal to nie umial ssac. 3 maj sie i duzo zdrowka dla ciebie i malej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mam dość tej ciąży.. dzisiaj moje stopy pobiły rekord w szybkości zwiększania swojego rozmiaru.. ledwo wstałam i już czułam, że puchną ;/ za niedługo ledwo co będę mogła chodzić ;-( ciekawe jak tam nasza Monisia! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pisałam do Monisi co tam u niej i w ogóle.. no i ogólnie zacytuje Wam jej smsa:
" Hey Kochana. U mnie bez zmian. Nie dostałam żelu, bo porodówka jest pełna. Nie wiem po co tu noc spędziłam. Spałam 1,5h, bo co chwilę coś ode mnie chcieli. Ale podobno dziś po obchodzie mam w końcu go dostać. a tak się śmiałam, że w sobotę urodzę i mam."

ja Wam powiem dziewczyny, że jak dostałam tego smsa i go przeczytałam to się wkurw.. kazali jej przyjść w czwartek na 19.00, to powinna dostać ten żel w czwartek, a nie.. co ją to interesuje, że porodówka pełna? normalnie jaja se ludzie robią. Ona to jest biedna pierw kazali jej przyjść na masaż szyjki, którego w końcu nie zrobili, teraz kazali przyjść na wywołanie 3.03., a dopiero dziś zaczną...masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedna Monisia 😞 Faktycznie mozna zwariowac z ta angielska sluzba zdrowia..
Dg bylas bardzo dzielna. Juz po wszystkim, teraz czekaja Cie same najpiekniejsze momenty w Twoim zyciu. Jesli chodzi o bol krocza, to moze dmuchane kolo ratunkowe dla dzieci pomoze. Jak lezalam w szpitalu to dziewczyna uzywala. A jesli chodzi o pokarm to 2-3 doba jest nawal pokarmu, wiec moze jeszcze bedziesz miala. Tak czy inaczej probuj przystawiac mala do piersi, zeby miala odruch ssania.
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no później napisała mi, że właśnie zaczęli obchód i napisze później na forum co i jak, już po obchodzie.. no ale może się już zlitowali i dali jej ten żel i dlatego nie ma jak napisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Oj Monika rzeczywiście jest pociskana z tym szpitalem. Żarty sobie z ludzi stroją!!
Coś widzę, że my tu teraz zaglądamy "tylko w ważnych sprawach", no tak nie ma się co dziwić wciąż czekamy az się coś ruszy. Doprawdy, chyba czas mijałby inaczej gdyby co najmniej nasze rozwiązania były w czasie rozciagnięte tak co 2 dni któraś 😜 tymczasem jak już przywitamy nasze Maleństwa to zapewne w podobnym czasie bez względu na termin 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Nie mam za bardzo czasu tu do Was zaglądać..malutki ładnie śpi...wogóle jest grzeczny i kochany...Pomagają mi troszkę rodzice i dlatego pełno ludzi i mój malutki szkrabik sprawiają że nie mam za dużo czasu...
Dg moje gratulacje!Zobaczysz z każdym dniem będzie lepiej...Też dostałam tych okropnych hemoroidów 😠Poproś niech Ci dadzą czopki...Mi dawali i pomogła mi też maść taka którą można wciskać do środka i smarować po wierzchu...można to stosować przy karmieniu...mi się po dwóch dniach zmiękczyły tak że mogłam normalnie siadać 🙂
Mój zajączek nie dojadał...płakał bo w jednej mam mało pokarmu a drugą tak mi podrażnił że leciało mleczko z krwią i nie mogłam mu jej dać 😞
Kupiliśmy mleczko w aptece i go dokarmiamy...
Wiem że piersią najlepiej ale nie chcę żeby dziecko się męczyło z głodu...
Oj szkoda mi tej Monisi...głupio że ją tak przetrzymują 😞
Tuśka nie zapominaj że ja też żadnych objawów a już we wtorek będzie drugi tydzień od porodu 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wpadam na chwilę zanim Amelka sobie smacznie śpi. Na początku gratuluję brzuszkom, które mają już swoje pociechy na świecie i trzymam dalej kciuki za te które niedługo się rozpakują 🙂 My rośniemy (mamy już 2500g) i jeździmy cały czas na kontrole (jeszcze trochę ich nas czeka).

