Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny a tak z innej beczki - orientujecie się może, czy czas, kiedy byłyśmy na L4 (i ZUS nam wypłacał kasę) jest okresem wliczanym do stażu pracy. Czytałam bowiem różne rzeczy w necie i np wiem, że ten czas liczy sie jako bezskładkowy no i do OFE ZUS składek nie odprowadzał 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
EdytaS napisał(a):
A dziś sniła mi sie moja córcia, że wstałam rano i miałam isc z pieskiem ale zobaczyłam że mała śpi w łóżeczku i byłam w szoku że to już. Wziełam ją na rece i mocno przytuliłam i zaczełam ją przewijać i karmić!
Może to proroczy sen!
My to już chyba wszedzie wyglądamy znaków zbliżającego sie porodu! 🙂

Edytka, życzę Ci zebyto był sen proroczy 😁 Ja miałam "prawie" bliźniaczy sen - też miałam już przy sobie synka, przebierałam go, karmiłam i otulałam w rożek - takie szczegóły pamiętam 😉 Chociaż w moim przypadku obawiam się, zę to nie proroczo tylko wynik tego ze wieczorem oglądałam film dołączony do książki Zawitkowskiego o pielęgnacji niemowląt 😁 Ach ta podświadomość, cały czas na wysokich obrotach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda, z tego co wiem to L4 to okres bezskładkowy, a macierzyński i wychowaczy na 50% składek. Wiem to od mojej mamy, która jakiś czas temu sprawdzała swoje składki do emerytury - nie wiem czy coś zmieniło się w tej kwestii. Może u nas na forum jest specjalista od tych przepisów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg gratuluję córeczki 🙂
Niunia, a może jakieś duchy u Ciebie w domu są :P hihi... Żartuję, może to faktycznie jakiś znak 🙂 🙂
Ja sobie się zdrzemnęłam, korzystając z okazji, że głupi sąsiad wyszedł 🙂 Ale znowu wrócił i muzyka gra... 🤢 Normalnie to bym zrobiła tak samo jak oni, puściła bym muzę na cały regulator, kiedyś tak z sąsiadami z dołu robiłam hehehe i wygrywałam :P Ale teraz oni mają małe dziecko na dole i słucham muzyki na słuchawkach, albo bardzo cicho...
Kurczę Monisia, zazdroszczę Ci 🙂 🙂 Tez bym miała świetny humor, jakbym szla dziś rodzić :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej Dziewczyny to jest nienormalne, ja mogę dziś non stop jeść 😜 co do składek ja nie pomogę..
Niunia mnie się wydaje, że to był jakiś znak! 😁 no i tak jak wcześniej pisałam Pawełek czekał, żeby mama zjadła sobie pączki i dziś w nocy postanowi się przywitać z rodzicami! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie smakuje teraz wszystko tak, jak wcześniej. Zebym mogła sobie podjeśc to naprawdę musze się namęczyć, by wymóżdżyć, co to miałoby być 🥴
Póki co zadowalam się rosołem 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulek dziekuje za wsparcie 🙂 No ja tez w sumie moglabym jesc non stop.Nie wiedzialam,ze mam az tak pojemny zoladek 😁 Zaraz maz bedzie i bede jadla tliagliatelle z pieczarkami,cebulka i zielonym pesto 🙂 🙂Sosik az sie w ustach rozplywa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mmmm.. Monisia, no to ostatnia uczta przed wielkim finałem 🙂 🙂 Proszę informuj nas na bieżąco o ile to możliwe... Koniecznie napisz smska do którejś z nas jak będziesz miała pierwsze skurcze to my wtedy "skurczymy" nasze kciuki za Ciebie :P:P

PS. Tylko do mnie raczej nie pisz, bo jak Tuśka do mnie pisała, to smsa nie dostałam, chyba źle numer podalam... Jeszcze raz powodzenia kochana i oklask 🙂

Chyba będę Ci życzyć powodzenia do samego Twojego wyjścia z domu :P:P:P hehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki kochane 🙂 🙂Napewno bede pisala do ktorejs z was jak tam u mnie wszystko przebiega.Powiem wam,ze chyba dopiero zaczyna do mnie docierac,ze juz jutro Julka bedzie z nami 😁 😁 Jestem podekscytowana i nie moge sie doczekac.Pewnie jak juz sie porod zacznie to zmienie spiewke ale co tam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie maz wlasnie poprawia malej lozeczko,ja sprawdzam torbe i kawke popijamy.A za godzinke bedziemy wychodzic 🙂Troszke sie zaczynam stresowac,ale tylko troszke 😉Jeszcze raz dziewczyny dziekuje za slowa wsparcia.Obiecuje,ze bede dawala znac,co sie dzieje 😉Buziaki kochane,bo ja juz pewnie nie wejde dzis na brzuszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia jeszcze raz powodzenia i oczywiscie trzymam kciuki :*
Ja po wizycie u poloznej i tak naprawde sie niczego nie dowiedziałam 😞 oprocz tego, że Synek nic sie nie obsunął, nadal jest 3/5 tak jak było to dwa tyg temu, macica urosła 2 cm i juz jestesmy ponad wykresem ... I jesli nie urodze wczesniej to za tydzien mam ponowne spotkanie, pozniej po 10 dniach od terminu ( czyli 13 ) masaż szyjki a po 2 tyg beda wywoływać... Taka perspektywa mnie szczerze przeraża 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu cisza 🙂 Co raptem wszystkie zaczęły rodzić??? Dziewczyny jeszcze nie weekend:P:P Ja właśnie skończyłam prasowanie... 2 godziny zeszło, ale przynajmniej mam z głowy 🙂 🙂
A ja dostałam dzisiaj sterylizator z aventa i butelki do tego... Troche ich za dużo mam, bo już wcześniej dostałam ale to nic 🙂 🙂 Przynajmniej nie muszę kupować, bo mam takie 125, 250, 330 ml.. Ale te malutkie to są zabójcze :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziewczyny ja tylko na chwilę bo sen jup mnie morzy...
Miałam termin na 30.03a urodziłam 03.03
Poród porodem a teraz cierpię z podowu szycia oraz hemoroidów, dziecko jest na obserwacji i dobrze bo wyjscie do ubikacji to mega wyczyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelkę miała zrobić Edytka: hmmm niech się zastanowię: mcorazon, Marta, Ammi, Oktawia, DG, Katee no i Monisia będzie siódma - no jakby nie patrzeć już "mamy" szescioro Dzidziusiów a tu dopiero 3 marca 🙂
Niunia fajnie, że masz tyle ciuszków, my musieliśmy wszystko kupić (oprócz 1 siatki od zanjomych 🙂
Idę się położyć - śpijcie z Aniołkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...