Dziewczęta kiedyś pisałyśmy o wózkach. Czy mogłybyście na chwilę wrócić do tematu i napisać już po kupnie jakie Waszym zdaniem są najlepsze i na co zwracać uwagę przy wyborze? My chcemy kupić w ten weekend.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.. Ja niedawno z wyrka się podniosłam ☺️ co prawda spałam, ale tak na czówaniu przez ostatnie 2 godz... Wczoraj położyłam się wcześniej, bo mi się spać zachciało i tylko co, a złapały mnie skurcze... Trochę bolaly, ale do zniesienia... czułam tak jakby mi się przy nich cały brzuch nagrzewał...na początku były nieregularnie, co 15-13min... a póxniej przez półtorej godziny były co 10 min.. kurcze już myślałam, że spacerek pomógł i w końcu coś ruszy, aż nagle przeszło.... no i później nie mogłam zasnąć, bo byłam zła, że dostaję skurczy, które sobie w kulki lecą...
Szkoda mi Monisi... mam nadzieję, że w końcu się nią zajmą, bo to lekka przesada, brak miejsca na porodówce, a ją trzymali... bezsens...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m_corazon napisał(a):

Dziewczęta kiedyś pisałyśmy o wózkach. Czy mogłybyście na chwilę wrócić do tematu i napisać już po kupnie jakie Waszym zdaniem są najlepsze i na co zwracać uwagę przy wyborze? My chcemy kupić w ten weekend.


M_corazon my przy doborze wózka zważaliśmy na to, aby był funkcjonalny: wyjmowana gondola, wózek głęboki, możliwość złożenia sportówki (niektóre jeszcze mają foteliki), rączka - uchwyt jest mobilna (można ją przekładać), koła są duże i takie "skacząco-sprężynowe" (odbijają się nieco przy wjeździe na krawężnik), ale to zależy po jakim podłożu chcesz jeździć, ma hamulce na obu osiach i takie gadżety jak: torba, u dołu kosz na zakupy(musi być w miarę na srodku, wyważony, aby wózek się nie przechylił), moskitiery w budzie, stojaczek na napoje... - to już nie jest tak istotne. Po kupnie pojeździkiśm troszkę wózkiem (pustym) po mieście to jest on b wygodny, zwrotny i stabilny 🙂
My mamy wózek firmy NESTOR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie pamiętam na jakiej stronie się wstawiało.. a poza tym Ty coś mówiłaś, że z telefonu piszesz, więc raczej się nie da..
no Monisia napisała mi o 11.45, że jest dalej pod ktg, no i dostała żel, przez pół godziny nie może się ruszać.. tzn. nie mogła, bo to dawno już pisała.. przynajmniej jej ten żel dali, to już jakiś postęp. Napisałam jej, żeby dała znać co i jak później.. jakby smsem napisała to dam znać, ale ona chyba też jakby co to przez tel.wejdzie na forum i napisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanie do dziewczyn, które urodziły: Czy na krótko przed porodem wasze maluchy się normalnie ruszały, odczuwałyście jakiekolwiek ruchy, nawet te delikatne, czy kompletnie nic???

Ja postanowiłam, że będę codziennie wieczorami wychodziła na dłuższy spacer, po wczorajszym były skurcze przepowiadające, więc może to mi pomoże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też właśnie się zastanawiałam jak to jest z ruchami dziecka w dniu porodu.. no i pytałam na innym wątku i jedna mi napisała, że w dniu porodu jej Paweł tak samo intensywnie się ruszał jak przez wcześniejsze dni.
No i pytałam się o czkawkę, bo nie wiedziałam czy dzieciaczki mają ją do końca i też mi napisała, że mały miał nawet w dniu porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mała zanim mi przebili pęcherz to nawet czkawkę miała ruszała się normalnie choć nie wiem jak długo byśmy na tej porodówce leżeli gdyby mi tego pęcherza nie przebili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej marcoweczki i jak tam sampoczucie na finiszu widze ze stres coraz wiekszy ale bedzie ok nie pierwsze nie ostatnie da sie przezyc wystarczy w czasei porodu sluchac wlasnego ciala i polozenej ....
co do dzidziusiow zazwyczaj na kilka godz przed juz sie nie wiercz bo glowa jest dosc nisko w kanale rodnym i za bardzo nie maja mozliwosci a czkawka owczem moze byc do samego konca
....
co do wozkow my mamy taki bezowo brazowy http://www.mikrus.eu/wozek-dzieciecy-sprint-kolor-p-16.html FIRMy MIKRUS http://www.mikrus.eu/ po zakupie po 2 dniach byl wozek w domu kurier mial 2 kartony do dzwigania 😎

polecam - ja przedewszystkim patrzylam na wielkosc gondoli zalezalo mi by byla dluga powyzej 80cm bo w wiekszosci to maja 70cm i zeby byly kola pompowane ... dzieki temy ze kola sa stabilne a os skretu jest pod spodem rewelacyjnie sie prowadzi
...
co do fotek my kozystamy ze stronki http://fotoo.pl/ po wgraniu fotek dodajemy przedostatni link do pisanego postu i wyskakuje po wyslaniu fotka....

samantka spacerki to jest to - pomagaja dobrze ulozyc sie dziecku a jak macie w domu duza pilke do cwiczen to na niej duzo sobie cwiczcie 🤪

DACIE RADE 🤪 🤪 🤪

A WLASNIE gratulacje dla mamusiek
a wy brzuszki trzymac sie tam cieplo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dg3003 napisał(a):
moja mała zanim mi przebili pęcherz to nawet czkawkę miała ruszała się normalnie choć nie wiem jak długo byśmy na tej porodówce leżeli gdyby mi tego pęcherza nie przebili


A MOZESZ NAPISAC GDZIE RODZILAŚ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny...
Przepraszam ze dopiero teraz, ale przekazuje wiadomosci od Monisi ... Dostała w koncu ten żel ok 10 i cały czas była podłaczona pod KTG, przez poł godziny od podania zelu nie mogła sie ruszac... Jak bede wiedziała wiecej oczywiscie dam znac... Rano nie mogłam wejsc na forum, bo internet mi nie działał 😞
A ja mam za soba nieprzespana noc praktycznie, zasnełam po 3 i non stop sie pozniej budziłam, zamiast byc wypoczeta to czuje sie jakbym przepracowała z 15 godzin, jestem nieprzytomna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.kangurki.pl/wozki/11-implast-bolder.html a ja wybrałam ten wózek w kolorze safari... gondola jest jeszcze większa 🙂 Też mi właśnie zależało na tym żeby była duża.... Naczytałam się dużo pozytywnych opinii, ale dopóki sama nie wypróbuję go w terenie to niestety nic nie napiszę 🙂 🙂
Moim zdaniem ważne jest żeby wózek miał dobrą amortyzację i pompowane koła... duży kosz na zakupy też jest ważny jeśli się nie jeździ samochodem na co dzień, ten wózek nie należy do tych z największymi koszami, no ale nie można mieć wszystkiego... A i jeszcze folia przeciw deszczowa i moskitiera najlepiej żeby były w zestawie, bo czasami ciężko jest dokupić... zdejmowane wypełnienie gondoli i spacerówki, żeby można było prać w pralce... to chyba najważniejsze rzeczy.. przynajmniej dla mnie... no i waga wózka, ale ja to akurat nie muszę wózka ciągać po schodach więc nieistotne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAJOWY ale wymiar gondoli w srodku a nie na zewnatrz wzrocilas na to uwag bo producenci roznie podaja JA TEZ JE OGLADALAM ALE Z TEGO CO PAMIETAM TE 86CM TO NA ZEWNATRZ GONDOLI I OD GORY A SRODEK I DOL MAJA CHYBA NIECALE 80CM
u nas torba folia i moskitiera tez w zertawie a do tego podusia kolderka i materacyk...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://cgi.ebay.co.uk/MURANO-Baby-Pram-Travel-System-FREE-Car-Seat-EXCLUSIVE-/250734514703?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item3a60f1120f my posiadamy taki tylko w innym kolorze ... papowane duze koła, dosc duzy koszyk, amortyzatory, przekładana raczka , szybka i łatwa wymiana gondoli na spacerowke lub foteli... Na tym wszystkim własnie najbardziej mi zalezało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...